Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) poli27


poli27
veterán

Hasznos írások köszönjük,én éppen kis segítség miatt nyaggatlak PMben :DD

[ Módosította: radi8tor ]

(#2) flakter


flakter
tag

Köszi ezt azz írást is! :R

..FlaK..

(#3) tamasd8


tamasd8
csendes tag

Köszi, én személy szerint várom a folytatást :)

If in doubt, flat out. Rejtett számot NEM veszek fel!

(#4) kac


kac
csendes tag

Köszi, köszi, nagynon jó cikksorozat, és tényleg hiánypótló ismerkedés a mikrotikkel!
Várom a folytatás(oka)t! :)

(#5) BatchMan


BatchMan
senior tag

UPNP-t tiltottam én (nem ilyen routeren....), de az XBOX kifogott rajtam. Bármit beállíthattam, de ragaszkodott az UPNP-hez, különben nem volt hajlandó a netet használni. Ilyenre van recept?

(#6) DBob válasza BatchMan (#5) üzenetére


DBob
őstag

(#7) KTTech válasza BatchMan (#5) üzenetére


KTTech
veterán

Íme, ami kell az XBOX-nak, és ez bármilyen routeren működik :) (bár az uPNP nagyon hasznos tud lenni sokszor)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8) BatchMan válasza KTTech (#7) üzenetére


BatchMan
senior tag

Köszönöm.portforward.com-on találtam részletes leírást. Majd tesztelem, ha költözésben odáig fajulok, hogy a routert is legyen időm ***-gatni.
Két három éve még nem találtam érdemi leírást. Kiváncsi vagyok, a játokok valóban csak ezeket a portokat használják-e.

(#9) oszi666


oszi666
őstag

Tudom, hogy szakallas de nekem a mikrotikrol meg mindig pici tyukok jutnak eszembe....

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#10) #19617792 válasza oszi666 (#9) üzenetére


#19617792
törölt tag

nem véletlenül, seregnyi tyúk csipegeti a bejövő biteket és tojja ki őket a megfelelő helyre.

(#11) poli27


poli27
veterán

0 chain=input action=accept in-interface=LAN-WIFI ennek a szabálynak mi értelme van amúgy? E nélkül is megy a net!

(#12) DBob válasza poli27 (#11) üzenetére


DBob
őstag

E nélkül a szabály nélkül nem tudok új csatlakozást kezdeményezni.
Ha nem illik a másik kettő accept szabályra TCP csomag, akkor utolsó szabállyal eldobja.

Így tett nálam az imént is, kipróbáltam.
A netrádió szólt tovább, mivel az nem új kapcsolat.
De se a PH, se más egyéb nem volt megnyitható.

(#13) ulaci78


ulaci78
csendes tag

Nagyon köszönöm mindkét írást! Mikor és milyen témában várható a következő rész?

(#14) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Bár nem mai írás, de sokat segített a Mikrotikben, most tanulgatom én is.
Egy kérdés: én beállítottam ezeket a tűzfal szabályokat, viszont eleve a logot és az invalid connection szabályokat fel sem vittem. Ekkor az összes új kapcsolatomat eldobta! Beillesztettem az invalid connection drop szabályt, akkor is eldobálta az új kapcsolatokat. Mi lehet ennek az oka?

Üdv,

tms

[ Szerkesztve ]

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#15) siddis


siddis
őstag

Ahój,
Elmesélem hogy jártam nemrég egy MikroTik-el..
A DNS-beállításoknál benn volt hagyva (alapértelmezés is egyébként) hogy válaszoljon külső kérésekre is, és az ISP hívott hogy az egyik cégünktől DNS-attack megy kifelé random címekre.. Szóval ne felejtsétek el letiltani/kivenni a pipát..

-- Aux armes, citoyens --

(#16) Wyaquartis válasza siddis (#15) üzenetére


Wyaquartis
újonc

2 (van több is most csak az alapról írok) módon használhatod a RoS DNS-ét. "allow remote request" esetén egy tűzfal szabályra még szükséged van. "/ip firewall filter add action=drop chain=input dst-port=53 in-interface=WAN protocol=udp" Ettől még működni fog a DNS névfeloldásod, mert az forward chain. Ha kiveszed a pipát akkor a szolgáltató DNS-ét fogják használni a kilensek (ami nem baj, csak minden DNS kérés plusz egy átjárón megy át, és elbúcsúzhatsz a DNS cache-től is)

[ Szerkesztve ]

1-800-HERO

(#17) siddis válasza Wyaquartis (#16) üzenetére


siddis
őstag

Belőttem, köszi..
Mostanában pfSense-el szórakozom, a proxy meg az ssl-bump elvette az időmet..

-- Aux armes, citoyens --

(#18) siddis


siddis
őstag

Az első fecske már be is esett..
input: in:internet out:(none), src-mac 00:01:5c:xx:xx:xx, proto UDP, 46.183.220.138:40554->xxx.xxx.xxx,xxx:53, len 67

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#19) Core2duo6600 válasza siddis (#15) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hol van ez benne ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20) flakter válasza Core2duo6600 (#19) üzenetére


flakter
tag

IP -> DNS: Allow Remote Requests pipájára gondolt valószínűleg :)

[ Szerkesztve ]

..FlaK..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.