Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) modd3r


modd3r
őstag

Magyar nyelv már van benne?

Joe 89: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2) Joe 89 válasza modd3r (#1) üzenetére


Joe 89
tag

Nincs

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Mi a hivatalos gépigény?
szerk: asszem meg is találtam, 1GHZ-es proci PAE, NX és SSE2-es supportal, 1GB RAM...
szóval akkor ugyanaz mint a 8.x-nek?

[ Szerkesztve ]

(#4) 7time válasza bacsis (#3) üzenetére


7time
senior tag

Igen ugyanaz, csak nem valami Pentium 2 -re akarod felgyógyítani? ;]

(#5) bacsis válasza 7time (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

agyalok rajta :K

(#6) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Épen éjszaka töltöttem le, de az csak a 99xx változat volt. Az Updatel frissíti magát a legfrissebb verzióra vagy le kell újra tölteni az egész telepítőt?

[ Szerkesztve ]

(#7) 7time válasza bacsis (#5) üzenetére


7time
senior tag

Majd oszd meg velünk is. :K

(#8) gmeszaros válasza FLATRONW (#6) üzenetére


gmeszaros
tag

Nekem is a 9926 van fent. Frissiteni fog errol automatikusan, vagy lehet valahogy kerni, hogy frissitsen?

(#9) zol2


zol2
tag

A "telemetria" még benne van?

(#10) qqcqqc válasza bacsis (#5) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szép teszt lenne. Mit tud a 10-es egy P2-es gépen.
Szerintem címlapos lenne a Logouton. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Danex


Danex
addikt

Hála az önállósult VGA Driver frissítésének mindig okozott egy kis gondolkodni valót... a legelején véletlenszerűen kék haláloztam, mint kiderült olyan NVIDIA drivert rakott fel ami az SLI esetén az imént említett problémámat okozta.

Következő frissítése, meg szimplán láthatatlanná tette az nvidia vezérlőfelületet és minden nvidiás program indítása (experience stb) hibával leállt.

Mindkettőre megoldás volt az Nvidia oldaláról letölteni a drivert :) Szóval akadhatnak gondok, amik persze elfogadhatók hisz végül is ez egy teszt :)

(#12) remusz13


remusz13
tag

énis pont ma raktam fel, nekemis a 99xx verziót tette fel, de mostmár tölti lefele a 10041-t :) kíváncsi vagyok laptopon , és asztalin is mennyivel lesz jobb a dolog

(#13) mmdms válasza Danex (#11) üzenetére


mmdms
addikt

Nekem magától frissítette, de azóta nem tudok hangot varázsolni a gépre.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#14) falcon123 válasza mmdms (#13) üzenetére


falcon123
újonc

Nekem is ez volt a problémám. Letöltöttem a Realtek Win7-es driver-jét (110 MB) és azóta működik a hang.

(#15) Ligend válasza bacsis (#5) üzenetére


Ligend
tag

Az SSE2 a Pentium 4-ben jelent meg, NX (vagyis XD bit) támogatás pedig tudtommal a Prescott óta van az Intel processzorokban, így a Pentium 2-re telepített Windows 10 problémás vállalkozásnak hangzik. ;)

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#16) bacsis válasza Ligend (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így van, jól tudod :)
És az is biztos hogy problémás egy ilyen vállalkozás, de majd meglássuk, hogy mi az amire rá lehet tuszakolni ;)
Már Win 8.x esetében is voltak megoldások, hogy megkerülhessük az NX bit ellenőrzését ;)

(#17) Ligend válasza bacsis (#16) üzenetére


Ligend
tag

bacsis:
Zárt forrású OS hack-elése az álmoskönyvek szerint nem jó ómen. :D De ha még sikerül is kikerülni az NX-et, az SSE2 már keményebb dió. Bár lehetséges, hogy QEMU-val megoldható. Annak idején Pentium M-en futtattam vele 64bites Windows XP-t. Nem valami gyors, viszont rettentő lassú volt. ;)

De azért hajrá, szurkolok!

gmeszaros, FLATRONW:
Épp most tölti a Windows update a 10041-es csomagot, nekem is 9926-ról fog frissülni. A Windows Update-en belül az Advanced Options-nál a preview build-ek telepítését állítottam Fast-ra.

[ Szerkesztve ]

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#18) bacsis válasza Ligend (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

SSE2 már van a Willamatte-ben, illetve a Pentium M-ekben is.... valami jó kis visszább fogott Pentium M-et asztali lapba rakni, vaaagy egy jó kis S423-as P4-et összelapátolni RAMBUS-al, és azon futtatni a Win10-et... :K Lehet hogy nem P2, de még akkor is 15 éves platform :D

(#19) westlake


westlake
félisten

Letöltés:
32-bit, 64-bit.

Play nice!

(#20) M^xx


M^xx
aktív tag

Gondolom a játékok még nem használják a DX12-t? nekem GTX970-em van ami elvileg tudja, de az semmit sem ér gondolom.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#21) Fiery válasza westlake (#19) üzenetére


Fiery
veterán

:R Most mar csak az kellene, hogy a Microsoft osszekapja magat a Visual Studio 2015 es az univerzalis appok kornyeken. A koncepcio nagyon jo, de amikor az ember elesben kiprobalja, akkor kiderul, mennyire gyerekcipoben jar még a dolog :(

(#22) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Csak tudnám, minek jelenik meg 32 bites verzióban. Már a Vistánál is felmerült, hogy csak visszaveti a fejlődést, a Win7-nél egyszrűen felesleges volt, a Win8nál meg egyenesen felelőtlenség. Hogy ezekután a 10-et minek 32 bites változatban kiadni, arra szerintem épeszű magyarázat nincs. Esetleg meg kellene fontolni a 16-bites verziót, biztosan akadna olyan, akinek jó lenne...

(#23) dredbiro


dredbiro
senior tag

köszi,hétvégén ki fogom próbálni :K

Good hunting,STALKER !

(#24) westlake válasza _Scythe_ (#22) üzenetére


westlake
félisten

Tudnám már, hogy miért nincs 128-bit. :U

Play nice!

(#25) adamssss válasza M^xx (#20) üzenetére


adamssss
veterán

Még nincs játék ami használná, hiszen op rendszer sincs. Sőt végleges dx 12 sincs.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26) Hiftu válasza _Scythe_ (#22) üzenetére


Hiftu
senior tag

És MS DOS 3.3-ról ingyenes ugradet kérek az int 21h egyik szolgáltatásaként. Mondjuk legyen az AX = 0xDEADh helyen.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#27) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Source + VAC = Crash dolgot mikor szándékoznak javítani?

(#28) premete válasza _Scythe_ (#22) üzenetére


premete
veterán

Talán azért, mert a legtöbb tableten 32 bites windows van, és 64 bites windows bár rá lehet tenni, de driver kb. semmihez sincs. :)
Egyébként tableten nagy visszalépés a windows 10, a 8.1-es kezelhetőbb volt. Laptopomon megy, csak net nincs. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29) lukaszokni válasza _Scythe_ (#22) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Én köszönöm szépen, hogy csináltak 32 biteset, mert így a 2009-es netbookom fiatalodott 3 évet a win 8.1-től.
Erősen gondolkodom, hogy ha időm engedi, felpattintom rá a 10-et úgy próbaképpen. :)

mAtx4ever!

(#30) SirRasor


SirRasor
őstag

Úúúúúú thx, hétfőn már tolom is fel HyperV-ben :DDD

Make Love not war!

(#31) tlac válasza _Scythe_ (#22) üzenetére


tlac
nagyúr

én azért örülök neki, hogy van
nem támogatja a 64 bitet a tabletem (hiába tudná a proci)
ami egyébként nem olyan nagy baj, kicsit kisebb a memória és tárhelyigénye a 32 bitnek

(#32) MC Pite


MC Pite
veterán

" illetve létezik 32 és 64 bites kiadás is. Mindenképpen az utóbbit érdemes választani, ugyanis a Windows 10 igényeit kielégítő számítógépek szinte biztosan támogatják."
2-3-4 Gb rammal rendelkező gépekre miért is jobb a 64 bites? Mert több memóriát eszik?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33) c0nn0r


c0nn0r
tag

Se hang (amit azóta megoldottam), előtte a Wifi-t piszkálta, és csak néha működött, PIN kód már nem tudom hány release óta felejtős, szóval elég nagy hibák vannak még benne. Nem is beszélve a modern appok scale problémáiról, amit aztán tablet móddal lehet használni. Ettől függetlenül szerintem jó irányba mennek, egyelőre minden hibája ellenére bejövős :)

(#34) premete válasza MC Pite (#32) üzenetére


premete
veterán

Ezt mondjuk a cikk írójának is illene tudnia, illetve a tabletek 32 bites korlátját, mert így baromság. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35) bacsis válasza MC Pite (#32) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

2-3-4 Gb rammal rendelkező gépekre miért is jobb a 64 bites? Mert több memóriát eszik?
Mondjuk 64 bites utasításkészletet igénylő programok futtatása miatt ;)
mennyivel jobb már a 64bites total commandert futtatni, mint a 32bitest :))

(#36) dfdfdf válasza bacsis (#35) üzenetére


dfdfdf
őstag

ez így van :)

(#37) Mittu88


Mittu88
senior tag

Ez lehet hülye kérdés, de raspberry pi 2re mikor jön ki? Gondolom a 32 meg 64 bites nem felpattintható.

(#38) Воланд válasza zol2 (#9) üzenetére


Воланд
titán

igen, benne.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) Decske


Decske
aktív tag

Már jó pár napja fenn van a laptopomon (már az első verzió óta), eddig nagyon faja. Végre bekerült a virtuális asztalok normális támogatása, lehet alkalmazásokat dobálni az asztalok között, nagyon kényelmes. Csak ajánlani tudom. És hiába béta állapotú nem kell félni, eddig még egyszer sem kékhalálozott nekem, sem az előttem szólók által említett hibák nem jelentkeztek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#40) miresz


miresz
veterán

Helló Windows10,helló DX12. :K Brutális a különbség. (Ja,és köszönjük Mantle! :) )

(#41) Degeczi válasza Mittu88 (#37) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez a normál Windows 10, Raspberry-re egészen mást fognak kiadni

(#42) buherton válasza Mittu88 (#37) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

És mégis mit csinálnál azzal?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, VirtualBox alatt nem muzsikált valami jól. Elég lassan települt, az elején komoly retro feelinges volt a Win 3.1-et idéző homokórás egérmutató. :)
MS accot nem tudtam benne csinálni, a tovább gomb nem lett aktív az egyik pont után, de legalább sikerült helyi accot létrehozni a gépre. Viszont a start (vagy ablakok) gombra semmi sem történt, mellette a keresőbe nem lehet beírni és az app store gomb se csinált semmit, hiába nyomtam meg. Úgy érzem, kissé korai ez az iso még. Az intéző viszont elindult, de valami borzasztóan ronda a design. Jesus...

Ha tippelnem kellene, ez se fog gyorsabban terjedni, mint a 8, 8.1...

Decske: az csak a nagyon alap szint a több asztalos kezelésben. De legalább van valami.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44) kraftxld válasza _Scythe_ (#22) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A fisfos tabletek miatt kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45) tlac válasza miresz (#40) üzenetére


tlac
nagyúr

halál ronda az a szemetes
meg úgy az egész rendszer, még a 8-asnál is ocsmányabb

(#46) berVi válasza MC Pite (#32) üzenetére


berVi
senior tag

Szamos 64 bites program gyorsabban fut 64 biten. Multimedias cuccok lenyegesen gyorsabban. Peldaul ezert jobb.

Es egyebkent ahogy irtak, valoban egyre tobb a 64bit-only program, teljesen jogosan. Minek tamogassanak ket verziot, ha eleg egy is?

(#47) premete válasza tlac (#45) üzenetére


premete
veterán

+1, a 8.1 update kezdett működni, akkor minek kellett elqrni?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#48) miresz válasza tlac (#45) üzenetére


miresz
veterán

A win8 bétában is hasonlóan randa volt.:D Gondolom a végleges nem ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#49) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Hm, azt hiszem, ez a rendszer már be fog jönni.
Csak azt az új Vezérlőpultot tudnám feledni :) Mintha visszarúgták volna úgy három évtizednyit az időben, valahová a 8 bites gépek GEOS-ához.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#50) JoolsNOS válasza miresz (#40) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Jobban örültem volna ha pl a firestrike gyorsulását prezentálták volna. Mert ebből nem derül ki, hogy a valós használatban mennyit fog ez javítani.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.