Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Móci


Móci
addikt

Ki mit gondol?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2) Peter Kiss válasza Móci (#1) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A kihangosítással nincs gond, meg más eszközzel sincs. A baj az emberek fejében van. Itt, Magyarisztánban mindig is így lesz.

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

magát a kihangosítást egy marhajó/hasznos funkciónak tartom... pl jó beszélgetni asszonnyal főzés közben családi csomagban ingyért kihangosítva, mert közben nyugodtan mozoghatok és nem kap görcsöt 10perc után a nyakam... meg arra is jó, ha 1-2 zenét megmutatok ismerősöknek, amikor csak néhányan vagyunk ott tényleg...

én régen (meg most is) a csengőhangos felhajtást rühelltem... amikor fogják néhányan a telefonjukat és: "milyen csengőhangodvan? meg küllddátblútúszon" és csengetik nonstop 20percen keresztül... alapvetően nem használok csengőhangot... lassan 10éve van mobilom, de általában zsebben van vibrán... aztán "érzem", ha valaki hív... ha pedig esetleg valakivel beszélgetek épp, vagy ügyfél jön, zsebre nyúlok és kinyomom... diszkréten el lehet intézni... otthon szoktam egyedül hangot adni rá, mert nem hordom mindig magamnál... talán a "placebo - song to say goodbye" van beállítva... egyébként meg utcán azt csinálom, amit te... fennvan az 1gigás microsd-n jópár album és fülhallgatóval azt szoktam hallgatni...

ui: ja meg kockulásra is jó a kihangosító... nyugodtan lehet játszani, mert nem kell közben fogni a telefont, vagy nyakkal szorítani :))

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Móci válasza Peter Kiss (#2) üzenetére


Móci
addikt

Hát jah, ez igaz. Nekem sem annyira a hardverrel van a gond, hanem inkább azokkal, akik ezt a funkciót ilyen 'jól' használják. Beszélgetésre tényleg baromi jó, amikor egyedül vagyok, én is használom úgy a telefont.
Csengőhangom van, de ha olyan helyre megyek, azonnal lehalkítom, s marad a diszkrét rezgő.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) Peter Kiss válasza Móci (#4) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ha lekevernél egy pofont azoknak , akik ezzel feltűnősködnek, még meg lennének sértve. Én is gyűlölöm az ilyeneket. :(((

(#6) Móci válasza Peter Kiss (#5) üzenetére


Móci
addikt

Hát, akkor a falu nagy részét, s a környező város szintén nagyobbik részét meg lehetne verni. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) TrollBalint válasza Móci (#6) üzenetére


TrollBalint
addikt

Egyik haverom volt kint 1 évet angliában, ha jól emlékszem 3 éve. Mikor hazajött, és találkoztam vele, mondta, hogy kint az a divat, buszon fogják a telefont a kezükbe és hallgatják kihangosítva. Ekkor már sejtettem, hogy előbb-utóbb eljut hozzánk is. Itt Pécsen még csak 1-2 embert látni, aki ilyen, de szerintem pár hónap múlva ide is begyűrűzik rendesen...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#8) Móci válasza TrollBalint (#7) üzenetére


Móci
addikt

Pedig reménykedtem, hogy 'fejlettebb' országokban ez nem divat, de úgy néz ki onnan jön ide is a hülyeség...
Lesz itt még sok helyen ilyen, hiszen ma már szinte minden telefon képes mp3-at lejátszani. Az más kérdés, hogy van, amiben alig van memória - max. 3 szám megy pár napon keresztül.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) Peter Kiss válasza Móci (#6) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Kis testmozgás. :DDD

(#10) kételkedem válasza Móci (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Régen, nagyon régen a jól felszerelt nagyobb boltokban lehetett kapni igazi táskarádiót. A féltégla méretű készüléket egy db 9V-os elemről lehetett működtetni és csinos barna, vagy fekete "táskában" lehetett hurcolni.

A megfáradt dolgozó kiment a strandra, bekapcsolta a rádiót, kicsit állítgatta a csatornakeresőt, forgatta körbe a rádiót, hogy a lehető legjobb legyen a vétel. A Kossuth adót egész jól lehetett vele fogni.

Ennek a 7 tranzisztoros, kétsávos, talán 3W-os rádiónak sokkal életteltelibb hangzása volt, mint ezeknek a nyamvadt semmire sem jó telefonoknak. Az, hogy boldog-boldogtalan úgy sétál, hogy a telefonból ciccereg valami, az valami iszonyat gáz!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#11) Psychonaut válasza TrollBalint (#7) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igaz, én csak egy hetet voltam Angliában, így lehet nem autentikus a véleményem; de én egy ilyen embert sem láttam kint, pedig elég sokat mászkáltam Londonban.

Véleményem: hihetetlen parasztság, miért vagyok rákényszerülve, hogy más zenéit hallgassam, ha akarom, ha nem? Vegyen magának fülhallgatót, oszt' viszhall...de neeeem, buszon, villamoson, utcán bömböltetni kell a ZENÉT, legalábbis valami olyat, ami szerinte zene.
Mindegy, igazából nem érint, mindig fülhallgató+zenelejátszó kombóval utazom...

(#12) Móci válasza Peter Kiss (#9) üzenetére


Móci
addikt

Ellennék vele egy darabig, az biztos. :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) #43960832


#43960832
törölt tag

+1

Én egyszer megcsinálom, hogy vállamra teszem a minihifit, mint a amcsi gettós filmekben, és azt bömböltetve megyek végig az utcán, hörgős deathmetalt hallgatva.
Én személy szerint ölni tudnék a kihangosított ciripelő cigány, rap és tuctuczene hallatán. Miért nincs aki megfogja és kib@ssza a taknyos kezéből a telefont? :U

(#14) Bubu79 válasza Móci (#8) üzenetére


Bubu79
addikt

A nyolcvanas évek végén dög nagy kazettás magnókat cipeltek a vállukon a népek - jó hangosan terítve a legújabb Duran-Duran nótát, vagy másik brancs a kántálós ipari hulladékot.

Nem értem - kihangosítva a telefon még szarul is szól - mi visz rá embereket arra, hogy idiótát csináljanak magukból?

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#15) Móci válasza kételkedem (#10) üzenetére


Móci
addikt

Ezzel egyetértek! Na meg akkor valami értelmes is szólt belőle, nem úgy, mint most, hogy csak az új, és trendi 'slágerek'. Nem is a zene itt a lényeg, hanem a menő faktor.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#16) TrollBalint válasza Móci (#8) üzenetére


TrollBalint
addikt

abba tesznek egy memória kártyát. :(
speciel én fülhallgatón is ritkán hallgatok zenét, irritál, ha a fülemben van.
Viszont összegyűjtök egy kis pénzt, alapítok egy gyárat ami hallókészülékeket fog gyártani és 20-30 év múlva meggazdagszom :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#17) Móci válasza TrollBalint (#16) üzenetére


Móci
addikt

Jó biznisz lesz az... :K
Amúgy rock, metál, zenét vajon miért nem hallottam eddig telefonból bömböltetve?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Egyébként nem is érzem magam embernek a Nokia 3410-esemmel. ;]

(#19) TrollBalint válasza Psychonaut (#11) üzenetére


TrollBalint
addikt

ha mostanában voltál, akkor ott lehet már nem divat. Ez jó, akkor már csak 3 évet kell kibírni :)

(#17) Móci: Nem trendi :) Az ifjoncok nem ismerik, a nagyobbak meg nem menőzhetnek vele, mert a discoba nem ez szól

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#20) #43960832 válasza Peter Kiss (#18) üzenetére


#43960832
törölt tag

Mit szóljak én a Pana GD90-emmel? :U (Idén pont 10 éves)

[ Szerkesztve ]

(#21) Psychonaut válasza TrollBalint (#19) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nyár elején voltam. :K

Móci: azért, mert akik rockot hallgatnak (hallgatunk) intelligensebbek ezeknél. :U

SZERK: ha már mindenki a telefonját mutogatja: nekem 3200-m van, 6 éves, nem játszik le mp3-mat, nem bővíthető, nincs benne blútusz. Viszont telefonálni és SMS-t küldeni lehet vele tökéletesen...

[ Szerkesztve ]

(#22) mephi666 válasza Psychonaut (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

tudod, hogy hogy szól mondjuk egy static-x vagy sepultura telefonon? komolyan besz@rsz :DD (...a röhögéstől)

ui: itt van mondjuk a burn to burn egy srác rádobolásával... (tud a gyerek nagyon) el lehet képzelni, milyen ez telón :)) viszont normális hangfalon már más...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) TrollBalint válasza Psychonaut (#21) üzenetére


TrollBalint
addikt

de azért valami MIDI-t tudsz vele hangosan pötyögtetni, ugye? :))

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24) Móci válasza Psychonaut (#21) üzenetére


Móci
addikt

Erre gondoltam. ;)
Nekem W810i van. Igaz, kicsit le van már amortizálva, de még működik. Vagyok olyan mazochista, hogy fényképező helyett is használom sokszor ( nem vettem még egy értelmes gépet, pedig nem mártana ), s zenét hallgatok rajta, ha hosszabb útra megyek. Lassan le akarom cserélni, mutternak jó lesz, az övé még ennyire 'jó' állapotban sincs.

Amikor a Metallica 'felbőg' csengőhangként, az is mókás... :DDD
Meguntam a gyáriakat, azért tettem már be valami mást.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#25) Psychonaut válasza TrollBalint (#23) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ááá, szerintem még azt sem. Ennek valami még ősibb formátumú csengőhangjai vannak. :D
Viszont már polifónikus kéremszépen!

mephi: Volt rövid ideig Nokia XpressMusicom, meg Motorola E8-am, azok tisztességesen szóltak kihangosítva (Guns/Maiden/Metallica).

[ Szerkesztve ]

(#26) mephi666 válasza Psychonaut (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, de amiket felsoroltál, azok inkább dallamosabbak... (meg átlagban magasabb hangtartományban vannak...) :) mondjuk trashmetálhoz rendesen hozzájárulnak a mély hangok, rendes mélyet meg szinte képes kiadni magából a telefon... ugyanolyan lehetetlennek tartom a normális mély hangot magából kiadni képes telefont, mint a nagyon jó optikával felszereltet... mindkettőhöz alap esetben hely kell... telefonnál meg általában ez a korlát...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) Bubu79 válasza Móci (#24) üzenetére


Bubu79
addikt

Azért van annak egy bája, amikor felcsendül zsebből a Green Day-től a Basket Case, miszerint:

"Do you have the time to listen to me whine
About nothing and everything all at once..."

Azaz:

"Van-é időd rámfigyelni, mikor siránkozom éppen
A semmiről és mindenről egyszerre..."

Csengés gyanánt persze ;] :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#28) mephi666 válasza Bubu79 (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

"i am one of those,
melodramatic fools..."
;)

kb 16éve, még általánosban ezt énekeltük folyamatosan :) egyik kedvenc számunk volt tőlük...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) Móci válasza Bubu79 (#27) üzenetére


Móci
addikt

Az se lehet rossz. :D :C
Volt egyszer egy Wintersun muzsika is csengőhangként, az se volt semmi...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#30) kételkedem válasza Bubu79 (#14) üzenetére


kételkedem
addikt

Te Bubu, ezzel a szöveggel: "vagy másik brancs a kántálós ipari hulladékot" csak nem a DM-re és a DM rajongókra gondoltál? :Y
[link], [link], [link]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#31) Bubu79 válasza kételkedem (#30) üzenetére


Bubu79
addikt

Akkor konkrétabb leszek - a tuci-tuci-ühm-yeah-aha-aha típusú zajra gondoltam - simán elmenne kántálásnak...

Kiscsikó koromban mondjuk meglehetősen ferde szemmel tekintettünk a Mode-osokra - mi, akik Metallica-n, Iron Maidenen és Megadeth-en nevelkedtek :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#32) TrollBalint válasza kételkedem (#30) üzenetére


TrollBalint
addikt

az gáz, ha, nekem először a DM-ről a (a drogerie mark -on kivül) a Death Metal ugrott be? Pedig azt nem is szeretem, míg a depche mode-t már jobban. :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33) Psychonaut válasza mephi666 (#26) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen. :K

(#34) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

1-nem magyarisztán, ez IS külföldről gyűrűzött be hozzánk.
2-szerintem tök jó, így ingyen, olcsón és változatosan tudok zenét hallgatni. és ez jó. :U

(remélem éreztétek a második pontban a szarkazmust?!)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#35) Psychonaut válasza bolondember (#34) üzenetére


Psychonaut
addikt

A harmadik jelzővel vitatkoznék. :U

változatosan?

SZERK: éreztem.

[ Szerkesztve ]

(#36) Lenry válasza #43960832 (#13) üzenetére


Lenry
félisten

miért nem fogod meg te és baszod ki a kezéből a telefont?
nem siránkozni kell, hanem cselekedni :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) Lenry válasza #43960832 (#20) üzenetére


Lenry
félisten

Nokia 3510

idén 7 éves

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) bolondember válasza Psychonaut (#35) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ahamm.

változatosan.

van vagy 4-5 stílus amit hallgathatok free of charge... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#39) Móci


Móci
addikt

Én is 'szeretem' ezt a fajta változatosságot...
Nemrég nekem is 3510 volt, nem rossz az. Sőt!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#40) mephi666


mephi666
nagyúr

nekem itt vannak sorrendben a telefonjaim:

kb. 2000-2002: alcatel one touch club (nagyon szerettem... 56perc alatt csontra töltődött... évek után is bírta 3-4 napig és törhetetlen volt... komplett emeletet is pattogott lefelé, de semmi baja nem lett)
kb 2002-2004: alcatel 311 (annyira nem szerettem, elég kényes volt, aztán egyik napról a másikra meghalt... r.i.p.)
kb 2004-ben pár hónapra: ericsson t10s (ideiglenes készülék volt az alcatel halála után pár hónapig... ebben a "csodálatos" színben... nem volt ez rossz... elvoltam vele)
kb 2004-2005: ericsson r600 (egyik kedvenc telefonom volt... használtan vettem és az aksija meghalt bő 1év után :( )
kb 2005-2006: siemens mt50 (amikor meghalt az r600, az utcán találtam... le voltam égve és nagyon megörültem neki :) töltőt haver tudott adni hozzá, mert csomó halott siemens-ük volt... nem volt olyan rossz telefon, de kedvenc sem lett... a 2006-os vb-n, amikor a portugálok "megverték" az angolokat, ököllel bezúztam a kijelzőjét, mert ez esett kézre... onnantól még hónapokig törött kijelzővel használtam "vakon")
kb 2006-2008: samsung x160 (első színes telefonom volt, nagyon szerettem ezt is... asszony használja már 1éve másodlagos telóként, mert családi csomagban ezen szoktunk beszélni)
kb 2008-2009: samsung b150(?) (ezt a telefonomat utáltam legjobban... műanyag sz@r volt... a csúszkája nyagda volt meg az egész összhatás=0)
2009-től: samsung l700 (eddigi legkomolyabb telefonom és szeretem... nem szeretem a telefonba épített fényképezőt, de itt ezzel is meg vagyok elégedve... ha nincs kompakt, ezzel is tudok elfogadható képeket lőni... mellesleg mp3 lejátszónak is nagyon jó a telefon... szerintem addig használom, míg meg nem hal... többre nincs szükségem, mint amit nyújt)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41) Móci válasza mephi666 (#40) üzenetére


Móci
addikt

Babapiskóta Alcatel... jó is volt az! :DDD
Anno még a T20-as tetszett nagyon, mai szemmel már inkább mosolyog rajta az ember.
Nekem csak Sony/SE mobiljaim voltak, valahogy úgy jött ki.
Kezdtem még talán hat éve egy Sony J70-el, majd lett egy kék SE T200. 4 éve vettem meg a T610-et, s 2 éve használom a W810i-t.
Egy LG-re szeretném majd lecserélni a mostanit, de nem tudom, hogy mennyire lehet megbízni ezekben a mobilokban. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#42) ollie válasza Psychonaut (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ott is rengeteg ilyen van hidd el, csak éppen el vannak szeparálva a különböző rétegek egymástól, lakóhely szerint. A belvárosban, egy nyugati városban nem fogsz nagyon találkozni ezzel a réteggel (többnyire szegény és tanulatlan).

***

(#43) joey04


joey04
titán

Na ez engem egyáltalán nem zavar, mert én ahogy kilépek a házból, már füles be is téve, és hallgatom a zenét. Nem érdekel hogy a sok idióta kihangosítva hallgatja, úgysem hallom.

Értelmét meg nem látom, mert szar a minősége.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Psychonaut válasza ollie (#42) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, nagyon gettós részbe azért nem mertük betenni a lábunkat, pedig ott biztos lett volna rá példa. :K
Igazából ha nálunk is csak a Nyóckerben meg a Dzsumbujban lenne ez divat, akkor engem sem zavarna. :U

joey: aki így hallgat zenét, az a minőségre tesz legmagasabbról.

[ Szerkesztve ]

(#45) Crystalheart válasza Psychonaut (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én a 3120 Classic telefonomon itthon rendszeresen hallgatom így kihangosítva a telefonomat, mert fülhallgatóm nincs, de munka közben nem is tudnám használni. A szomszédig már alig jut el egy kis zümmögés, mert ugye a telót nem lehet akármilyen messziről hallani, már három méterről is csak zümmögés. :D Persze hallom, milyen a minősége (megjegyzem, a kapott félfüles headsetnél jobb még így is), de hát a gépen meg tudom hallgatni jól is, munka közben csak az a lényeg, hogy menjen a dallam, ráadásul a metál-énekesek hangját szinte tökéletesen kihozza. :D Nem maxon hallgatom, hanem olyan 70-80%-on, és kevésbé doboz.

Aki utcán, vagy köztereken, közjárműveken is hangosan hallgatja, az meg simán önző, bunkó, nincs tekintettel másokra. (Vagy zenefüggő, és tönkrement az imént a fülhallgatója, de ennek kicsi az esélye. :D)

[ Szerkesztve ]

(#46) #43960832 válasza Lenry (#36) üzenetére


#43960832
törölt tag

Jogos, talán annyi mentségem lenne, hogy az általam említett első "zenei stílus" hallgatójának kezéből ha kibasznám, az elkövetkező 3 másodpercben 10 pillangókés állna belém. Legalábbis itt, nógrádi viszonyok közt. (Máshol lehet, hogy kevesebb) A többi zenei stílus hallgatóját ebből kifolyólag nem bántalmazhatom, mert az diszkrimináció lenne velük szemben.

(#47) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

inkább nem

[ Szerkesztve ]

(#48) madstunt


madstunt
addikt

Én barátommal akkor szoktunk ilyesmit csinálni mikor nincsenek körülöttünk emberek akiket nyilvánvalóan zavarna.Ma pl a Kedves presszó kültéri asztalainál ültünk és csak akkor hallgattuk mikor nem volt senki...

(#49) tkazmer


tkazmer
addikt

rap (szigorúan csak magyar, a káromkodós-tesós fajtából!)
hidd el, az angol rappek még otrombább szöveggel rendelkeznek, pláne angol fülnek...pl

a jelenségről: valóban zavaró, bár szerencsére felénk nem jellemző. védekezési módszer: autóval történő közlekedés:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#50) mephi666 válasza tkazmer (#49) üzenetére


mephi666
nagyúr

az angol reppek a fülemben kb ennyiről szólnak, hogy:

"yóó, brádáá...
mádáfákin' bicsiz...
fákin' bicsiz..."

meg ezek ismételve-kombinálva... sok suttyó meg ezekre pörög... közben sz@rról sem szólnak... szomorú...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.