Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ez megint nagyon jó cikk lett. Grat! Sztem a netbookoknál akkor van igazán értelme a HD-lejátszásnak, ha rá lehet kötni HDTV-re. Már vannak HDMI csatival szerelt kis jószágok.

Ja és az első táblázatban Nem helyett Ment írtál.

(#2) stevve válasza WonderCSabo (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

:DDD Tényleg... affene, na majd felteszem újra azt a táblázatot.

Igazad van, a csatlakozó megléte elengedhetetlen, mert egy D-sub magában nem sokat ér HD-nél. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Studi22


Studi22
aktív tag

Nagyon kellemes az összefoglálás és hasznos főként. :R
Én mikor notit vásároltam úgynevezett "gamer" konfigot kerestem persze tárcához mérten,viszont fontos volt HDMI out ami szintén megtalálható mostani konfigon,mivel LCD tv-vel használom pont te általad nagyon jól bemutatott HD világban.
Tény hogy T8100 proci,3GB memória és 8600gt trió egész szépen muzsikál filmezéshez.

Mint írtad hogy csak 9100 felett van HD PureVideo,ez mivel több a sima PureVideo-tól?

[ Szerkesztve ]

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#4) WonderCSabo válasza Studi22 (#3) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#5) Solten


Solten
addikt

Ismet szepen osszefoglaltad... :K Ez az Athlon Neo erdekesnek igerkezik... Bar tudtommal a Yukon-ban Radeon X1250 teljesit szolgalatot 1 magos Neo-val (Pavilion dv2 mar kaphato...), a Congo-ban meg 2 magos (Neo?) HD 3200-vel. Szvsz javitsd (ha nem igy van sorry :B)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#6) stevve válasza Solten (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

Elég képlékenyek még az új platformok, ahogy látom, de kösz a kiigazítást. :R

Remélem, hamarosan jönnek az AMD megoldásai, hogy legyen itt is egy kis "harc".

[ Szerkesztve ]

(#7) Solten válasza stevve (#6) üzenetére


Solten
addikt

:R Magyarázat a képhez: [link] :)

Saor Alba

(#8) zhagyma


zhagyma
őstag

Jó kis összefoglaló írás! :) Én sem értem, hogy az intel miért nem X4500HD videóvezérlőt társítja az Atom-mal, hiszen DXVA gyorsításra tökéletesen használható (használom is). Már megint rossz üzletpolitkát folytatnak ...

(#9) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Ha már a HD ennyire téma netbooknál elég furcsa hogy kihagytad a Menlow platformot (Z5x0+US15W) ami hardwaresen támogatja a HD dekódolást és építik mind nettopba, netbookba és MID-be is. Ugyanígy ha már a Computexes újdonságoknál megemlíted a Tegrát vagy a Qualcomm prociját a Menlow utódja a Moorestown is oda kívánkozik a sorban, hisz azt is ugyanott bemutatták és hasonlóan jó fogyasztás jellemzőkkel bír mint az említett két másik proci.

(#10) stevve válasza shabbarulez (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

Igazad van, ki is egészítem a cikket vele... :B

(#11) stevve


stevve
nagyúr

Átírtam a cikket! A végére bekerültek a MID-ek, ha már ennyi szó esett róluk. :R

[ Szerkesztve ]

(#12) aqwer21


aqwer21
tag

Üdw! Jó a cikk! :R Nekem egy Acer Aspire 8930g-ma van!Proci: P8400, 9700m gt 512 DDR3, 4 GB DDR3 RAM, ! Jelentem nagyon jól játsza a Blue-Ray filmeket, meg a HD filmeket, ja és HDMI kimenet is van! ;] :P :K :R Hurrá! :)

(#13) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó cikk lett, gratulálok, hiánypótló összefoglaló mű. Az AMD-t nagyon hiányolom a piacról, remélem hogy a Neo jól fog sikerülni.

Egy hibát találtam: "valamint DDR2-800 memóriákat támogat és Hybrid CF-et támogat" (kétszer szerepel a támogat szó).

(#14) shabbarulez válasza stevve (#11) üzenetére


shabbarulez
őstag

Még azért nem tökéletes.

"És ha már a SoC és MID platformoknál tartunk, említsük meg a "mini Centrino-t", amit az Intel az ARM helyett először x86 alapokra képzelt el."..."Ennek a platformnak a 2009-es verziója, aminek a neve Moorestown és szintén Atom alapokra épít (Atom Z), ám az x86 helyett már ARM architektúrát használ majd"

Itt valami félreértés van az Intel nem kíván visszatérni ARM alapokra, az Atom proci x86 alapokon nyugszik. Az Intelnek pont az volt a célja az Atommal hogy egy saját x86 alapú procit készítsen amit a beépülő rendszerek piacán tud használni. Az Atom előtt az Intelnek volt ARM architektúrájú cpu-ja az XScale és azon alapuló MID, PDA, UMPC eszközei még az Atom előtt is. Az XScalet az Atom indulása előtt eladták az Marvellnek, mert értelmetlen lett volna házon belül két terméket ugyanarra a piacra pozícionálni.

(#15) stevve válasza shabbarulez (#14) üzenetére


stevve
nagyúr

Jah, hülyeséget írtam. :O
Köszi :R

No, de hogy értelmeset is írjak: Az Intel alapú MID-ek a Computex 2009-en:
[link]

(#16) stevve


stevve
nagyúr

Újabb Update az Netbookok - processzorok, AMD oldalon a cikkben.

Érdekes, hogy még be sem jelentett AMD procikat tettek a termékeikbe egyes gyártók. :DDD

(#17) t72killer válasza aqwer21 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hasonló tapasztalatok T9300-as proci + quadro FX570m +4GB RAM kombóval.

Ha a procival csináltatok mindent, akkor azért van, hogy akadnak egy kicsit a nagyobb HD-filmek( :Y - bár lehet, h csak a win7-tel van baja a kodeknek, és nem a 2.5GHz-es penrynnel), de ha beállítom a powerdvd-ben, hogy használja a GPU-t, akkkor minden sima.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) stevve válasza t72killer (#17) üzenetére


stevve
nagyúr

A Quadro FX570M egész jól sikerült lapka. GYakorlatilag egy 8600M GT-nek felel meg, arra épül. Éppen ezért van már benne PureVideo, ráadásul PureVideo HD, így teljes lehet a "HD-öröm". :D

(#19) PuMbA válasza t72killer (#17) üzenetére


PuMbA
titán

Az a lejátszó hibája ,hogy szaggat.Egy T9300-asnak vinnie kéne simán az 1080p-t gyorsítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#20) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Az én laptopomban GL40 express chipset van, 4500M integrált grafikával. Ez a grafikus mag azt látom, hogy kisebb órajelen megy, mint a 4500 HD. De vajon egyéb eltérés is lehet?
Sajnos még nem járt nálam HD video, hogy kipróbálhattam volna, elfut-e a gépemen. Majd talán egyszer sor kerül rá. Biztos dob az is egy kicsit a dolgon, hogy a Celeron M575-öt egy T3200-ra cseréltem.

(#21) stevve válasza Zoli bácsi (#20) üzenetére


stevve
nagyúr

Elvileg annyiban biztosan különbözik, hogy a 4500 HD-ben PureVideo HD van, vagyis HD filmeket hardveresen támogat, míg a "sima" 4500M nem kapta meg a lu-Ray logót, amihez a hardveres támogatás kell. Az alacsonyabb órajel miatt pedig logikusan teljesítményben is kissé elmarad a HD verziótól. A 4500 HD GPU amúgy kb. az Nvidia GeForce 9400M és az ATI Radeon HD 3200 tájára lőhető be teljesítményben.

Egy kis összehasonlítás:

A GS45 és GM45 a Montevina (Centrino 2) alapja.

[ Szerkesztve ]

(#22) PuMbA válasza stevve (#21) üzenetére


PuMbA
titán

"Elvileg annyiban biztosan különbözik, hogy a 4500 HD-ben PureVideo HD van"
Intel VGA-ba hogy kerül nVidia találmány? Nem elírás? :C

"A 4500 HD GPU amúgy kb. az Nvidia GeForce 9400M és az ATI Radeon HD 3200 tájára lőhető be teljesítményben."
Ez csak a specifikációt tekintve igaz,gyakorlatban viszont 4-5x lassabb...(játékokat nem irják Intel-re,nincs rendes driver hozzá stb.)

[ Szerkesztve ]

(#23) stevve válasza PuMbA (#22) üzenetére


stevve
nagyúr

:Y dehogynam, elírtam, előre akartam írni azt, hogy milyen nV és ATI GPU-val egyenértékű, akkor jött volna az, hogy az nV-ben már van PureVideo HD. :DDD :R

Át se néztem, csak elpostoltam... bakker. :((( :W

[ Szerkesztve ]

(#24) zhagyma válasza Zoli bácsi (#20) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha megnézed a [datasheet 1.4]-t, abban azt írják, hogy videólejátszási képességek tekintetében a GM45 = GL40, csak 400MHz-en ketyeg. :)

(#25) Zoli bácsi válasza zhagyma (#24) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi. :R

(#26) footy


footy
addikt

Acer Aspire 3810T:
Processzor: Intel Core 2 Solo SU3500 1,40 GHz 3 MB cache 800 MHz FSB
Memória: 2x2 GB Samsung DDR3-1066 CL7-7-7-20
Chipset: Intel GS45
Videokártya: Intel GMA X4500MHD

Ez a gép viszi az 1080p-t DTS-hanggal?
Azt olvastam hogy DXVA-val viszi, de ha nem szabványos H.264 illetve VC-1 kódolású anyag található az .mkv konténeren belül, úgy a videokártya képtelen lesz azt gyorsítani
Ez a rész nem igazán volt világos, amennyit olvastam a Logout a témáról, aszerint kevés a szabványos anyag. Van esetleg valami tesztelő program amivel le lehet ellenőrizni az mkv-kat hogy dxva kompatibilisek e? Ha nem DXVA-s akkor gondolom kevés a vas hozzá...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.