Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qad


qad
senior tag

Bakker, ott miért ennyire olcsó a percdíj? Vagy itt miért ennyire drága, akár Vodán belül is?

(#2) dragon1993


dragon1993
őstag

4,96 € az 5 GB-os csomag ára :Y :Y

(#3) gzbotii válasza qad (#1) üzenetére


gzbotii
veterán

5 euro: 2500perc halozaton belul, korlatlan sms halozaton belul, 75 perc es sms mas halozatra + EU, USA, Kanada es 150MB mobilent ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4) tott válasza dragon1993 (#2) üzenetére


tott
tag

ja. beszarsz.

"The only thing we have to fear is fear itself. And crazy ass hamsters on meth. That shit freaks me out." Franklin D. Roosevelt

(#5) gzbotii


gzbotii
veterán

+ pont a Gyilkos-tos kerpert, de miert kellet az a bazi nagy roman zaszlo oda az ajanloba?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6) bmatty válasza gzbotii (#5) üzenetére


bmatty
tag

Ja az engem is szemen vert, neztem is hogy mi lett.

Steam id: Mathias, Battlelog/Origin id: Mathias_hun

(#7) retexis


retexis
tag

Nagyon klassz lett a cikk.

(#8) gzbotii válasza dragon1993 (#2) üzenetére


gzbotii
veterán

RDS-el 5 € korlatlan mobilneted van, HSDPA-n, nem is lassitanak.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Mobilhasználat Erdélyben*....

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#10) szilard28


szilard28
aktív tag

Különösen a külföldi hívások árai megdöbbentőek. Mert ugye nálunk lehet arra hivatkozni hogy sok a végződtetési díj és hasonló Mo-on belül, de azt már nehéz megmagyarázni, hogy az egyik irányba 20 ft-os miért lesz a másik irányba 100-160 ft..

(#11) Sztbeni válasza gzbotii (#5) üzenetére


Sztbeni
őstag

azt nem én raktam be :)

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#12) gzbotii válasza Sztbeni (#11) üzenetére


gzbotii
veterán

Tudom, hogy annak a dolga aki a cikket berakja, a zerkesztok. De akkor is tok gaz

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13) Sztbeni


Sztbeni
őstag

aki valamit nem ért, az itt kérdezhet nyugodtan :). Az árakat nem írtam el, tényleg ilyen olcsó :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#14) Danex


Danex
addikt

Kár, hogy úgy nem működik, hogy átmegyek Romániába és azt az előfizetést rendesen használhatnám itthon. :DDD

Hihetetlen, hogy milyen árak vannak ilyen téren nálunk, egy 4. Digi/Orange jöhetne értelmes árakkal ,hogy valami verseny is legyen. Internettel is ez volt, 4megás 8ezer, jött a Digi mindjárt jobb (oké, jött az optika, de azt a városunkba pl a Digi túrta fel mindenhol ,hogy legyen.)

(#15) Lewzke válasza qad (#1) üzenetére


Lewzke
őstag

mert kevés a fizetés. amúgy a sima vezetékes telefon meg internet csomagok is sokkal jobbak, kb 13 eurót fizetünk 50/5 mbit/s internet + kábel tv-jért havonta

[ Szerkesztve ]

(#16) Gercsa válasza Sztbeni (#13) üzenetére


Gercsa
senior tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy ezen szolgáltatóknak milyen a hazai "lefedettsége", tehát hol és mennyire lógnak át a határon?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#17) psyho85 válasza Lewzke (#15) üzenetére


psyho85
aktív tag

Akkor ezért éri meg a Diginek az itt alacsonynak vélt ár...

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#18) gzbotii válasza Gercsa (#16) üzenetére


gzbotii
veterán

Hatar menten...marginalis. 15-20km max.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19) musculus


musculus
tag

Hű, komoly cikk, nagyon köszönjük! :R
Főleg azért meglepő, mert egy magyarországi szolgáltató [cikk] a földrajzi adottságaink, vagyis a rengeteg sík terület miatt a többi országhoz képest könnyen tud terjeszkedni. Ellentétben Romániával. Ha csak ezt az egy változót nézzük, a kiépítés nehézségei miatt szomszédoknál drágábbnak kellene lennie a telefonálásnak - de nem az!
Biztos szerepet játszik a dologban, hogy Magyarországon a legnagyobb a mobilhívás adóterhe, meg az átlagfizetések aránya (romániai: nettó 94.000 - magyar: 219.200).

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#20) Gercsa válasza gzbotii (#18) üzenetére


Gercsa
senior tag

Le lehet ezt valahogy csekkolni román sim nélkül valahogy?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#21) Sztbeni válasza musculus (#19) üzenetére


Sztbeni
őstag

tévedsz barátom :). A nettó átlagfizetés Magyarországon 145.000 forint, Romániában pedig 1553 RON, vagy majdnem 110.000 forint. És kisebb a rezsi, olcsóbb a kaja, közlekedés, és mint a cikkből kiderült, a mobilozás is.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#22) #49155328 válasza dragon1993 (#2) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ausztriában a 3-nél 15 euro / hó a korlátlan mobil internet.
Ami Olaszországban , Angliában és Dániában is korlátlanul használható.

Sztbeni : Meg a csajok is ! Aradi ringen 5 euró egy pipa. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Sztbeni válasza Gercsa (#20) üzenetére


Sztbeni
őstag

kézi hálózatkeresésre kattints

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#24) Sztbeni válasza qad (#1) üzenetére


Sztbeni
őstag

nem volt mindig olcsóbb. Csak a verseny vitte le az árakat. 2005 végén lett a Cosmoromból Cosmote és akkor indult meg a verseny. Elkezdték adni a több száz hálón belüli percet pár euróért. Az is csökkentette az árakat, hogy a Cosmote nem kapott 3G licenszet, így más módszerekkel kellett ügyfeleket szerezni

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#25) alevan válasza #49155328 (#22) üzenetére


alevan
őstag

Minap Szatmárnémetiben sétálgatok éjjel haverokkal. Megállt egy taxi, kinéz egy csaj. Megkérdeztem mennyi: 200 lei. Asszem Aradra költözöm :DDD

(De legalább tudni, melyk városban élnek jobban az emberek :D)

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#26) alevan válasza Sztbeni (#24) üzenetére


alevan
őstag

Azért indult a mobilnet kartellezés miatt is eljárás a Voda-Orange (meg tán Cosmote) ellen asszem 2007ben. Azóta ilyen jó a net.

Nekem Orange-nál, Orange Young beaktiválva, és a saját, általam készített "oferta" (ha megcsípnek sem mondom meg magyarul a szót). A következő van benne jelenleg 5€-ért:

-1500 hálózaton belüli perc
-600MB net
-fácse és yahoo mail ingyenes
-60 perc nemzetközi (beleértve Voda-Cosmo-Digi+Fix telefonok)
-végtelen hálózaton belüli SMS

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27) Braddock


Braddock
őstag

Magyarországot a régi sérelmek miatt kollektíve büntetik. Ennyi a titok.

(#28) Sztbeni válasza alevan (#26) üzenetére


Sztbeni
őstag

igen, a net még később lett olcsó. Ott még a Digi megjelenése is segített

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#29) #49155328 válasza alevan (#25) üzenetére


#49155328
törölt tag

Oda menjél ahol vannak kamionos parkolók. ;)
Az meg valami elit kurva lehetett.

(#30) Space marine


Space marine
aktív tag

Hmm... ro vodafone készülék fogadná a hu voda kártyát? :) amúgy is megyünk évente, legalább kütyüben is gazdag lenne az utazás nem csak élményekben :D

(#31) Sztbeni válasza Space marine (#30) üzenetére


Sztbeni
őstag

nem, független kell mindenképp.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#32) Space marine válasza Sztbeni (#31) üzenetére


Space marine
aktív tag

Éreztem :) Független árak összehasonlítva, hogy állnak vagy könnyen találok valakit aki feltöri a kártyäs mobilt? :D

(#33) Sztbeni válasza Gercsa (#16) üzenetére


Sztbeni
őstag

vannak helyek ahol bőven fogható. Egy tetőantennával úgy hallottam, még Debrecenben vagy Békéscsabán is be lehet fogni. Alföldön jól terjed a jel. És akkor van 5giga mobilnet 5 euroért :)

valahol békés megyében egyszer rányomtam hálókeresésre csak 3G módban. Eredmény:

elérhető hálók:
Vodafone RO
RO ORANGE
Digi

és a magyar hálók sehol :D

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#34) alevan válasza Space marine (#32) üzenetére


alevan
őstag

Ha mobil függetlenitésére gondolsz, minden sarki GSMben megcsinálják potom pénzért......kivéve ha Galaxy S vagy Szifon.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#35) Sztbeni válasza Space marine (#32) üzenetére


Sztbeni
őstag

Romániában a független mobilok is olcsóbbak valamivel. Főleg ha jó az árfolyam. Amúgy a Cosmotenál kapható mobilok is függetlenek.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#36) Space marine válasza alevan (#34) üzenetére


Space marine
aktív tag

Lumia 720-n filózom... épp az egészséges dákoromán nyelvtudásommal azaz 0 :D probálok infót szerezni mi mennyi a gúnyhatáron túl...

(#37) Space marine válasza Sztbeni (#35) üzenetére


Space marine
aktív tag

Köszi az infót :)

(#38) Sztbeni válasza Space marine (#36) üzenetére


Sztbeni
őstag

olyan városba érdeklődj, ahol sok magyar van. Ott nem kell nyelvtudás :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#39) derapo


derapo
tag

Az a helyzet,hogy az itthoniaknál,bármelyik környező,de megkockáztatom,hogy még Kenyában is jobb,olcsóbb szolgáltatást nyújtanak a mobilszolgáltatók.

Az írás jó,mindenre kiterjedő. Mondhatni átfogó.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#40) Sztbeni válasza Space marine (#37) üzenetére


Sztbeni
őstag

telefonultau.eu oldalon 1184 RON a Nokia 720

derapo: Görögország után talán Magyarországon a legdrágább a telefonálás

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#41) Space marine válasza Sztbeni (#38) üzenetére


Space marine
aktív tag

Marosvásárhely, Parajd a kiindulás pont :) és mindenhol találunk magyarokat, pl tavaly a temetőt kerestük Kolozsváron hangosan :D egyböl segitett egy -gondolom -egyetemista leányzó, hogy mi merre :) jó dolgok ezek...

70ft.-tal ez kb 83k... nokia garis? :D

[ Szerkesztve ]

(#42) Sztbeni válasza Space marine (#41) üzenetére


Sztbeni
őstag

ott fix, hogy találsz magyar eladót. Ha EU garis telót veszel, az itthon is garanciális. Ha nem, akkor oda kelm vinni szervizbe.

Szerk: asszem igen

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#43) Space marine válasza Sztbeni (#42) üzenetére


Space marine
aktív tag

Uhh.. az nagyon durva lenne.. itthon kb 115k a nokia garis 720.. aug-ban irány Erdély :D Édes Erdély itt vagyunk lálálá.... :D
Na jó éjt, hajnalban felkell kelni :/

(#44) Sztbeni válasza Space marine (#43) üzenetére


Sztbeni
őstag

de nem mondom biztosra. Még utánanézek :)

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#45) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"24%-os az ÁFA,"

Nem 20%-os? vagy változó, csak mert én vásároltam ott, és 20%-os áfa volt még kb 1-1,5 éve

szerk.: utánaolvasva akkor feltehetőleg emelték.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) Sztbeni válasza Graphics (#45) üzenetére


Sztbeni
őstag

24%-os. A szolgáltatók oldalain is azt írják. 10€-nál 12.4et kell fizetni. Azt, hogy mióta van így, azt nem tudom

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#47) Graphics válasza Sztbeni (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Feltehetőleg akkor még jókor vásároltam ,nem mintha emiatt nem vásároltam volna kint :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) haxiboy


haxiboy
veterán

Beszarás milyen árak vannak...magyarországon biztos a magas átlagkereset miatt ilyen drága minden :W

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#49) Graphics válasza haxiboy (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát vannak dolgok, én a laptopom úgy tudtam megvenni olcsóbban kint ,hogy még kiutazni is megérte... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) Sztbeni válasza Graphics (#49) üzenetére


Sztbeni
őstag

ez van. Felháborító, ami itt folyik. És nem csak Románia olcsóbb. Elektronikai cikkek Ausztriában is olcsóbbak, ahol többszöröse a fizetés a magyarnak...

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.