Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

"Az lesz majd a feladata egyszer, hogy a nehéz terepen gyalogosan vonuló katonák helyett cipelje a felszerelésüket, aminek a súlya gyakran meghaladja az ötven kilogrammot."

Így a katonának csak a pótakkut kell vinnie a dögbe.

(#2) M5Norbi válasza #06658560 (#1) üzenetére


M5Norbi
őstag

A robbanómotorossal meg nehéz lesz lopakodni :DD

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#3) #06658560 válasza M5Norbi (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha robban, akkor az kamikazekutya lesz. (Helyesen belsőégésű)

(#4) myckie2


myckie2
őstag

Azért mekkora poén lenne ha beütne egy szoftver hiba és a robot bumm elsprintelne a katonák cuccaival. :D Amúgy nekem nagyon bejön ez a "kutya".

(#5) M5Norbi válasza #06658560 (#3) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igaz :R
Nem is gondoltam át csak azt írtam ami a cikkben is volt.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#6) MCGaiwer válasza #06658560 (#1) üzenetére


MCGaiwer
addikt

valamelyik benzines, az meg azért szokott lenni. az elektromosat pedig feltöltik aggregátorról.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#7) Cifu


Cifu
nagyúr

A nagy tervek egyébként ott tartanak, hogy az US ARMY két éve inkább megrendelte a Squad Mission Support System gumikerekes robotot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Örni


Örni
senior tag

Csak én sajnálom, mikor rugdossák?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#9) wolfman válasza Cifu (#7) üzenetére


wolfman
veterán

Egy felől vicces ez a dolog, de engem komolyan érdekel, hogy egy ilyen "kutya", ami négy lábon ugrál, miért és mivel jobb egy lánctalpas vagy gumikerekes változatnál?

Nézem én a scifi filmeket is hogy batárnagy lépegetők mennek mindenfelé, csak éppen az értelmüket nem látom.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10) quarros válasza wolfman (#9) üzenetére


quarros
tag

"Egy felől vicces ez a dolog, de engem komolyan érdekel, hogy egy ilyen "kutya", ami négy lábon ugrál, miért és mivel jobb egy lánctalpas vagy gumikerekes változatnál?"

Szűkebb és rosszabb közlekedési adottságokkal rendelkező terep esetén is használható lehet ellenben a kerekes verzióval. (pl: fákkal sűrűn tűzdelt erdő, sziklás hegyoldal, stb)

[ Szerkesztve ]

(#11) #06658560 válasza wolfman (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az akadályon átugrás pl. egy valós előny. Ami viszont hátárny, ha egy lába valami oknál fogva nem működik, akkor kuka az egész.

(#12) Cifu válasza wolfman (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az olyan helyeken, mint az Afgán hegyvidék, a gumikerekes és a nehezebb lánctalpas járművek helyzete erősen cinkes. A katonák is gyalog járőröztek / járőröznek arrafelé. Az olyan helyeken van értelme. Valamennyi... :)

Viszont a sereg válasza az első Big Dog robotra az volt, hogy inkább (töredékpénzért a robot fejlesztéséhez képest) béreltek / vásároltak szamarakat és öszvéreket...

Ez a fő probléma az egész dologgal - high-tech, de nem hatékony...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) quarros válasza #06658560 (#11) üzenetére


quarros
tag

"Ami viszont hátárny, ha egy lába valami oknál fogva nem működik, akkor kuka az egész."

Nem feltétlen kuka. Csak csökkentett mobilitású lesz a láb cseréjéig, feltételezem a végleges robotokban lesz tartalék alkatrész rekesz (mint pótkerék egy kocsiban). Végül is egy sérült lábú kutya is el tud botladozni csak értelemszerűen nem maximális sebességen és nem akárhol.

[ Szerkesztve ]

(#14) #06658560 válasza quarros (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Nem feltétlen kuka. Csak csökkentett mobilitású lesz a láb cseréjéig,"

Mivel ezek négylábúak, normális terepjáró gépet pedig nem négy kerékkel terveznek, de.

(#15) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Csak engem zavar, hogy ezek a "zsenik" egy nyílt parkolóban bohóckodnak, a robot pedig egy forgalmas út felé trappol?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

engem kinézetre a houndeye-ra emlékeztet. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17) quarros válasza #06658560 (#14) üzenetére


quarros
tag

"Mivel ezek négylábúak, normális terepjáró gépet pedig nem négy kerékkel terveznek, de."

Bocsi de ezt újra fogalmaznád? Vagy én vagyok túl fáradt vagy te nem mondod érthetően. De nem értem hogy mire akarsz kilyukadni.

Én arra utaltam hogy az eddig látott prototípusok végtag-mozgathatóságának szabadsági foka lehetővé teszi azt hogy 3 lábon elég stabil legyen ahhoz hogy állva ne boruljon fel ill csökkentett mobilitással ugyan de tudjon közlekedni nem nehéz terepen. Ha esetleg te arra gondoltál hogy 3 lábú módra feltehetőleg nincsenek felkészítve a jelenlegi robotok akkor egyetértünk. Ellenben én csak a lehetőségre utaltam ami a technológiában benne van.

(#18) wolfman válasza quarros (#10) üzenetére


wolfman
veterán

Nyílván most kitalálhatunk olyan helyeket ahol nem megy el egy lánctalpas vagy egy nagy kerekekkel rendelkező jármű, de esélyesebb az olyan, ahol meg csak az tud elmenni.Nagy kövek? Lánctalpas meg a gumikerekes is elmegy. Ha lopakodni kell akkor is inkább egy elektromotoros kerekest vinnék mint egy kopogólábú kutyát.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#19) quarros válasza wolfman (#18) üzenetére


quarros
tag

"Ha lopakodni kell akkor is inkább egy elektromotoros kerekest vinnék mint egy kopogólábú kutyát."

Egyenlőre teljesen igazad van de ahogy a technológia halad előre ez könnyen fordulhat. Ezért lesz ez érdekes hogy hova juthatunk ezzel a fejlesztési vonallal 5-10 év alatt. Én személy szerint nagyon kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#20) #06658560 válasza quarros (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Én arra utaltam hogy az eddig látott prototípusok végtag-mozgathatóságának szabadsági foka lehetővé teszi azt hogy 3 lábon elég stabil legyen ahhoz hogy állva ne boruljon fel ill csökkentett mobilitással ugyan de tudjon közlekedni nem nehéz terepen."

Na, pont ez a kevés. Egyszerű terepre ugyanis lényegesen hatékonyabb megoldások is vannak eme robotoknál.

" Ellenben én csak a lehetőségre utaltam ami a technológiában benne van."

Ezt meg annyira tanulják, hogy soklábú pókszerű már tud bicegni. Ellenben egy normálisan megtervezett kerekes jószág egy kerék kiesése esetén még nem fog megakadni, vagy körbe-körbe vánszorogni.

(#21) #06658560 válasza MCGaiwer (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy gyalogos egység ha bemegy nehéz terepre, valahogy benyát nem nagyon cipel magával. Aggregátor meg megint egy olyan probléma, hogy vigyünk még hatszáz robokutyát, hogy a saját hadtápjukat is vigyék, túlbonyolítása a dolognak.

(#22) quarros válasza #06658560 (#20) üzenetére


quarros
tag

"Na, pont ez a kevés. Egyszerű terepre ugyanis lényegesen hatékonyabb megoldások is vannak eme robotoknál."

Még egy terepjárón is ki kell cserélni a kilőtt kereket. Csak azt mondtam hogy egy végtag megsérülése még nem jelenti az egység teljes üzemképtelenségét. Javítást természetesen el kell végezni.

"Ezt meg annyira tanulják, hogy soklábú pókszerű már tud bicegni. Ellenben egy normálisan megtervezett kerekes jószág egy kerék kiesése esetén még nem fog megakadni, vagy körbe-körbe vánszorogni."

Nem vitatkozom ez most teljesen így van. (Bár azért defekt esetén egy kocsi is oldalra fog húzni, ez vitán felül áll. De az bizonyos keretek között kompenzálható ez igaz.) De azért azt meg említeném hogy a kerekes szállítóeszközökkel már nagy múltunk van és ezért volt idő kinőni a gyermekbetegségeket. Ennél még nem.

[ Szerkesztve ]

(#23) camillus


camillus
tag

Szegény mozgáskorlátozott Aibo nem érhette ezt meg.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#24) atike


atike
nagyúr

Robotkutyák (majd nemsoká a harctéri változatok), mellé egy pár raj drón... Lassan nagyon nem lesz jó embernek lenni velük szemben.... :U

(#25) sz.balazs.95 válasza atike (#24) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

téged szerencsére nem érint, mivel már robot vagy. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#26) fuze


fuze
őstag

Hihetetlen milyen stabilak ezek a dögök. Nekem az első meg az utolsó a kedvencem. Azért az durva ahogy felrúgják és összeszedi magát.

adms.hu | UI Designer

(#27) atike válasza sz.balazs.95 (#25) üzenetére


atike
nagyúr

Farsang óta nem jön le a h*lye pillanatragasztó miatt... :DDD :DDD

(#28) Clorf


Clorf
tag

Az igazi előnye az lenne, hogy méretekben és mozgásban "kompatibilis" az emberrel. Ezzel arra célzok, hogy ahol egy ember befér egy ajtón, ott ez a robot is be fog tudni menni és követni tudja. Ezt kereses járművel nehezen megoldható, lásd lépcsők.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#29) Sinesol


Sinesol
veterán

Szerintem bőven hatalmas lehetőségek vannak benne.
Egy ilyen lábakkal rendelkező dolog, jóval több helyen bevethető, ha fejlesztik jobbá, akkor akár beküldheted egy lakónegyedbe is, fel tud menni lépcsőn, réseken átfér, ha elcsuszik feláll. Rakhatsz rá fegyvereket, hightech érzékelőket, akármit.
A kopogóláb meg nevetséges indok..nyugodtan rakhatnak a lábra valami hangenyelő bevonatot, de felszerelhetik olyan dolgokkal is, amivel pl képes megtapadni és akár futni falon, plafonon stb...
Ráadásul nem elhanyagolható, hogy a technika fejlődésével milyen gyors és robbanékony lehet egy ilyen...képzeljetek el egy high tech fegyverzettel felszerelt "géptigrist", ami gyorsabb és okosabb is mint az élő, fut akár plafonon is az ellenségre vadászva...stb...ezt még csak meg sem tudná közeliteni valami hernyótalpas valami.

[ Szerkesztve ]

(#30) sz.balazs.95 válasza Sinesol (#29) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem ezeket nem csak emberi életek kioltására lehetne hasznosítani, hanem pl. katasztrófa-helyzetnél is, ahol egy élő állat vagy ember számára túl veszélyes a terep ahhoz, hogy egyáltalán megmaradjon ott.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31) tatararpad válasza Örni (#8) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem. Én hülye még mondtam is magamban hogy minek rugdosni szegényt.

Lassan jöhetnek a harcképesebb variánsok :D

[ Szerkesztve ]

(#32) Secunda válasza Cifu (#7) üzenetére


Secunda
csendes tag

Meg ilyenekkel már van tapasztalatuk, a Csillagkapu Parancsnokság (SGC) évek óta használ hasonlókat :DDD

[ Szerkesztve ]

Viribus Unitis -- Bernie says: "$$$$$ $$$$$$ $$$ $$$$$."

(#33) snecy20 válasza sz.balazs.95 (#30) üzenetére


snecy20
veterán

Pontosan. Sokat elmond az emberiségről, hogy rögtön a harci helyzetekhez / emberek életének kioltásához képzelik el a hasznosítását. :U

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#34) sz.balazs.95 válasza snecy20 (#33) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

+1 :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35) Sinesol válasza sz.balazs.95 (#34) üzenetére


Sinesol
veterán

Az az igazság, hogy egyedül a hadsereg kap olyan forrásokat, amiből lehet mindezeket finanszírozni. Aztán majd ha ott már kifejlesztik, később akár hasznos célokra is felhasználják az eredményeket. Napjaink modern eszközei mind egy katonai kutatólaborban kezdték.

[ Szerkesztve ]

(#36) snecy20 válasza Sinesol (#35) üzenetére


snecy20
veterán

Mondjuk igen. És igaz volt ez még az informatikára is, (vagy tágabban a digitális adatközlésre) meg a kémia/biológiai kutatásokra is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#37) wolfman


wolfman
veterán

De amire ezeket használják, nem lenne egyszerűbb egy pókszerű cucc mondjuk 8 lábbal? Stabilabb, precízebb.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#38) sz.balazs.95 válasza wolfman (#37) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem, mert az keskenyebb réseken nem valószínű, hogy átférne.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39) snecy20 válasza sz.balazs.95 (#38) üzenetére


snecy20
veterán

....ellenben a 70 kilós robotkutyával! :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#40) sz.balazs.95 válasza snecy20 (#39) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

lehet, hogy 70 kg, de nem 2m széles. ;)

meg ez még csak proto.

meg aztán egy katona, teljes harci felszereltségben sem olyan pehelykönnyű.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41) Sinesol válasza snecy20 (#39) üzenetére


Sinesol
veterán

Az már csinál helyet magának :DD

[ Szerkesztve ]

(#42) snecy20 válasza sz.balazs.95 (#40) üzenetére


snecy20
veterán

Viszont utat tör magának. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#43) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Szerintem geciijesztő, pedig sci-fi rajongó vagyok.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#44) snecy20 válasza mrhitoshi (#43) üzenetére


snecy20
veterán

Hát az. :) Amúgy 50 év múlva remélem nem ez jelenti majd a háziállatot.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#45) sz.balazs.95 válasza snecy20 (#44) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

én elfogadnám háziállatnak.
sőt, az igazi az lenne, ha mellette lenne egy igazi is, és nagy haverok lennének. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#46) snecy20 válasza sz.balazs.95 (#45) üzenetére


snecy20
veterán

Na, addig még pont 50 évet kell fejlődnie a mesterséges intelligenciának. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#47) hazalaca


hazalaca
csendes tag

Tuti erre halad az emberiség, de most képzeljétek el, hogy ilyenek jönnek szembe veletek az utcán - annyira gyorsan fejlődik az ágazat, hogy már transzhumanizmusról beszélnek, vagyis áttöltik az ember lelkét egy robotba hogy kb örökké élhessen. Ha az emberiség jó lenne, csak jóra használnák, igen, de ahogy fent írta valaki, fura, hogy az emberek hatékony leölésére lehetne használni...

(#48) snecy20 válasza hazalaca (#47) üzenetére


snecy20
veterán

Nagyon-nagyon remélem hogy addigra már nem élek mire ilyenek jönnek szembe az utcán. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#49) sz.balazs.95 válasza hazalaca (#47) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az durva lenne, ha át lehetne "tölteni" az emberek agyát a robotba, bár nekem az az érzésem, hogy egy ilyen "átültetést" csak úgy lehet megvalósítani, hogy az eredeti elme megsemmisül, ami meg marad, az csak a pontos másolata.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#50) snecy20 válasza sz.balazs.95 (#49) üzenetére


snecy20
veterán

Egyelőre még az emberi elme és lélek definiálhatatlan. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.