Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) puttputt


puttputt
őstag

Ugyanezt tapasztalom én is, persze nem hittek nekem sem. :DDD
Bírom, amikor azért a minden hájjal megkent gépeseket ilyen fokon hülyére veszik.
Azt mondja: "Lehet, hogy vírusos a gép..."
Menjen... :U
Meg ne ők döntsék már el, hogy Routeren keresztül csatlakozom-e vagy sem.

Ja, hogy lehúznának 5k-t?
Ezek után nehogy kihívd őket! Hiszen úgyis megállapítják, hogy a gépedben van a hiba.
Biztos "vírusos", vagy nincs tűzfal. :DDD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Akkor nem vagyok egyedül... Na igen. Múltkor anyám telefonált hogy szeretne VPN-ezni. Erre ügyfélszolgálatos csaj: Mit szeretne csinálni?
Miért van az hogy a helpdesk nem tud soha semmit....

Az vírus! Hetente 3-4x futtatom le épp az aktuális vírusírtót, mert azt is havonta cserélgetem. Mellette van még Spybot S&D, na meg ugye router hardvertűzfal. Meg nem töltök olyan oldalról ami nem bejáratott, nameg kétes eredetű felnőtt oldalakra se járok XD

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#3) ollie válasza mocsanisi (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mennyit mért a sebességmérőjük?

***

(#4) puttputt válasza mocsanisi (#2) üzenetére


puttputt
őstag

[link] - ennyit kellett volna beütnie...
Igaz, ehhez vannak már jó kis programok, inkább azokon keresztül lenne ajánlott.
Biztos nem volt netje a csajnak! :DDD

Egyébként, sokat nem lehet leszűrni a speedtest-ből... Csak néha van efféle leállás, szerintem az adatcsomagokkal... Igaz, azóta érzékelem, mióta Routerre van kötve a fővonal, na de akkor is...

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5) mocsanisi válasza ollie (#3) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ez is egy érdekes dolog, mivel lefele nem mér, azt neked kell nézni. Hát ma pl. 2kb/sec-el kezdtem el szedni a teszt fájlt, gondoltam azért 2-vel mégse kéne....

3 héttel ezelőtt 45kb/sec-el szedtem le.

Feltöltés az meg érdekes. Valahogy mindig max.-ot mér, de más sebességmérő oldal be se jön, vagy baromi alacsonyat mér. Szerintem itt valami nemstimm....

Az meg egy másik hogy szakadozik a net. Nagyba toljuk a Counter Strike ligawart, erre nekem megszakad a net fél percre, 2x játék közben. Hát nagyon elkapott az ideg....

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#6) ollie válasza mocsanisi (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem értem. A Digi sebességmérője nem méri a letöltést? Ha ez igaz, meg kell nekik mondani, hogy neked CSAK a letöltéssel van gondod, és azt nem méri az ő mérőjük.

***

(#7) Viktor77


Viktor77
titán

Nálam is volt ilyen.

Pár levélváltás után (szokásos köröket futottunk), kértem a laptopos vizsgálatot, mivel biztos voltam benne, hogy nem nálam van a hiba.
Rá 1-2 napra hív a szerelő, hogy mizu. Mondom semmi javulás. Mondja, tudja, hogy nem nálam van a hiba, így a mérés felesleges, beszól a központba, hogy húzzák le a bejelentőről, küld egy kollegát, hogy nézze meg.
2-3 napig semmi. Megint betelefonálok, emelkedett hangon mondom a szitut. Kapcsolja egy kollégáját. Vele szintén ordítok, hogy fogja már fel a csökött agyával, hogy a saját szerelőjük mondta, hogy nem nálam van a hiba. Csak a laptopos mérés duma. Mondom (mit mondom...), oké, csak küldjék már a kurva mérőembert. Másnap reggel hív a szerelőjük (akivel elöször beszéltem), hogy jó-e már. Mondom nem. Ez így ment még asszem 2-3 napig (rendes volt, mindennap hívott korán reggel, hogy jó-e már), amikor is egyszercsak azt mondhattam neki a telefonba, hogy jó.

Szóval, ha biztos vagy benne, hogy nem nálad van a hiba, kérd a mérést, majd pofáraesnek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) mocsanisi válasza Viktor77 (#7) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Igen csak van olyan hogy 1 hétig jó, utána 1 napig nem, és nem tudom kikalkulálni hogy mikor jó és mikor nem. Ha pont akkor mérik mikor jó, akkor az szívás....

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#9) Fecogame


Fecogame
veterán

Itt már nézted, hova mehetsz? Én a GTS Datanethez mentem, nagyon korrekt áraik vannak szolgáltatóváltóknak.

Az aláírásod meg... :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10) mocsanisi válasza Fecogame (#9) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Az a baj hogy digivel havi 6-7-ből megvan a TV, internet, telefon. Nézegettem a lapot amit adták, de 6ezertől indul mindenki, vagy annál feljebb. 6ezerért mondjuk adnának egy 6/2mbit-es csomagot, akkor meggondolnánk, de így....
Aláírásom meg egy ilyen kabaréjelenetből van :)

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#11) Crystalheart válasza mocsanisi (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Annyira értesz a géphez, hogy tudd, nálad nem lehet hiba, nem? Esetleg a biztonság kedvéért csinálj egy szűz XP rendszert egy külön partícióra, arra nem mondhatják, hogy nálad van a hiba. Onnantól nyugodtan kihívhatod őket.

(#12) mocsanisi válasza Crystalheart (#11) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nemis rossz ötlet :) Valamit kéne már vele kezdeni, de van olyan hogy 1-2 hétig nagyon jó minden, királyság van, már kezdek örülni, erre puff. Fél napig nincs sebesség... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#13) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Na ment nekik mégegy mail. Ha megint az válaszolják mint a múltkor, akkor megy a telefon, de most anyámtól. Mellékesen informatikus anyám :C

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#14) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Így ennyi év távlatából is: Oszt a faszér nem mered kiírni a weblapot Gerzson?!
" végezzen el egy sebességmérést a ******* (saját sebességmerő oldaluk) weboldalon"
Megfélemlített pribék vagy e?!?

(#15) rocket


rocket
nagyúr

Egy dolog nem derult ki az irasodbol, hogy ahogy kell router nelkul lemerted-e.
Ha nem akkor aztan akarki telefonalhat, ugyis csak annyit tudnak tenni, hogy kikuldik a laptopos emberket merni.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16) rocket válasza puttputt (#1) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem dontik el, hogy routeren csatlakozzal-e vagy sem, csak arra kernek problema eseten anelkul merjel mivel a routerhez semmi kozuk (nem ok adtak, es ok szereltek be) igy nem tudom milyen alapon kene nekik felelosseget vallalni az azon keresztul elosztott internet esetleges problemaiert.
Ezzel csak segitik a felhasznalonak az elorehaladast a problema megoldasara, mert mondhatnak jo akkor kuldjuk a laptopos emberket, aki lehuzza a routert es ha router nelkul nincs semmi problema akkor szamlazzak az 5000ft-ot.
Hatterben futo nem a rendszerhez tartozo programok nelkuli meres szinten a felhasznalo erdekeit segiti.
Minden mas szolgaltatonal igy mukodnek ezek a dolog, sot az is ha nem talal hibat a szerelo, akkor a kiszallasi dijat ki kell fizetni.

Amikor telefonalsz egy ugyfelszolgalatra mindig abbol kell kiindulni az emberek nagy resze nem ert a gephez, igy az ugyfelszolgalatos lefogja futni az alap dolgokat.
Ha azt mondjak lehet virusos a gep, ez nem azt jelenti, hogy az, hanem nezd meg nem-e az, ha megnezted akkor mar ugorhattok tovabb a listaban.

Nekem is volt anno nehany hetig tarto kalvariam a DIGI-vel, en mar alapbol akkor telefonaltam csak amikor mindent kiprobaltam (masik gep, masik op rendszer, masik halokartya, masik lan kabel, viruskereses), es tudtam nem az en hibam.
Akkoriban igy se ment siman, mert azt gondoltak senki nem ert a gepekhez (annyit irtak be allandoan a hiba bejelentore, hogy sebesseg problema, de azt mar nem, hogy minden hiba lehetoseget magamnal kizartam), de aztan sikerult meggyoznom oket, es nagynehezen kikuldtek a laptopos emberket.
Annak ellenere minden lehetseges sajat hibat kizartam atfutott az agyamon, hogy a laptopos embernel valami x-aktas rejtely miatt biztosan jo lesz, es lehuznak majd 5000ft-al, de nem igy lett, kiderult, hogy rossz volt a switch portja, ez okozta a sebesseg es szakadozast problemakat.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.