Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

20-25 E körül lesz, pedig 10-12E nél többet (nekem) nem érnek

(#2) Ribi válasza GIJoe (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

10-12-ért alaplapot se kapni. :DDD

(#3) LeslieG Jr. válasza Ribi (#2) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Már hogyne lehetnek kapni. :DDD Igaz csodát ne várjál tölük. :P

A cikkhez meg annyit. hogy nekem szimpik ezek a kis lapocskák. Igaz aki ilyet vesz az nem harcore gamer de ezek nem is arra vannak. Kompakt jól felszerelt lapocskák. Beleraknék 8GB ramot, SSD-t, meg egy nagy vinyót azt kész. :K

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4) shteer válasza GIJoe (#1) üzenetére


shteer
titán

Miattad meg ne gondolja magát az ASUS :(

..szerintem jónak tűnik

(#5) shteer


shteer
titán

az LVDS csatlakozó is említésre méltó - milyen kijelzőket támogat vajon?

..szerintem jónak tűnik

(#6) Amacs válasza shteer (#4) üzenetére


Amacs
aktív tag

Csak egy esetben fogadnám el.
Ha ingyen van, és olyan 30-35 USD költőpénzt adnak mellé.
Valamiből csak meg kell venni a pico tápot is hozzá.
Minden ennél nagyobb ár vállalhatatlan számomra. :U

Egyébként az intel oldalán a processzorról ezt találni:
Recommended Customer Price TRAY: $107.00

:D

Persze tudom, hogy az alaplapgyártók partnerek, nagy tétel, meg hasonlók.

(#7) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Ennek azért több értelme van mint matx méretben,így már jó lehet egy htpchez...

(#8) vlevi válasza Amacs (#6) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Valamiből csak meg kell venni a pico tápot is hozzá."
Majd csinál az Asrock (ha még nem csinált) olyat, amin lesz 19V-os DC-IN bemenet.
A korábbi cerkához volt ilyen lapp, Q1900 DC ITX néven

(#9) Rypejakten válasza LeslieG Jr. (#3) üzenetére


Rypejakten
addikt

nem értem az összefüggést a hardcore gamer-lét és az alaplapok mérete között.

(#10) sb válasza Ribi (#2) üzenetére


sb
veterán

Azért akad. :) Mármint általánosságban mert mITX-ben jellemzően drágábbak.
Pl. nekem kicsit nagyobb mITX házam volt így befért a hivatalosan csak mATX Asrock H81-HDS lap 11k + Gxxxx Pentium 12k-ból. :D

De így komplett rendszerként valóban eléggé reklámár lenne egy 10k körüli árazás.

A lapról: Én továbbra is a több SATA-t és a DC tápot várom. Esetleg egy dual Gigabit Lan se lenne rossz.
Itt az mini PCI-E nem rossz.

Kár, hogy minden gyártónak megvan a maga saját "hülyesége". Sok sata+táp az Asrcoktól jön mindig, dual Lan a Gigától szokott, bár most nem láttam. Msata és hasonlók az Asustól általában.

Persze általános gépnek, szerver helyett bármelyik megteszi.

Rypejakten:
Lehet "küzdeni", de egy HC gamer gép pár 100W fogyasztással erősen nem mITX kategória.
Persze megoldható... de minek?

[ Szerkesztve ]

(#11) Blindmouse válasza Medocsabi (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Hát nem tudom. Több forrásból is azt olvasom, hogy FullHD 60 FPS nem megy nekik, sőt már a 24 FPS-nél is dob el képeket. És akkor még olyanokról mint Youtube nem is beszéltünk. Vagy SPDIF/Coax audio kimenet.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) Rypejakten válasza sb (#10) üzenetére


Rypejakten
addikt

a legtöbb Intel procit throttling nélkül elbír egy itx lap, megfelelő felszereltséggel a tuning procik sem kizártak, az Asus P8Z77-I Deluxe például elég komoly tápellátást kapott.
nem csak az a gamer, ami halálra van feszelve és húzva. :)

(#13) Patice válasza vlevi (#8) üzenetére


Patice
nagyúr

Asrock már megcsinálta, csak meg kell várni, hogy ide érjen. És még mindig nem láttam róla híreket, pedig már kapni is lehet lassan az első fecskéket.

Anandtech szerint lesz Asrock N3150DC-ITX DC táppal és N3150TM-ITX is thin-ITX formátummal. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14) sb válasza Blindmouse (#11) üzenetére


sb
veterán

Nem kéne neki. 24p-t az előző generáció is csípőből nyomta. (Értsd: cpu 10-20%, gpu kb. 50%)

(#15) Ribi válasza Blindmouse (#11) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az user error lesz.
Régi verzió is tudta, ez is valszeg tudja.
Vannak verziók amin van spdif tüske.
Akinek meg a jó hangminőség miatt kell coax, az vesz usb spdif transportot.

(#16) GodGamer5 válasza LeslieG Jr. (#3) üzenetére


GodGamer5
addikt

Mi számít hardcorenak??? Nekem egy fullos mini itx-es gépem van és eszem ágában sincs normál méretű gépet venni többet. Helytakarékos, relatíve kicsi és szép. Amúgy meg sokat játszok, úgyhogy ezt azért gondold át még egyszer. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#17) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

és a négymagos pentium hol marad? az n3700?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) nbg válasza Patice (#13) üzenetére


nbg
senior tag

Hinye, azt az elere alitott HDMI csatit ki talalta ki...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#19) KillHates válasza shteer (#5) üzenetére


KillHates
nagyúr

Végre valaki észrevette! :C
Ahogy nézem szabványos 40pin-es LED-es csati van rajta.
Ilyen van az ASUS-okban, a Lenovo-k olcsó szériáiban.
De a füstölős Toshibákban sajnos nem :( .O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20) Béééla


Béééla
őstag

Nyami!

Végre nem bordára merőlegesen rakott ram, sok-sok PCI-e, előlapi USB3 csati, asszem megvan a nyertes HTPC alaplap.

Bélabá

(#21) gurabli válasza Blindmouse (#11) üzenetére


gurabli
senior tag

Hát nem tudom. Több forrásból is azt olvasom, hogy FullHD 60 FPS nem megy nekik, sőt már a 24 FPS-nél is dob el képeket. És akkor még olyanokról mint Youtube nem is beszéltünk. Vagy SPDIF/Coax audio kimenet.

Komoly tévedés! Még a 4K@60 (sőt, még lanczos3 1080 scaling) is hibátlanul megy rajta!

FullHD 60fps alatt meg mit értesz? 1080p? Mert azt még egy Pi1 B/Pi2 is alapból viszi, ez pedig hibátlanul.
1080i50 is hibátlan MADI / MCDI deinterlacinget használva, ami kegyetlen nagy szó és csodaszép minőség!
720p és 576i is hibátlan Lanczos3-al, ami megint csak lenyűgöző.

A Braswell az nVidia ION óta az első valóban használható és kiváló minőségű megoldás htpc-nek! Pedig az ION nem ma jelent meg. Sajnos egyedül az ASRock volt képes használható lappal előállni (4 x sata, optikai, és lesz dc 19V változat is).

Természetesen Linux alatt van értelme az egésznek, fogalmam sincs, hogy az aktuális Win alatt mire képesek, de aki htpc-t akar, annak úgyis lényegtelen.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#22) vlevi válasza gurabli (#21) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt én is írtam volna. Kétlem, hogy a cerka, vagy egy pentium ne bírna el a fullhd-val.
Nekem ARM-on (egészpontosan Amlogic S802) szépen mennek Kodi (leánykori nevén XBMC) a 20-40gigás BD ISO-k, vagy akár a tizengigára tömörített 1080p-s mkv-k.

(#23) stevve válasza gurabli (#21) üzenetére


stevve
nagyúr

szerk:
Csacskaságot beszéltem :B

[ Szerkesztve ]

(#24) PistiSan


PistiSan
addikt

Egyre jobban érik az a htpc lap, kíváncsi leszek az árára.

(#25) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Jók ezek a passzív miniITX-ek, csak nem fos Atommal, hanem rendes Core-M-el kéne telepakolni. Miért kell mindig "jó, jó, DE..." cuccokat gyártani ahelyett hogy "ejha..."?

(#26) Patice válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezeken pont nem Atom proci van, hanem Celeron vagy Pentium. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27) Blindmouse válasza sb (#14) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Tessék, meg is válaszoltad. 50% GPU, tehát csak akkor játszik vissza ha van DXVA vagy bármi hasonló gyorsítás. Azt meg nem tudom ki kapcsolná be, bárki aki látott már képet amit nem egy videókátya generált.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#28) gurabli válasza stevve (#23) üzenetére


gurabli
senior tag

Most mobilról, csak röviden, linkek nélkül. Abban nem vagyok biztos, hogy a 4k60 gond nélkül megy e lanczos3 1080 méretezéssel, de bicubic biztos ok. Kesobb lesz link is.
HEVC esetén meg dolgozik rajta a Kodi es az Intel, de a 4k30 menni fog, a 4k60 nem(valószínű). De minden, ami nem 4k mar most hibátlanul megy a Braswell lapokon (n3150 tesztelve).
A 4k-nak szerintem szinte semmi értelme, egyszeruen a felhasználók 95%-a nem rendelkezik es valószínűleg egy jó darabig nem is fog akkora tv mérettel, amin lenne értelme a 4k-nak.
Ellenben sd upscale, 1080i50 deinterlacing (élő tv adás) a ma létező legjobb minőségben gond nelkul megy rajta.

Ezt a lapot arra kell használni, amire való, itt semmi korlátja nincs mar az atomnak, biven eleg erős mindenhez, amire való. Pl. htpcnek! Es nincs semmilyen kompromisszum, ahogy pl. BayTrail esetén van, volt.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#29) Dr. Akula válasza Patice (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az is a gagyi kategória. :U

(#30) gurabli válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


gurabli
senior tag

Ez hülyeség, most ugyan miert lenne gagyi? Jo, hogy nem egy I7 kellene rá Szerinted, persze legyen passzív es picopsu hajtsa meg:) emígy ez atom, csak az Intel szakított es helyette Celeron es Pentium elnevezést hasznal (ujra).
Tökéletesen alkalmas arra, amire tervezték:)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#31) PistiSan


PistiSan
addikt

HDMI CEC támogatott?

(#32) gurabli válasza PistiSan (#31) üzenetére


gurabli
senior tag

Sajnos nem. De szerencsére a Harmony mindent megold:)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#33) PistiSan válasza gurabli (#32) üzenetére


PistiSan
addikt

Akinek van annak biztosan! :)
Ez egy nagyon jó funkció lenne pedig, kár hogy nem lépik meg.

(#34) gurabli válasza PistiSan (#33) üzenetére


gurabli
senior tag

Igen, bosszantó a CEC hiánya, ma már valóban kötelező lenne.
Mondjuk még mindig ott a Flirc, és akkor a tv távja is használható.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#35) Dr. Akula válasza gurabli (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mert van nála jobb. Úgy hívják: Core-M. Direkt alacsony fogyasztásra lett tervezve, úgy hogy közben ne legyen olyan béna kacsa mint az Atom.

(#36) gurabli válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


gurabli
senior tag

Azt nézd, hogy amire kell, arra milyen mértékben felel meg. Egy htpc-nek az N3150 tökéletesen megfelel. A core-m tenyleg jo, amúgy.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#37) Akybron


Akybron
aktív tag

Az Intel procik kinőtték már a 23,976 FPS film 24 FPS-ként lejátszását és emiatt x időnként megakadónak tűnő (dupla képkocka) videolejátszás problémát?
Anno emiatt választottam E350 Brazost.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#38) Normi™


Normi™
őstag

Korrekt cuccok ezek,kompakt,teljesen jó lenne nekem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#39) tatararpad válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


tatararpad
őstag

Ha lesz Compute Stick Core-M-mel akkor sztem az is esélyes hogy valaki kitol majd rá lapot vagy barebonet. A Core-M amúgy biztos szép és jó, csak nem egy árkategória ezekkel, úgyhogy fölösleges is egymással versenyeztetni őket.

(#40) Dr. Akula válasza gurabli (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem leginkább a fos GPU nem tetszik benne. CPU-ból nem kell i7, de ebben alapból le van maradva az Intel, hát még ha azt is tovább butítja.

(#41) gurabli válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


gurabli
senior tag

Erről tényleg kár vitatkozni. Egyszerűen megvan, hogy mire kell (es lehet) használni. Htpc-hez tokeletesen elég a teljesítménye.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#42) gurabli válasza Akybron (#37) üzenetére


gurabli
senior tag

Nincs mar ilyen gond, legalább is Linux alatt, de szerintem win alatt sem.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#43) -Skylake- válasza sb (#10) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Lehet "küzdeni", de egy HC gamer gép pár 100W fogyasztással erősen nem mITX kategória.
Persze megoldható... de minek?"

Talan mert nem mindenki akar egy fel kobmeteres ladat az asztal ala ? Nekem pont a szerinted nem letezo kategoriara volt es van szuksegem : csucsteljesitmeny a leheto legkisebb helyen. Na ezert.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#44) Chiller


Chiller
őstag

ITX platform mellé full DDR3 slot, Skylake mellé DDR3L vagy DDR4.... :W :C

(#45) gurabli válasza -Skylake- (#43) üzenetére


gurabli
senior tag

Csúcsteljesítmény mar lazán elérhető mitx konfiggal is, de könyörgöm, az integrált lapok soha nem erről szólnak. Egy CoolerMaster Elite mitx házba olyan I7es konfigot lehet összerakni, egy csucs nvidia vga-val, es meg vizhutest is gond nélkül bele tudsz rakni. Es az egész rig nagyon kis méretű lesz.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#46) gurabli válasza Chiller (#44) üzenetére


gurabli
senior tag

Asrock sodimm ddr3 ramot használ, es a többi gyártó is, Braswell esetén, az Asus most kivétel. A Skylake pedig esélyes, hogy ddr4 lesz, feleslegesen, de hat igy megy ez. Mondjuk egy Braswell-t nem hiszem, hogy erdemes lesz Skylake-re cserélni, ha most arra veszed, amire való.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#47) Tidus


Tidus
addikt

Ehhez a platformhoz szükséges a CPU alaplapi táp?
Pedig én várom(tam) a külső tápegységes alaplapokat is.

(#48) 8th válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


8th
addikt

"Mert van nála jobb" Tényleg? Hol? Mutass már nekem egy Core-M ITX lapot légyszíves.

(#49) stevve válasza gurabli (#42) üzenetére


stevve
nagyúr

Win 8 alatt is megy már a normális sync. Ezt már a Haswellek is tudják új driverrel. A Broadwell és Braswell pedig több lépéssel is előrébb lép. A 4kp30 megy elvileg a legerősebb N3700-zal, amennyiben kétcsatornás memóriát használ az alábbiak szerint - már ha ez valóban HEVC és 30p, de például az nem derül ki, hogy 8 vagy 10 bit-e. 10 biten szerintem nem menne.

LINK

Egyetértek veled, jó HTPC alapanyag lesz ez, még ha mini-ITX méretre is kell mennünk érte, bár én kisebbet preferálnék és a 3700-ra mennék legalább, gondolva a rendszer általános sebességére is. Jók ezek az új apróságok. A Celeron hamarosan új értelmet is nyerhet.

[ Szerkesztve ]

(#50) Dr. Akula válasza 8th (#48) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ébresztő, ezt keresem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.