Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madgie


madgie
titán

"Az, hogy bárki bemehet egy áruházba, és egyetlen pillanat alatt megvehet valamilyen ultra nagy felbontású tartalmat sokkal kényelmesebb a társadalom egy széles rétegének, mint előfizetni például a Netflixre (pláne, hogy sok országban, még mindig nem elérhető ez a szolgáltatás), vagy pláne "letorrentezni" valamit."

Nem tudom, mit szív, de én is kérek belőle.

(#2) PeterPH válasza madgie (#1) üzenetére


PeterPH
senior tag

Pont ezt az idézetet akartam berakni, de látom másnak is feltűnt.
Egy ilyen kijelentés után hogyan is tudnám komolyan venni a szakértő urat :))

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

A nagyobbik LOL, hogy pont a sportközvetítésekkel jön. Akkor talán 60fps non-interlaced képfrissités lenne a fontos, és nem a felbontás.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) direwolf


direwolf
őstag

Akkor higgyél piaci elemzőnek, ha ló legel a sírján (ferdítve szabadon Maverickből) :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#5) patiati válasza madgie (#1) üzenetére


patiati
csendes tag

"Rám ez nem hat, nindzsa T-rex." :)

(#6) elefant válasza madgie (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

dehát ezzel mi a gond? nem rólad beszélt hahó!

(#7) xmaas válasza madgie (#1) üzenetére


xmaas
őstag

+ 1 Es meg "gurunak"is tartja magat /tartjak masok hat siman erdemelne par nyaklevest hogy ennyire ostoba komolyan miota kenyelmesebb elmenni megvenni egy hulye lemezt mint elinditani a TV det a kanapebol es megnezni amire pont kedved szotyan :F

Aztan meg ez a sok bullshit hogy azert terjed az UHD mert mennyire jo es nagy szukseg van ra es nem azert mert rasozak az emberekre ha kell ha nem mert lassan tenyleg olcsoert lehet venni es jobb minosegu TV csak UHD panellel lesz vasarolhato .
Viszont tartalom meg a beka segge allatt van de a lenyeg hogy baromi nagy "szukseg" beszerzeni gyorsan gyorsan UHD szutykot maunikasot nizni rajta :N

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Az, hogy bárki bemehet egy áruházba, és egyetlen pillanat alatt megvehet valamilyen ultra nagy felbontású tartalmat sokkal kényelmesebb a társadalom egy széles rétegének, mint előfizetni például a Netflixre (pláne, hogy sok országban, még mindig nem elérhető ez a szolgáltatás), vagy pláne "letorrentezni" valamit. <-> Független, hatalmas tapasztalata van, nagyon okos,
A kettő együtt nem stimmel. Kicsit sem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) elefant válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

mit nem értesz ezen? van egy csomó ember, mondjuk az idősebbek, vagy, akik nem élnek a kütyük bűvöletében, nincs ncore hozzáférésük, de mondjuk van kurvanagy kocsijuk meg szeretnek vadászni, nekik sokkal egyszerűbb bemenni a boltba és levenni a polcról a 4K Blu-ray Halálosabb Irambant, mint a torrenten vacakolni vagy különféle online tartalomszolgáltatóknál előfizetni. Ráadásul joggal gondolhatják, hogy minek vegyék meg a Netflix prémium csomagot a 4K anyagok miatt, amit ráadásul még át se lehet vinni a haverokhoz.

(#10) User64476 válasza xmaas (#7) üzenetére


User64476
őstag

imadom az ujdonsagokat, de mikor a 72 centis kepcsoves tvt lecsereltem egy hd ready laposra, nyertem 2 m2-t es elvesztettem a tema iranti tovabbi lelkesedesemet.

(#11) Supra válasza Cifu (#3) üzenetére


Supra
tag

+1

Ez az egész interlace technikát nem lehetne már elsüllyeszteni a rákba? Ez már akkor is egy agyrém volt, amikor kitalálták, és azóta már semmilyen technikai indok nincs mögötte..

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#12) vlevi


vlevi
nagyúr

Akár hihető is lehetne, amit mond.
De csak akkor lenne hihető, ha már mindegy nyamvadt pixel FULLHF BD ISO minőségben jelenne meg a mostani 40"-os tévémen, és már nem lehetne hova fejlődni. Ezzel szemben a normáis HD tartalom után vadászni kell. Sok dolog elérhető elfogadható minőségű 720p felbontásban, de még az sem 1080p fullhd.
TV műsorokról nem is beszélve. Rengetegszer megfigyelhető a TV műsorból egyedül a csatorna logója a HD, de már annak a környékén is jpeg tömörítési gondok vannak. A műsor pedig bőven HD alatti minőség.
Akkor meg hova a nagy 4K-zás?
Ha gonosz akarok lenni, akkor azt mondanám, hogy sok pénzt kaphatott a TV gyártók marketingeseitől, hogy ilyet mondjon. Mert, ha nem mondja, akkor kipukkan a 4K lufi, úgy, ahogy a 3D lufi kipukkant, és akkor jövőre vehetik elő a TV gyártók a 3D,4K után az 5R-t, hogy vakítsák a parasztot.
(Na, de ilyet nem írok, legfeljebb gondolom :) )

(#13) Jim Tonic válasza elefant (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ma az ellentmondások napja van.

van egy csomó ember, mondjuk az idősebbek, vagy, akik nem élnek a kütyük bűvöletében, vs nekik sokkal egyszerűbb bemenni a boltba és levenni a polcról a 4K Blu-ray Halálosabb Irambant

Tegyük fel, hogy létezik az a réteg, akiről beszélsz, akinek kell/van 4K, de nincs internet és nem érdeklik a kütyük. Na, az pont nem megy Blurayt venni, hanem nézi a sugárzott adásokat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) macilaci78 válasza elefant (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehát az ökörnagy felbontású TV és az okos TV üti egymást? Merthát mif@sznak okos TV, ha úgyis megveszed BD-en? Vagy mif@sznak nagy felbontás, ha okosba (nem warez, csak saját backupon, online stream, stb) tolod?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) Gordiann


Gordiann
őstag

Fura, hogy már évek óta látom, hogy a stream mekkora jó, mennyire kényelmes, és eszemben sincs DVD-Bluray-t vásárolni. (jelenleg osztrák Netflix, Amazon Prime előfizetőként)
Viszont így valahogy 4K esetén látok még benne potenciált, és van egy olyan érzésem, hogy meg fogják unni az emberek, hogy "semmi sem az enyém, csak nézem". Ez rövid távon most új és kellemes, de hiányérzet. Próbálom ezt az érzetet elnyomni magamban, de szerintem csak a mostani fiatalság, akik beleszületnek a stream-be, azok fogják csak tudni teljesen elhagyni a birtoklást. Ez pedig még minimum 10-15 év.

Én is a stream mellett vagyok, de egyszerűen nem szabad lebecsülni a vásárlás élményét. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#16) Ijk


Ijk
nagyúr

Az a röhejes hogy 2015-ben a legkényelmesebb bármilyen tartalmat letorrentezni egy otthoni NAS-ra, nembeszélve arról hogy fizetni sem kell érte. Az egyre szélesebb sávú net és a torrent fogja tolni az UHD szekerét a közeljövőben.
Már réges-rég létre kellett volna hozni egy nemzetközi online videotékát, BD minőségű anyagokkal, kényelmes és egyszerű kezelőfelülettel, minden okostv-be a milliónyi használhatatlan alkalmazás helyett megfelelő, kadenciahelyes médialejátszóval egyszerűen lejátszhatóvá tenni ezeket a tartalmakat, valamint online stream szolgáltatásokat biztosítani élő eseményekhez.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17) Twinsen2


Twinsen2
tag

A mai kamerarángatós, agyonblurozos akciofilmekehez aztán kell a 4K, hiszen akkár 10-15 percenként akad is néhány másodperc amikor lehet figyelni a részletekre

(#18) Taranti válasza vlevi (#12) üzenetére


Taranti
senior tag

Abszolút egyetértek! (Na, majd az Apple TV 8K-ban ;] )

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#19) #94529552 válasza Gordiann (#15) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem értek egyet a "szakértővel". Miért kellene belemászni a tévébe, amikor így is jól látjuk a labdát meg a korongot egy normális HD adásnál.? Inkább az adások minősége javuljon.

(#20) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Valoszinu en vagyok vakeger de ha lemegyek a promo szobaba kurvara nem tudom szabad szemmel megkulonboztetni a felso kategorias fullHD es 4K-s TV kepet egy atlag 42"-os mereten osszehasonlitva.
A nagyobb felbontasbol eredo kulonbseget ha nagyon bedumalom magamnak akkor olyan 50-60" felett tan mar latni is velem. Mindezt nezo tavbol szoval nem nagyitoval vizsgalgatva a kepet.

Mas hogyan van ezzel :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#21) Cifu válasza Ijk (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Már réges-rég létre kellett volna hozni egy nemzetközi online videotékát, BD minőségű anyagokkal, kényelmes és egyszerű kezelőfelülettel, minden okostv-be a milliónyi használhatatlan alkalmazás helyett megfelelő, kadenciahelyes médialejátszóval egyszerűen lejátszhatóvá tenni ezeket a tartalmakat, valamint online stream szolgáltatásokat biztosítani élő eseményekhez.

Bocs, de ez egy szép álom. Túl sok érdek feszül egymásnak ahhoz, hogy a felek megállapodhassanak. Per pillanat ott tartunk, hogy például a GEMA (a német Artisjus) a jogi lehetőséget kihasználva korlátozza a Németországban elérhető Youtube tartalmakat.

Ugyanezért van külön iTunes, Spotify, Tidal, Pandora, stb. Mert tudnak versenyezni egymással, ugyanakkor viszont akadályozzák is egymást (pl.: a Rammstain vagy a Metallica Spotify exkluzív szerződése).

Az, hogy a film-, TV- és sport-tartalmakat nemzetközileg (feltehetően fizetősen, vagy reklám-orientáltan) megosztják a tartalomszolgáltatók a felhasználókkal, az reménytelen kategória, lévén a tartalomszolgáltatók egyben a saját rendszerük részére készítik azt (hogy így generáljanak bevételt), lásd még Amazon vagy Netflix-sorozatok, vagy a Sony saját Playstation Store-ja, és a vele versenyző XBox Video...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) Zanik


Zanik
addikt

Nem kicsit ellentmondásos a faszi:

"Az, hogy bárki bemehet egy áruházba, és egyetlen pillanat alatt megvehet valamilyen ultra nagy felbontású tartalmat sokkal kényelmesebb a társadalom egy széles rétegének, mint előfizetni például a Netflixre (pláne, hogy sok országban, még mindig nem elérhető ez a szolgáltatás), vagy pláne "letorrentezni" valamit."

VS.

"A tartalmakkal kapcsolatban a legérdekesebb észrevétele az volt, hogy a 4K nem is a (hollywoodi) filmek miatt igazán fontos. A sportközvetítések azok, amelyeknél az Ultra High Definition egy más szintre emeli a szórakozást azáltal, hogy az emberek sokkal jobban látják a labdát vagy a korongot, a játékszereket, illetve az egyes részleteket. Tehát nem is alapvetően a nagy stúdiókat tartja a 4K elterjedésében kulcsszereplőnek, hanem sokkal inkább a tartalomszolgáltatókat."

Lelki szemeim előtt látom a 60 éves öregembert, ahogy bemegy a MediaMarkt-ba, és megveszi az aznap esti BL-döntőt 4K Blu-Ray-en! :))

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#23) Elpresidente


Elpresidente
tag

"Magával az UHD felbontással kapcsolatban szerinte az egy eddig viszonylag elhanyagolt tényező, hogy ez lehetővé teszi, hogy a nézők közelebb üljenek a kijelzőhöz anélkül, hogy a kép minőségének romlását éreznék. Ennek következtében a képernyő a látótér nagyobb részét fedi le, ami hatékonyan segít megteremteni a mozizás illúzióját otthoni környezetben is."

Nekem ez a kedvencem. Életszerű, ahogy a nappaliban ráncigalom előre a kanapét, hogy közelebb legyek a TV-hez, majd a film végén rendezek vissza mindent. 50"-os TV-m van, de nem akarom 1 méterről nézni.
Szerintem az említett moziélményhez akkora TV kell, ami halandó ember számára nem megfizethető. Ebben az esetben sokan inkább projektort vesznek.

Xbox gamertag: goserHU

(#24) feketebirka


feketebirka
csendes tag

nem tudom miér pattorászik itt mindenki. nyilván nem fogynak úgy a 4k-s cuccok ahhogy kéne, ztán kell egy kis todománynak álcázott márketing. ahhoz meg nem értetek, naugye.hát hogy lessz így osztaléka szegény részevényeseknek !? na uccu vásárolni 4k-s tvt meg holográmos eredeti dvdt mármint izé na azt. a torrentezés meg illegális na, nem láttátok a reklámot megmondta ám annak kell hinni!

(#25) jerry311


jerry311
nagyúr

"A tartalmakkal kapcsolatban a legérdekesebb észrevétele az volt, hogy a 4K nem is a (hollywoodi) filmek miatt igazán fontos. A sportközvetítések azok, amelyeknél az Ultra High Definition egy más szintre emeli a szórakozást azáltal, hogy az emberek sokkal jobban látják a labdát vagy a korongot, a játékszereket, illetve az egyes részleteket. Tehát nem is alapvetően a nagy stúdiókat tartja a 4K elterjedésében kulcsszereplőnek, hanem sokkal inkább a tartalomszolgáltatókat."

Hahahaha, kérek abból a bogyóból, amit szed, mert jó cuccnak tűnik.
Jussunk már el legalább a FullHD közvetítésig, de ne csak a felbontás legyen 1080p, hanem a bitráta is olyan, ami képes kezelni a gyors mozgásokat.
Amíg ez nincs meg, addig teljesen mindegy, hogy az SD, HD, vagy 4k tartalom kockásodik. :W

(#26) velizare válasza jerry311 (#25) üzenetére


velizare
nagyúr

az uhd tv szabványa nemcsak abból áll, hogy copypaste fhd, csak más a panel natív felbontása. a hfr miatt képesnek kell lennie a 120Hzs anyagok megjelenítésére is. persze ehhez olyan forrás is kell, de ez a nagy sporteseményeknél (foci vb, eb, bl, olimpia) adott.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27) Zimmy88 válasza Zanik (#22) üzenetére


Zimmy88
tag

Szerintem ez nem ellentmondás.

Ahogy már előttem is írták, rengetegen vannak (30-60 éves korosztály jelentős része szerintem) akik előnyben részesítik a kézzel fogható BD korongokat az ilyen netes előfizetéses videotékás megoldásokkal szemben, tehát jó ötlet a boltban megvásárolható film. Pont azért, mert érdekli őket az újdonság, és van is pénzük az elérhető legjobb minőségre, de annyira nem értenek hozzá mint aki már CD-t is csak képen látott, és mindent torrentről szerez be vagy streamen néz.

Az más kérdés, hogy ahhoz, hogy egy filmnél jelentős különbséget láss 42"-on a FHD és az UHD között, tényleg előre kell húzni a kanapét. :) De saját tapasztalataim szerint egy sportközvetítésnél az eddigi rögzítési/ tartalomtovábbítási megoldások nem voltak olyan szinten, mint ha egy 1080p-s (BD) filmet nézne az ember, így ha ott valós 4K-s közvetítésre állnak át, az jelentős érv lehet az UHD felbontású tv vásárlását fontolgató vásárlók szemében.

[ Szerkesztve ]

FZR2000 ®

(#28) Snoop-y válasza Zimmy88 (#27) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam azt majd nezhetik a 4K-t IPTV-n. Kicsit darabos kicsit kockas de a mienk... ;]
Mo-n nem tudok jelenleg egyetlen olyan TV szolgaltatot sem ahol ez a minoseg el is erne a TV keszulekig.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#29) Ijk válasza Cifu (#21) üzenetére


Ijk
nagyúr

Értem, akkor marad a torrent. :)

Elpresidente: Pont ezért hülyeség 50"-os UHD tv-t venni. Minimum 65", de igazán 70" felett kezdődik az UHD.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) velizare válasza Zimmy88 (#27) üzenetére


velizare
nagyúr

42"ra nem kell uhd-val kínlódni. 80 centire kellene ülni, hogy kiélvezd a különbséget fhd és uhd között. ez egy lineáris függvény, 84"os kijelzőnél ez a távolság kb. 160 cm.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31) jerry311 válasza velizare (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Arra akartam célozni, hogy amíg a szolgáltatók többsége képtelen FullHD adásokat értelmes tömörítéssel adni, addig 4K-ra gondolni is felesleges, mert arra még inkább képtelenek.

(#32) Snoop-y válasza Ijk (#29) üzenetére


Snoop-y
veterán

En manapsag mar nem gyujtok filmeket ( regen volt tobb ezer lemezes gyujtemenyem DVD-n mind warez :P )

Egyreszt mar helyem sincs tarolni masreszt most mar megengedhetem magamnak hogy ami igazan tetszik azt megvegyem Blu-ray kiadasban.
Sorozatot ha nezek azt viszont osszes evaddal lerantom egyben mert nem fogok szolgaltatokkal cseszekedni, hogy az egyik az van netflixen masik meg csak amazon prime-on. Szoval amig ezt nem oldjak meg addig igen marad a Torrent :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33) Snoop-y válasza jerry311 (#31) üzenetére


Snoop-y
veterán

Meg filmekbol sincs tul sok 4K tartalom :B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Mintha kb ugyanezeket a "miért lesz sikeres" érveket hallottam volna a 3d esetében is, akinek mindenki már egy ideje a sírját ássa.

Szóval szkeptikus vagyok ezzel is.

Ha lesz, akkor lesz, ha nem lesz, akkor nem lesz, nem mintha olyan gyökeresen befolyásolná az életem. :U

Magával az UHD felbontással kapcsolatban szerinte az egy eddig viszonylag elhanyagolt tényező, hogy ez lehetővé teszi, hogy a nézők közelebb üljenek a kijelzőhöz anélkül, hogy a kép minőségének romlását éreznék.

Ez meg azért eléggé furcsa érv, hiszen az fhd is közelről látható rendesen, távolról meg nem, szóval mit szeretett volna ezzel mondani?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35) Bici válasza Ijk (#16) üzenetére


Bici
félisten

"Már réges-rég létre kellett volna hozni egy
nemzetközi online videotékát, BD minőségű
anyagokkal, kényelmes és egyszerű
kezelőfelülettel...
"

Már van ilyen: torrent :P

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) hibavissza


hibavissza
veterán

Amikor már szakértőknek kell indokolnia miért jó egy szórakoztató elektronika .... :U

[ Szerkesztve ]

(#37) Joshi


Joshi
titán

Az UHD terjedésének egyértelműen az adathordozók megjelenése adna löketet, mert így a warezen is népszerű lenne. Ha van warez akkor az emberek is vennének UHD TV-ket ugyanis hardvereket nem lehet letölteni azt meg kell vásárolni. :D Ha sok embernek lenne UHD TV-je, akkor egyre többen vennének 4k kiadványokat is mert a birtoklási vágy minden emberben ott van.

A kábeltelevízió szolgáltatók még nagyon messze vannak a minőségi 4k sugárzástól, sajnos hiába a felbontás ha a sávszélességgel spórolnak. Törvényben kellene fixálni a minimum bitrátát az FHD-hoz is, addig amíg ez szabadon csökkenthető addig nincs értelme minőségről beszélni.

(#38) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Erről szerintem a többségnek ugyanez volt a véleménye eddig is. Szóval ezek szerint elég sok TV guru van a PH fórumán is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) Zanik válasza Zimmy88 (#27) üzenetére


Zanik
addikt

Már hogyne lenne ellentmondásos?!
Te mégis miből látsz több kézzelfogható, megvásároltható tartalmat (értsd: BD kiadványt), hollywood-i szuperprodukciókból vagy sportközvetítésekből?

Most akkor a kézzel fogható tartalom, a 4K BD viszi előre az UHD térnyerését
vagy
a TV-s szolgáltatók: pl. sportcsatornák a 4k-s közvetítésekkel?

Csak mert szólok, hogy egy UHD okostévére Blu-ray lejátszót kötni HDMI kábellel vagy egy UTP kábelt rácsatlakoztatni kb. ugyanannyira bonyolult egy 60 éves embernek. A legtöbb okostévén ott van már az HBO Go és a Netflix. Angliában a BD-lejátszók távirányítóján dedikált Netflix gomb van! A

Ráadásul az én 59 éves anyukám TV-n/laptopon/tableten néz HBO Go-t!
Nekem van itthon 200 DVD-m, meg vagy 50 BD kiadványom.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#40) LordX válasza Snoop-y (#20) üzenetére


LordX
veterán

Ez szerintem az audiofil problémával analóg (pun not intended) probléma.

Egyes embereknek érzékenyebb a hallása, és hallja a különbséget a 100 ezres és a 5 milliós hangfal közt. Mások meg nem. Én örülök neki, hogy nem, kevesebbet kell fizetnem.

Egyesek látják a fullHD-UHD különbséget, mások nem. Ha adott távolságból az átlagember szemének felbontásával megegyezik a fullHD, az nem jelenti azt, hogy mindenkinek elegendő. Csak ne kezdjük el azt, amit hangrendszerek esetében, hogy ez hülye, tanultam egyetemen, nem is láthatja a különbséget.

(#41) HUfantom


HUfantom
őstag

Miért érzem azt, hogy ezen cikk alapján kb ez egy fizetett senki... ???

LordX
A hallás tanulható/képezhető / bizonyos szintig /, csak nem veszik a fáradtságot.
És ugye tényleg jó rendszert sem hallunk aztán ami nincs az nem fáj... hogy nincs.
Távol álljon tőlem, hogy vitába szálljak bárkivel...

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42) Alchemist válasza madgie (#1) üzenetére


Alchemist
addikt

Két lábon járó bullshit-generátor... :)

Oké, én erre nem vagyok jó referencia, mert FHD-s tartalmakat sem töltök le... ha annyira jó a film témája és látványvilága, akkor mozi. Ha nem annyira, akkor megnézem kvázi DVD felbontásban a laptopomon...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) Joshi válasza Alchemist (#42) üzenetére


Joshi
titán

"Oké, én erre nem vagyok jó referencia, mert FHD-s tartalmakat sem töltök le... ha annyira jó a film témája és látványvilága, akkor mozi. Ha nem annyira, akkor megnézem kvázi DVD felbontásban a laptopomon..."

Ez kb olyan mintha nem lenne otthoni zenehallgatás, csak a kiváló akusztikával megáldott koncerttermekben lehetne zenét hallgatni mert az a minőségi. Ne is haragudj de ez nagyon nagy hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#44) Meridian


Meridian
senior tag

Normális UHD online vagy kábelTV-zéshez a TV-n kívül még kell az is, hogy mindenhol optika legyen, mivel vagy sávszélt adunk neki, vagy agyontömörítjük, és akkor pont a lényeg, a részletek vesznek el.

Lehet tolni a FullHD-t is 1-2 Mbps-en, de az olyan is lesz... ugyanígy lehet tolni a 4K-t 4-5Mbps-en, szintén olyan is lesz.

(#45) Alchemist válasza Joshi (#43) üzenetére


Alchemist
addikt

Pl. megvan az Őslakó a gépemen 528x272-es felbontásban, de láttam FHD-ban is. Mivel a sztori nem a vizuális élményekre volt kihegyezve, az utóbbi lényegében semmi pluszt nem adott.

Egy régi Beatrice Kisstadion koncert LP-t is hiába hallgatsz high-end hifi rendszeren, nem ez fogja adni az élményt. De ez csak az én privát nézőpontom...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#46) Partz válasza velizare (#30) üzenetére


Partz
senior tag

Az előző hozzászólással egyet értek. Viszont az általad írt távolságok kétszeresével nyugodtan lehet számolni. Példáddal élve 2-3 méterről már egy szemüveges is röhögve látja a full hd, uhd kép közti különbséget 84"on. Vagy ha csak egy 40"os monitorra gondolunk nem kell 80 centiről bambulni mégis kézzelfogható az eltérés.
Ezek távolságok gondolom valami táblázat, ahol már szabad szemmel láthatók uhd-ben is az egyes pixelek. Ez inkább a 4k 8k közti határtávolság.

(#47) velizare válasza Zirowe (#34) üzenetére


velizare
nagyúr

a csattanó lemaradt: így nem kell távirányító.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#48) Joshi válasza Alchemist (#45) üzenetére


Joshi
titán

Szerencsére sokan nem így gondolják, mert különben még mindig CRT TV-ét használnánk. ;]

(#49) vlevi válasza Partz (#46) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ezek távolságok gondolom valami táblázat, ahol már szabad szemmel láthatók uhd-ben is az egyes pixelek"
Igen. Az emberi szem felbontása (egyes írások szerint, mert én nem mértem meg), kb 1 ívperc.
[link]
Ebből szokás kiszámolni, hogy mekkora távolságból mekkora elkülönülő tárgyakat (jelen esetünkben pixelek) tudsz megkülönböztetni.
De ez sem egy teljesen egzakt dolog, mert nagyon is függ a nézett médiától. Ahogy a linkelt cikk is írja, a szemünk színérzékenysége jóval kevesebb, mint a fekete-fehér.

(#50) Jim Tonic válasza Joshi (#48) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem csak simán nem akarod megérteni, mire célzott. Nem arra, amit ki akarsz belőle hozni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.