Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dud998


dud998
őstag

Nagyon-nagyon vártam már ezt a tesztet! Valószínűleg maradok a régi Nexus 5-nél. Nekem nem ér meg ennyi felárat az újdonság. :(

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#2) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Végre megjött a bemutató :)

(#3) m_dawe


m_dawe
senior tag

Izgatottan várom már az adást :D Az enyém holnap jön meg, remélhetőleg nem fogom csalódni benne. :)

(#4) kengyel


kengyel
nagyúr

Így ahogy van, jöhetne :)

kengyel

(#5) agressor12 válasza dud998 (#1) üzenetére


agressor12
senior tag

Nekem is marad az N5. Drágák ezek az új Nexus-ok,nincs semmi új dolog bennük amiért megérné váltani,főleg így ,hogy N5-nél is támogatott még a 6-os rendszer.

(#6) MPite


MPite
tag

Én is nagyon várom már a tesztet, de a külföldi beszámolók alapján nem erre fogom lecserélni a régi N5-öt, ahhoz túl drága, ha onnan nézzük, hogy nem sok plusz van benne. Ettől függetlenül itt leszek!

(#7) SepTox válasza m_dawe (#3) üzenetére


SepTox
tag

Szia. Hol rendelted illetve mennyiért?

(#8) Wesder


Wesder
félisten

Jó lesz ez :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9) m_dawe válasza SepTox (#7) üzenetére


m_dawe
senior tag

Hello.
Tőle rendeltem. 142 ezer Ft-ért.

(#10) dud998 válasza agressor12 (#5) üzenetére


dud998
őstag

+1

Nem mondom jó lenne az ujjlenyomat olvasó, de ennyit nem ér.
Sajna nem sztereó az előlapi hangszóró és maradt a 2GB RAM is.
Természetesen ennyi is elég, de ha már új, akkor legyen több. :D
Az akku is jelképesen lett nagyobb. Szóval egy jó darabig még marad az N5.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#11) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Ez ilyen nagyon lájtos frissitése a n5-nek....140ezret nem hinném,hogy megér,régit lehet kapni patent állapotban 60körül.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#12) rodrigez


rodrigez
senior tag

Én erre a telóra vártam, de nem ilyen áron. Akkor veszek 90-ért egy Mi4c-t, amiben ugyanez a chipset van, de 3gb ram és 32gb-os tárhely. Nekem a 16/2gb-os N5X, nem ér meg 50-60 ezres felárat a profibb fényképező meg az ujjlenyomat olvasó miatt.

(#13) molnar816


molnar816
újonc

Szeptember vége óta várom, hogy kijöjjön a teszt róla! Hát most végre eljött az idő! :)
Mondjuk nem hiszem, hogy nagyon leváltanám a Nexus 5-öm.

[ Szerkesztve ]

(#14) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Kép, hang, RENDBEN !!

(#15) -=ZsocC=-


-=ZsocC=-
tag

kép+hang ok

javíts ki nyugodtan ha tévedek! :)

(#16) dud998


dud998
őstag

Kép, hang OKÉ!!!

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#17) dannyboy017


dannyboy017
csendes újonc

A SONY Z5 PREIMUM -OT MIKOR TESZTELITEK???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

(#18) m_dawe


m_dawe
senior tag

Duplakoppos feloldás van benne?

[ Szerkesztve ]

(#19) rodrigez válasza dannyboy017 (#17) üzenetére


rodrigez
senior tag

Majd ha kis betűvel írsz, max. 3 kérdőjellel. :)

(#20) horvathkrisz válasza rodrigez (#19) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Számonkérőkiabálótroll. Hagyd a fenébe. :DDD

(#21) rodrigez válasza horvathkrisz (#20) üzenetére


rodrigez
senior tag

Ehhh igazad van. :)

Amúgy meg akkor rosszul tudtam, hogy SD-vel bővíthető. Hájjájjj. Akkor amellett, hogy baromi drága már a 16gb-os is, isten igazából a 32-esben kéne gondolkozni. :) Na jó, ez sajna ennyiért nem lesz az enyém. Pedig tetszik nagyon. :)

(#22) pbalazs09


pbalazs09
csendes tag

A jelenlegi memória használatot megtudjátok nézni a fejlesztői beállítások, és azon belül a futó szolgáltatásoknál! Ide tették a régi memória skálát!

(#23) m_dawe


m_dawe
senior tag

Töltés közben tényleg nagyon akad a telefon?

(#24) G4bi89


G4bi89
senior tag

No offense de ismét nem sikerült felkészülni a rendszerből.
Azért nem láttátok változást a szabad ramban, mert az elmúlt 3 órát átlagolja/mutatja. A tárhelynél pedig az 3,76GB a foglalt tárterület lenne. 6.0 óta a foglalt helyet mutatja és nem a szabadot.

Bone nem csak marshmallow óta van memória menedzsment. Már 4.4 meg lollipop alatt is volt csak másképpen nézett ki.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#25) #85552128


#85552128
törölt tag

Jól néz ki, de egyelőre kicsit drága, 110-120k körül nem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

(#26) pbalazs09 válasza G4bi89 (#24) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

Ezt a skálát lehet előhozni a fejlesztői beállítások/Futó szolgáltatásoknál! Itt írja az aktuális használatot!

(#27) G4bi89 válasza pbalazs09 (#26) üzenetére


G4bi89
senior tag

Tudom én is onnan fotóztam. :) Viszont ez már 4.4-ben is volt meg előtte is talán, csak az alkalmazások - futó szolgáltatásoknál. Bone meg nem először úgy fogalmazott, hogy "most már van memória menedzsment az új rendszerben." Ami ugye nagyon téves infó.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#28) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi az adást.

(#29) Bone123 válasza G4bi89 (#27) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Oké, ez így pontatlan volt, köszönöm az észrevételt!

(#30) maser


maser
tag

Köszi az adást tök jó volt. :)

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#31) bajzal


bajzal
őstag

Hülye kérdésnek fog tűnni, de mire jó ez az USB-C azon kívül, hogy átalakítót kell venni, hogy felrakhassug pc-re a telefont? :D

(#32) batai15


batai15
félisten

Vartam ezt a telefont.de a 2gb ram oriasi csalodas.aksirol nem beszelve.

[ Szerkesztve ]

(#33) batai15 válasza bajzal (#31) üzenetére


batai15
félisten

Pc sima usb. A telefon csati mas.

(#34) bajzal válasza batai15 (#33) üzenetére


bajzal
őstag

azt tudom. De miért jó, hogy a telefon USB-C?

(#35) batai15 válasza bajzal (#34) üzenetére


batai15
félisten

Kenyelmesebb , nagyobb tolto aram ,illtve gyorsabb adatatvitel.

(#36) dud998 válasza bajzal (#34) üzenetére


dud998
őstag

Mert ezt bárhogyan beledughatod, hiszen szimmetrikus a csatlakozó.
Ezen kívül elviekben ez kell a USB 3.0-hoz, hogy gyors legyen.
Olyan, mint az Apple-nél a Lightning csatlakozó.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#37) jacis


jacis
nagyúr

Kevéske....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#38) Ryoo


Ryoo
senior tag

És a Lumia 950-et szidják a műanyag burkolatért?? Hát ennek a készülékháza minden, csak nem minőségi, nagyon bazárinak hat...

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#39) sajo13


sajo13
senior tag

Szerintem jó készülék, nincs baj azzal, hogy nem prémium fémből van (tehát műanyag), és az sem baj, hogy "csak" 2 GB RAM van benne. A Snapi 808 sem olyan rossz. Akinek prémium telefon/Nexus kell vegyen Nexus 6P-t.
Egyetlen baj ezzel a Nexus 5X-el az ára...ez a konfig+ház kb. 400 dollárt ér (110 ezret). Szerintem.

(#40) Deck


Deck
titán

Szuper telefon de..

- nem sztereó az előlapi hangszóró
- 2GB RAM
- továbbra sincs microsd bővíthetőség, a 32GB kevés
- akksi is lehetett volna legalább 3200-es

[ Szerkesztve ]

PS5

(#41) rodrigez válasza sajo13 (#39) üzenetére


rodrigez
senior tag

Egyet értünk. 110 ezret én is adnék a 32gb-os verzióért. Na de 160-170-et? Azért Galaxy S6-ot veszek, ami kisebb és minden mutatójában jobb.

(#42) janeszgol válasza rodrigez (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Elképzelhető, hogy a sok kínai belpiacos feltörekvése miatt (azok is cask drágulnak, ráadásul már a középkategóriásaik is súrolják a 80 ezret) ilyen drága.
"Minek adjam annyiért, amennyiért a liszenszet nem fizető kínai szaroka adják?" - egy kérdés a Samsung, Sony stb brandektől.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) sajo13 válasza janeszgol (#42) üzenetére


sajo13
senior tag

Nem a license dobja meg az árat (az kb 7-10 dollar).

@dekrer: a 32Gb mire nem elég pontosan? és a 2Gb RAM? Ez még mindig egy Nexus készülék, azaz elsősorban a fejlesztőknek szánt termék és másodsorban a memóriakártyát filmekkel/zenékkel/millió képpel megtöltő huszároknak.

(#44) varesz11 válasza sajo13 (#43) üzenetére


varesz11
tag

+1
Ezen már futottam én is egy kört a 6P tesztnél.
Valahogy az nincs meg az embereknek, hogy alapvetően a Nexus termékcsalád a a fejlesztőknek készül, valamint a Google referenciaként használja, hogy bemutassa a rendszer képességeit. (lsd. ujjlenyomatolvasó, type-c támogatás)

(#45) Deck válasza sajo13 (#43) üzenetére


Deck
titán

Ennyi pénzért belefért volna a 3gb ram.

PS5

(#46) sajo13 válasza Deck (#45) üzenetére


sajo13
senior tag

Ebben igazad van, ennyi pénzért belefért volna akár a 3 Gb RAM is. Ezért is írtam, hogy az ára van kicsit elszabva. Nem baj szerintem a 2 GB RAM, csak lenne olcsóbb.

Az üzemidő szempontjából az is számít, hogy szerencsére nem QHD kijelző van ebben. A régi Nexus 5-höz képest azért előrelépett pár dologban:
- erősebb proci (valamint 64 bites)
- kicsit nagyobb aksi
- sokkal jobb kamera
- biztonságos, gyors feloldás az ujjlenyomatolvasóval

(#47) Sonex79


Sonex79
aktív tag

Jó lesz ez 2 GB rammal is (bár tényleg fura, hogy már a nexus 4-ben is ennyi volt). Jövőre remélhetőleg az ára is lemegy majd (ennyit nem ér). Saját szokásaimmal 1,2 GB-nál még nem tudtam feljebb menni egyébként a nexus 5-ön.

(#48) Gusztáv


Gusztáv
addikt

A fém = prémium dolgot még mindig nem értem. Persze marha jó, meg szép a stúdióban fogdosni, nézegetni, de a mindennapi használathoz az emberek 90% belerakja egy szilikon vagy műanyag tokba. De legalább a plusz súly megmarad.

Laci

(#49) rodrigez válasza Gusztáv (#48) üzenetére


rodrigez
senior tag

Egy vékony alu ötvözet ház szerintem még könnyebb is, mint egy vastagabb műanyag. példának okáért a HTC One M7 143g, az én első generációs Moto G-m pedig full műanyag házzal bír és grammra ugyanannyi.

(#50) m_dawe


m_dawe
senior tag

Első nap után a tapasztalataim:
-Brutál gyors, nagyon rezponzív
-Ujjlenyomatolvasó hiba nélkül működik
-Hangszóró sajnos nem sztereo, de szerintem elég hangos
-Értesítési led elég erős, de jópár másodpercet késik
-Hátlap anyaga hasonló, mint az N5-é, de valamivel jobb a fogása
-Akksiról nem tudok nyilatkozni, de eddig nem olyan rossz
-Nagyon hamar tölt
-Egyelőre a 2GB ram mindenre elég, de hosszabb távra szerintem kevéske lesz..
-Expansystól rendeltem és kaptam hozzá egy aránylag jó minőségű headsetet
-Hatalmas megatívum, hogy az adatkábel mindkét véte USB Type-C ezért külön kábelt kell venni, hogy csatlakoztatni tudjam a géphez...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.