Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Móci


Móci
addikt

Ez van.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2) csimav


csimav
senior tag

Munkaerő hiány, pénzhiány= VÁLSÁG!

De 100 milliók vannak végkielégítésre a köcsög BKV-s igazgatóknak, mi?
Meg miért a mi pénzünkből fizetik a metró alagút kifúrást? Mi vidékiek lehet, hogy sose fogjuk használni azt a kb. 350 milliárdból kiásott sz*rt.
Mekkora szemétség ez már? Hogyha valamit felújítanak Pesten, azt a pénzt tőlünk szedik be(adóemelés, áfaemelés)
Hol nem sz*rom én le Pestet...

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#3) Móci válasza csimav (#2) üzenetére


Móci
addikt

Ugyan, neki biztos megjár... én meg éljek a minimumon. Jó, azért a számlák után marad 20 ezer forint költőpénzem! Azért akkora válság nincs... :DDD
Amennyit én metrózok egy évben, az van talán 5-10 perc, de sokat is mondtam.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nekem az elmúlt 1 évben 4 munkatársamat rúgták ki a 10-ből. 'Természetesen' azóta sincsen munkájuk, teljesen esélytelenek. Én mindenkit próbálok arra rábeszélni, hogy ha fiatal és nincsen még kötődése, akkor rágyúrni az angolra és irány kifele. Én is azt fogom tenni, ha tavasszal meglesz a diplomám. Lehet hogy szart se értek vele, de azt még megvárom. A bérem fele a tezsvírek zsebébe vándorol és ebből kurvára elegem van..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

A munkaügyi központ ténykedéséről inkább nem is írnék semmit. 4 éve tapasztaltam sajnos, hogy milyenek és hogyan dolgoznak. 4 emberből 1-re lehetett azt mondani, hogy megpróbált segíteni és korrekt módon végezte a munkáját. :W
A volt páromnak viszont azért tudtak szövegelni, ha nem ment be a kötelező pecsételésre. Ez annyiból állt, hogy megkérdezték, hogy van-e már munkája és közölték, hogy mikor is kell következőnek jönnie. :(

(#6) csimav válasza Motion_Blur (#4) üzenetére


csimav
senior tag

Jah és még azt se értem, hogy egy Pesti ember mért keres 1,5 ször annyit, mint egy vidéki? Ugyan annyi vagy szinte még kevesebb munkáért is. :F

puttputt: maradj Fehérváron:)

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#7) Móci válasza Motion_Blur (#4) üzenetére


Móci
addikt

Hát igen, én sem nekik akarom fizetni az adóm...
Viszont amit nem említettem az írásban: az egyik ilyen fő tezsvír emberkének köszönhetem a 6 órát, ugyanis fel volt háborodva, hogy miért minket, miért nem az ő 'munkásait' veszik fel 8 órára. Hiába, ez van, amikor nem a polgármester a mester.

juliabrilke: nekem a pecsételésnél a csaj rögtön a segélyen agyalt, nem ám, hogy munkát tudjon keresni nekem, esetleg valami jó tanács...

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) puttputt válasza csimav (#2) üzenetére


puttputt
őstag

Ebbe valóban nem ártana belegondolni... :U ;] :K

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9) Móci válasza csimav (#6) üzenetére


Móci
addikt

Egyszer régebben beszélgettem egy pesti ismerőssel, amikor még dolgoztam. Kérdezte, mi a munkám. Elmeséltem, hogy rendszergazda vagyok, de segítek a műhelyben is, pakolok, droidkodok, néha kis photoshop... bruttó 100-ért. Majdnem kinevetett, hogy hülye vagyok ennyiért ennyit dolgozni. Mondtam neki, hogy bocs, ez vidék, itt ez menőnek számít.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) juliabrilke válasza csimav (#6) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért azt is számold bele, hogy mennyivel drágább ott az élet, egy lakás, illetve a többi.

(#11) csimav válasza Móci (#9) üzenetére


csimav
senior tag

Muterom Apeh-os. Nem ellenőr, hanem bevallási ügyintéző. 75-80 a bruttója!!!
A pestieknek meg 2x ennyi... annyival azért nem drágább ott minden...

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#12) juliabrilke válasza Móci (#7) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen. Már láttam rajta, hogy gyakorlott volt. Mondtam neki, hogy nekem nem lehelyezkedési támogatás (vagy mi a franc) kell, ami 20-22k, ami rövid ideig jár, hanem munka. Ebből az egyik nőre lehetett azt mondani, hogy igen, próbálja az embert biztatni és megtenni mindent azért, hogy tartsa benned a reményt és munkát keressen neked.

Másik undorító dolog. Jelentkeztem nyelvi képzésre, de találtam munkát 1 hónap után. Kérvényeztem azt, hogy ne kelljen befejeznem. Erre közölte a csaj, hogy ez nekik pénzbe került és ki kell fizetnem mind a 4-5 hónapot, ameddig az oktatás tart. :DDD :((( Se Pali, se madár nem vagyok. Utána letettek erről a hülyeségről egy kis beszélgetés után.

(#13) Móci válasza juliabrilke (#12) üzenetére


Móci
addikt

Észbontó, az biztos, de nem lehet mit tenni. Sajnos sokszor kikerülni sem.
Párszor én is szívesen felkentem volna őket a falra, de nem volt humorom hozzá.
Viszont az ügyintézők legalább elvannak, kapják a lóvét, s jó sokat elszutykolnak az ügyféllel, nehogy sokat kelljen dolgozni. :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) Motion_Blur válasza csimav (#11) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem azért 2x annyi a bér Pesten, mert bármi is drágább lenne. Pont ellenkezőleg.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Látom itt a legtöbben Fehérváron laknak. :D Én nem ide a környékre értettem az olcsó életet, hanem Békéscsaba és környékében gondolkozzatok például.

(#16) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Nah kb. bele lehet sz*rni a magyar munkaerő piacba.
A Hivatal ami hivatott munkát közvetíteni a munka nélkülieknek sztem éves szinten 100 munkahelyet sem közvetít a több tízezer munkanélkülinek.
Mi is hasonló helyzetben vagyunk 2 éve leépítették a feleségemt az eü.ből. Közel a negyvenhez nincs esélye 2 gyerek mellet. Nah meg mien munkák vannak ? Kinaiban heti 6 nap nem nyóc órában, 70 e HUF ha a száz jelentkező közül felveszik. Most 250 forintos nettóért dolgozik 24 órát. Köszi magyar állam. Jah és a mocsok volt férje soha egy vasat sem fizetett gyerektartás díjjat, jah és szankciót sem lehet ellene alkalmazni a jogai miatt.
Most belevágunk a fősuliba, vagy elviszik a házat a fejünk fölül vagy nem. Próbálj így tervezni előre.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#17) NoLF válasza csimav (#2) üzenetére


NoLF
addikt

ezek szerint én nem fizetem az adómból a te utadat és az önkormányzatod támogatását stb stb, igaz?
:U

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18) Móci válasza Fagyi (#16) üzenetére


Móci
addikt

Tervezni? Áh.. azt itt nem szabad!
Én annak örülök most, hogy nincs családom. Ha lenne, akkor lenne igazán nagy szar, miből tartanám el őket?
No igen, jogok azok vannak, de kötelesség az nincs...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) csimav válasza NoLF (#17) üzenetére


csimav
senior tag

Amennyi utat Szabadbattyánban építenek, terveznek és amennyi támogatást kap az önkormányzat....
Tehát igaz, te nem fizeted.

4-es metró mi a fa*znak kell?

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#20) Motion_Blur válasza csimav (#19) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mi meg fizetjük a 4-es metrót. Mer az kell ám. Juhhé :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21) juliabrilke válasza Móci (#18) üzenetére


juliabrilke
addikt

Itt csak azt tudod megtervezni, hogy mikor bukod be a hiteledet vagy halsz éhen. :DDD

Most párommal kettőnknek úgy néz ki, hogy egyenesbe állt minden. Hitelt fizetjük és ennyi. Család, gyerekek, meg ilyenek? Bele se gondoltam még. :(

(#22) Móci válasza juliabrilke (#21) üzenetére


Móci
addikt

Hitel itt is van, éljenek a bankok! :D
Gyereket akkor vállalnék, ha el tudnám tartani. De erre sok esély nem lesz, az biztos...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#23) NoLF válasza csimav (#19) üzenetére


NoLF
addikt

az egész ország fizet az egész országnak. nem te döntöd el, hogy miért adózol, és az adótat mire fordítják. hiába erőltetjük a szájkaratét, a helyzet nem fog megváltozni pár erősebb szó használata után sem, így csak csendben nézzük, hogy mi történik.

a 4-es metró szükségességének eldöntése szintén nem a ti, vagy az én dolgom. nyilvánvalóan nem azért építik, mert nem kell.

"amennyi támogatást kap az önkormányzat..." miért, mennyit kap? honnan tudod? a segélyekre és juttatásokra szánt pénz szerinted honnan van? csak te fizeted? nem. az ország. az adózó nép. tehát én is. és nem kérdőjelezem meg, hogy Szabadbattyánban egy 3 gyermekes anyuka támogatását miért nekem kell fizetni.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24) juliabrilke válasza Móci (#22) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én "csak" azért vettem fel, hogy meg tudjam őket menteni ebben a nagy válságban. :W :DDD Kell szegényeknek a segítség. Sőt, még többet is fizetek, mint régebben. :U

(#25) Dany007


Dany007
veterán

A munkaügyi központ szart se ér. Bemenni és végigállni a sort is totál fölösleges.

Én is voltam munkanélküli még októbertől decemberig... Hát katasztrófa ami itthon megy.

Hajnali 6:30-kor (!) értem oda a munkaügyi központhoz! Ami mellesleg 8 kor nyit. És már akkor egy 30-40es embertömeg állt sorba! Kb mint tescoban csúcsforgalom idején.

Mikor bejutottam persze engem is teletömtek kismillió fölösleges papírral. És a csaj kerek-perec megmondta, hogy ők munkát nem fognak tudni adni, arra ne is számítsak.
De hogy mehetek támogatott továbbképzésre... Na jó mondom nézzük... Építész technikus vagyok és informatikai mérnökasszisztens...
Na vajon milyen tanfolyamra menjek? Eladó - pénztárosi? Boltvezetői? Ruhaipari munkás valami? Felszolgáló? Többre nem emlékszem... Hát mi a szart kezdjek én ezekkel...?:S

Szal a munkaügyi központ lószart se ér. Pusztán formaság. Amit szintén a mi pénzünkből fizetnek. Segélyezik a kisebbséget, eltartják az ország szenny embereit azt kész. Mert mondjuk abból a havi először 25, aztán 45 ezer Ft.-ból sokra nem megyek az is biztos!

Na mind1, csak ezt most kiadtam magamból :)

Fontos a jó kapcsolat. Az alapján tudsz a legjobban elhelyezkedni. A másik, amit már szintén ajánlottak, ha teheted, szedj össze egy kis pénzt, mind1, hogyan (törvényesen), és Go Anglia... Válság van, kevés munkahely, de még így is több esélyed van ott kinn.

(#26) Dany007 válasza NoLF (#23) üzenetére


Dany007
veterán

"a 4-es metró szükségességének eldöntése szintén nem a ti, vagy az én dolgom. nyilvánvalóan nem azért építik, mert nem kell."

Na igen, ez tény. De felháborító amik ott mennek. És már túlléptek pár határt. Amit a mi pénzünkből finanszíroznak természetesen.
Nem akarok bunkónak tűnni :) de az a 4-es metró a ~ 10 milliós lakosságból talán ha 1 milliót érint közvetlenül. Ugye a ~ 2 milliós Pesten hányan mennek tömegk. és hányan kocsival... V.színű, hogy a mostani autósok nem fognak váltani csak azért mert lesz még egy metro. Bár szerintem én már annak is örülni fogok, ha megérem az átadását.
És itt csak ezzel van a gond. A határidők szokás szerint évekkel (!) eltolódnak, a költségek pedig nem ritkán a duplájára nőnek. Mindezt azért, mert nyílt titok, hogy minden cég minden céget és vezetőt megken. A közbeszerzések 25-inkább 35%-a zsebbe megy el. És igen, mindezt a mi pénzünkből fizetik. Na így már tényleg dühítő az egész.

(#27) NoLF válasza Dany007 (#25) üzenetére


NoLF
addikt

hogyhogy mi a szart kezdj velük? eladó? állandóan keresnek. megcsinálod, megpróbálod, nem tetszik, továbbállsz. felszolgáló? olyan nincs, hogy vendéglátóegységben nincs felvétel. nem sírni kell, hanem cselekedni. én is 3 munkahellyel rendelkezem most, mert a "brutális pesti fizetés"ből semmi esélyem megélni idefent, ezért bevállaltam 1, aztán még 1 mellékes melót. novemberben meg összesen 4 melóm volt, és közben fősulira is járok levelezőn.

a magyar ember egyik sajátja, hogy panaszkodik, sír-rí, és csodálkozik hogy semmi nem történik. amíg nem teszel semmit, nem is fog... de ha utánamész, lehet belőle valami. novemberben csináltam a munkám, mellett fordítottam, felszolgáltam egy első osztályú étteremben és csapos voltam egy kocsmában. napi 4 óra alvás, 1 hónapig, hajrá. megcsináltam, meg is lett az eredménye. azóta az étterem bezárt, mondjuk már nem is tudnám csinálni. így most a 3 melóval jó vagyok, időm persze továbbra sincs. de megélek.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#28) juliabrilke válasza NoLF (#27) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nos, ebben van valami igazság. :K
Én magamról tudom, hogy volt idő, amikor szinte minden munkát elvállaltam volna.
Ha másra vártam volna vagy a munkaügyi központra, akkor éhen is halok. :W

(#29) Dany007 válasza NoLF (#27) üzenetére


Dany007
veterán

"a magyar ember egyik sajátja, hogy panaszkodik, sír-rí, és csodálkozik hogy semmi nem történik."

Ez sajnos így igaz. De van másik oldal is.
Az az ország szégyene, leginkább a vezetőké, hogy nem képes olyan gazdaságot teremteni, ahol az átlag ember képes a saját szakmájában dolgozni. Azért külföldön ez nem teljesen így van. Tudom ez közhely de akkoris. Elég szégyen, ha egy felsőfokú végzettségű embernek szart kell lapátolnia, mert az adott ország nem képes a szakmájára megfelelő munkahelyeket teremteni. És a vezetők szégyene nem a melósé, ne értsd félre.

"ezért bevállaltam 1, aztán még 1 mellékes melót. novemberben meg összesen 4 melóm volt, és közben fősulira is járok levelezőn."

Na erről beszélek. Ez a durva. Maximális tiszteletem, amiért ezt képes voltál / vagy végigcsinálni! De most komolyan!
Viszont én ilyen életet köszönöm szépen, de nem kérek. Akkor inkább pusztuljak éhen :) 4 meló, meg suli, meg 4 órányi alvás mellet mikor éltél? Az minden csak nem élet. ja hogy majd egyszer jobb lesz talán... Hát igen, megvan rá a lehetőség. Csak sokan vannak, akik egész életükben ezt csinálják.

Én is tudom milyen. Dolgoztam én apám mellett asztalos segédmunkásként. Napi 12 óra átlagban, a legszutykosabb melókat kaptuk. Ha nem túlóráztál akkor mehettél a fenében. Sokszor még szombaton is be kellett menni. Így túlórákkal kaptam havi 85- esetleg 90 et.
Tudom én is mi a munka, de látom szegény apámat, és én azt az életvitelt el akarom kerülni.
A munka azért van, hogy meg tudd vele szerezni azt az anyagi javat, ami segítségével tudsz élni, úgy élni, ahogy esetleg szeretnél. Nem pedig fordítva, azért élsz, hogy dolgozhass.

(#30) Motion_Blur válasza Dany007 (#29) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Elég szégyen, ha egy felsőfokú végzettségű embernek szart kell lapátolnia, mert az eladott ország nem képes a szakmájára megfelelő munkahelyeket teremteni."

Így helyes sajnos.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#31) McKane


McKane
senior tag

Üdv.

Ahogy olvasgatom, itt idősebbek is vannak jóval. én 21 vagyok,de van már némi tapasztalatom..
mivel, tavaly nem vettek fel a felsőoktatásba,/pár pont miatt / elmentem dolgozni az érettségi papírommal a kezemben. minek álltam? egy nagy bevásárlókp. eladójának.. nem t*sco, hanem másik. a fenyőfás. nem akarom reklámozni,azért nem írok nevet. :)
voltam ott fél évet, kirúgtak. nem csak engem, hanem az összes dolgozót,akit kb velem egy időben vettek fel. :(
fél év, ha másra nem is volt jó, arra igen,hogy megtapasztaljam ezt a foglalkozást. arra jutottam,többet nem ebben a szakmában. :U
miután elküldtek,próbálgattam állás után járni,dehát "majd visszahívjuk" szindróma .. :W szerencsére indul egy infós okj-s képzés, (informatikai rendszergazda /hálózat-telepítő és üzemeltető ) ebbe belevágtam. a képzés most indul majd szeptemberben. szóval remélem, lesz egy szakmám, mellette van nyelvvizsgám /közép,angol/ ,tuti hogy el fogok menni,ha tehetem. mivel volt szerencsém a nyár elején kinnt lenni az USA-ban, rokonoknál, ígéretem van, ha sikerül itthon minden, esélyem lehet odakinnt. majd elválik, én optimista vagyok. :K
na röviden ennyi a tapasztalatom, reagálásokra ,ha lesznek, válaszolok..
További szép napot!

Üdv.: McKane

(#32) juliabrilke válasza Motion_Blur (#30) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért nem mindegy, hogy valami büfé szakon szerezte vagy van egy rendes diplomája.
Gondolok itt a személyügyi szervezőre vagy turisztika szakra. :U

(#33) Móci válasza Dany007 (#29) üzenetére


Móci
addikt

Az utolsó résszel teljesen egyetértek, nem a munkahelyért, na meg a legtöbbször barom főnökért élek.
Én is dolgoztam segédmunkásként. Jó, otthon a lapozás, csempézés, stb. után nem olyan vészes, de azért ezekben a nagy nyári melegekben nem jó egész nap a napon téglát pucolni a napon, pótkocsira feldobni, vagy esetleg a betonos talicskával/vödrökkel szaladgálni.
Voltam a fémszakmában is kicsit, azaz fúrtam, köszörültem, vágtam, pakoltam, párszor 10 órát, hogy legyen valami kis pénz azért.
Hétvégén is vár rám az ácsok mellett a jó kis kellemes cserépfeladás, de az már majdnem rokoni szívesség lesz...
Ha meg ez a mostani állás sem lett volna, akkor lehet, hogy marad a szarlapátolás. Szó szerint.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#34) Vladi válasza NoLF (#23) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"nem te döntöd el, hogy miért adózol, és az adótat mire fordítják."
Na ez a legfőbb gond. Persze szavazhatsz serényen, de...
Mindegy. Egyszer mennék már úgy a 4-es úton, hogy nem veri le alólam a kipufogót. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35) Eastman


Eastman
őstag

"De hogy a falhozbaszott túrós életbe lehetne állást találni..."

1.) Ismerős(ök)ön keresztül.

2.) Nagyon nagy arccal bedumálni magad egy olyan melóba amihez (konkrétan) nem értesz.

P.s.: Én három évet vártam a gyógymasszőr tanfolyamra és csak akkor iskoláztak be, mikor rávertem az asztalra és életemben először üvöltöttem (...hivatalos helyen ;) )

Good luck!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36) Móci válasza Eastman (#35) üzenetére


Móci
addikt

Arcból nincs hiány, ha fel kell szólalni. :DDD
Ismerősök nagyon is rá vannak állítva a témára, nem egy cégnél.
Az tényleg vicc, hogy ha az ember nem erőszakos, esetleg kiabál, semmi sem történik. Vagy átverik, vagy egyszerűen leszarják.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#37) keIdor válasza csimav (#2) üzenetére


keIdor
titán

Engem sose zavart Pest, ez más országokban is így működik. Engem inkább az ingyenélők zavarnak, akik az én/mi pénzünkből játékgépeznek... illetve a "vezetők" akik zsebre vágják...
Ezért kell innen jóóóó messzire elhúzni, aki meg annyira "naaagy" magyar, hogy ragaszkodik ehhez a földdarabhoz, merthogy az őseink így megy úgy, az akkor maradjon még kínozni magát. :R

#6: Más országokban is többet lehet keresni egy nagyvárosban, mint egy kis pártízezres kisvárosban... ezen kár kiakadni. Munkát is ugyanúgy könnyebb találni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) mephi666 válasza keIdor (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

én nem vagyok "nagymagyar", de szeretek itt élni... megtehetném, hogy németországba elmozdulok, mert nyelvvizsga/diploma is van... sógorom bátyja meg infós cégnél van elég magas beosztásban... szerintem 99%, hogy tudna intézkedni az érdekemben... de még ha sz@r is, szeretek itt élni... nem úszunk a pénzben, de a részletek kifizetése után szokott maradni még erre-arra... nem vagyok nagyravágyó, mert hiába keresnék ott jóval többet, ha másik oldalról legalább annyit veszítenék...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) Dany007 válasza mephi666 (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Az a gond, illetve a helyzet, hogy nem a nagy magyarság az oka, hogy itt tart az ország. Nem a magyarok hibája, csupán a vezetőké. Legfőképpen a vezetőké. Bár lehet, hogy nekik is megvan a tipikus magyar mentalitásuk, ami vezetői pozícióval egybekötve katasztrófa...
=/ Én, ha tehetném és lehetőség is lenne elmennék szó nélkül...
Csak azért mert ide születtem nem hagynám ki a jobb élet lehetőségét, elvégre csak egy van belőle.

(#40) Móci válasza keIdor (#37) üzenetére


Móci
addikt

Én is elmennék, ha lehetne egy jobb helyre. Ha ott jobban meg tudnék élni, normálisabb lenne az emberek mentalitása, stb. Szerintem sokan vagyunk így.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#41) keIdor válasza mephi666 (#38) üzenetére


keIdor
titán

Értem, de egy kérdést feltennék. Sokan mondják, hogy jó itt élni.
Miért jó itt élni? Semmi rosszindulat nincs a kérdésemben, félreértés ne essék. :R Őszintén nem tudom.
Mivel jobb itt, mint máshol? Most van egy kis elintézni valóm, de ha visszajövök én is szívesen válaszolok arra, hogy miért jobb máshol. Nem csak a pénz az oka... a légkör más.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#42) Dany007 válasza keIdor (#41) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem a nyelv adta könnyedség. Esetleg a berögzült szokások, megszokások... Stb...
Úgy konkrétat én se tudok, és én is kíváncsi lennék a válaszra.
Talán itthon nem szólnak meg ha az utcán eldobod a csikket :) Passz...

(#43) NoLF válasza Dany007 (#42) üzenetére


NoLF
addikt

én megszólok mindenkit aki eldobja a csikket. :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#44) Eastman válasza mephi666 (#38) üzenetére


Eastman
őstag

:R

A szívemből beszélsz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#45) mephi666 válasza Eastman (#44) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt vannak a rokonok, ismerősök, munkahely is itt van... (nem a legjobb, de lehetne sokkal rosszabb is és aránylag jól fizet... meg stabilnak tűnik) sokminden ide köt, ami miatt szeretnék is ittmaradni... kecskemét meg szerencsére nem olyan balhés hely, hogy menekülnöm kelljen...

meg "mellesleg": szeretem a jó halászlét, a pacalt, töltöttkáposztát, lecsót, gulyáslevest, palacsintát, jó pálinkát, a balatont és itt élnek a legszebb nők is :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46) Móci válasza mephi666 (#45) üzenetére


Móci
addikt

Az utolsó résszel valóban nem lehet vitatkozni... :R
Csak kár, hogy tönkremegy ez a szép ország.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#47) Dany007 válasza mephi666 (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, a kaját én se hagynám : )
De végülis a rokonokon kívül minden mást meg lehet oldani kint is.

Főleg, hogy most mocsok éhes vagyok... Rendeltem már egy Huszár pizzát, de még nem jött meg... Tejfölös alap+lila hagyma+szalonna+sajt+dupla kolbász+erőspaprika (az a zöld)

[ Szerkesztve ]

(#48) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Tudjátok én 23éves vagyok, feleség lassan 2 gyerek, jahh mindez 23évesen :Y :R
20évesen fejeztem be a sulit június 15-én... akkor volt a szóbveli vizsgám...
délután 5kor túl voltam a vizsgán, de már aznap éjszakára jötem a Székesfehérvári volt IBM-be (most Foxconn néven fut) Operátornak dolgozni. Minimál bér 3szak, de úgy voltam vele, hogy mivel számítógépekkel foglalkozik a gyár, jó hely, el leszek itt, s reménykedtem, hátha majd itt a cégnél feljebb jutok...
fél év után sikerült is Technikusnak bejutnom, s már több mint 3éve dolgozok itt, az első munkahelyemen.. A fizetés tavaly még egész jó volt, valamivel 100fölött volt mindíg, túlórákkal esetleg mégtöbb, idén már szarabb, bár még elmegy, a léyneg a lényeg, hogy azért eléggé megilyedek, olvasva, amiket ti írtok.. mi a f*sz lesz velem, ha megszűnik a munkahelyem?! mert úgy tűnik az lesz a vége ennek is... Úgy látszik eddig mákom volt :O :W :W

[ Szerkesztve ]

(#49) mephi666 válasza Dany007 (#47) üzenetére


mephi666
nagyúr

hehe... délutáni menü nálam is pizza... tegnap vettem mirelit pizzát, amit fel fogok tuningolni: alapból sonkás pizza, de rakok még rá hagymát, kolbászt, olivát meg rengeteg sajtot :) meg esetleg ami még van a hűtőben... jó kaja lesz :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) Eastman válasza bacsis (#48) üzenetére


Eastman
őstag

Tanulj!

Több lábon kell állni!

...főleg családdal.

Pl. egy targoncavezetőit bárki bármikor letehet. Jogsival sima ügy. Kell egy szakma minden esetre.

Én mindig legalább háromféle dolgot csinálok. Egy két nap masszázs, egy-két napot segítek az ipari alpinistáknak. Kis grafikai munka, névjegykártya, szórólap tervezés. Van, hogy három napot lazázok. Van, hogy végignyomom a hetet. Így telnek a hónapok.

Ha bármi geb@sz van, rágyúrok csak az egyikre és felállok.

Monnyuk én agglegény style-ban tolom...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.