Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vamp


Vamp
senior tag

Nem tudom módosítani az írást vmi miatt...

Ha hazaértem még beleírok pár dolgot, ez fél órás agymenés volt, a suliban, sok barom között...

(#2) doc válasza Vamp (#1) üzenetére


doc
nagyúr

:C
amúgy az amwaynek vannak jó cuccai, anyám egyik barátnője csinálta régebben, megpróbálta anyámat is beszervezni de ő már akkor sem evett meg ilyeneket
bár az áraik elég durvák helyenként

létezik olyan mlm-rendszerű cég ami nem csak piramisjáték?
azon miért nem gondolkodik el senki, hogy ha mindenki rakás pénzt kap minden egyes eladott papírzsebkendő után, akkor az a pénz honnan van? nyilván ráteszik a termék árára
ha ugyanezt rendesen boltban terítené a cég, talán feleannyiból kijönne

(#3) Wise


Wise
tag

tetszett az írás :)

(#4) Viszlát válasza Vamp (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Tulajdonképpen csak azt nem értem, hogy miért nem hívtál meg :((( :DDD

mod: ja és kótdázür prodzsekt folytatás???

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) kzoltann


kzoltann
aktív tag

Nagyon tetszett, és át is érzem :)
Engem is egyszer vmi ilyen mlm izébe akartak beszervezni, srac elkezdte lokni a dumat, eloszor még arra sem akart valaszolni hogy ez mlm rendszer? Azutan meg azt nem akarta elarulni hogy milyen termékrol van szo, mondta hogy hallgassam végig a felette allo ember eloadasat ekkor és ekkor, én meg mikor elkezdtem eroskodni hogy legalabb mondja el mi a termék, azt reagálta hogy nem érdemlem meg a lehetoseget hogy konnyen pénzt keressek ha ilyen turelmetlen vagyok :D

(#6) adalbert1


adalbert1
veterán

Hehe, ez jó móka lehetett, habár sokkal jobb lett volna, ha a töri tanárt alázzátok szét. :DD
Viszont az nem igaz, hogy ezzel nem lehet jól keresni. A gyártó cég jól keres vele, meg a piramis tetején lévők is ;] , de hogy már itthon is tizenx éve van amway, így az esetleges új belépők nem tudom kinek tudnák elsózni a termékeket. Mondjuk a net új erőt adhat a szervezeteknek a webárúházas baromságokkal.

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

És ez most melyik "cég"? Jöhet privátban is.

***

(#8) 3psilon válasza ollie (#7) üzenetére


3psilon
aktív tag

Kb. 3x leírták lent meg az írásban is kicsit bennevan :)

Egyébként én sem tudom szerkeszteni az irásomat. Azt hittem, ez az én egyéni szoc problémám, ezexerint mégsem :(

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#9) föccer


föccer
nagyúr

Hát igen, igy járnak azok, akik az üzlet felől akarják megközelíteni a hálozati terjesztést.

Egyébként nem olyan rossz az mlm-mint amilyennek mondják. Általános felvetés, hogy mert rajtam akarsz meggazdagodni, meg hogy miből fizeti a cég a jutalékokat.

Nakérem, akkor most egy picit szeretnél az mlm védelmére kelni (már tudom, hogy badarság), minden féle kötelezettség nélkül leírom azt, hogy miért működő képes az egész.

Ehhez szeretnék egy kis összehasonlítást csinálni, egy mlm-ben forgalmazott termék, és egy boltban forgalmazott termék között.

Namost:

Tegyük fel, hogy egy gyártó legyárt egy tekercs budipapirt 10 forintért. Ennyibe kerül neki. De mivel szeretne gazdaságosan működni, azért Ő 15 forintért adja el. A nagyker felkér egy szállítót (vagy a gyártót, aki felszámítja ugyanezt a költséget), aki kiviszi az árút A-ból B-be. Ugye szállítünak is van saját költsége+ vanhaszon is a világon. A tekercs budipapirunk már 20 forint ba kerül. Ezután kikerül a kiskerhez ( szállítás, haszon). A kiskernek már ugyanez a budipapír 30 forintjába kerül, de mivel Ő is haszonért dolgozik, eladja 60 forintért.

Tehát egy 10 forintos termék 60 horintért adják el. És ez egy jó arány!

Namost nézzük meg a teszkót. Tidom, hogy mindennki utálja, de abban megegyezhetünk, hogy nagyon sokminden ott olcsó. Főleg a teszkó gozdaságos cuccok. Miért? MErt a teszkó gyártja, és csak egyszer kell elszállítani (amit szintén a teszkó végez). Nincs 3* fuvarköltség(plusz hasznok), meg ilyenek. Sokkal olcsobban tudja adni a saját teszkó gazdaságos termékeket. Az egy más lapra tarozik, hogy magána termék előűálíítását is olcsón csinálja.

Namost nézzünk egy MLM-es céget. Az Ugye a reklámköltségek alapból kilőve, amivel elégsokat lehet sporolni. Egy jó mlm-es cég saját maga állítja elő a termékeket. legyen az akár mi. a másik alap feltétel, hogy a terméknek működnie kell. Minden kétséget kizáróan, hiszen neki ez az egyetlen marketingje. Hogy működjön.

Namármost. Cég előállítja a budipapírt 10 forintért. Azt mondja, hogy az Ő haszna legyen 5 forint (15 ft). A cég elkezdi értékesíteni a terméket 45 forint + 15 forint postáért. Marad neki 30 forintja, amit szétoszthat azok között, aki a cég és a vásárló között van. Innen van az a pénz. Gyakorlatilag nem más cégek zsebébe teszik, hanem szétosztják azok között, akik egyébként is ettöl a cégtől rendelnek. Most nem írok arrol a rendszerről, amit Én ismerek, mert etikátlan lenne, DE!

Én semmi kivetni valót nem látok abban, hogy ne a nagyker, a kisker, és másik 2-3 cég keressen rajtam, hanem valaki olyan, akit ismerek, vagy esetleg saját magam (ugye, ha "magam alatt" rendelek, akkor a saját csoportom forgalmát növelem, ami után a saját jutalákom jár.

Bocsánat, alkapott a láz. Sajnos utálom, hogy ha ilyen (bocsánat) "idióták" miatt, aki félreinformálják az embereket teljesen más kép alakul ki valamiről, ami valójában nem az. Természetesen most nem az emvéjről beszélek, hanem az mlm-ről általában.

Azt a szót pediglen az mlm-mel kapcsolatban, hogy piramisjáték, felejtsétek el! Köze nincs az egyiknek a másikhoz. Az Il Ferro-s féle fizess be 300k-t előlegbe, mert az milyen jó lesz neked. Na az igen, arra rá lehet sütni a piramit. Azza a különbséggel, hoyg ott csak 1-2 ember járt jól... :)
üdv, és sorry a sok írásért.

föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10) lesaux


lesaux
veterán

Azt a szót pediglen az mlm-mel kapcsolatban, hogy piramisjáték, felejtsétek el! Köze nincs az egyiknek a másikhoz. Az Il Ferro-s féle fizess be 300k-t előlegbe, mert az milyen jó lesz neked. Na az igen, arra rá lehet sütni a piramit.

Hát, tulajdonképpen nem akarok én MLM-témában vitába keveredni, de az Il Ferrónál nem voltak szintek, csak fizesd be a pénzt, nincs senki "alattad", se "fölötted".
Az MLM-nek viszont a nevében is benne van, hogy multi-level, a piramis tetején lévők többet keresnek, mint az újoncok.

(#11) Dare2Live válasza föccer (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tesco nem gyárt semmit. Ha megnézed egy tescos konzerv/pia/kv hátulját akkor majd rájösz.

brokernet, ufs... MLM se gyárt semmit. Osszeszedik a bankok.... ajánlatát kiválasztják belolle a nekunk(vagy inkább nekik) legmegfelelobbet oszt annyi.

emvéjnek pedig van vitamin/fogkefe/mosopro/kenocs.... gyára? hát emvéjt nemismerem, lehet vmelyik van de, hogy a termékei jo része átmatricázott "ariel vagy tomi kristály" az elég valoszinu.

Ami pénzt az MLM "kioszt" az valojaban az import-nagyker-kisker difi. k Jo 5let lenne, hogy nem a "Tesco" hanem "mi" gazdagszunk belölle.... CSAK: A nagy pozik le vannak osztva, 5000ft per egyseg haszonbol egy valojaban dolgozo 1-3pozis UFSeshez lejut 400-800Ft a 4600-4200Ft a sokat nemcsinálo vezetés zsebébe marad.
A másik DE pedig a modszereik: Tipikusan a szegény hülyék bepalizása, fellelkesitése: Amikor 200emberbol 190 ugy jön ki a terembol, hogy o most félév mulva milliomos lesz volvoval és Jakuzzis 300nmes Budai villával és ezt el is mondta mindenki elött nagyhittel.... és tudod hány lesz ebbol a 190bol milliomos? 1se. A regi felso reteg gazdagodik tovább.
welcome.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) föccer válasza lesaux (#10) üzenetére


föccer
nagyúr

Il Frerro: 1 aki eladja, 1 aki befizet. Máris 2 szinted van.

Akkor úgy fogalmazom, hogy rájuk elöbb lehetne ráragasztani ezt a jelzőt.

A Multi level pediglen a helyes olvastban annyit tesz, hogy mindeki azonos jogokat kap a rendszerben. Függetlenül attól, hogy mikor, hol...

Dare2Live: Köszönöm a pontosítást, eddig azt hittem, legalább csinál valamit a teszkó. Na, akkor van amire költ is, de az szerintem látható, hogy a normál bolti forgalmazásnál a pénzek nagyrészt a tranziton, meg a köztes 3-4 cégnél landol.

Másik gyártás téma: Mint írtam, hogy egy jobb/normálisabb mlm magának gyártja a termékeit, és nem veszi valahonnan. :B

A másik dolog, ami megméri egy cég "értékét", hogy mit mutat magából. Én is rosszul vagyok attól a szövegtől, hogy "fél év alatt...", meg egy "év alatt..." Még ha igaz is lehetne. Átlag user, hogy így mondjam sehova nem ér el. Saját példám: Fél év, havi 10k plusz pénz, ami arra nem elég, hogy azt fedezze, amit saját magam megrendelek a cégtől. Mert megrendelem, mert jó, és működik, és használ. Tudja azt, amit elmondtak róla nekem azok, akiken láttam, hogy használt. Nem véletlen a "mi" szlogenünk: "Légy a termék terméke". Ha ez összejön (mindenki látja rajtad a hatását), akkor nem kell odamenned senkinek, hogy ajálgasd, hanem hozzád fognak odamenni, és szó szerint kihúzzák belőled az infót: " mi a picsát iszolt te, hogy egész nap pörögsz tőle mint akit felhúztak" vagy "hogy fogytál le 20 kilót 2 hónap alatt (röhögök is a nagy fogyás műsorán :) ). Ha mindenki látja rajtad, hogy működik az amit csinálsz, akkor nem kell magyaráznod, hogy mi az, meg hogy milyért ilyen. Működik, és kész. Semmi más nem kell. Ez egy jó cégnél így van.

Rossz cégnél, meg be kell paliznod az embereket egy olyan szöveggel, amit senki nem hisz el neked. Csókolom :)

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13) TompapaTM válasza föccer (#12) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Gyanakszom, hogy a jó termékű jó cég a Forever Living Product lehet a sok aloe verás vackával. Egyétek-vegyétek! Most ez a mindenre jó csodaszar van divatban. Régen a propoliszra esküdözött sok ember, azelőtt meg bizonyára a kígyóvesére...
Klinikailag igazolt - mondja erre a képzett termékértékesítő. F*szom :((( - mondom erre én. Az összes laboreredményt és kérdővet statisztikai módszerrel dolgozzák fel és értékelik. Erről én is tanultam egyet s mást, tehát tudom, hogy szinte ellentétes eredményt is ki lehet hozni ugyanabból a vizsgált sokaságból, mérési eredményekből, rádásul mintát venni és mérni is lehet ügyesen.
Sok jól működő dolog van a világon, de semmi sem jó mindenre. Aki ezt mondja hazudik, és/vagy sok pénzt akar rajtunk keresni.
Az MLM rendszer nem rossz dolog. Kérdés, hogy mire jó. A nagyon nagy többségnek csak arra, hogy ne unatkozzon, megtanuljon kommunikálni, másokat meggyőzni és elviselni a néha nem is olyan csiszolt formában előadott elutasításokat. Lelki tréning leendő marketingeseknek. Van tehát haszna. ;]

(#14) ollie válasza föccer (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az MLM maga a piramisjáték.

***

(#15) Dare2Live válasza TompapaTM (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

lehet még pl herbalife is....

pl Herbanak nem rosszak a termékeik megmondod, hogy fogyni-hizni akarsz vagy aktivabb-jobban alvobb lenni, milyen panaszod van aztán megkapod a 30db por és 35db tabletta közül a "megfelelöt" amit pl Herba ugy rak össze, hogy ha nem segit (és sokaknak segit mert pl hiánytünetek) akkor legalább nem árt. (és ezt becsülöm bennük. :) )
A baj ott kezdödik amikor "10képzés" után orvosnak/gyogyszerésznek képzelik magukat és 2porral akarják kezelni a vakbélgyulladást vagy amikor egy nemnevezem meg cég egy adag fogyasztó porba beleraknak 100mg+ koffeint és ebbol napi 3*kell inni és egy koffeinhez nemszokott nem is tud arrol, hogy szivritmuszavara van csaj ettöl meghal. jahát egy EKGt rákötni drága, amit az ekg kiir értelmezni ujabb min 10képzés lenne ittpedig eladni, eladni, eladni KELL.

szerk:
illik az aláirásom a "forever living"hez....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) 3psilon válasza ollie (#14) üzenetére


3psilon
aktív tag

Hát ja.
Elvileg a pilótajáték az ahol nincs termék csak pénz, na de hiába van termék, ha egyszer a lényeg, hogy a vezetők gennyesre keresik magukat.

"1900 Ft-ért kapsz egy webkódot..." :D lol. Hát tényleg f*szom :D

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#17) concret_hp


concret_hp
addikt

ez amugy annak nagy biznisz akinek sok hülye hiszékeny ismerőse van aki elhiszi, hogy könnyedén lehet keresni havi több százezret úgy hogy nem is kell csinálni semmit :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18) Bordoi


Bordoi
őstag

Ezt a reakciót vártam .
Gratulálok, tetszett az írás . :C
Régen a páromat is megpróbálták beszervezni .
Egyszer elmet valami fejtágításra és este 10 után jött haza 2 hölgy társaságában, akik engem is megpróbáltak megetetni .
Sajnos már akkor sem hittem a mesében . Néhány kereszt kérdés után az egyik hölgy idegesen játszott a kocsi kulcsával . Megkérdeztem mennyit keres havonta, elmondása szerint 500 ezer körül . Milyen autója van ? BMW volt a válasz .
Mennyi idős ? 12 éves .
Kinyitottam nekik az ajtót és elköszöntem tőlük :C
Ez kb. 10 éve volt .

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#19) moma válasza doc (#2) üzenetére


moma
őstag

"amúgy az amwaynek vannak jó cuccai"

ez tipikusan akkor szokott egyébként elhangozni, amikor valaki utólag próbálja magának racionalizálni, hogy minek is ment bele :DDD aztán érdekes mód azért szép lassan kikopnak az ilyen termékek a háztartásból, miután lejött a dologról ;]

we all deserve a bit of luck.

(#20) Bash válasza doc (#2) üzenetére


Bash
őstag

"létezik olyan mlm-rendszerű cég ami nem csak piramisjáték?"

Létezik, de egyébként mi is az a piramisjáték?

[ Szerkesztve ]

http://bashtravel.com/

(#21) bullseye válasza föccer (#9) üzenetére


bullseye
addikt

hát, amikor nekem elkezdték magyarázni még a 90-es évek elején, hogy én 30%-ot kapok abból, amit eladok, de ha alattam egy szinttel adja el az emberem, akkor abból is 3%, ha kettővel alattam 6%, stb. stb. 7. szintig ahol ugye 21% (és nem is csinálsz semmit, csak dől a jutalék...), ami után ráadásul leválnak és onnantól a teljes gyémántfürtből még 2%, én meg megkérdeztem, jól értem-e, hogy ezek szerint a 1 fürtért az összjutalék a termék árának 116%-a (+4 emberes fájuk alapján kb. 5400 ember dolgozik csak alattam, de mivel állítólag vannak 4-5 szinttel fölöttem is, így a hazánkban élő 10m vevőre kb 1,4m eladó jut...)
nos, akkor végül is némi gondolkodás után kiküldtek a teremből...
hozzáteszem, a számaim némileg légbőlkapottak, de fele annyira sem, mint a 10-60 45-15 (főként, hogy sajnos szállítás/tárolás bejátszik itt is)

+fogalomzavar: a piramisnak pont az a lényege, hogy aki kezdi, annak esetleg jó, aki a végén van, az gürizik érte ezerrel. De ilyen a legtöbb cég, vagy akár a honvédség felépítése is. (a különbség csak az, hogy normál cégnél csak 1 szinten folyik értékesítés (vagy többön, de külön B2B, B2C, stb), MLMben meg mindegyiken megy a direkt marketing ezerrel) A pilótajátékkal nem kéne keverni, mert az viszont egyértelműen és bizonyíthatóan csalás.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#22) #53246592 válasza bullseye (#21) üzenetére


#53246592
törölt tag

lehet hogy nem kimondottan pilotajatek, de a vegyel x ezer forintert kezdöcsomagot, webkodot, akarmit dolog erösen emlekeztet ra.

(#23) doc válasza moma (#19) üzenetére


doc
nagyúr

kikérem magamnak, sosem vettem amwayt :D
anyám vásárolta a cuccaikat anno, bár én csak vmi hosszúkás, hengeres dobozban levő kék trutyira (mosogatószer vagy tisztítószer volt) emékszem, de anyám meg volt elégedve a termékeikkel

én a hasonlóan ("offshop") terjeszett termékekből egyedül avonból vettem ezt-azt, azokkal nem volt gondom, amolyan normális átlagos minőség (mármint nem tesco gazdaságos átlag :D)

bash, bullseye, berci:
ahol a "kereset" legnagyobb része nem a termék eladásából, hanem mások beszervezéséből adódik, az szerintem pilótajáték és kész...
nem mondom hogy nem működhet a dolog, de ahhoz elég korán kell elkezdeni, telített piacon már esélytelen
bár én pl. kb. 15 éve nem hallottam a környéken senkit amway-ezni, lehet hogy itt lenne piac :)

[ Szerkesztve ]

(#24) föccer válasza TompapaTM (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

Van egy rossz hírem számodra: Semmi közöm a Forever livinghez. És halkan megjegyzem, hogy azt sem tudják, hogy miért isszák az aloe vera teát. Fingjuk sincs, hogy miért jó. :)

Kilinkailag igazolt? CSókolom, Én akkor most egy 2 lábon járó klinika lennék?

Statisztikák: Jelenleg a műszaki egyetemen végzek kutatásokat (igaz betontechnológia), de pontosan meg tudom ítélni, hogy egy eredmény halmazból milyen eredményeeket lehet kihozni :B

Doc: hol a "kereset" legnagyobb része nem a termék eladásából, hanem mások beszervezéséből adódik, az szerintem pilótajáték és kész...

Itt az igazság. Miért kell kapásból elitélni minden olyan céget, aki így dolgozik? Egy normális cég (és megitn csak ezt tudom mondani) Nem arrol szól, hogy szerezz minnél több emnert, hanem arrol, hogy növeld forgalmadat. Az pedig eleve gyanuns, ha a cég több jutalékot oszt, mint egyes termékekből származó bevétele.

A felvetésetek szerint minden oylan cég egy szemét kizsákmányoló banda, aki nemm a nagykereken keresztül értékesít? Mi van akkor az Avonnal? A csapból is az folyik, hogy keresse meg Avon tanácsadóját.... Fúj, hogy merészelik, hurcoljuk meg Őket.

Én Úgy vagyok vele, hogy ha megkérdezik tőlem, hogy mit csinálok, mivel foglalkozom, akkor elmondom. Ha felkeltettem az érdeklődését, akkor adok neki leírásokat, cd-t, meg mindent, amiben pontosan le van írva, hogy mi az amit fogyasztok. Ha azt mondja, hogy az neki tetszik, ilyet akar, akkor elmondom, hogy milyen lehetőségei vannak, hogy megkapja. Van egyszerű, de dráága megoldás (megveszi tőlem), és van bonyolultabb, de olcsóbb megoldás (megrendeli magának). Ha magának akartja rendelni, akkor jöna bonyolult eljárás: Törzsvásárló 10% kedvezménnyel, vagy disztributor 30% kedvezménnyel. Ha disztributor, akkor az első rendelése tartalmazni fog egy kemény $23-os alakpcsomagot, amitben benne van minden szükséges infó a cégről, a termékeiről, valamint van benne egy alap termékcsomag.

Szerintetek ez kizsákmányolás? A belépése után Én nem kapok jutalékot, nincs fizetendő ilyen-olyan pénz, csak egy kemény 4000 forintos kezdőcsomag, amire viszont szüksége van a tagnak. Nem megyek bele, mert a végén meghurcoltok.

Részemről lezárva a téma, asszem megtettem mindent, hogy kinyilvánítsam: az mlm önmagában egy nagyon jó rendszer, csak vannak olyan cégek, akik keményen visszaélnek a lehetőségekkel, ezért a közvélemény erősen ellene fordult. Kb olyan mint a magyarországi legnagyobb kissebbségel szembeni közvélemény. Mindenki cigányozik jobra balra, mikozben messze nem mindegyik olyan, mint amilyennek gondoljuk. Sokat ismerek, akik sokkal becsületesebben dolgozik, mint nagyon sok magyar ember.

Téma résztemről lezárva, további szép napot.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25) Pat


Pat
tag

ismerős helyzet :)

(#26) ollie válasza Bash (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#27) ollie válasza föccer (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Avon tényleg kivétel, ők senkit sem próbálnak beszervezni, az értékesítés a cél. Viszont kezdőcsomag sincs.

***

(#28) Bibby válasza 3psilon (#16) üzenetére


Bibby
addikt

Ezeknek az mlm-eknek meg pont azért van néhány ultragáz, semmire nem jó olcsó szar terméke, hogy ne lehessen megvádolni pilótajátékkal. A különbség ennyiben ki is merül.

Ελευθερια η θανατος

(#29) dabadab válasza lesaux (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Az MLM-nek viszont a nevében is benne van, hogy multi-level, a piramis tetején lévők többet keresnek, mint az újoncok."

Es ez konkretan miben kulonbozik barmelyik masik cegtol? (Mondjuk azt leszamitva, hogy itt egyetlen munkakor van, igy aztan nem merul fel a tapasztalt takaritono vs kezdo broker tema.)

DRM is theft

(#30) viharhozo válasza Dare2Live (#11) üzenetére


viharhozo
addikt

Melyik az a ceg, ahol azonnal annyit kapsz, mint a vezerigazgato?

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#31) Vamp


Vamp
senior tag

Kedves moderátorok, az "írás már megjelent, megjelenési időpont nem módosítható" üzenetet kapok módosításkor... Nem tudok semmit átírni (hibák, elgépelések), segítség!!!

(#32) lesaux válasza dabadab (#29) üzenetére


lesaux
veterán

Pont abban, amit írsz, hogy itt egyetlen munkakör van, és a júzer jutalékot kap az alatta dolgozóktól. Meg hogy egy cégnél hiába takarít valaki 30 éve, nem lesz több pénze, mint egy frissen odaejtőernyőző vezérigazgatónak. De tkp. te pont ugyanezeket meg is válaszoltad magadnak, nem tudom, tőlem mit vársz. Azt azért beláthatod, hogy meredek dolog az Il Ferro ravasz átverésére hamarabb ráhúzni a piramisjelleget, mint az MLM-re.
Mondok jobbat. Fogj egy A4-es lapot vagy Start menü / Programok / Kellékek / Paint. Felrajzolsz x darab MLM-es gyémántmanagert vagy akárhogy nevezik magukat. Alá az aranyfokozatú szemfényvesztőket, arányaiban annyival többet, mint a valóságban. Még lejjebb az ezüstfokozatúakat, majd a kezdőket. Fogsz kapni egy szép piramist.
Majd még folytatom, csak most mennem kell.

(#33) Petek válasza Bibby (#28) üzenetére


Petek
tag

Te kipróbáltad már bármilyen mlm-es cég termékét is, vagy csak úgy hasraütés szerűen mondod, hogy ultragázak?
Én sem dolgozok semmilyen mlm cégben, bár meghallgattam néhányat, de bennem is fölmerült néhány fura kérdés az elmondott mesés számok után :D
Viszont semmivel sem rosszabbak az mlm cégek mint a hagyományos multik, mind 2 maximális profitra törekszik, és nem arra hogy jót tegyen velünk. Ezt van, ilyen a kapitalizmus a gyakorlatban.

In vino veritas

(#34) föccer válasza ollie (#27) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért is adnának ingyen olyanmit, ami nekik költségbe került előállítani? (konkrátan: 4 cd; szerződés írásos változata; termékkatalogus, üzletszabályzat, "képzési utmutató"10 adagos termékminta; ivókulacs, csomagolás. Önmagában is 4000 forintnál többe kerül) Nem veszteségre játsznak, hogy ingyen adogassák a dolgokat.

Amikor valaki adatmentésre beviszi a vinyóját a kürthöz. Még le se tette az asztalra, de már 50k-t mutat a számlája. És nem tettek érte semmit. Ez akkor most jogos?

(sorry a hasonlatért)

Hozzáteszem, hogy Én 7 hónapra elegendő tételben szoktam vásárolni, így sporolván a postaköltségen. Ennek az összege szokott ~105k lenni, árfolyamtól függően. Most ehhez képest...

Szerintem nem az a 4k-s kezdőcsomag miatt kellene rávágni valamira, hogy rossz pramis, vagy jó mlm.
És biztos vagyok benne, hogy a Magyarországon jelenleg müködő legalább 100 mlm hálózatból a tulnyomó többség rendesen csinálja a dolgát. Csak ezekról nem beszélnek a fókuszban, és így nincs hírük.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35) Vamp


Vamp
senior tag

Nah akkor vissza kicsit az MLM-hez, ha már írást nem tudok módosítani...:D

Az MLM-ben a reklámgyártáson/reklámidő vásárláson megspórolt pénz, mint írtátok, benne marad a rendszerben, és ezt kapják meg a tagok jutalékként.

Azonban nem mindegy, milyen arányban, és itt kerülnek a képbe a szintek, és a százalékok. A gond az, hogy van a rendszernek egy alapvető hibája, mégpedig az, hogy PUSZTÁN a termék eladásából lehetetlen megélni, mégpedig azért, mert a tagokat csapatépítésre sarkallják, ami ún. passzív jövedelmet hoz hosszú távon. Ehhez jön még az a szöveg, hogy ilyenkor már keveset kell dolgozni, mert az alattunk levők idedolgoznak. És ez a lényeg, a te munkádnak a gyümölcsét a felsőbb szintek osztják szét maguk között. Ez téged folyamatos emberi erőforrás beszervezésre sarkall, ami, ha ehhez kretén vagy, kapcsolati tőke leépüléshez, a kiadások elszállásához (telefon, benzin, autó, stb...) vezet. Az előadáson folyamatosan a beszervezésre mentek rá (igen, direkt használom ezt a szót), a termékekről szinte szó sem esett. A tagok között kizárólag az üzleti érdeket, mint kapcsolattartó erőt hangsúlyozták, ez szvsz undorító.

És igen, lenne még mit beleírnom a cikkbe, de nem tudom módosítani!!!:D

(#36) philoxenia válasza Vamp (#35) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk az Avon reklámoz is, a termékei pedig jók, és nem is drágábbak a hasonló színvonalú termékeknél. Igaz ott a termék a lényeg. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37) Vamp válasza Petek (#33) üzenetére


Vamp
senior tag

A multi viszont hosszú távon stratégiákat, rövid távon pedig taktikákat alkalmaz, ehhez rengeteg BEVÁLT modellt használ.

Az MLM-ben túl sok az emberi tényező, amit elég nehéz befolyásolni a fix fizetés, juttatás stb... hiánya miatt. Ugyanúgy nem tesz jót veled az MLM sem, bár ezt nagyon szeretik hangoztatni.:D

A cégek társadalmi szerepvállalásával kapcsolatban ajánlom Soros György könyveit.

[ Szerkesztve ]

(#38) Vamp


Vamp
senior tag

Jaj ne, ne mossátok össze az MLM-et a piramisjátékkal.

A kettő közt annyi az összefüggés, hogy piramisszerű kapcsolat van a tagok között, valamint a jutalékok. Semmi más.

(#39) dabadab válasza lesaux (#32) üzenetére


dabadab
titán

Az, hogy gyakorlatilag egy munkakor van, az csak azt mutatja, hogy nagyon specializalt a ceg, semmi mast.
A juzer nem az alatta levoktol, hanem az alatta levok munkaja utan kapja a jutalekot. Gondolom, nem arulok el tul nagy titkot azzal, hogy kb az osszes cegnel fellelheto az a szokas, hogy a dolgozok a beosztottjaik munkaja alapjan kapnak premiumot - itt ez max annyiban kulonbozik, hogy automatizaltak a rendszert.
A piramis alak meg minden hierarchikus szervezetre igaz, marpedig a cegeknel a hierarchikus felepites szinte egyeduralkodo.

Egyebkent szerintem nagyon egyszeru eldonteni, hogy valami piramisjatek-e: ha uj tagok belepese nelkul meghal az egesz, akkor piramisjatek, ha nem, akkor nem az. Marpedig pl az Amwaynel - amennyire tudom - a bevetel nagy resze az eladasokbol szarmazik, nem az uj belepoktol. (Egyebkent az Il Ferro se lett volna piramisjatek, HA az egesz hirdetesi uzlet ugy mukodott volna, ahogy azt hirdettek.)

DRM is theft

(#40) #24889344


#24889344
törölt tag

Voltam egyszer egy hasonló előadáson. A lényeg: el kellett menni egy iskolázásra x összegért (150 ezer körüli összeg :Y ), amiért kaptál egy licenszet vagy mit (javítsatok ki ha...). Ez örökölhető is így ha feldobod a talpad :DDD megy tovább az üzlet ha valakire hagyod.Megkapod a terméket 20% kedvezménnyel, ha szervezel be magad alá 5 embert akkor már 30%-os kedvezményt kapsz, ha ők is szerveznek be 5 embert még több százalék kedvezményt kapsz.

Megvolt az előadás, kiküldtek minket az irodából és eggyenkét hívták vissza a jelenlévőket.De azt már nem vártam meg hogy rámkerükljön a sor, elhúztam onnan.

(#41) ollie válasza föccer (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Má bocs, de én is használok Avon terméket, mégsem kellett belépnem sehova, és akkor és annyit vásárolok, amennyit akarok. :U
Rábökök a katalógusban valamire, és 1 héten belül megkapom.
Soha, senki sem akart beléptetni sehova (sem engem, sem a feleségem).

***

(#42) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Egyszer volt Budán kutyavásár. Az Amway már 1x lefutott tizenpárévvel ezelőtt Magyarországon és mivel akkor nem gyúrt rá az MLM nyújtotta pénzkeresési lehetőségre, szépen le is húzta magát a WC-n.

PS C:\>_

(#43) föccer válasza ollie (#41) üzenetére


föccer
nagyúr

Idézet #24-ből:

Van egyszerű, de drága megoldás (megveszi tőlem),

Ezt csinálja az Avonos tanácsadó is. Rárakja a kisker árrért, oszt jóccakát. Én sem mondtam, hogy be kell lépni ahoz, hogy hozzájuss az adott termékhez, csak érdemes. Nekem is nyugodt lesz a lekiismeretem, hogy nem pakoltam rá a saját hasznomat, Te is olcsóbban jutsz a termékhez. Persze nem kötelező gazdaságosabban vásárolni. Igaz, hoyg beletellik, vagy 15 percbe, amíg beregisztrállak, meg kell hozzá egy dombornyomott bankkártya, hogy tudj rendelni. Ja, és ezen kívül legalább 10 percbe beletellik, akíg begtanulod, hogy hogyan kell rendelni, és kezelni a virtuális irodát. Marha nagy befektetés, nem mondom. Ja, ha magad rendeled, akkor UPS házhoz hozza. Jelenleg még Hollandiából, de ha minden igaz, akkor egy éven belül lesz magyarországi raktár is :)

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44) galatt


galatt
csendes tag

Viszont én még annyit hozzáfűznék a cikkhez, hogy önmagában az MLM nem egy rossz dolog, csak ez idehaza lett lerombolva és lett beállítva úgy, mintha ez egy házalós, vagy piramisjáték jellegű tevékenység lenne. Japánban például egy átlagos, egy háztartásban élő család átlagosan 5 (!) különböző MLM rendszernek a tagja.
Van idehaza is szerintem vagy 20-30 MLM cég (vagy lehet h sokkal több), de el lehet hinni, hogy van közte olyan is, amivel úgy lehet keresni, hogy semmi költséged, és semmilyen kötelezettséged sincs...

(#45) roonin


roonin
tag

Hat engem sikerult beszervezniuk bar a befizetett 10 rugobol nem hiszem hogy olyan sok embert sikerult most eltartanom meghat ugyis kivancsi voltam a dolgaikra. Ketelyek azok az en szemeim elott is ott lebegnek. Ezek eppugy tok altalanos kifogasok az unalomig szajkozva mint az is amivel meg az ellenkezojet szeretnek elerni azaz hogy kiba jo dolognak lassam es oriasi lehetosegkent eljem meg. Tiprodtam rajta egy jo csomot es vegulis azert nem erdekel dolog mert ez megiscsak egy ugynoki melo akarhogy palastoljuk es allitjuk ellenkezojet. Es nem szimpla ugynoki hanem annak egy totalis embervaltoztato fajtaja ami maga utan vonja azt hogy en valtoztassak es ne csak en valtozzak hanem erjem el hogy partnereim vagy tarsaim vagy nevezzuk ahogy akarjuk ok is ugyanugy gondolkodjanak. Ami legrosszabb az hogy kezdetben az ismeroseim barataim rokonaim legyenek azok mert ki masnal hat naluk kellene kezdenem mert itt is a cel ugyfelkor novelesem a minnel nagyobb kedvezmeny majd kesobb jovedelem elerese erdekeben. Na ez szar ez nem en vagyok ezert lehet nem viszem sokra ilyen szempontbol legalabbis. Ez a mai eluzletiesedett elku...t vilag megcsufolasa szerintem.
A masik oldal viszont az hogy vegulis nem lenne ez rossz dolog mert eszmeletlen sok felepult aruhaz, multi stb. bizonyos koltsegeit, nyeresegeit magunk kozott oszhatnank fel. De ehhez tul sokat kene valtozni valtoztatni.
Cikkre reagalva akivel beszeltetek szerintem nem igazan voltak felkeszultek ez volt talan a legnagyobb hibajuk. Azt meg senki ne varja hogy ez a lehetoseg egyenlo kiba... sok penz es semmi aldozat mert az alomvilagban el. Na remelem hasznosan szoltam hozza.

(#46) csibra


csibra
tag

A cikkben nevezett V. András magyarország egyik legtekintélyesebb pénzügyi elemzője. A magyarországi Amwayben is komoly szintet ért el.
Ki-ki eldöntheti, hogy a söröző brahizó ellenzőknek hisz, miszerint ez rossz/pilótajáték stb., vagy annak az embernek, akinek neve van a magyar pénzügyi szakmában (és gyaníthatóan végigvizsgálta az egészet mielőtt belefogott).

(#47) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Komolyan mondom, nem értem ezt az országot. Mindenki üldözési mániás? Rettegünk az ügynököktől, hogy jól beszerveznek bennünket, aztán meg az összes pénzt kiszedik a zsebünkből.
Egy normális MLM cégnél nem kell semmilyen ügynöki tevékenységet folytatni, nem húznak ki százezreket a zsebedből semmiért. Egyszerűen csak fogyasztod a termékeket. Ha a termék tudja azt, amit mondanak róla , akkor miért ne használnám? És ha más, megkérdezi, hogy mi az, természetesen felvilágosítom. Ha érdekli, elmondom neki,hogy juthat hozzá, és mennyiért. Ilyen egyszerű.
A probléma az, hogy nagyon sokan erőszakosan csinálják ezt az üzletet. Szinte mániájukká vált az egész, és csak a haszon érdekli őket.
De ez így van a hagyományos üzletekben is. Nagyon sok helyen lehúzhatnak, ha nem vigyázol. Az ilyenek azonban soha nem lesznek sikeresek, csak alkalmi bevételeik lesznek.
Ez egy türelemjáték. Meg kell találnod a vevőkörödet, aki azért vesz tőled, mert tetszik neki a termék, és nem azért mert rádumáltad. És meg kell találni azokat az üzletkötőket, akik megértik a rendszer működését, és nem azért kezdenek munkához, mert valaki azt mondta nekik, hogy munka nélkül milliókat kereshetnek.
Na röviden ennyit akartam a témához hozzászólni.
Ja! A cikk írója a lehető legrosszabb cégnél szerzett tapasztalatokat.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#48) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

A HTT az nektek már Hogyan Trinkeljünk Tovább találkozó volt :D

Volt szerencsém ilyen hülyékhez, jó párszor. Hálistennek alapvető pénzügyes és számviteli tudással ki lehet a kezdőkkel tolni, akik tukmálnának...

Cégadatokat 10perc alatt csak nem az Opten Online Cégtár adatbázisából kértétek le?

Üdv: Tibi

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#49) Viszlát válasza csibra (#46) üzenetére


Viszlát
addikt

Alapvetően két dolog miatt értelmetlen ilyet hangoztatni.

Az első az, hogy manapság szinte minden álláspont mellé találsz egy neves szakembert, kérdés, ki ajánl többet.

A második az, hogy ettől függetlenül érthetetlen, hogy a legegyszerűbb keresztkérdésre sem volt képes válaszolni az illető, csak habdumával próbálta visszaterelni az általa eltervezett mederbe a beszélgetést. Ha ez egy tiszta ügy, akkor számomra érthetetlen, miért ez a viselkedés...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50) bullseye


bullseye
addikt

szerintem meg kéne lassan különböztetni a Direktmarketinges hálózatot, meg a MLM-et.
amennyire én látom, az MLM az az alászervezésről szól, mert az jó, és ennek sikertelensége esetén alakul ki esetleg egy sima hálózat.
a DM hálózat meg simán terjesztői hálózatot akar az elejétől.
midkettőnél az a lényeg mit árul, mennyiért...

off
Kezd érdekelni Föce olvtárs mit árul, amit az ember önmagának 7 havi adagban szerez be, az nem lehet túl rossz... :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.