Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mono25


Mono25
csendes tag

Ez szép és jó, de még Budapesten is sok helyen ha fizetni akarok kártyával csak 1000 Ft. felett engedik. Közepes méretű boltok is, főként a magyar üzletláncokban. Az egyik csepeli Sparban rendszeresen kérik a személyit is, pedig 2-3 ezer forintnál többet nem szoktam fizetni. Jah és persze az "érintős fizetésről" beszélek. Mobiltárcás fizetéssel meg kb. hülyének néztek az egyik Intersparban. Sok pénztáros mikor simán csak kártyával fizetnék még arra is húzzák a szájukat.

(#2) sutszi válasza Mono25 (#1) üzenetére


sutszi
veterán

Még soha az életben nem tapasztaltam még sem 1000Ft-os limitet, sem a személyi elkérését. Utóbbi ráadásul szabálytalan, mert ők nem hatóság, nem kérhetik el. A kártyás fizetést sem tagadhatják meg ha nem adod át a személyidet, mert nem így működik a rendszer... Ezek többnyire hülyék. Az 1000Ft-s limitet pedig a jutalék miatt alkalmazzák szerintem. Elég fillérb.szó hozzáállás...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3) Mono25 válasza sutszi (#2) üzenetére


Mono25
csendes tag

Sajnos most ebben az évben volt sok rossz tapasztalatom a kártyás fizetéssel. Bár ennek ellenére ezt részesítem előnyben. Sokkal kényelmesebb és gyorsabb is nekem.

[ Szerkesztve ]

(#4) Grodd válasza sutszi (#2) üzenetére


Grodd
tag

Egyszerűen törvényileg kötelezővé kellene tenni minden kiskereskedelmi egység számára a bankkártya és paypass/NFC elfogadását minden korlátozás nélkül. Nem értem, 2015-ben ez miért jelentene nehézséget.

(#5) Béééla válasza Grodd (#4) üzenetére


Béééla
őstag

Mert krvanagy költsége és sápja van egy ilyen terminálnak. Ha a bank nem számolna föl annyit érte, amennyit, lenne több helyen.

Én mellé a mobilos paypass-terminált és az elektronikus számlát/blokkot is erőltetném. Egy csomó telefon működhetne önmagában terminálként, egy bluetoothos kártyaolvasóval meg paypass nélküli csipes-csíkos kártya se gond.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#6) qqcqqc válasza Mono25 (#1) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én ilyen feliratnál mosolyogva közlöm, hogy akár egy zsömlét is fizethetek kártyával és a kereskedő nem hozhat limitet. Az egyik üzletben a tulaj volt a kasszánál és kikelt magából, hogy azt csinál az üzletében amit akar, én meg felvilágosítottam, hogy csak a pos terminált kihelyező bankot kell értesítenem, ők rejtve kijönnek ellenőrizni. Ha csak a feliratot meglátják, már akkor leszedetik, ha próbavásárlásnál megtagadják tőlük a kártyás fizetés lehetőségét, és nincs technikai akadály, akkor viszik a terminált, kötbéreznek és szerződést bontanak.

(#7) vadtehen válasza qqcqqc (#6) üzenetére


vadtehen
csendes tag

Badass...

Egyébként merrefele vannak ilyenek? Rendszeresen kártyával fizetek, kis összegeket is, de ilyenbe még nem futottam bele.

[ Szerkesztve ]

(#8) Gusztáv válasza qqcqqc (#6) üzenetére


Gusztáv
addikt

Pedig valahol érthető a dolog, mert a kisebb forgalmú helyekkel olyan szerződést kötnek a terminál társaságok, hogy tranzakciókként x Ft. Itt tényleg előállhat olyan esett, hogy kisebb az árrés, mint a kártyás fizetés költsége.
Itt mondjuk simán tudna a magyar állam segíteni, ha az egyik állami bank kínálna ezeknek a kis cégeknek terminált reális költséggel, persze ez nem jut eszükbe.

Laci

(#9) qqcqqc válasza Gusztáv (#8) üzenetére


qqcqqc
őstag

Igazad van ebben. Különben Magyarországon elég magas a kártyás fizetésen a boltok jutaléka, ezért terjed lassan. De ez nem mentesíti az elfogadót a bankkal kötött szerződés betartására. Más az ha megkér, hogy ha tudok fizessek készpénzzel, mint az, hogy kategorikusan tiltja.

[ Szerkesztve ]

(#10) axioma


axioma
veterán

Ismeros akart nfc-s mobiltelefonnal supershop kartyas pontjaibol (oda van ravezetve) fizetni. Hat eleg hosszu procedura volt... es nem mondhatta, hogy jo akkro mashogy, mert arra volt akcio, hogy csak igy hasznalva duplan szamitanak a pontjai. Az egesz uzletet pot-oktatasra kuldtek, mert nem volt egy ember se, aki telefonos segitseg nelkul vegig tudta volna vinni a tranzakciot...

(#11) HXY


HXY
addikt

Erről mit lehet tudni, hogy áll a számláló?
http://mobilarena.hu/kerdoiv/masterpass_teszteloi_kerdoiv.html

(#12) Chal


Chal
addikt

Jó dolog a paypass, rendszeresen használom, de szerintem a mögöttes folyamatok inkább az ütősek benne, nem az érintős dolog, és szerintem főképp üzleti oldalról van megoldva, nem technikairól. Tulképpen egy nagyon gyors fizetési megoldást kínál, tapasztalataim szerint SOKKAL gyorsabb mint a készpénz. Az emberek nagy részének ebből az jön le, hogy biztos az érintés miatt (és sajnos az összes Paypass/Paywave marketinganyag is erre erősít rá), pedig dehogy.

Azt gondolom bármilyen műszaki beállítottságú ember belátja, hogy egy olvasóba dugott kártyát vagy egy NFC chipet kiolvasni nem akkora nagy dolog, hogy jelentős időeltérés legyen a kettő között. Persze nyilván van, hiszen be kell dugni, de pár másodpercről beszélünk itt, szóval egyáltalán nem akkora időről ami egy NFC-s meg egy mágnescsíkos/chipes lehúzásos fizetés között van a valóságban.

A trükk szerintem abban van, hogy Paypass/Paywave esetén nem történik semmilyen online ellenőrzés. Egyszerűen technikailag is képtelenség a dolog, hiszen a ledek felvillanása meg a csippanás után AZONNAL távozhatok, a trazkació elfogadásra kerül. Nyilván offline történik valamilyen alap ellenőrzés (valid e az NFC-ben levő kód, etc..), aztán utólag beszéli le a terminál a központi rendszerrel a tranzakciót, de addigra a vevő nincs már ott. Gondolom ezért van az 5000Ft-os limit is, mert azt mondják a bankok hogy ennyit még benyelnek ha visszaélés történik.

Van erről egyébként valakinek bővebb infója? Mert csak a tapasztalatok alapján tippelem a fentieket (illetve nehezen bírom elképzelni hogy máshogy működne).

[ Szerkesztve ]

(#13) Chal válasza Mono25 (#1) üzenetére


Chal
addikt

Ez érdekes, soha nem találkoztam még ilyennel BP-n. Én annyira rákaptam a Paywave-re, hogy már 100Ft-os tételeket is így fizetek ha tudja a terminál, mert sokkal gyorsabb mint a készpénz.

(#14) rwbag2012 válasza axioma (#10) üzenetére


rwbag2012
tag

Ugyanebbe futottam bele, képtelen voltam érvényesítetni a duplapontos akcióban a kedvezményt. Feladtam, inkább hagytam a francba az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#15) axioma válasza rwbag2012 (#14) üzenetére


axioma
veterán

Ismeros ramenos volt, es kikovetelte, eleg sok pontot bevaltott, igy azert fontos volt neki elegge.

(#16) Béééla válasza Chal (#12) üzenetére


Béééla
őstag

Valószínűleg történik ellenőrzés, csak például gyorsításként csak az identitásodat ellenőrzi le amikor csippantasz, majd utána bonyolítja le a tranzakciót, mikor már a fél hitelesítve van. Nem hinném, hogy a bank aktívan támaszkodna a mágnescsíkra (lol...) vagy a csipre a tranzakció érvényességének megállapításához, hanem csak identifikálja a felet, és bankon belül pörögnek a bitek ezerrel, majd amikor rábólint, visszaküldi hogy ACK, mehet a tranzakció. Ebből pár pillanatra kell a kártya, szerintem csak dísznek van, hogy végig bedugva "kell" lennie a kártyának.

Bélabá

(#17) Chal válasza Béééla (#16) üzenetére


Chal
addikt

Ugyanazt mondjuk :)

Én azzal egészítettem ki (csak más szavakkal), hogy szerintem NFC (Paypass/Paywave) estén nem várja meg a terminál az ACK-t, hanem egyből a leolvasás után sikeresnek jelzi a tranzakciót. Emiatt nem kell megvárnod az adatkapcsolat felépülését, és a választ. Ezért van rajta az 5 (vagy 3?) ezer forintos limit is, ekkora kockázat belefér nekik. Sőt, azt is simán el tudom képzelni hogy nincs semmilyen ACK. Alkalmazás szinten akár egyirányú is lehet a dolog, hiszen miért kéne a kereskedőt 30-60 sec-el a vevő távozása után azzal stresszelni hogy elutasításra került a tranzakció?

Szóval a sebessége szerintem inkább üzletpolitikai döntés eredménye, és nem technológiai, de tényleg csak találgatok, sajnos nem találtam erre vonatkozó megerősítést sehol, mindenhol csak a marketingszöveg megy, ami szerint azért ilyen veszett gyors mert érintős :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Béééla válasza Chal (#17) üzenetére


Béééla
őstag

szerintem NFC (Paypass/Paywave) estén nem várja meg a terminál az ACK-t, hanem egyből a leolvasás után sikeresnek jelzi a tranzakciót. Emiatt nem kell megvárnod az adatkapcsolat felépülését, és a választ. Ezért van rajta az 5 (vagy 3?) ezer forintos limit is, ekkora kockázat belefér nekik

Ezért vagyok kíváncsi rá, hogy 5ezer felett hogy/mikor kér PIN-t :)
Kipróbálnám, de se mobiltárca, se paypassos kártyám.

Bélabá

(#19) sutszi válasza Béééla (#18) üzenetére


sutszi
veterán

Fizettem már PayPass-al 5K felett. Pin kód aztán van valami kommunikáció... De azért láttam már olyat is, hogy terminál függő volt a felhasználás. Chipes AMEX kártya használata sem egyforma. Van amikor pin kód, van amikor nincs pin csak OK gomb + aláírás. De előfordult, hogy a pénztáros nem íratta alá velem a bizonylatot... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20) Chal válasza Béééla (#18) üzenetére


Chal
addikt

5K felett mindig kéri, és akkor meg is kell várnod amíg a terminál csatlakozik a bankhoz, jóváhagyják, etc.. Tehát 5K felett ugyanaz mint a hagyományos bankkártyás fizetés, annyi hogy más módszerrel lett a kártya leolvasva.

[ Szerkesztve ]

(#21) HXY


HXY
addikt

(#22) UHHH válasza HXY (#21) üzenetére


UHHH
senior tag

most téged is, valszeg... :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#23) csendes válasza UHHH (#22) üzenetére


csendes
őstag

Öööö, hát izé, én is kaptam értesítést, de mi az a Masterpass? :F Rémlik, hogy valami kérdőívbe beírtam ezt-azt :U

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#24) UHHH válasza csendes (#23) üzenetére


UHHH
senior tag

valaszoltal a kerdoivre aztan ha benne vagy az elso százmilliócsillió kitöltőben, akkor kapsz egy virgácsot, vagyis majd meglátod mit, ha most megadtad a neved/címed! :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#25) UHHH


UHHH
senior tag

megjott az sd kari, hurraaaa,koszi

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#26) csendes válasza UHHH (#25) üzenetére


csendes
őstag

Én is megkaptam :C

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#27) HXY


HXY
addikt

Nekem is ma reggel, köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.