Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Utolsó kép odacsap. Ránézésre elment a játékos kedvem.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#2) vodkaboy22 válasza olbaidhun (#1) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Remek ahogy az előző cikk is az volt! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3) Sotho válasza olbaidhun (#1) üzenetére


Sotho
őstag

Nekem a gány topik ugrott be, nagyot üt a szakszerű felvezetés után. :D

(#4) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

a második oldalon lévő ábrában kiemelhetnéd a földet, vagy legalább karikázd be hol csatlakozik, mert ennyiből nem biztos hogy mindenki látja a lényeget. pl én se, pedig terveztem már pár nyákot :F

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5) bkercso válasza FireKeeper (#4) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor mi maradna a feladat? :DDD Jobban megjegyzi az ember, ha maga is felfedezheti a lényeget.

A utolsó ábrán egyébként más a gond, arról majd a következőkben lesz szó. De akármilyen randa, elhiszem, hogy javított a hangon.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6) joghurt válasza olbaidhun (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Ezek a színek! Mi ez? :Y Barbipóniszivárványunikornis erősítő?

A tej élet, erő, egészség.

(#7) joghurt válasza bkercso (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Ha már homár, nekünk Áramkörök tervezésén mutatott olyan példát az előadó, amikor egy erősítő vagy szűrő szétgerjedte magát. Mint aztán kiderült, a nyák egyik oldalán levő alkatrész szórt át a másik oldalon ("alatta") levő jelvezetékre, és ebből lett meg a visszacsatolás. Szép is a két- (vagy több) rétegű nyáktervezés!

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Flashback


Flashback
addikt

Utolsó képhez érve valami nyákra számítottam egy pár igényes hifi kábel átkötéssel, zsugorcsövezve... :)
Ehelyett ezt éreztem:

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9) Lapajbacsi válasza olbaidhun (#1) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Parádés írás! :C Bár én is ilyen top szakmai szinten lehetnék.... :O :R

(#10) .DLL


.DLL
veterán

Köszönjük, hasznos cikk! ;)
Lehet olyan eset amikor a csillagpontos földhálózat is megbukik olyan módon, hogy "ezt nem gondoltam volna" jellegű hiba találtatik, mint a példádban hozott második erősítőnél? (mármint tudom, hogy ott nem csillagpontos volt, csak mint a hiba fejvakarós jellege miatt hoztam példának)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#11) .DLL válasza .DLL (#10) üzenetére


.DLL
veterán

Még annyit, hogy ez előző cikkedről nem is tudtam, promotálhattad volna a fejeserősítő topikban ;) :P :R

(P.H.)

(#12) bkercso


bkercso
nagyúr

Köszi mindenkinek a visszajelzést! Következő alkalommal olyanokról lesz szó, mint szórt terek, antennázás stb., akkor több fenti kérdésre is meglesz a válasz.

Az utolsó kép - ahogy a hupi színek is - egyfajta humor eredményei. ;) Egy Naim-ot nem gányolnék szét azon a módon, de prototípusnál elmegy, hogy egy koncepciót kipróbáljuk. Hogy műszakilag miért lehet belekötni, arról később.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#13) bkercso válasza joghurt (#7) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát igen, a positive feedback csak az olvasók/üzletfelek/stb. részéről jó dolog! :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14) joghurt válasza bkercso (#13) üzenetére


joghurt
addikt

Látodlátod, hogy te is a pozitív visszacsatolástól/-ra gerjedsz! :)

A tej élet, erő, egészség.

(#15) bkercso válasza joghurt (#14) üzenetére


bkercso
nagyúr

:DDD

Amúgy eszembe jutott a színválasztás oka: úgy volt, hogy NYÁK-terven is elmutogatom az áramutakat (ezt végül a cikk nem indokolta), és ezek a színek kontrasztosak a NYÁK-tervezőm által használtakkal, ráadásul a paint-ben hamar felleltem őket.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16) schawo válasza Flashback (#8) üzenetére


schawo
titán

Gondolom Bukarest, ez ott átlagos.

Szerzőnek
Köszönjük, nagyszerű, mint mindig.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) #27483136


#27483136
törölt tag

Ez is remek lett.

Legutóbb úgy jártam, hogy agyonra integráltam a végfok panelt, ami egy tele panelen mindkét csatorna és rákerültek a táp-kondik is. Na, ezt nem kellett volna. Hiába van a GND-nek nagy felülete, uOhmos ellenállása, a kondik töltőimpulzusai simán meghallhatók. Halkan krepeg az erősítő. Valószínű csak annyit kellene tenni, hogy kiforrasztani őket és az egyenirányítónál egy külön panelre forrasztani, hogy ott játsszák le a meccset, ne a jel GND-n.

(#18) zseko


zseko
veterán

Nem ez a fő érdeklődési köröm bár régebben érdeklődtem iránta, igy kb. a 20%-át ha értettem, rég éreztem már hogy valamihez ennyire nem értek :) Mindenesetre érdekes volt :)

HR24.hu

(#19) bkercso válasza #27483136 (#17) üzenetére


bkercso
nagyúr

Forrassz a trafóhoz közel is kondikat, nem biztos, hogy ki kell szedned őket.

THX mindenkinek, örülök, hogy tetszik! :DD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20) lezso6

Hű, ezzel most tanultam nem keveset, köszönjük a cikket. :R :C

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) totya694 válasza bkercso (#19) üzenetére


totya694
őstag

Üdv!

Csak így tovább Mester :R

Üdv:Attila

(#22) CYBERIA válasza zseko (#18) üzenetére


CYBERIA
őstag

Én is keveset értek hozzá, de még így is érdekes volt, szerintem is.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#23) moha21


moha21
addikt

Hiánypótló írás, bár leginkább már csak erősárammal foglalkozom, ettől függetlenül mindig is érdekelt mi történik 50 Hz felett és 1 A alatt... :-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#24) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Ez egy remek cikk! Nagyon tetszik! Köszönöm! :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#25) rukh


rukh
aktív tag

Gratu, légyszi tovább folytatni a sorozatot!

Üdv,
Rukh

Üdv mindenkinek, Rukh

(#26) bkercso válasza rukh (#25) üzenetére


bkercso
nagyúr

Örülök, hogy tetszik! Ma beadom a folytatást. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.