Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ezzel még nem találkoztam. A 7950es főleg.

(#2) Realradical


Realradical
őstag

Hasonló téma, hogy manapság ráteszik automatikusan az éttermek nagy százalékában a szervízdíjat a számlára.
Én úgy lettem nevelve, hogy adok 15% borravalót, ha nagyon elégedett vagyok. 10-et ha minden ok volt. Nem adok, ha úgy érzem a kiszolgálás és a szolgáltatás nem ütötte meg a mércét.
Az automatikus rászámolás pont azt vette le, hogy dicséretet adjon az ember a személyzetnek.

Még a végén Rejtő Jenőnek nem lesz igaza és nem lesz elég tudni bármely országban az egyetlen helyi szót amivel királyi módon el lehet boldogulni: "borravaló" :-)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A megoldás egyszerű. A pofátlan egyéneket pár keresetlen szóval le kell építeni, a visszajárót elkérni.
Azért merik eltenni a visszajárót, mert megszokták, hogy senki nem szól érte. Le kell őket szoktatni róla.

El kell dönteni, hogy nyuszi vagyok, vagy sem. Én már rég eldöntöttem. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Helyi sajátossàg lehet , én Szegeden még nem találkoztam ilyennel .

De , amikor csak lehet fizess kártyával ;]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#5) Bjørgersson válasza merkucyo (#4) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hogy azt is eltegye? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Az a gond, hogy nem sokan szólnak. Úgy vannak vele, hogy "kis összeg, ennyi neki is jár". Bevallom, én is ilyen voltam. Mindaddig, mígy egyszer 10.000-essel nem fizettem. A fizetendő összeg 8.000 Ft volt. A futár meg gondolta, a többi jár neki, ha már 20 percet "késett". Szóltam neki. Nem is kaptam meg az ingyen járó innivalókat. :DD Kettőt is lenyelt, mivel egy jár 5.000 Ft felett, egy meg 39 perc után. Aztán hívtak, hogy értékeljem 10-es skálán az elégedettségemet. Rákérdeztem, hogy melyik szám jelzi a "Tőletek többet soha." mondatot. Egyből lerakta..

Nyugodj békében Integra!

(#7) Met


Met
nagyúr

Realradical
Vendéglátós egységben nem kérdés a borravaló, akkor is adok ha tudom hogy benne van az árban és megérdemlik, de volt már olyan hogy tételes számlát kértem mert nagyon nem voltam elégedett;]

Vakegérke
Nem azaz 50-60 forint érdekel csak hagy döntsem már el én, hogy neki adom-e vagy sem. És nem vagyok nyuszi :N

merkucyo
Kártyával, persze, és hol huzzam le, a fogai között?:)

Szatyor95
Az a futár szimplán csak át akart b@szni de peche volt :C

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8) #19617792 válasza Bjørgersson (#5) üzenetére


#19617792
törölt tag

elteheti azt is, de azt nem, amit utána kap. :DDD

(#9) Szatyor95 válasza Met (#7) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Hát nem jött be amit akart. :D

Nyugodj békében Integra!

(#10) Vakegérke válasza Met (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én is ezt mondom. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) marked one94


marked one94
őstag

Tegnap én is így jártam a strandon, hamburgert vettem 360 forint volt, 400at adtam de a visszajáró 40 forintot nem láttam :D Barátnőm kérdezte is hogy a visszajáró?
Amúgy meg a strandon dolgozok :DDD

You'll Never Walk Alone

(#12) #40485120 válasza Vakegérke (#3) üzenetére


#40485120
törölt tag

Hosszú vagy rövidfülü? :)

Egyébként én a boravalót abszólut n értem nem azért kapja a postás a fizetést hogy kihozza a levelet? (-De)
Akkor meg minek a boravaló, azért adjam mert elvégzi a munkályát amiért kap fizetést?

(Postásokat nem akarom megbántani)

[ Szerkesztve ]

(#13) Archanon válasza #40485120 (#12) üzenetére


Archanon
őstag

A pincér azért kapja a fizetést, hogy kivigye a kaját, kiszolgáljon téged. Miért adsz neki borravalót? (Ja, nem adsz? Oké.) Nem csak postásokra lehet leszűkíteni a dolgot... egyáltalán miért létezik borravaló? Valaki kitalálta, kedves gesztus, hozzájárulsz az adott személy munkájához te magad is, amiért kihozta neked az ételt (vagy a levelet, csomagot). A szolgáltatás meghálálása... Más kérdés, hogy a borravaló a legtöbb helyen ma már megy a közösbe, még akkor is, ha a többiek valóban semmit nem tettek. De ez lényegtelen is.

Nyilvánvalóan ez saját döntés, csak úgy automatikusan eltenni a nagypénzt valóban bunkóság.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#14) ricsi99 válasza #40485120 (#12) üzenetére


ricsi99
addikt

Borra valo fura dolog.
Boltosként dolgoztam akkor furcsa volt hgoy adtak de ott nem szokás.
Postásként meg ugy van kitalálva a pénz +belekalulálják hogy kap borravalót.
Saját véleményem: én ott adok + pénzt ahol megérdemlik ,legyen ez extra szolgáltatás ,vagy kedvesség, itt mind1.
Egyén tapasztalat postás körökben... van hogy hajt rá az illetö ,van hogy csak elfogadja mert kell neki és nem azért hogy eligya ,átlag fizetés netto 80-100 ropi... lehet számolni.

Ami jopofa törénet ,hogy én inkább amikor vittem ki valami és ha ilyen 80-90ft volt a vége inkább én adtam többet (egész százast) . Sokkal több idöt sporoltam mintha nekiáltam volna szorakozni az aproval és cipeltem volna egyész nap magammal + 2 kilo vasat a vállamon. Persze aki ezt sérelmezte azt rendben kifizettem ,de ez ugye baromi ritkán van .Miután ehhez hozzászoktak a körzetemben akkor meg ugyan ugy az emberek elengedték alapbol ,hogy ne is számoljam ki a 10-20ft-t sz utalvány végéröl ... igy kb honap végére egálban voltam... de nap mit nap megsporoltam a cipelést meg átlagban 1/2 - 1 órát...

Vendéglátó és egyébb helyen nem szeretem ezt a kötelezö borravaló-t. Nagy töbségénél az eladó/szolgáltató bérében benne van ,hogy ugy is kap... ez szerintem szemétség....
had adjak én + pénzt ha akarok valakinek ,ne az legyen hogy kinéznek, ha a kedves pincer odalöki a megrendelt dolgot 1/2 ora után aztán meg nem adok neki semmit sem....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15) Szakbarbár válasza #40485120 (#12) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Dolgoztam 2 évig IT helpdesk munkakörben és ott érdekes módon senki nem akart borravalót adni amikor megoldottam a problémáját.
A pincéreknek általában mindig adok, mert a kiszolgálás minőségét értékelem vele. A boltban sem mindig teszem el a 10-20 forint visszajárót.
De pl a helyi állatorvos azzal az indokkal nem fogad el borravalót, mert hogy én sem kapok a munkahelyemen. Ez is egy érdekes hozzáállás.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#16) Realradical válasza Szakbarbár (#15) üzenetére


Realradical
őstag

Nekem már küldtek IT gáz megoldása után, expressz csomaggal csokit, a világ másik végéről :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#17) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Engem ez már nem zavar. Annyira mindennapos a kerekítés, hogy néha még a rendszámot is úgy olvasom le. Engem inkább az zavar, hogy a 8e Ft helyett azt írod, hogy 8k.
Bulgáriában történt egy benzinkútnál 1990-ben: Olaj kellett volna a Wartburgom benzinjébe, de nem akartak adni. Még magyarul is mondták, hogy "nin csen" Amikor végül mégis lett, a 2 leva helyett 3-at adtam. Teljesen meg voltak zavarva, mert nem értették, hogy ha kettőt kérnek, miért adok hármat.

[ Szerkesztve ]

(#18) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nem találkoztam még ilyennel, de ha szó nélkül elrakná, akkor addig nem menne el onnan, míg újra nem az én zsebemben van. És utána soha többet nem látna borravalót, az is biztos.

(#19) adrian360 válasza #40485120 (#12) üzenetére


adrian360
őstag

A postás fizetése úgy van kitalálva, hogy éhenhal ha nincs borravaló. kicsivel kap minimál fölött, és csak a nyugdíjasok és az egyéb jattosok tarják el. Azért illik adni a postának, mert naponta nem keveset gyalogol, és megy fel a lift nélküli házakban a harmadikra. Amúgy a kézbesítés a levélszekrényig szól, tehát nyugodtan be is dobhatná az értesítőt a ládádba és mehetsz be a postára a csomagodért.

(#20) Vakegérke válasza adrian360 (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A postás fizetése úgy van kitalálva, hogy éhenhal ha nincs borravaló."
Erről van szó. De vannak ugye a pincérek, meg a benzinkutasok, meg a fene se tudja, hogy még kik.
Elárulnád, hogy miért kéne csak azért jattolnom, mert kevés a fizetése?

Adok (pontosabban adtam) a pincérnek, ha udvarias volt, és mindent rendben találtam. Ma már biztos nem adnék, hiszen a számlán szerepel egy olyan tétel, hogy szervizdíj, vagy mi a csuda, szóval kötelező jatt. Mit mondjak, sérelmezem. Még jó, hogy nem járok étterembe.
Adtam a taxisnak, ha legalább megkérdezte, hogy rágyújthat-e, és nem igyekezett kérésem ellenére beszélgetni velem.
Adtam a kutasnak, ha megtankolt, bőven adtam, ha még le is törölte a szélvédőt.

Mindegyik azért vár jattot, mert kevés a fizetése. Egyéni problémája.
Azzal, hogy a postás felhozza a küldeményt, nem extra szolgáltatást nyújt, hanem a munkáját végzi. Ha pedig ez a munkája, akkor végezze is el becsülettel. Ha ehhez nem fűlik a foga, akkor lépjen ki, keressen másik munkahelyet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) adrian360 válasza Vakegérke (#20) üzenetére


adrian360
őstag

"Adtam a kutasnak, ha megtankolt, bőven adtam, ha még le is törölte a szélvédőt."
Mert ő extra szolgáltatást ad azzal hogy elvégzi a munkáját, de a postás, aki sok esetben alkalmazkodik az ügyfél kéréséhez, az nem.

"Lépjen ki keressen másik munkahelyet"
Mert a jól fizető munkahelyekkel tele van az ország.

A harmadik dolog azért nézd meg milyen díjakkal dolgozik a posta. Elárulom neked, hogy a hagyományos levélforgalom utáni bevétel bőven veszteség alatti, a postát az egyéb termékek és partner programok tartják el.

(#22) Vakegérke válasza adrian360 (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Aki alkalmazkodik hozzám, esetleges kérésemnek eleget tesz, attól nem sajnálom a jattot. Azt viszont hadd vegyem zokon, hogy a postás még arra is lusta, hogy liften feljöjjön a nyolcadik emeletre az ajánlott levéllel. Azt sem szeretem, hogy ha fel is jön, érezteti velem, hogy ő aztán hú, mekkora áldozatot hozott értem.
Jöjjön, hozza, és ne vágjon pofákat. Hadd érezzem, hogy ha nem is örömmel, de lelkiismeretesen végzi a munkáját.

Az sem érdekel, hogy a posta döglődik.
Sok szolgáltatásuk fölöslegessé vált rengeteg ügyfél számára, például a sárga csekkes befizetés. Én is innen a székből intézem az anyagi ügyeket, utalom a pénzt a közüzemi számlákra. Hogy ez mennyi veszteség a postának, azt nem tudom, de nem is érdekel.

Volt ugye egy olyan, hogy Postabank.
"1997. február 28-án vélhetően az ÁB-Aegon egyik egri tisztségviselője terjesztette el azt a rémhírt egy körlevélben, miszerint a Postabank hamarosan bedől. A rémhír nyomán kialakult helyi bankpánik pillanatok alatt országossá vált. A betétesek megrohamozták a bankot és két hónap alatt a bank forrásainak egyhatodát, mintegy 25 milliárd (más források szerint 40 milliárd) forint közötti összeget vettek ki. A Postabanknak állami segítséget kellett kérnie, hogy konszolidálja a helyzetét. Ennek során pattant ki a „Postabank-ügy”, derült fény arra, hogy a bank és vezetése gyakorlatilag mindenkit félrevezetett, könyvelését is hanyagul vezette, számos törvényi kötelezettséget és előírást elmulasztott teljesíteni. A prosperáló bank látszata mögött valójában mintegy 150 milliárdos veszteség állt; a magyar állam ennyi pénzből konszolidálta a Postabankot, ami így teljesen állami tulajdonba került."
Forrás
Én is postabankos ügyfél voltam, és ha a vezetőség korrekt lett volna, még ma is az lennék, és nem OTP Bank ügyfél.
Nem szeretem a postát. Számos eset olvasható, miszerint eltűnnek küldemények... Ja, hogy keveset keresnek szegényke postások. Egy halom pénz az ajánlott levél, de nem tudom, hogy minek fizetünk érte, ha a szegényke postások lusták kézbesíteni, inkább bedobnak egy értesítőt a levélládába.
Az ember könnyen általánosít. Egyik postás, másik postás, nem mindegy? Lejáratják a mundér becsületét. A tisztességes postásokra is görbe szemmel néz az ember.

Sokat beszéltem, elnézést kérek. A lényeg az, hogy végképp nem érdekel a posta anyagi helyzete, mint ahogy az sem, hogy "A postás fizetése úgy van kitalálva, hogy éhenhal ha nincs borravaló. kicsivel kap minimál fölött..."
Ne velem, veled, bárki mással akarják kipótoltatni a munkások szégyenletes éhbérét.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Úúúútálom a borravalót! Amikor vállalkozó voltam, akkor se szerettem. (Bár elég ritkán kaptam) Ha nekem "illene" adnom, az pedig baromira kellemetlen. Nem is az összeg kifizetése, hanem az, hogy mennyit adjak? Amikor építkeztem, az volt az elterjedt szállítás, hogy a TSZ-nél, vagy a saját munkahelyemen igényeltünk fuvart, amit később kiszámláztak, de a sofőrnek is illett juttatni egy kis zsebpénzt. A tarifa: "amennyit gondolsz" Azért választottam inkább a környék egyetlen maszek fuvarosát, mert ő megmondta mennyit kér, és annyit fizettem.

(#24) adrian360 válasza Vakegérke (#22) üzenetére


adrian360
őstag

1. postabank =/= posta
2. 17 évvel ezelötti ügy
3. a postás =/= posta vezetés
4. azzal hogy nem adsz borravalót nem a postát bünteted, hanem a postást.
5. az ajánlott levél 400-500 Ft. az aztán egy akkora halom pénz a mai világban, hogy ki se látsz mögüle. :U

és még sorolhatnám én is.

(#25) Vakegérke válasza adrian360 (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

4. Nem büntetem. Ha elégedett vagyok, akkor jattal jutalmazom. Nagy különbség.
5. Mit kapok azért a pénzért? Szinte semmit.

Kellemesen elvitatkozgatunk, csak sok értelme nincsen, hiszen más oldalról közelítjük meg a dolgot. Te büntetésként értékeled, ha nem adok szegény postásnak jattot, én pedig jutalmazásnak, ha adok.

Adok én, hogyne adnék, csak ugye azt ki kell érdemelni.
Olyan nincs, hogy mondjuk a pizzafutár kiviszi a címre a pizzát, és flegmán közli, hogy (mondjuk) 1.800, miközben a kaja valós ára 1.400-1.500. Van ilyen, nemrég panaszkodott valaki. Olyan sincs, hogy a visszajárót nem adja oda a boltos-kutas-postás, akárki.

A kukások jól vannak megfizetve? Ugye nem? Ad nekik bárki jattot? Ugye nem?

A borravaló nem jár alanyi jogon. Remélem, ezt te sem vitatod. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) adrian360 válasza Vakegérke (#25) üzenetére


adrian360
őstag

a kukások kapnak jattot, csak nem a hétköznapi emberektől, hanem azoktól akiknek feketén okosba viszik el a kukáját (éttermek, pékségek, kocsmák stb) :D

Jó a büntetés nem jó szó, csak arra akartam rávilágítani, hogy te utálod a postát, és ezt a postáson vezeted le, holott sok esetben semmiről. A levél eltünések nagyon nagy részéről az OLK tehet a szar rendszere miatt, és semmi köze megint a postásnak ahhoz.

400 forintért kapsz egy olyan szolgáltatást : hogy utazik x kilométert a leveled, megkisérlik kézbesíteni, ha nem sikerül 10 nap őrzési idő amikor még átveheted (vagy kérheted az újbóli kézbesítést), majd ha kell visszautazik x kilométert ismét. E mellé kapsz egy biztosítást a küldeményre, ha megsérülne, akkor igényelhetsz kártérítést. tényleg semmit nem kapsz.

(#27) Vakegérke válasza adrian360 (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem a postát utálom, hanem azt a hiedelmet, hogy a jatt kötelező. :)

Jól elbeszélgettünk, köszönöm. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) razorka777


razorka777
veterán

Ha pizzát rendelünk, akkor kiszámolom a pénzt + a 10% borravalót.
Így nincs soha félreértés. :D

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.