Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DonElvis


DonElvis
tag

Bró,

kiválthatod a kontrol lámpád LED-el, de akkor a diódák helyére előtét ellenállás kell, kivéve persze ha a LED-es kontrol lámpád nem 12V-ra lett méretezve.

Amúgy a visszajelző miylen szinű, zöld? Mert lehet, hogy akad pár marékkal "itthol" :) Talán még előtétellenállás is van hozzá.

Ha neked lennék, az irányjelzőket is LED-esíteném, ki nem találnád de arra alkalmas LED-et is adok szívesen.

A rajz majdnem jó, cska a 'zindex relének nem rajzoltál tápot, meg nem kapott vezérlést.

Üdv:
Don

Ami nem számít, az nem érdekel

(#2) creation válasza DonElvis (#1) üzenetére


creation
senior tag

Az az index relé tényleg csak két lábú Bró (benne van a vezérlése is, direkt nem akartam annak a rajzával túlbonyolítani, mert nem az a lényeg...) :) A zárt körre reagálva indul be. És még sípol is :D

Van itthon még Kínából rendelt direkt műszerfalba való LED. Abban gyárilag benne van az ellenállat is. Szóval az lesz, hogy mivel azok fehérek, az index búra meg kék/zöld már a fene se tudja, az lesz berakva mögé.

Két okból.

1. Ez van itthon
2. Meg ha már megoldható így, a franc rohanjon megint a Lomexba :)

LED index... Majd ha átment a műszakin :DDD Addig nem LED-ezek :N Belekötnek a mocskok :)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#3) DonElvis válasza creation (#2) üzenetére


DonElvis
tag

Egy ciginyi időmbe telt, mire rádjöttem, hogyan lehet egy relének két lába. Ez egy alap esetben záró, gerjesztésre nyitó relé, aminek gerjesztését tényleg egy beépített vezérlés oldja meg. Konkrétan egy zsír kis kondenzátor. Ugyanúgy mőködik mint egy bimetálos neon gyújtó (azaz az elve ugyanaz), csak korrektebbűl vezérelve. No mindegy, jó műszerész holtig tanúl.

Aszt nem mondod komolyan, hogy a hatóság beleköt a LED lámpába... elmondanám neked, hogy az új autókban egészen pontosan nulla darab hagyományos izzó van. Beleértem a fényszórót, a helyzetjelzőt, mindent. Ha jól tudom már az izzókészlet sem kötelező.

Az indexet azért kérdeztem, mert nemrég upgrade-ltem egy aszem Cateye névre hallgató bringa lámpát. Eredmény: minimum 3X-os fényerő mellett, több mint 70%-os üzemidő javulás. Egyszer ha ellátogatsz, megmutatom a szerelőlámpáimat. Mindkettő 12V-ról megy, és kb. 0,75A-t eszeik (elvileg 1A-s terhelhetőségű dugasztápról mennek). De ha belenézel, a szemkárosodás gyakorlatilag garantált.

Mostanában látom érdeklődsz az elektronok iránt, majd priviben külök valamit, amitől imába foglalod a nevemet ;-)

Ami nem számít, az nem érdekel

(#4) creation válasza DonElvis (#3) üzenetére


creation
senior tag

Nem kötnek bele a LED-be és a HID-ba sem, ha az gyárilag van az autón. S mivel '98-ban még nem volt gyárilag LED-es index ezen a paripán, így sajnos műszakin beleköthetnek az indexbe, a féklámpába, az első lámpába, bármibe ami nem gyári!

Üdv Magyarisztánban :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#5) creation


creation
senior tag

ÁPDÉTED :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6) DonElvis válasza creation (#5) üzenetére


DonElvis
tag

Pilanatra levert a víz, hogy sem szigetelőszalag sem melegragasztó nem biztosítja a berendezés hosszú távú, üzemszerű működését.

De így már fasza!

A szigszalag nagyon remélem zöld-sárga színüsszetételű! Tíz villanyszerelőből kilenc és fél azt ajánlja !

:D

Ami nem számít, az nem érdekel

(#7) creation válasza DonElvis (#6) üzenetére


creation
senior tag

Fekete :DDD Mer' vo't kék is, de az nem megy a mocihoz, meg aztán hátha jönnek rá a SÜNök :DDD

És hogy a kávéfőző is tovább éljen a továbbhasznosítás elvén belül, annak a kábelében pont három ér vo't :DDD Mindjárt azonnal fekete burkolattal. Szóval az is pipa.

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.