Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) toldy


toldy
őstag

Szia, nagyon korrekt írás, jól sikerült. :C

Anyit tennék hozzá ( frissítésként) hogy az amd-s lapokhoz szúrd be az asus lapját illetve házakhoz a lian li q11et.

Az élet nem habostorta.

(#2) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó gép, jó írás. :R Nagyon tetszik, csak azok a matricák a házon, ( főleg a felső ) hát nemtudom. :U

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3) kisza25 válasza toldy (#1) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi :R
gondoltam rá, hogy bevegyem az írásba az új ASUS-t, de már így is elég terjedelmes a cucc és akkor már ott vannak az integrált procis megoldások... szóval lehet ha nagy lesz az érdeklődés a cikk iránt akkor beleveszem azokat is :)
LackoMester: köszi neked is :R
nem tudom, ízlések és pofonok,
nekem minden házam tele van matricázva, a lapos megvan egy éve és még mindig rajta van az összes matrica :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

szia.

grat a cikkhez és a géphez. jók lettek.

4830-nál azt a @765/2120-as tuningot azzal a slim hűtővel érted el? :Y

Aurea mediocritas

(#5) kisza25 válasza AXisBOLD (#4) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi :R
igen ezzel a slimel, de ha akarom így sem megy 65-70 fok fölé csak akkor olyan hangja van, hogy tuti bejönne a kedvesem a szobába, hogy:
csak nem porszívózol? :DDD
PP nem a legjobb a kártyán azt ATT-vel lőttem be 165/300-ra 1,129V-re így 830-at pörög a venti, 50fokos a GPU és a memória is, meg az is bevan lőve, hogy 65fok fölött keményítsen be a venti, meglepően jól hűt, csak megörülsz olyan hangos maxon
ezért 65-70 foknál sem megy 40-45%nál gyorsabban a venti, de így is 70fok alatt tudja tartani a kártyát

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#6) j.maitner


j.maitner
csendes tag

Zsír kis gép. Anno én is ilyesmiben szerettem volna gondolkozni, csak az anyagiak nem engedték, ezért végül a micro-ATX háznál és alaplapnál maradtam.

(#7) kisza25 válasza j.maitner (#6) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi :R
igen azt valamivel olcsóbban ki lehet hozni, de nem olyan sokkal, mint amennyivel nagyobb :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8) stevve


stevve
nagyúr

Nagyon jó lett az írás, tényleg minden apró részletre figyeltél... a videó meg. :Y veszett gyors. Mondjuk én 2-3 nagyobb Visual Studio projekt és pár SQL szerver megnyitásán tesztelném, ha a kezem ügyébe akadna egy SSD. :D

(#9) j.maitner válasza kisza25 (#7) üzenetére


j.maitner
csendes tag

Valóban, egy micro-ATX ház jóval nagyobb egy mini-ITX-nél. De mivel teljesen nulláról kezdtem az új gép vásárlását (előtte laptopom volt, meg egy 478-as P4-es DDR1-es RAMmal :P), ezért minden ezres számított. :(

(#10) kisza25 válasza stevve (#8) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszönöm :R
éppen ezek voltak a gépen és engem is nagyon meglepett a sebessége :K
ja és ez egy teljesen átlagos SSD sebesség tekintetében, azért esett erre a választásom, mert én XP-t használok és az nem támogatja a TRIM-et(ez segít az SSD-nek, hogy ne lassuljon be) viszont ez a kingston 30GB-os SSD toshiba vezérlős(igazából j-micron, csak a toshiba felügyelte a fejlesztést) és ebben van egy alternatív módszer az SSD belassulása ellen, egyenlőre működik :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#11) kisza25 válasza j.maitner (#9) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hát igen, nekem először 80eFt volt a mini-ITX-re váltás, de volt tápom, vinyóm...
, ha mindent összeadok, a gép összes alkatrészét akkor 162eFt, ha kiegészítők+monitort is hozzászámolom 200eFt
na ja nem olcsó, de ha megnézem nem egy rossz gép :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12) LackoMester válasza kisza25 (#3) üzenetére


LackoMester
addikt

Persze, ennél nagyobb gond sosem legyen a géppel ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#13) kisza25 válasza LackoMester (#12) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hát ja :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem nagyon értem ezt a dolgot, szóval mindez csak azért, hogy 20 centivel alacsonyabb legyen a ház?

Félre ne érts, nem szándékom becsmérelni a konfigot, főleg mert nagyon hasznos és tanulságos írást készítettél, csak az az érzésem, hogy pont azt nem hozza, ami egy itx-től elvárható lenne. Nem is kicsi, és "sokat" is eszik.

Én elsősorban htpc-nek képzelném el, de ebből a szegmensből kiütötték a média lejátszók. Hordozható gépnek nem jó, mert a monitort vinni nyűg, és ennyi pénzből kijön egy jó kis noti, ésszerű határokon belűl. Otthonra meg bőven jó egy mATX ház, és lap bele, aminek a hurcolása kocsival semmivel sem bonyolultabb.

(#15) kisza25 válasza antikomcsi (#14) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szia, nem 20cm-el kisebb, hanem 35-40-el egy normál méretű gépnél, nekem 80eFt-ba került mivel minden más megvolt hozzá és ha a régi gépem eladom akkor 0Ft-ba lett volna, csak az ment faternak,
nekem játékra is kell és nem csak HTPC-nek, a 24"-os monitort meg a notihoz is cipeltem filmetnézni, egy noti játékra kb.250-300eFt lenne,
ha VGA-t kiszedem belőle 40W a fogyasztása az integrálttal, szóval nem nehéz HTPC-vé alakítani
az ASUS K50AB notim 30-35W-ot fogyaszt idle, ahhoz mérten a 68W 8*-os CPU és 6*os VGA teljesítmény mellett szerintem nem olyan rossz ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#16) iSonic


iSonic
addikt

nagyon csinos gép lett ;) és tényleg jó áron összepakolt szerkezet :C

(#17) kisza25 válasza iSonic (#16) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszönöm :R , tényleg rajta voltam, hogy mindent a lehető legjobb ár/érték arányban szerezem be :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#18) superecneB


superecneB
őstag

Nagyon vad kis gép lett gratu! Nem gondoltam volna hogy ilyen jó hőmérsékletek "uralkodnak" egy ilyen kis szmötyi házban.

(#19) gyiku


gyiku
nagyúr

grat.
akartam irni, hogy a 4670nel jobb vga dukalna ebbe a gepbe, de latom belekerult egy 4830 ;)

hüllő

(#20) kisza25 válasza superecneB (#18) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi :R
Igen jók a hőmérsékletek, de ez annak is köszönhető, hogy mindkét oldalon végig lyukacsos a ház és egy venti szív hátul és egy fújja ki a levegőt a táppal együtt oldalt :)
gyiku: neked is köszi :R
igazából a monitor 1920*1080-as felbontása volt az egyetlen okom a cserére, mert előtte a 17"-os 1280*1024-es monitoromhoz az is bőven elég volt :)
Az a vicc, hogy az egyik hozzászólásban nem értik a nagy VGA-t a másikban keveslik :P
ebből is látszik, hogy a mini-ITX eljutott arra a szintre, hogy bármit lehet belőle építeni :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#21) kovy79 válasza antikomcsi (#14) üzenetére


kovy79
őstag

A HTPC-t soha nem fogják tudni teljesen kiütni a "gyári" médialejátszók.
Szórakozhatsz firmware-rel, mail beállításokkal, és ha néha rád jön, még játszani sem tudsz vele. Cserébe egy komolyabb 100K-ba kerül...

kisza25, faxa kis cikk, gratula (bár az a matrica szerintem is... :) )!

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#22) antikomcsi válasza kisza25 (#15) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

35-40 centi összesen egy mATX ház, ha ennél 40-el kisebb, az már valóban ici-pici. :)

Na mindegy, kinek a pap kinek a lánya, 210K körül van HP noti HD5650-el, és azzal is lehetne úgy játszani, mint a 4830-al Full HD-be, és ebben az árban van egy windows 7 is, amit az asztalira is meg kell venni.

Viszont vicce, hogy ezt én mondom, mert én soha nem játszanék notin, úgyhogy ebből a szempontból megértem a nagy monitort, és a billentyűzetet.

Persze, nem rossz, én csak azt nézem amik előttem van, azok meg csak nyes adatok, itx-es gépet nem raktam össze, mert végűl lemondtam róla, pedig majdnem megtörtént, de még idejében jöttek a kicsi, okos média lejátszók, amik rengeteget spóroltak nekem. Szóval egy i3-as noti is 5650-el 4giga rammal, win7-el 220K, illetve ez a konfig is ennyibe van.

Érdemes szem előtt tartani, hogy gyakorlati tapasztalatom nincs, csupán a számokat látom, ez alapján mondom, hogy ma nem érdemes itx konfigot építeni. És ez persze csak az én szokásaimon alapuló vélemény, tehát másnak, meg valószínű az nem jó, ami nekem bevált.

(#21) kovy79

20-30K egy A.C. Ryan példáúl, ami mindent tud egy kiadós mozizáshoz, ezen felül jó NAS-nak, és torrentnek, vagy ftp-nek. Nem kell rá külön windows, és nem kell kodekekkel tökölni, és sok olyan felhasználó is könnyedén kezeli, aki nem tud magának gépet összerakni.

Játékra, meg ugyan úgy egy erős asztali kell, mint egy htpc-mellé.

Ezért is kérlek, hogy ne haragudj rám, mert nem ellenségeskedni akarok, és amúgy az is fontos dolog, hogy magunk elégedettek legyünk azzal, amit összehozunk, és ha ez Nállad összejött az már nehezen forintosítható.

[ Szerkesztve ]

(#23) kisza25 válasza kovy79 (#21) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi :R
most már kezd engem is zavarni :P
tudjátok mit leszedem :DDD
nem tudom, nagyon ragaszkodó típus, akkor marad :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#24) antikomcsi válasza kisza25 (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem meg pont a matricával tetszik egyébként, valahogy úgy feldobja, és olyan dizájnos.
Én nem szedném le. :B

(#25) kisza25 válasza antikomcsi (#22) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én a 35-40cm-t "normál" gépházra írtam, de mindegy...
a HD5650 az a HD4670-el azonos teljesítményű, a HD4830 azonos órajelen 2*es teljesítményt nyújt...
tudom mennyire tud melegedni egy játékgép és egy szimpla noti,
ezért lapost játékra építeni/venni, hát nem igazán szerencsés és mint tudjuk, hamar eljön az idő, hogy fejleszteni kell egy játékgépet és egy notinál...
ja és a notiban lévő i3-mas kicsit messze van az asztaliban lévő i3-tól ;)
tulajdonképpen az ITX-nél csak a lap drágább mint egy sima gépben,
de vannak integrált CPU-s megoldások is, ha valaki csak netre, filmnézésre szeretné használni amik elég olcsók,
nem haragszom, csak más szemszögből nézzük a világot :)
ha mind egyformák lennénk, elég lenne egyfajta házat, alaplapot,CPU-t ...gyártani és akkor itt most miről irogatnánk:P
(#24): úgy látszik mégis csak van bennünk közös :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26) gatsby


gatsby
csendes tag

Sziasztok,

Már több, mint egy éve fejlesztgetem a HTPC-m. Elsődleges szempontjaim a halk működés, és a megfelelő teljesítmény.
Most ilyesmi a konfig:
- saját tervezésű, saját készítésű ház
- külső ipari 150W-os tápegység (~6000 Ft), természetesen venti nélküli
- Zotac 9300 ITX alaplap
- Intel E8500
- egy 320GB-os 3,5-es WD vinyó. Ez a leghangosabb, ezért majd cserélendő egy SSD-re és egy 5400-es noti meghajtóra.
- külön VGA-ra nincs szükségem
- mindösszesen egy venti hűti az egészet: Scythe Big Shuriken CPU hűtőborda, Slip Stream 120 PWM Adjustable ventivel - eddig még nem forgott 480 felett

Eredmény: alapjáraton 34 fokos proci, 50%-os terhelés mellett max. 40 fokos, és még ekkor is csak alapon forog a proci venti. Ennél jobban amúgy sem terhelem, lévén htpc...

Az árat össze lehet számolni az itt leírtakból, max. 120-130e lehet...

Büszke vagyok rá! :)

(#27) audi100td válasza antikomcsi (#14) üzenetére


audi100td
nagyúr

Valahogy nekem is ez a gondom, en is gondolkodtam ITX konfigon, de az arabol kijön mar egy nagyon korrekt hasznalt noti, persze ha valaki komolyabban jatszik akkor az nem alternativa...

Egyebkent grat a blog irojanak, hianypotlo cikk. :)

(#28) gatsby válasza audi100td (#27) üzenetére


gatsby
csendes tag

Helyesen írod; ITX-konfig. Érdemes megkülönböztetni a HTPC-től, mert ha vki játékra, fejlesztésre, grafikai alkalmazásokra épít gépet, oda valóban kellhet az erősebb proci, a vga kártya, stb., de ez esetben sztem már bőven nem HTPC-ről beszélünk.

(#29) kovy79 válasza antikomcsi (#22) üzenetére


kovy79
őstag

Dehogy haragszom. :)
Fogadunk, hogy tudok olyan formátumot, amit nem "eszik" egy sima, mezei médialejátszó? :P
Kodekkel nem tökölök sosem, azt az XBMC, BSPlayer megoldja (rosszabb esetben az MPC-HC).
Játékoknál ne Crysis-re gondolj. COD1-2, NFSU1-2, természetesen flash játékok és még hasonlók. XBMC-vel még kedvesem is simán kezeli mindkét HTPC-nket, lévén a távirányítón vannak nyilacskák, play, stop... :DDD
Jah és természetesen a "homemade feeling" megfizethetetlen. :)

(#28) gatsby, azért egy, a cikkben említett AMD-s lap egy X6 Thuban procival + egy LP HD5770-nel (ha jól tudom létezik LP) befér egy 8cm magas házikóba, szóval lehetne belőle HTPC-t csinálni. Persze mindent beállítgatni, esetleg alulfeszelni nem kis szöszmötölés, de lehetne. :D

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#30) AXisBOLD válasza kisza25 (#5) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szép teljesítmény ettől a hűtőtől. az én buci XFX-em is elég hangos lesz 65° felett, de azért ez nem porszívó.

az 1060 ~átlagos a ramtól, de a 765 a gpu-tól ezzel a hűtéssel nagyon korrekt!

Aurea mediocritas

(#31) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Én sem értem miért jó ilyen kis helyre bezsúfolni az ennyire melegedő holmikat.
Ha a kicsi fogyasztás a szempont, akkor egy atomos alaplap passzív táppal.
Ha a hordozhatóság, akkor egy m-atx ház(5970, és x58-as alaplap is belefér).
Ha a teljesítmény és a bővíthetőség, akkor meg nagytorony...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#32) kisza25 válasza gatsby (#26) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na ilyet is lehet :)
de monitor és SSD nélkül az én gépem is megállt volna 120-130-ba :K
KINKY_007: hogy nem érted én arról nem tehetek :D
ez is egyfajta életérzés: litle big :DDD
AXisBOLD: valóban meglepően jól teljesít én elégedett vagyok vele :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#33) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Király gép lett és jó írás. Nem hittem volna, hogy ennyit tud, egy ilyen kis gép :)) :C

PS4

(#34) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó teszt, gratulálok. Elég erős kis htpc lett:)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35) Mercutio_ válasza j.maitner (#9) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem mindegyik, ez csak 10 centivel és cserébe normál méretű DVD és 2 slotos videókártya is belefér :B

kisza25: Pofás kis izomgörcs let, grat :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36) kisza25 válasza mrhitoshi (#33) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi :R ez csak egy alap gép, lehetne bele akár i7 870-is :)
Victoryus: köszi :R , de ez nem kimondott HTPC :N ez azért annál jóval több :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#37) glutamin


glutamin
őstag

Kiváló írás! :R :R :R

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#38) kisza25 válasza glutamin (#37) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszönöm :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#39) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akinek tetszett az írásom, azt arra kérném, hogy szavazzon a cikkemre :B
itt :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#40) Boxi88


Boxi88
őstag

Mérhetetlen jó írás lett! Minden elismerésem!

A gép is nagyon ütős, DE szerintem a vga választásod (HD4830) a lehető legrosszabb volt... mint tudjuk jó kártya (erős, tuningos, olcsó) az egyetlen baj vele hogy 55 nm-es a GPU rajta... melegszik is meg fogyaszt is... egy HD4770 vahy HD5xxx-el jobban jártál volna... de amúgy tényleg jó gép! :C

(#41) kisza25 válasza Boxi88 (#40) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszönöm szépen az elismerést :B :R
én az XFX HD4830-at 18eFt-ért vettem újan, HD5750 lett volna egy teljesítményben majd dupla áron, 4770 szintén 27-28eFt, a keret meg véges volt nagyon,
így lett a HD4830-as, ATT-vel belőttem 165/300-ra 1,129V-n így a fogyasztása idle 10W-al csökkent,
50fokos 830RPM-es venti mellett ami így csendben van
meg az 1slot miatt igencsak korlátozott a megfelelő VGA-k száma

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#42) Boxi88 válasza kisza25 (#41) üzenetére


Boxi88
őstag

igen értem... az a baj hogy az emberek pénztálcája véges főleg kicsi hazánkba :((( de azért gondolom terhelés mellett fel-fel melegszik a vga, meg a közelében lévő alkatrészek... talán a hőmérséklet kicsit kevesebb lenne ha 40nm-es lenne a gpu... de így is nagyon rendben van!

(#43) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Jó kis írás lett, én is szeretnék itx alapú gépet de csak alaplapig, de nem atomerőset hanem intel atomot :D főleg netezésre lesz meg hasonlók. Avval nem ütközhetek ilyen problémába hogy nem férnek el a dolgok, főleg hogy mATX házba fog menni.

(#44) kisza25 válasza Boxi88 (#42) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A VGA a ház oldala felé néz és a friss levegőt kintről szívja be, arra fúj amerre a táp van és a táp fújja kifelé az általa termelt levegőt
igen terhelve elmegy 70fokig és van hangja is rendesen, de ilyenkor a CPU is terhelve van és az is gyorsabban forgatja a ventit és mivel az összes venti PWM-es és sorba kötöttem őket ezért az összes gyorsabban forog ilyenkor, de mivel ez játék alatt történik csak így, csak egy kicsit felerősítem a játék hangerejét és kész :)
de persze jobb lenne egy 40nm-es, vagy még kisebb VGA :D
a proci már 32nm-es

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#45) Boxi88 válasza kisza25 (#44) üzenetére


Boxi88
őstag

Értem, sejtettem hogy figyeltél mindenre gondosan! Az i3as meg jól jártál, nagyon mennek azok a kis procik!

(#46) kisza25 válasza Boxi88 (#45) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen ez a 4400Mhz, nem piti és csak ezzel a hűtővel ez a vége, mert nem mertem már feszt emelni :)
amúgy meg alapon használom, így is elég mindenre :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47) marositech


marositech
senior tag

Bastajóírás! Gratula!
Én 1 éve csináltam egy mini-ITX-es gépet.
C2Q és zotac alaplappal.
És én a silverstone ház mellett döntöttem. Sokkal jobb választás volt.
Én is tervezem áttérni a 1156-os foglalatra azzal az alaplappal ami neked van. :)
Egy sytche ninja mini jó választás erre a konfigra.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#48) kisza25 válasza marositech (#47) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi :R
én c2q-ról nem váltanék, hacsak nem i5/i7ben gondolkozol
sytche ninja mini az befér a te házadba?
mert tudtommal 82, vagy 85mm fér be max

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#49) marositech


marositech
senior tag

Amúgy én azért választottam ezt a mini-itx formátumot, hogy feltudjam rakni a polcra.
Szó szerint értendő, lehet röhögni, nem a földön van és nagyon igényesen a polcon virít, odaszületett.
Először HTPC-re gondoltam, legyen a 82-es TV-mnek valami jó kis lejátszó gépe.
De aztán továbbmentem:
Eza gép most
- Letöltőgép
- Médialejátszó Full HD mkv stb.
- És ami nekem fontos volt: virtualizálás. Több OS meg minden, munkámból adódóan kellett tesztelnem meg stb. gyakorlatilag egy mini szerver.
Szóval van egy vasam amit gond nélkül b*sztatom.
És van egy asztali gépem amin írom nektek az üzit, az nem fogja bemondani az unalmast.
Mindezt 110k-ból gazdálkodtam 1 éve.
Oda nem kell beviteli eszköz, simán logmein vagy remote desktop és mehet a buli.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#50) marositech válasza kisza25 (#48) üzenetére


marositech
senior tag

Virtualizálás miatt i7-esre kellene váltanom 4 mag/8 szál miatt és 8GB ramra.
Mini ninja szerintem belefér mert jókora hely van gyári cooler felett. Mondjuk lemérem majd.
A te házadat is kinéztem anno, csak az volt a baj vele, hogy hosszú.
Igaz az enyémbe már nem pakolhatsz bele pl. GTX 260-as kártyát. Bár aki gamezni akar, az úgyis nem itx-ben gondolkodik :)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.