Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

valaki írja már meg ezt a cikket magyarul, mert ennyi zöldséget még az itcafe-n is régen látni.

például nem ártana kipolírozni azt a gondolatot, hogy hogyan lehet valakinek kéretlen elektronikus üzenetet küldeni úgy, hogy előtte kifejezett hozzájárulását adta ehhez.

meg el kellene dönteni, hogy akkor a spam egyenlő a kéretlen üzenettel, mint ahogy a felütésben levő mondat sugallja, vagy nem, mint ahogy a cikk szövegében levő.

azt már csak a bennem lakó grammatika náci mondja, hogy finom íz nem létezik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

köszönet annak a sok hülye jogásznak, akik bent ülnek a parlamentben, hogy az eredetileg egészen normális magyar spamtörvényből ócska vacakot csináltak. meg köszönet annak is, aki kitalálta, hogy spam ellen senki nem lép fel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) #56573440 válasza bambano (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

Te nem érted az a baj, nem léphetsz fel valami ellen ha az " mára a kereskedelem és a marketing fontos, bár sokat vitatott eszközévé vált".

(#4) bambano válasza #56573440 (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én fellépek, ne aggódj, de míg régen a hírközlési hatóság kivizsgálta az ilyen ügyeket és lépett, addig ma az nmhh-nak ez nem kötelessége.

a spamet két dolog hajtja: a büntetlenség és a nullához konvergáló költség.

az is vicces, hogy a nagyobb szolgáltatók erőfölényükkel bőven visszaélve terrorizálják a kisebbeket, és ez ellen se lehet semmit se lépni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Wesder


Wesder
félisten

Spamford világnapja ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) daninet válasza bambano (#4) üzenetére


daninet
veterán

egyszer akartam bejelenteni egy magyar céget spammelésért, kitöltöttem az istentelen hosszú adatlapot, és a végén be kellett volna jelentkeznem még ügyfélkapuval is, na olyanom nincs. Hagytam a francba :)
Kicsit körülményesnek érzem a dolgot.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7) dajkopali válasza daninet (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

pár éve ez még nagyon egyszerűen ment emlékeim szerint

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) bambano válasza dajkopali (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

változtattak a jogszabályon. pár éve még a hatóság köteles volt kivizsgálni a spambejelentéseket, ma már nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Meridian válasza bambano (#4) üzenetére


Meridian
senior tag

Nagyobb szolgáltatónál dolgozom. A mailszerver rendszergazdája ragaszkodott a double opt-in rendszerhez a hírlevelek küldésénél, hát ne tudd meg micsoda acsarkodás ment a spamelők részéről... merthogy mind fennakadt a csapda e-mailcímeken, és utána kapták mindenestűl (szerverestűl, olykor IP tartományostúl) a blokkolást. Na meg ment az értetlenkedés az ügyfelek részéről is, hogy nem kapnak meg leveleket bizonyos címekről (valójában spammernek minősült küldő szerverektől).

Most, amikor ez a rendszergazda elhagyta a céget, a másik meg kényelmi okokból ha valaki kéri, akkor simán lekerülhet a blokkolási listáról, most meg arra megy a panasz, hogy "rengeteg" a spam...
;)

(#10) bambano válasza Meridian (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én egy teljesen békés fickó vagyok élőben, de ha egy spammer szemtől-szemben acsarkodna velem, hogy nem ment ki a spamje, lehet, időlegesen feladnám ezt... :)

egyébként az egész egy nagy szemétdomb, a blacklist üzemeltető maffiától kezdve egynémely isp-ken keresztül a spammerekig. például a jogászbál szervezőinek sem tudtam megmagyarázni, hogy spammelni nem szép, de legalább törvénytelen. jogászbál, gondolom nem a jogi egyetem takarítóinak szervezték.

a saját levelezőszerveremmel eljutottam oda, hogy júniusban eddig egy spam érkezett meg. a többiek majd okulnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) pomorski


pomorski
őstag

Érdekes... Általában napi 0-1 spamet kapok naponta per e-mail cím. Ma viszont 2-3 jött per e-mail cím. Tényleg érdekes...

(#12) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az a baj a szabályzással, hogy pofon egyszerűen kijátszható.

"biztosítani kell a hírlevélről való ingyenes, indokolás nélküli, feltételekhez nem kötött leiratkozást"

Gyakorlatilag egyszer küldhet bárki neked spamet, ha van benne leiratkozás link. Na de miből áll más névvel küldeni a következő emailt? Semmiből. A fogadó fél meg még infót is szolgáltat nekik azzal, hogy rákattint a leiratkozós linkre (ebből tudják, hogy olvassa a címzett a leveleket).

⭐ Stella

(#13) eventus válasza radi8tor (#12) üzenetére


eventus
veterán

Céges címemet így bombázzák :( biztonságos felületen megnyitva a levelet csak csupa zavaros karakter halmaz. Tárgyban azonban mindent elakarnak adni.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14) lugosi válasza bambano (#1) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem jogilag nagyon korrekt cikk, jól összefoglalva és tömören a lényeget. Nekem nagyon tetszett a cikk.

(#15) daninet válasza radi8tor (#12) üzenetére


daninet
veterán

De a jogszabálynak az is része, hogy te iratkoztál fel a hírlevélre. Ha kéretlenül jön, akkor spam.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16) radi8tor válasza daninet (#15) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Természetesen nem iratkoztam fel, valahonnan megszerezték a címemet.

⭐ Stella

(#17) daninet válasza radi8tor (#16) üzenetére


daninet
veterán

akkor az jogszabály ellenes első alkalommal is

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18) mikung válasza daninet (#17) üzenetére


mikung
aktív tag

Jól hangzik, de mit tudsz ellene tenni ? Továbbítod mindet az nmhh -nak ? :))

(#19) daninet válasza mikung (#18) üzenetére


daninet
veterán

pont írtam felül, hogy egyébként van nekik egy formanyomtatványuk, de túl van bonyolítva, a levél html szövegtörzséből kell a head és a body részt külön beszúrni, majd kitölteni még egy csomó dolgot, a végén pedig ügyfélkapuval kell hitelesíteni.
Kb 1.0 usernek esélytelen azt se tudja mi az a html...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20) mikung válasza daninet (#19) üzenetére


mikung
aktív tag

Olvastam, de ez nem megoldás. Napi 20+ spamnél mennyi időt venne igénybe csak az hogy kitöltögeted a formot ? :(

(#21) bambano válasza radi8tor (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem játszható ki.
"Gyakorlatilag egyszer küldhet bárki neked spamet, ha van benne leiratkozás link. ": ilyen nincs a szabályozásban.

a jogszabályban jelenleg az a probléma, hogy a nem emberhez köthető email címre szabad spamet küldeni. de ki döntheti el, hogy az email cím köthető vagy sem emberhez?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Marikaaa


Marikaaa
újonc

Sajnos ki vagyunk téve spammer csoportoknak (áldozatok vagyunk) , akik nagyon sok pénzt keresnek azzal, hogy játszadoznak a címeinkkel. A leiratkozás lehetősége, a jogi procedúra és a törvényben lefektett szankció rossz vicc, mert ezekre nem tudják ráhúzni.

"Ők" nagyon sok szervert, hálózatot használnak, így szinte megfoghatatlanok. Egy nap, egy hírlevél, egy domain. Másik nap pedig másik oldal, másik hírlevél, másik domain. Teljesen feleslegesen iratkozol le...Persze az, hogy egyáltalán van adatbázisuk... Az így kéne történjen: http://emailcimlista.hu/email-adatbazis-epites-menete/

De nem így történik, mert a kapcsolati címekkel (és nem csak azokkal) játszadoznak... Az érdekes kérdés, hogy - bár lenyomozható lenne a kilétük -, miért nem derítik fel???

[ Szerkesztve ]

(#23) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

És mit lehet ellene tenni?

Ha már SPAM, akkor annak a részletezéséről is szólhatna a cikk, hogy mi ennek a technikai háttere az "elkövetők" részéről. Pl. hogyan tudnak lekövethetetlen és mindig más, kamu e-mail címekről levelet küldeni.

(Arról már ne is álmodom, hogy bele legyen írva az is mit lehet ellenük tenni, mert ilyen ugyebár nincsen...2013 óta több mint 900 ilyen levélszemetet kaptam és ebbe nincsenek benne azok, amik nem a "Levélszemét" mappában landoltak automatikusan, hanem manuál kellett törölni a sima Beérkezett mappából...)

(#24) bambano válasza SunMount3r (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hat év alatt 900 levélszemét? te a barlangban élsz? :P
értsd: 900 levélszemét az pár napi teljesítmény, nem hat évnyi...

"Pl. hogyan tudnak lekövethetetlen és mindig más, kamu e-mail címekről levelet küldeni.": például úgy, hogy nem tudnak, mert nem lehet. az általuk használt email cím nem lekövethetetlen, hanem gyorsan változó. az alapvető probléma a spammel, hogy senki nem akar foglalkozni vele, lustaságból vagy üzleti érdekből. pedig egyáltalán nem kiirthatatlan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) kymera válasza SunMount3r (#23) üzenetére


kymera
senior tag

Lehetne ellene tenni de körülményes és senki nem áldoz rá időt és pénzt :(((

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#26) bambano válasza kymera (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pedig nem lenne nagy durranás, egyrészt a megrendelőket kellene büntetni, másrészt azokat a hosting szolgáltatókat, akik hosszú távon eltűrik a spammelőket. ezzel a magyar spamet ki lehetne nyírni pár hónap alatt.

na de amikor olyanok szegik a törvényt spammel, akiknek védeniük kellene, addig itt nem lesz rend.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) dejaris válasza bambano (#24) üzenetére


dejaris
addikt

'13 ota 6 ev telt el, hat hol elsz te? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.