Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HuMarc


HuMarc
addikt

Köszönjük a cikket! :R Megtisztelés, hogy megemlítesz benne :DDD

Ami nem maradhat ki: Első vagyok :DDD

Szerk.: Itt: hála az egy magos, 1600 MHz-es az egymagos tudomásom szerint egy szóval írandó! :R

[ Szerkesztve ]

(#2) Zoli133


Zoli133
őstag

Nagyon jó kis készülék lehetne. A dolgok nagy része teljesen kielégítő, egyedüli dolog ami mostanában került nálam előtérbe és a teszt nem is említi az a borzalmas DAC. Mérések szerint nagyon magas a torzítása. De ha a zene nem számít akkor egy nagyon korrekt kis telefon.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3) sdd2


sdd2
veterán

Köszönjük a kis összefoglaló tesztet :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#4) shenmuedc


shenmuedc
tag

Csak már végre lenne a telenornál is. Tényleg nem tudja valaki lessz e vagy hogy mikor?

(#5) sdd2 válasza shenmuedc (#4) üzenetére


sdd2
veterán

Állítólag náluk később a Tegrás változat lesz.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#6) shenmuedc válasza sdd2 (#5) üzenetére


shenmuedc
tag

Csak már lenne, már félretettem rá csak a megjelenést várom.

(#7) D.Orion


D.Orion
veterán

Gyorsban elolvastam a cikket, mert még nem is hallottam erről a készülékről. Jó kis telefonnak tűnik. Egy apróság: Ez a program sem képes elemlámpát csinálni a "vaku"-ból?

(#8) #13260800


#13260800
törölt tag

"viszont már elegendően nagy az Internetezéshez, filmnézéshez, könyvek olvasásához."

Ne vicceljünk már. Pont annyira mint a 3,5". Összességében meg mindkettőn komolytalan.

[ Szerkesztve ]

(#9) HuMarc válasza D.Orion (#7) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem, mert:

3.4.7. Zseblámpa funkció

Jelenlegi tudásunk szerint ez a funkció nem kivitelezhető. A készülékbe épített magas fényű led extra hűtés nélkül csak igen rövid ideig maradna üzemképes, ezért ezt a lehetőséget -papíron- kizárja a gyártó. Később esetlegesen születhetnek rész, vagy teljes megoldások, érdemes ezért követni a topickot.

- Forrás: ITT

@Dyra (#8):

1. Mert mi a baj a 3,5"-tel?
2. Ez nagyban függ attól, hogy mit böngészel, de szerintem a 4,3" kb. mindenre megfelel. (Nyilván értelmetlen HD videót nézni rajta)
3. A könyvek olvasásához sem feltétlen kicsi, attól függ, milyen betűmérethez szokott az ember...

[ Szerkesztve ]

(#10) nggabi


nggabi
nagyúr

jó cikk, grat :C

talán egy pár képet el tudtam volna viselni a telóról, dobozról... mittomén... ha már nem tudok belefutni egyik T-ben sem :W

viszont a tesztfotókat megnéztem, nem is annyira vészes. egész vállalhatónak tűnik.

bár engem nem győztél meg (nót1 forevör :P) azért kívánom h legyen olyan hosszú a kapcsolatod vele mint a pléddel volt.

"szenyor dzsíííí"

(#11) haris


haris
őstag

Köszönöm a bemutatót.
Kicsit idegenkedek az Atom processzorral, én még kivárok, milyen tapasztalatok lesznek vele kapcsolatban.

"...az 540x960 képpontos, 4,3" átlójú TFT-kijelző. Ez a kijelzőméret igen erősen megosztja az okostelefon felhasználókat, mert sokak szerint 3,5 inch-től felfelé használhatatlanul nagy bármilyen display. Elfogadom, hogy ilyen nézőpont is van, számomra azonban ez a 4,3" az ideális, ami még könnyen és biztonságosan megfogható készülékházba rakható, viszont már elegendően nagy az Internetezéshez, filmnézéshez, könyvek olvasásához."

Ezzel tökéletesen egyetértek, még ha Dyra nem is ért velünk egyet ;) :R

(#12) #13260800


#13260800
törölt tag

Köszönet az írásért. Azt elfeledtem az előbb. :R

Nekem csak az egy mondat bökte a szememet. Azokra kicsi ez a kijelző is. Jó ha épp meg kell nézni valamit akkor ezen picit talán jobb. De az még messze van a hű de jó kategóriától. :) De akinek tetszik és örömét leli benne annak tökmindegy, hogy egy magamfajta "vak vakond" mit mond :D

(#13) rizso


rizso
addikt

A képek mellett érdemes megnézni egy FullHD tesztvideót is :)

Illetve ha már szóba került az akksi, akkor érdemes leírni, hogy milyen használattal kell tölteni naponta :R Mert például nálam ~2 nap 5 órája megy, és 57%-on van az akksi. Nem mondom, hogy agyon nyúztam volna, de azért mégiscsak használtam elég sok funkcióját (~1 óra telefonálás, sms, ~15 perc filmezés, fotózás, ~15 perc GPS, net, stbstb). A korábbi androidos készülékeimhez képest elég jól teljesít üzemidőt tekintve.

Dyra: 4,3" azért már igencsak használható, legyen szó netezésről, filmezésről, vagy akár olvasásról...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#16) rizso válasza #40993792 (#14) üzenetére


rizso
addikt

Szerintem semmi baj a zenei képességekkel. Párom Skate-je valóban csapnivaló ilyen téren (legalábbis érezhetően gyengébb, mint pl. egy Wave2 - előtte azt használt), de a GXI-vel én teljesen elégedett vagyok, nem érzem borzalmasnak vagy éppen gagyinak, épp ellenkezőleg: Sennheiser CX400-zal tesztelve (visszaemlékezésem alapján) nem rosszabb, mint pl. egy S2, Sensation, vagy akár N8.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#18) Zoli133 válasza #40993792 (#14) üzenetére


Zoli133
őstag

A DAC valószínű nem a ZTE számlájára írandó, mert a motorola RAZR i is hasonlóan rosszul teljesít, szerintem valamilyen módon az Intel a ludas. persze nem a mobil céleszköz ilyesmire, de én úton is szeretem élvezni a zenét jó minőségben, ezért a következő telefonom vásárlásánál már TOP 3-as szempont a DAC.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#20) ko9 válasza Zoli133 (#18) üzenetére


ko9
addikt

Véleményem szerint jobban szól, mint a Mini Pro :) Egy biztos, Brainwavz HM3-asomon jobban, erőteljesebben szól, jobban meghajtja. Brainwavz M4-hez pedig a V karakterisztika miatt emelt középen kell egy kicsit EQ-zni, és már jobb is.

Cikkhez: Köszönöm, hogy megemlítesz, igyekszek segíteni ahol tudok.
Esetleg beleírhatnád, hogy a proci igaz egymagos, támogatja a HyperThreadinget. Ezáltal két szál, de mégis alacsonyabb fogyasztás, mint a duplamagos SoCoknál.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#21) D.Orion válasza HuMarc (#9) üzenetére


D.Orion
veterán

Há mi van benne Cree led? :DDD

(#23) tvse1995


tvse1995
senior tag

Kár, hogy még van egy év hűségem a blade-re. :O
Szívesen lecserélném már és azt hiszem ez méltó utódja lenne. :)

(#24) Keeperv85 válasza Zoli133 (#18) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Légyszives a mérést, amit láttál róla, oszd meg velünk is! Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#25) Zoli133 válasza ko9 (#20) üzenetére


Zoli133
őstag

Én most egy Shure Se215-öt használok :) , MIni Pro szerintem kifejezetten korrekt egy jó lejátszóval (Neutron-t használom). A ZTE meg igazából mérések alapján a torzitást leszámítva jól szerepel viszont a torzítása nagyon magas, de lehet az lesz a vége, hogy valamelyik T üzletben kipróbálom :).

(#24) Keeperv85: GSMarena. RAZR i review, legjobb tudomásom szerint a DAC rész egyezik, ebből vontam le jelenleg a következtetéseim.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#26) Keeperv85 válasza Zoli133 (#25) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Köszönöm!

Ha tényleg egyeznek, ez az eredmény akkor sem annyira vészes. Bár nyilván nem egy HiFi...

(#27) HuMarc


HuMarc
addikt

Itt is rákérdezek ERRE. Előre is köszönöm a válasz itt is! :)

Még egyszer gratulálok a cikkhez! :R Talán karácsonyra nekem is egy ilyen telefon lesz a fa alatt. (Vagy egy PS Vita, mert szegény PSP-m az utolsókat rúgja )

[ Szerkesztve ]

(#28) rizso válasza HuMarc (#27) üzenetére


rizso
addikt

Szerintem egész jól olvasható, kivéve ha a napfény egy bizonyos szögből érkezik a kijelzőre, ugyanis ilyenkor kicsit furcsa, lilás árnyalatú lesz a kép.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#29) Zoli133 válasza Keeperv85 (#26) üzenetére


Zoli133
őstag

Csak a torzítás a nagyon gáz, de akár túlvezérlés miatt is lehet az olyan amilyen, az meg szoftveres kérdés, majd kiderül, ahogy kijönnek a custom romok.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#30) #13260800 válasza #40993792 (#22) üzenetére


#13260800
törölt tag

Hát igen, döbbenetes az ember milyen hülyeségeken képes ölre menni :D

Én is vissza gondolva tök jól elvoltam azzal a kis telóval de inkább össze - vissza szidtam. Aztán vettem egy N900-s telót amit imádok a mai napig, de második telónak előbb jött egy Blackberry 8520 majd most egy Blackberry 9800 Tourch (nagyon prímák ezek is).

Van a közvetlen közelemben iPhone 4s (5 is lesz hamarosan) és Samu S2 - S3 is. Mégis ezek az olcsó droidos telók kezdenek hiányozni.

Amikor az ember saját magára szab egy telefont illetve saját magára szabhat egy telefon na az egy baromi jó dolog és én ebben látom az Android erejét. Tervezem is, hogy visszatérek a Droidos táborba :D Valami kis bütykölős telefonnal.

Bocsánat a múltkoriért. És külön köszönet ezért a korrekt hozzászólásért :)

(#31) HuMarc válasza rizso (#28) üzenetére


HuMarc
addikt

Köszi a választ! :R

(#32) Keeperv85 válasza Zoli133 (#29) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Elégtelen mérési körülmények miatt is lehet ám. Elve nem nagyon kéne torzítást mérni fülesen keresztül pl. megítélésem szerint. Lehetetlen normális zajszúrést betenni a kommunikációs közegbe. Arról már nem is beszélve, hogy a kábel miket szed fel.

A frekvenciamenet elég szép viszont. A mélyeknél látszik szépen a kiugrás. Nyilván valami elemütemű megoldással operál a végfok. Mertem volna fogadni, hogy 15-17k körül lekezd mélyrepülésbe menni, de egész szépen tartja magát.

(#33) kidarida


kidarida
csendes tag

Nagyon jó kis cikk lett!
A GTA3 nálam egyébként tökéletesen működik:D

(#35) nggabi válasza #40993792 (#34) üzenetére


nggabi
nagyúr

lehet h ő még az előző telefonjára vette meg :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#37) Keeperv85 válasza nggabi (#35) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azt SEM tudod rá letölteni. Én is megvettem, de a nem kompatibilis cuccokon nem megy....

(#38) kidarida válasza #40993792 (#36) üzenetére


kidarida
csendes tag

:D
Nem kell!

(#39) Lacko87


Lacko87
tag

Oké, hogy hivatalosan nem kompatibilis jelenleg, de a cikket olvasó érdeklődő azt hiheti, hogy ez a telefon hibája miatt van. Helyesen inkább úgy lenne, hogy a hw tökéletesen elég ezen játékok futtatásához is, de még néhány szoftverfejlesztő cégnek kell egy kis idő, hogy az Intel színre lépésére reagáljon és módosítsa a kompatibilitást.

Egyébként közel egy hete használom ezt a típusú telefont. Nagyon meg vagyok elégedve és mindenkinek bátran merem ajánlani. Gyors, szép, és minden tulajdonsága jól működik.

(#40) rep3at


rep3at
őstag

Nagyon kéne, a leírásból ítélve pont ideális lenne nekem.

Forward thinking. كرر

(#41) Szmoki


Szmoki
senior tag

Ránéztem a képre, mondom mit keres ZTE név alatt a telefonom? :) elölről nagyon egyformák. A cikkhez gratula, érdekes ez az atom processzor, majd kiderül lesz-e jövője

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#42) kolosanyi válasza ko9 (#20) üzenetére


kolosanyi
veterán

Zoli Mini Proját hallgattam, nem rossz, ha azt mondod, hogy annál jobb, akkor nem lehet az olyan vészes. A torzításokról mit tudsz mondani? Gondolom, hogy nem lehet túl feltűnő, akkor írtad volna. :) (Mondjuk a volt Nexus S-emhez képest még így is visszalépés lenne sajnos ez a telefon, pedig egész jónak tűnik.)

(#32) Keeperv85
Ez is benne lehet valóban, de sajnos nem ismerek másik mobilos oldalt, ahol csak annyira is foglalkoznának ezzel a résszel, mint ott. Kiindulási alapnak nem rossz azért, döntő meg úgyis a meghallgatás. Ha tetszik, amit hallok, akkor jöhetnek nekem a számokkal. :) (Egyébként a Nexus S-nél a crosstalk kifejezetten rossz volt, de az S3 se kiemelkedő ilyen szempontból. Igaz, valószínűleg nem Voodooval mérték, arra kíváncsi lennék. :)

(#43) ko9 válasza kolosanyi (#42) üzenetére


ko9
addikt

Én nem nagyon hallottam még recsegni, max akkor, ha feljebbtornáztam minden EQ sávot, de ekkor érthető. Mondjuk tuti nem egy Voodoo :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#45) kolosanyi válasza ko9 (#43) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nos ha nem is egy csúcs, de el lehet vele lenni, akkor minden szempontból korrekt telefon ezért az árért. Kíváncsi lennék, hogy vajon milyen kategóriánál kezd gyenge ponttá válni a telefon (gyanítom, hogy az XE200-amhoz még így is megfelelhet, bár azért most is nyavalygok, hogy Nexusról GT540-re voltam kénytelen visszatérni). :)

(#46) hege8888


hege8888
aktív tag

Most akkor Intel proci van benne?
A Mobilarenás tesztben nVidia-t írtak. Akkor most melyik? Vagy gyártják mindkettővel?
Illetve ha venni akarok, akkor hogy tudom eldönteni, hogy melyikkel van dolgom?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#47) ko9 válasza hege8888 (#46) üzenetére


ko9
addikt

Csak az egyszerűség kedvéért 3féle procival gyártják. Van MTK-s, Tegrás, és Inteles :)

kolosanyi
Volt nekem is XE200, hasonlít a hangja a M4-hez, csak egyáltalán nem olyan :DDD

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#48) Keeperv85 válasza ko9 (#47) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

..és van vagy 3 féle alak is hozzá, ha beleveszem a V970-est, meg a T82-est is.. ;)

(#49) kolosanyi válasza ko9 (#47) üzenetére


kolosanyi
veterán

Amióta Zoli Shureját meghallgattam, arra fáj a fogam. Nagyon tetszik az a cucc... :K

(#50) Zoli133 válasza kolosanyi (#49) üzenetére


Zoli133
őstag

Na ugye, még a Mini Pro melett is hallani milyen jó kis cucc, hát még egy komolyabb DAC melett :)

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.