Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #20655360


#20655360
törölt tag

Miért olvastam el... Eszembe is jutott h min 4db titáncsavaros fogpótlásra lesz szükségem, (kb. soha nem lesz meg a rávalóm lol) hála a rengeteg kólának+fogorvos fóbiának. Őrlőfogak. Nem látszódik h hiányoznak, de az evés egyre keservesebb.
A "pozitívum" h a csókolózás nem fenyeget. :DDD (na, ez a smiley itt üt.)

Ha tovább durvul a helyzet és lesz vmi új Maunika show szerűség, jelentkezek. :K

(#2) R3wind


R3wind
csendes tag

Drága fogorvosok, tudja a fene, hogy így huszonöt éves fejjel, mit parázok még tőlük, de a saját hülyeségem miatt, csak még kevésbé mennék el hozzájuk. Évekkel ezelőtt az egyik alsó őrlő fogam lyukas lett, később letört belőle egy darab, de én h*lye úgy voltam vele, hogy jó ez így, kibírja. Amikor már pokoli fájdalmak között elmentem a helyi fogászatra, hogy most már húzzák ki mert beledöglök, szíves örömest megtették volna. :D Lélekben nem voltam felkészülve, szóval vártam hétvégéig, legalább tud kicsit regenerálódni a kráter is a pofámban ami marad. Három érzéstelenítő injekció se segített rajtam, mondjuk jó hogy, tekintve hogy a gyökerek voltak begyulladva, nem a szám belseje fájt. Mindenesetre a procedúra közben még sikerült tovább törni a fogamat, míg végül könnyek és keserves kínok között megszabadítottak tőle.
Most az ellentétes oldalon ugyan az a fogam lyukas, legalábbis nagyon úgy tűnik, szóval ideje erőt vennem magamon és elmenni, ha meg tömni kell akkor tömjék, különben megint úgy járok mint anno és utána már csak szívószállal ehetek. :D

Kíváncsi vagyok mi van olyankor ha az ember már nem jár iskolába, de a helyi rendelőbe megy. Sok dolgot olvastam, de a legtöbb helyen is azt írták, hogy tömés x ezer forint, pótlás detto, tb ide vagy oda. Ezt ugyan úgy megtaláltam a helyi rendelő oldalán is, de anno meg egy fillért nem kellett fizetnem, hogy megkínoztassam magam. :D

(#3) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Tehát nem mertem azóta senkit sem igazán megcsókolni istenigazából,
Na, egy igazi szívtipróval van dolgunk, emberek :))
De most komolyan. Ez tetszett.
Tavaj novemberben operálták a szájpadlás-csontomat, illetve távolítottak el belőle darabokat.
Fogorvos azt mondta, hogy addig nem vehetek részt további kezelésekben, míg be nem gyógyul. Pedig tudtam, hogy van egy lyukas fogam, ami irritál.
Konkrétan ugyan ez a szisztéma, összeomlott, akkora lyuk van benne... pontosítok; A háromnegyed fog hiányzik. Halott idegek, stb.
Amiért nem mentem el vele eddig, az a csak az a tény, hogy az ejtett seb/heg még nem 100%-os. Még a nyelvemmel érzem a csont-darabok hiányát. Azóta voltam dokinál, azt mondta, a műtő orvos kretén volt, már márciusban székbe ülhettem volna. Már mindegy, ez műtét. Arra meg nem érek rá. Az még csak a jövő!
THX Hungary

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#4) mustang08


mustang08
aktív tag

Nem lehet, hogy a fogorvos belevéste a monogramját a fogadban, azért tudta, hogy már jártál nála? :DDD

(#5) Hieronymus válasza R3wind (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Három érzéstelenítő injekció se segített rajtam, mondjuk jó hogy, tekintve hogy a gyökerek voltak begyulladva"
Ez eléggé hentes - futószalagos munka. Gyulladt állapotban nem húznak vagy operálnak rendes fogorvosok. Némi szadista hajlam mellett feltétlenül. :((

.."az ellentétes oldalon ugyan az a fogam lyukas, legalábbis nagyon úgy tűnik, szóval ideje erőt vennem magamon és elmenni,"

Gondolj a pénztárcádra.
Minél későbbre halasztod a kezelést, annál többe fog kerülni a beavatkozás.
Ha már a gyökérkezelés is befigyel, vastag lesz a számla, de a fogpótlásnál olcsóbb.

A legolcsóbb és legfájdalommentesebb megoldás, ha havonta vagy kéthavonta egyszer, kis tükörrel átnézed fogakat. Ha a legkisebb elszíneződést tapasztalod, irány a fogorvos. Ekkor még fájdalom és komolyabb költségek nélkül menthető a fog.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) oriic válasza mustang08 (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

QR kód a fog belső felén? :DDD

Live-Die-Respawn

(#7) Mister_X válasza Mr. Y (#3) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Már megérte bitekbe foglalnom a panaszom :B Nem vagyok szívtipró, de partner az akad. És hát el tudom képzelni, hogy van olyan nő, aki fejben elkönyveli, hogy "ő sem tud hevesen csókolni..." . tudni tud csak nem mer éppen.

Sebaj, fizetésig már kihúzom.

@oric: vonalkód van belevésve szerintem, vagy csak túl élethűre csinálta meg :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.