Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Melafoto


Melafoto
senior tag

Köszi Jancsessz :R :R

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#2) Toxic


Toxic
tag

köszönöm... :R :R :R

temet nosce

(#3) Toxic


Toxic
tag

üdv... az 5.3 letöltö linkjei nem müködnek... (még) ?

temet nosce

(#4) bogil99


bogil99
aktív tag

Stabilitásról, működés korrektségéről tudna valaki írni?
(Kérdésemet az ExistenZ használata során fellépő rendellenességek indikálták.)

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#5) Melafoto válasza bogil99 (#4) üzenetére


Melafoto
senior tag

A héten lesz új verzió ami nem rebootol, gyorsabb, stabilabb.

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#6) bogil99


bogil99
aktív tag

5.4-el vannak problémáim.
Titaniummal készített .zip -ből flasheltem az összes app-ot (csak az appokat!)
1. kiraktam az összes app ikonját az asztalra, majd be akartam őket pakolni témakör szerint osztályozva mappákba. úgy belassult, hogy egy-egy ikon bepakolására több másodpercet kellett várni :Y
2. A Toalcommander két hasábja között olyan széles sáv keletkezett, hogy szinte használhatatlan, ráadásul a jobb oldali oszlopban egy mappaváltás után eltűnik az oszlop 80%-a és nem lehet látni a file neveket.

Van ezekre megoldás?
Nem azt várom hogy ne használjam a commandert, mert azt azóta használom, amióta ez volt a DOS alatt a szinte első grafikus file kezelő.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#7) Melafoto válasza bogil99 (#6) üzenetére


Melafoto
senior tag

Én is TiBi-t használok az appok vissza pakolására, de nem zipből.
Menü--> kötegelt műveletek-->Mentésnél a (Biztonsági mentést készít a felhaszáló alkalmazásairól) Visszaállításnál a (Minden alkalmazás és mentett adatainak visszaállítását) választom.
És elég sokszor cserélgetem a ROM-ot, de ilyen lassulást nem vettem észre.

A TC-nél nekem is volt ilyen egyszer aztán váltottam arra a verzióra ami alapból benne van. Ezt mentettem le és állítottam vissza. Talán ezt próbáld meg.
Az első kérdésedre a lassulásra nincs ötletem, de az biztos volt már, hogy érdekes dolgokat produkált a TiBi-s visszaállítás után.

Mivel szeretem mókolni a telót ilyenkor nyomok egy tiszta telepítést, majd belakom a progikkal és csinálok egy mentést ahogy fent írtam. Így jópár visszaállításnál nincs gond.

Tudom ez nem segítség, de gondoltam megosztom a tapasztalatom.

Mela

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#8) bogil99 válasza Melafoto (#7) üzenetére


bogil99
aktív tag

Köszi a helpet!

A lassulás újraindítással megszünt. (pedig telepítés után már volt 2x újraindítva)
Azt viszont nem értem, melyik a beépített Totalcommander? (egyébként tapasztalat, hogy deodex és/vagy az XperiaZ moddolt romokkal a TC szétugrik valamiért. :F

Viszont jöttek újabbak:

-Xposedet feltelepítem, a telepítőből megnyitom -eddig látja a rendszer, elindítom a keretrendszer telepítés/frissítését, újra indítom: és nincs ikonja. Aztán kiderül hogy fel sem települt, mert újratelepítéskor nem tiltakozik, hogy ez a verzió már fenn lenne. Kereaem az eszköz kezelők között: nincs. Keresem a telepített alkalmazások között: nincs.
-A Tasker nem akar tökéletesen működni, be-be ragad egy-egy task, nem fut le, így oda az automatizálás.. hiába jelöltem ki eszköz kezelőnek. :((

Szó mi szó: szép, de ha nagyon ki akarom használni a telót, akkor sajnos vannak korlátai.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#9) bogil99


bogil99
aktív tag

bocs a dupláért, ez most jött a Waze alkalmazás sem fut. :O

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#10) Melafoto válasza bogil99 (#8) üzenetére


Melafoto
senior tag

Szerintem csinálja egy tiszta telepítést az segít ez biztos. Néha megcsinálom Én is.
Az Xposed pedig el van rejtve csak a beallítások, Rendszer és a PureXPERIence menüben van :DDD

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#11) bogil99 válasza Melafoto (#10) üzenetére


bogil99
aktív tag

köszönöm, de hogy a Waze nem futott ez megpecsételte a sorsát. ExistenZ-t is hasonló hibajelenségek miatt gyalultam, bár akkor még Waze-t nem használtam. :(

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#12) Melafoto válasza bogil99 (#11) üzenetére


Melafoto
senior tag

Fel tettem ezt a waze vmit, de nekem megy rendesen......

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#13) bogil99 válasza Melafoto (#12) üzenetére


bogil99
aktív tag

Ez egy közösségi navigáció. Nem a csúcs, de ingyen van és figyeli a dugókat.
Szóval nálam elindult, de kilépett az app-ból. Pedig az alap 205-ös ROM nem volt 2 hétnél régebben tisztán húzva, igaz azóta belaktam, és kigyomláltam.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#14) Melafoto válasza bogil99 (#13) üzenetére


Melafoto
senior tag

Nekem Pure +207 -es kernel.
Persze vannak különbségek a telefonok között az alkatrészek miatt :D

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#15) bogil99 válasza Melafoto (#14) üzenetére


bogil99
aktív tag

Megcsináltam frissen telepítve is. Lehet hogy túl "kocka" neki a .zip-ből flashelt promgramok egy része? Valami olyat olvastam a Titaniumban, hogy ha másik ROMra rakom a mentett appot, akkor megpróbálja a visszaállítandó alkalmazást illeszteni a ROMhoz. Lehet hogy ez a "bibi"? .zip-nél ezt biztosan nem tudja.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#16) Melafoto válasza bogil99 (#15) üzenetére


Melafoto
senior tag

Elképzelhető, mert volt már, hogy más ROM-ra akartam az appokat vissza tenni és köhögött a kicsike :)

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#17) bogil99 válasza Melafoto (#16) üzenetére


bogil99
aktív tag

"simán" próbáltad, vagy .zip -ből? Melyiknél volt a "köhögés"?

szerk:
Egyébként nálad bugmentesen megy az 5.4?

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#18) Melafoto válasza bogil99 (#17) üzenetére


Melafoto
senior tag

simán próbáltam és akkor volt a kicsike beteg, ha más romra akartam vissza tenni az appokat amit mondjuk Pure alatt mentettem.:)

Amiket használok dolgokat azoknál nincs bug, eddig ez a verzió a legjobb.......Azért érdemes 3-4 nap után újra indítani...

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#19) bogil99 válasza Melafoto (#18) üzenetére


bogil99
aktív tag

Az egyik dolog ez, amire a Taskert használom. Hajnalban (amikor úgysem zavar) minden nap újra indítja a telót, így nem bugosodik annyira.
Ezért (is) esett rosszul, hogy nem működött korrektül az 5.4 alatt.
A Titanium mentéseket hogyan tudom megtartani, amíg Flashtoolal újrahúzom a ROM-ot? Elég ha a TB mappát áthelyezem az SD-re? Még tennék egy próbát az 5.5.-el frissen húzott ROMon. Aztán az appjaimat megpróbálnám visszahúzni TB-vel. Te ilyenkor a rendszerbeállításokat is helyreállítod, vagy csak az appokat?
Az 5.5-ről mik a tapasztalataid?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#20) Melafoto válasza bogil99 (#19) üzenetére


Melafoto
senior tag

Én a külső SD-re készítettem egy Titanium Backup könyvtárat és a TiBi-ben beállítottam, hogy oda mentse.
Így ha tiszta telepítést is csinálok, akkor is megvan minden. CSAK az appokat mentem és állítom vissza.
Ha mindent lementel és vissza is állítod össze akadhat meg, akkor nincs értelme a ROM frissítésnek, mert a régi rendszert állítod vissza. (szerintem)
Az 5.5 nekem ugyan olyan jó mint a korábbi.
Mivel a telómat a fiamnak adtam, így ment egy tiszta telepítés, majf fel az 5.5. Eddig jól megy.

Ha véletlenül nem válaszolnék vagy csak későn, akkor az azért van, mert lecseréltem az SP-t egy Z3-ra és ritkábban vagyok érre. Igértem Jancsessz-nek, hogy a frissítéseket feltolom, de nem biztos, hogy tudom is tesztelni.
Így előre is bocsánat.........

ui: nagyon jó a Z3 :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#21) bogil99 válasza Melafoto (#20) üzenetére


bogil99
aktív tag

Szia!

Köszönöm! Ez nagyon gyors volt ahhoz képest, hogy ritkán jársz itt!
Én is szemezgettem a Z3-al, de ami nagyon tetszett volna a Z2-ben (a fülhallgató zajcsillapítás) azt sajnos kivették belőle. Ilyen értékű telót meg akkor vennék, ha minden benne van amit szeretnék. :(
Kösz mégegyszer a tippet!

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#22) Steve198310


Steve198310
őstag

Sziasztok

Fel tettem az 5.5 öt de ez elég hogymondjam
Ki be kapcsol Bill zárat rá tolom a következő feloldása újra indul. Eldobja a wifit folyamatosan. Ki lépked a képekből,videókból seb. 1000mhz megy és szabályosan melegszik
Instabil nagyon

Röviden ennyi.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#23) Steve198310 válasza Steve198310 (#22) üzenetére


Steve198310
őstag

Na akkor lehet meg leltem a hiba okát. Van egy pure theme az lehet gázos. Ha be állítom akkor mindenhonnan ki lép fagy random újra indul stb

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#24) Steve198310 válasza Steve198310 (#23) üzenetére


Steve198310
őstag

Àáá élő jó folyamatosan. Sőt a vissza gomb sem megy csak villan és nem lép ki a képekből sem

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#25) Steve198310


Steve198310
őstag

Egyre több minden ki esik. Dezájnos meg minden de WIFI throw sem megy. Nem talál vezetélnélküli kijelzőt. Na egyszerűen rengeteg még a probléma vele. :( Inkább hagyom az egészet mert ezt már nembírom cérnával :N :D

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#26) Melafoto válasza Steve198310 (#25) üzenetére


Melafoto
senior tag

Még a telefonok sem egyformák :)
Amit olvasom nem ez a ROM a legjobb választás neked...

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#27) bogil99


bogil99
aktív tag

Tapasztalatok az 5.6-al esetleg valakinek?
Szeretnék nagyon egy használható és dizájnos ROM-ot.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#28) Melafoto válasza bogil99 (#27) üzenetére


Melafoto
senior tag

A Gmail nem indul el, de ha megkeresed a gugliba a google services apk fájlt és felteszed mgoldódik a probléma.

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#29) bogil99 válasza Melafoto (#28) üzenetére


bogil99
aktív tag

Egyébként Stabil? Nem indul újra, nem szaggat, nem fagy?
Fut rajta minden, gyors?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#30) bogil99 válasza bogil99 (#29) üzenetére


bogil99
aktív tag

Válaszolok saját magamnak.
Lassabb mint a stock 205 purgált ROM. Lényegében új dizájn elemeket nem tapasztaltam, igaz nekem a stock 205-ön már telepítve volt az Advanced Power menu, és néhány Xposed cucc is. (az új témáknak nem tulajdonítok komoly használati értéket) Így a gyorsbeállítási lehetőségek bővülésén és a beállítási menüpontok - számomra és talán az átlag felhasználó számára ugyancsak nem túl sok használati értékkel bíró - bővülésén kívül komolyabb változást nem találtam.
Ami tetszik: a "home"-ra kirakható kameramódok.
Esetleg valamit észre kellett volna még vennem?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#31) Melafoto válasza bogil99 (#30) üzenetére


Melafoto
senior tag

Én már sok tapasztlatot nem tudok mondani mivel csak a ROM-ot töltöm fel, mert lecseréltem Z3-ra az SP-t.

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#32) bogil99 válasza Melafoto (#31) üzenetére


bogil99
aktív tag

Tudom, ezt említetted korábban. Gondoltam, hátha valakinek még van véleménye..
A Z3 hogy muzsikál?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#33) Melafoto válasza bogil99 (#32) üzenetére


Melafoto
senior tag

Nagyo tetszik és az SP után mintha suzukiból BMW-be ülnék :))
Csak hiényzik a root :(

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#34) sgeza válasza bogil99 (#11) üzenetére


sgeza
veterán

A waze hajlamos olyat csinálni, hogy nem megy, ha pl. Titanium Backuppal tesszük vissza. Töröld az alkalmazás adatokat, és menni fog. Egyébként ha a TB-vel előtte visszaállítod ugyanazt az Android ID-t, ami azon a romon volt, ahonnan az alkalmazások mentését megcsináltad legutóbb, akkor nem fog problémázni, simán megy visszaállítás után is! Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Én általában visszaállítom új rom felrakása után egyből a legutóbbi ID-t, mert sok alkalmazás esetén egyszerűbb így áthidalni az egyébként felmerülő kellemetlenségeket.

(#35) Melafoto válasza sgeza (#34) üzenetére


Melafoto
senior tag

Ez igaz, nekem is az első az ID vissza állítása :DDD

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#36) sgeza


sgeza
veterán

Tud valaki választ adni az alábbi kérdéseimre?

Kipróbálnám a legújabb PureXperience romot, de van egy-két apróság, ami nem tetszik benne:

- Ha a kamera alkalmazásban átállítom a tárolás helyét a belsőről a külső sd kártyára, akkor force close-zal elszáll. Van ez ellen megoldás? Természetesen nem arra gondolok, hogy ne állítsam át.
- A GPS bekapcsolásakor nem jelenik meg a GPS ikon a status báron. Vissza lehet valahogy varázsolni?
- A navigációs sáv méretét át lehet állítani a gyárinál megszokott méretre?

A 6.0.1-et tettem fel, és találtam hozzá néhány külön flashelendő zipet, de már nem emlékszem, hogy melyiket hol. Ezek közül melyik kell, és melyik van már esetleg eleve benne a romban:
BaseBand Fix.zip
Fix_Led_Illumunation.zip

Ezeket érdemes feltenni?
Xperia_M_Camera.zip
Xperia_M_Camera_v2.zip

Köszi!

(#37) Melafoto válasza sgeza (#36) üzenetére


Melafoto
senior tag

Szia!
Mint látod nem nagyon olvassák a hozzá szólásokat.
Azt javaslom, itt nézz szét, mert a szerző is itt van.

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#38) sgeza válasza Melafoto (#37) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi, már megoldottam, meg ismerem azt az oldalt is. Amúgy visszatettem a megbuherált gyárimat, nekem az jött be.

(#39) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy az ebben található sound mod, nagyon hangerőt biztosít mint a gyári rom hangja?
Főleg a csengőhang hangereje, és a zenelejátszás hangereje érdekel.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#40) Melafoto válasza gthomma (#39) üzenetére


Melafoto
senior tag

Szerintem a hang ua. mint a gyáriban.

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#41) gthomma válasza Melafoto (#40) üzenetére


gthomma
senior tag

Kitől kérhetnék segítséget a snd_soc_msm_2x módosításához?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#42) Knight95


Knight95
csendes tag

Hi!
Lenne egy kérdésem hátha válaszol itt valaki, nekem ugye a 4.3-as verzió van rootolva, szóval ha ezt szeretném használni akkor a 4.1-es (12.0.A.2.254 (4.1)) buildet kell hogy felrakjam?

(#43) sgeza válasza Knight95 (#42) üzenetére


sgeza
veterán

Nem! Ha rootolva van, akkor csak cwm, és abból mehet bármilyen rom, ami zip formátumú.

(#44) Knight95 válasza sgeza (#43) üzenetére


Knight95
csendes tag

És a cyanogenmod 11 ha fel van téve akkor, azután hogyan távolítható el az? és melyik gyári sony rom-ot éri meg felrakni?

(#45) sgeza válasza Knight95 (#44) üzenetére


sgeza
veterán

Nem eltávolítod, hanem felteszel másikat. Gyárit ftf formátumból flashtoollal tudsz feltenni, az gyalul mindent, és lesz egy szűz gyárid. Feltenni természetesen a legfrissebbet célszerű. 4.3-as verzió, ami 12.1.A.1.205 vagy 207-es build. Azon belül teljesen mindegy. Én a szolgáltatós gyárit használom, ami eredetileg is rajta volt (nekem vodafone-os), csak kicsit felturbóztam.

Itt olvasd el az összefoglalót!

Az én okosításomról itt olvashatsz. Nem nagy szám, innen és más fórumokról szedtem össze az infókat, csak kicsit összefoglaltam.

[ Szerkesztve ]

(#46) Knight95 válasza sgeza (#45) üzenetére


Knight95
csendes tag

Kösz a hasznos infokat, valószínűleg nem ma de a héten megcsinálom, ha lesz valami kérdésem akkor felteszem majd még! :)

Ja és az összefoglaló részt persze hogy ismerem, csak ezek nem voltak világosak.

Szerk.: Most felmerült bennem egyből 1 kérdés, a flashtool-t ki lehet váltani azzal ha a SUS-el húzom újra?

[ Szerkesztve ]

(#47) Knight95 válasza sgeza (#45) üzenetére


Knight95
csendes tag

Mindegy, flashtool-al fogom felrakni.

(#48) Knight95 válasza sgeza (#45) üzenetére


Knight95
csendes tag

Mégegy valami, ha így rakom fel akkor utána a cwm és a root megmarad? Bocs a sok kérdésért :))

(#49) sgeza válasza Knight95 (#48) üzenetére


sgeza
veterán

Nem marad meg semmi, ftf-ből flashtoollal egy natúr gyárit kapsz. Ha custom romról mész, akkor csak flashtoollal tudod feltenni, a sus csak gyáriról használható!

[ Szerkesztve ]

(#50) Knight95 válasza sgeza (#49) üzenetére


Knight95
csendes tag

Visszatérve erre a romra, ha felakarom rakni, akkor jó a legfrissebb buildel is, vagy a szöveghez kell igazodni? "Tedd fel a 4.1.2-es Rom-ot flashtool-al."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.