Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blueMerle


blueMerle
veterán

Nagyon komoly lett, le a kalappal :R Az biztos hogy képről nem mondanám meg hogy ez nem egy sorozatgyártott cucc.

(#2) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Igényes munka. Még ilyet ;]

(#3) Maximum1


Maximum1
őstag

Jó írás, köszi hogy megosztottad.
Én kicsit sokallom a 15ezret, de mondom úgy hogy nem hallottam a Boomboxodat.

(#4) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Szerintem nagyon korrekt cucc! :K
És szép kivitelezés! :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5) Armagedown


Armagedown
őstag

Nagyon szép lett :)
Régen nekem is ilyen hangszóróim voltak.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) rep3at


rep3at
őstag

Egy alternatíva 30 euróért. Próbáltam és iszonyatos hangereje van. Amúgy gratulálok!

Forward thinking. كرر

(#7) Polllen


Polllen
nagyúr

Szép munka! Ilyenkor mindig kicsit sajnálom, h nincs türelmem ilyen dolgokhoz & inkább megveszem készen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

FM rádióval nem lehetne bővíteni?:) (nem kell semmi kijelző, vannak ilyen egygombos rádiók, ahol csak megnyomod és következő csatornát keres)

[ Szerkesztve ]

(#9) wody21


wody21
tag

Minden elismerésem, komoly munka! Az ember vehetne "olcsóbban" hasonló gépezeteket, de azokról nem mondhatja el, hogy "own made". Gratula, tetszik :)

(#10) motoflug


motoflug
őstag

Szép munka! Az pluszban tök jó, hogy értesz hozzá, így a kivitelezés sem volt gond. :)

(#11) _Oscar válasza rep3at (#6) üzenetére


_Oscar
aktív tag

A kettő azért nem egy ligában játszik. A cikkben látotthoz képest az általad ajánlottnak tizede a teljesítménye és csak mono.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#12) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Én is hasonlót terveztem építeni a közeljövőben, köszönöm a cikket, nagyon jó lett! :R
Ha megakadok valamiben, akkor zaklathatlak? ;]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#13) Magnat


Magnat
veterán

Gratula, szép munka!

Pár észrevétel/kérdés:
-nem világos, h a step-up converterben van-e vmi védelem, de ha nincs, az akkuk könnyen mélykisülés áldozatai lehetnek - ha védett cellák lennének az ezen segítene, de értem,h ilyen volt kéznél
-mivel a töltés nem balanceres, ott is lehetnek anomáliák. Bár nem értek az elektronikához, de gondolom, párhuzamos kötés esetén a nagyobb feszültség lesz a mérvadó, így a jobban lemerült/gyengébb akku sosem lesz rendesen feltöltve
-nekem is van egy ilyen bt-s cuccom és az alapzaj mellett a magas átvitellel is gondjai vannak. Viszont nemrég kipróbáltam Saturnban egy gyári elég drága bt-s cuccot és abban sem volt sok magas...ez lehet, h a bt átvitelből fakad?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14) draco31


draco31
veterán

Szép munka!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15) bkercso válasza _Oscar (#11) üzenetére


bkercso
nagyúr

PMPO-t hogyan hasonlítasz össze RMS teljesítménnyel? ;)
Amúgy ilyen méretben szerintem is felesleges a sztereó.

fkenny:
Hangminősége milyen? A Visatonnak vannak nagyon jó szélessávú hangszórói, ha fejleszteni szeretnéd. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16) iday


iday
aktív tag

Miféle blútyúk ez? :F

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#17) HummeRC


HummeRC
senior tag

Szia.
Gratula, jó ötlet, szép kivitelezés.
Akku mélykisülésére és balanszeres töltésére már helyesen felhívták a figyelmedet, én is ezt mondom rá.
Viszont jól értem, hogy találtál egy olyan BT vevőt, ami ha áramot kap, azonnal kiadja jack csatlakozóra a hangot 1300Ft-ért? :Y Kérhetek egy pontos típust, vagy linket hozzá? Hihetetlen régen keresek ilyet. :K

(#18) blueMerle válasza rep3at (#6) üzenetére


blueMerle
veterán

Ja, csak ezek a kis mütyürök a legjobb esetben is 3-4 órát működnek egy feltöltéssel, és akkor nagyon optimista voltam :U

Ha már árban hasonló, de commercial megoldás, akkor egy ilyen Onbeat 8 órás üzemideje jó esetben 6-7, vagy ez az Iriver se rossz választás, de egyik sem bírja 6-7 óránál tovább.

[ Szerkesztve ]

(#19) JanR


JanR
addikt

Nagyon szép és igényes munka, gratulálok hozzá! Egy laptophoz két ilyet és mindjárt van jó hangminőség :D

(#20) drlovi


drlovi
aktív tag

Ez komoly cucc! Minden elismerès a nem kicsi munkáert! :R

(#21) modd3r


modd3r
őstag

Nagyon szuper, gratula! :R

(#22) MrM94


MrM94
őstag

Aztamindenit!,eszmeletlenul kreativ!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#23) Revox66


Revox66
aktív tag

Jól néz ki, anno mi is építettünk csak nagyobbat : BoomBox

(#24) gyáliSanyi válasza Polllen (#7) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Készen elég drágák, ha már normális akksi is kell hozzá.
Kültéri használatra, minkánál a Makita jó választás.

Live poor, die ritch.

(#25) ceia


ceia
őstag

Szép lett, tényleg gyárinak néz ki! Nekem csak egy aprócska észrevételem lenne, én sosem használnék szivacs peremű hangszórókat. (annak látszik a képen, bocs ha mégsem az..) A gumiperemeseknek sokkal szebb hangjuk van.

        it's more fun to compute

(#26) Magnat válasza HummeRC (#17) üzenetére


Magnat
veterán

Én innen vettem, szeme ugyanaz, mint a cikkben lévő : [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27) bkercso válasza ceia (#25) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ennek semmi alapja. :N

Az enyém még anno ilyen lett (belül vatta van csillapításként, és a kis doboz miatt van benne egy Linkwitz-korrekció, de az nem sikerült jól):

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#28) Tressy


Tressy
senior tag

Egyet nem értek, mi vezérli a Bluetooth kulcsot hogy átlőjje a zenét a hangfalakra?

szerk: Közben rájöttem hogy ez nem sima bt kulcs hanem audió kimenetes

[ Szerkesztve ]

(#29) Magnat válasza Tressy (#28) üzenetére


Magnat
veterán

Fel kell rá jelentkezni bármilyen bt képes lármakeltő eszközzel és arról tolni a zenét.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#30) Tressy


Tressy
senior tag

Jó kis cucc nekem gyárilag [ilyen van].Kicsit doboz hangú de elég türhetően szól ahoz képes hogy kicsi de ezek szerint egy kis szivaccsal fel lehet javitani.Hogyan kap áramot a bt-s kulcs?Mert megtuningolnám egy kis bluetooth bemenettel ezt :)

[ Szerkesztve ]

(#31) HummeRC válasza Magnat (#26) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szia. Köszönöm, szépen. :R

(#32) ceia válasza bkercso (#27) üzenetére


ceia
őstag

Részemről gyakorlati tapasztalat. Vannak ugyan jobb minőségű szivacsperemek, de azt nem az olcsó Genius hangszórókba teszik. Nézd meg a jó minőségű márkás hangdobozokat, mindben gumiperemes hangszórók vannak.

        it's more fun to compute

(#33) DarkByte


DarkByte
addikt

Szép munka :)

A házi építésű kategóriában nekem ennél esett le az állam. :Y [Hack-a-day: Boominator solar stereo keeps the music pumping even in cloudy weather] Érdemes meglesni a videót.

[ Szerkesztve ]

(#34) bkercso válasza ceia (#32) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az olcsó kategóriában lehet bene valami amúgy. De majd nézz körül a hifisón, hétvégén lesz a westendben. Nem sok összefüggést látok az anyaghasználat és a hang között. Ezek hangszerek... De hosszabb élettartama szokott lenni a guminak, ha általánosítunk és évtizedes skálán nézzük. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm az elismeréseket és a gratulációkat!

(#2) Nostaros: Lesz folytatás :)

(#3) Maximum1: Ha megnézed a gyári megoldásokat akkor nem sok az a 15ezer Ft.

(#6) rep3at: Igen nem rossz megoldás, de nagyon hamar lemerül és Mono.

(#8) Kalandor: nem moduláris felépítésű, de ha kellett volna lehetett volna bele építeni. ha meg mégis rádió kell akkor ott a telefon vagy netrádió.

(#12) LógaGéza: Nyugodtan kérdezz!

(#13) Magnat: Az akkuk védve vannak mély kisülés ellen, párhuzamosítva nem a fesz lesz a nagyobb hanem az áramerősség. A BT, magasaival nincs gond, szerintem nálad egyedi gond lehet.

(#15) bkercso: ilyen méretnél is fontos a sztereó, hallani lehet hogy Mono vagy sztereó rendszerről van e szó.
A hangminősége teljesen korrekt. ha lenne normális kamerám akkor meg tudtam volna mutatni mit is tud. Majd a következő verziónál utána nézek a gyártónak.

(#16) iday: Bluetooth Audio adapter, kifejezetten hangátvitelre.

(#17) HummeRC: Meg van oldva a mély kisüléses balanszeres probléma benne. A BT egy un. Bluetooth Audio adapter. Ebay-on 100+ található ezen a néven.

(#18) blueMerle: igen, két probléma van velük, nincs USB töltési funkció bennük és "gyengék" az akkuk.

(#23) nari1982: Szép "kicsi" lett :)

(#24) gyáliSanyi: Néztem én is a Makitát de kicsit drága.

(#25) ceia: Kipróbálnám veled vaktesztben ezt és egy gumi pereműt, hogy melyiket választanád a vaktesztben :)

(#26) Magnat: Igen, ilyet használok én is.

(#27) bkercso: Egész jól sikerült a Boombox-od neked is.

(#30) Tressy: Az USB lábain keresztül kapta a működéshez elég 3,7V-ot.

(#32) ceia : Nem audiofil cucc készítése volt a cél. Az árba sem ennyibe jött volna ki, de hidd el nekem nem szól ez olyan rosszul.

(#33) DarkByte: Nagyon jól sikerült megoldás lett ez is.

(#34) bkercso: Élettartamba még az is bele tud szólni mennyire van megtaposva szegények lelkivilága. Ha túl vannak hajtva mert csak a decibelek számítanak édes mindegy.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#36) valaki654


valaki654
tag

Nagyon jó lett, minden elismerésem! :R

(#37) LógaGéza válasza DarkByte (#33) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nagyon szép munka ez is, de mikor megláttam az elkészítési költséget (~1000USD), akkor kicsit elképedtem...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38) bkercso válasza fkenny (#35) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az lemaradt, hogy tetszik a tied is! Az enyémet ott rontottam el, hogy a hangszóróim rosszul érzik magukat egy ilyen kis dobozban. :B De öcsém gépzenét hallgatott rajta és évekig használta.
A Linkwitz-korrekció meg zavarérzékeny volt a nagy erősítése miatt, és a trafó közelsége nem tett jót neki, így kikötöttem (ezzel amúgy a mélyeket úgy erősíthetjük, mintha a hangszóró nagyobb dobozban lenne, csak a hatásfok rosszabb így).

"Élettartamba még az is bele tud szólni mennyire van megtaposva szegények lelkivilága."
Itt konkrétan arra gondoltam, hogy kinnt hagytam a kertben egy évre egy szivacsperemű papírmembrános hangszórót és eltűnt a pereme! :Y Nem tudom, mi történhetett vele. A membránnak nem lett bala.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39) DarkByte válasza LógaGéza (#37) üzenetére


DarkByte
addikt

Ugyanígy jártam én is :) Pedig már gondolkodtam is hogy meg kellene csinálni :D

(#40) Magnat válasza fkenny (#35) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Tudom, h párhuzamos kötésnél az áram adódik össze, de én arra céloztam,h a töltő elektronika 4.2 voltnál kapcsolja le a töltést és ha párhuzamosan vannak kötve akkor az erősebb akku feszültsége lesz a mérvadó, ergo az egyik sosem lesz feltöltve teljesen a balancer hiánya miatt.
1ébként mi védi őket mélykisülés ellen, a step-up konverter kapcsol le bizonyos fesz alatt? (Ha igen, az sajnos megint nem tökéletes megoldás pont a párhuzamosítás miatt: amíg az egyikben elég fesz van addig a konverter nem kapcsol le, a gyengébb meg közben lemegy alfába.)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#41) fkenny válasza bkercso (#38) üzenetére


fkenny
senior tag

Nem fogom kint hagyni a kertben, de érdekes dolog, hogy hamar lerohadhat a párás levegőben való létben.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#42) Satyricon válasza Mustaros (#2) üzenetére


Satyricon
addikt

A készítőnek:

Nem semmi lett a végeredmény, GRAT!!! :C

Na meg látom szereted te is a jó zenéket(Master Of Puppets) \m/ ;]

Respect Mr! :R

Szerk.: Félrenyomtam, Nostaros, ez nem Neked ment! :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#43) gaben1117


gaben1117
senior tag

Gratula, nagyon ügyes munka.Nekem egy ilyenem van, nagyon hasznos tud lenni. 16-18 órát elmegy akksiról, egy bulit meg bedönget rendesen. :)

(#44) Toc126 válasza valaki654 (#36) üzenetére


Toc126
csendes tag

:R

Nagyon ügyes vagy! :C

Szép, profi munka! :)
Csak így tovább!

:))

Szeretek korrekt módon üzletelni A kamuzás nem pálya. "Ha most meg kellene halnod, elégedett lennél az életeddel?"

(#45) Zewa


Zewa
senior tag

Szép munka, drakulálok!

Méreteket esetleg írhatnál. Mekkorák benne a hangszorók? Illetve a kész zenedoboz? Súlyáról szabad tudni valamit? :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#46) fkenny válasza Zewa (#45) üzenetére


fkenny
senior tag

Mérete a doboznak benne van a cikkben, a hangszóró 9cm átmérővel rendelkezik. A súlya pedig 0.76kg.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#47) kovgab


kovgab
aktív tag

:C

Ká Úr

(#49) atike


atike
nagyúr

:R

Gratulálok!

Nem semmi egy ilyet összehozni... :C

(#50) modd3r


modd3r
őstag

Csak nekem tűnik fel a hasonlóság? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.