Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kellemetlen.. Főképp, hogy Európában is érintettek vannak.

Kérdés ez most a hanyatlás első napjait jelenti, vagy sikerül felkapaszkodniuk

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Márko88


Márko88
aktív tag

Valami nem jò most..

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#3) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Köszönjük meg a copy mester kínai cégeknek...

...nézzük meg, hogy alakult az elmúlt pár év top 10-es listája.

Kik kerültek hirtelen a Sony elé?

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4) Quasi_modo válasza Graphics (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem biztos, hogy hanyatlás. az is lehet, hogy csak megpróbálnak gazdaságosabbak lenni. Vagy kevesebb típushoz kevesebb ember kell. Ki tudja.

valami

(#5) tomboy0013 válasza mrlujoak (#3) üzenetére


tomboy0013
veterán

Másokat okolni saját hibákért ostobaság. Nem a kínai cégek hibáztak én úgy gondolom :U

(#6) Graphics válasza mrlujoak (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bocs, de megint totál off ide...

Mást hibáztatni ? A legkönnyebb.... Persze, fránya kínai gyártók, hogy eladásokat produkáltak.

Két ember kell, egy elcseszett kapcsolathoz is, meg ahhoz is, hogy valaki vegye a kínait ,vagy ne...
Ha az emberek x hányada bizalmat szavazott neki, akkor ez van..

El kéne fogadni, nem sározni folyamatosan a fórumon...

A listádat nézegetve kérdés felmerül..
A Huawei , a Lenovo, TCL, Coolpad / Yulong / vagy akár az LG miért is Copy-cég? :U Khm...

Xiaomit, most nem veszem ide, mert táptalajt adok egy újabb körnek... Azt vegyük licensz-hiszti alá.

De a Huawei, a Lenovo és az LG is véleményem szerint EU és világszintű forgalmazást csinál, az ehhez megfelelő feltételekkel, licensz és egyéb maszlagok...

Ez van!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Forest48 válasza mrlujoak (#3) üzenetére


Forest48
aktív tag

Szerintem inkább azoknak a sony munkatársaknak, akik bem tudnak összehozni egy laggmentes launchert. Microlaggos hóbelebanc majdnem az összes készülékük. Olyanokról ne is beszéljünk, hogy videózásnál túlmelegszik, a kameraszoftver sem a legjobb.

A listádat úgy is lehet nézni, hogy kik mögé is került hirtelen a sony...

[ Szerkesztve ]

(#8) Graphics válasza Quasi_modo (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze, ezért is mondtam, hogy kétféle forgatókönyvet látok, az eladással kapcsolatos pletykákat semmiképp nem tekintem valós információnak.

Sok gyártó tört előre, koreaiak erősen tartják magukat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) mrlujoak válasza Graphics (#6) üzenetére


mrlujoak
veterán

Aranyos vagy, hogy mindig betalálsz...

TE! Az LG mióta kínai?!

Még az általam preferált Huawei-re is morcosan nézek, amikor Xperia copy modelljével találkozom szembe...

Persze, most jöhet mindenki, hogy a Sony szúrta el, de kérdem én melyik kínai gyártó keveredik szabadalmi botrányba?
Érdemes azért végignézni a kínai modelleket, és keresni bennük a dizájnjegyeket. Nem másét, a sajátjukat...

És én itt befejeztem.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#10) Graphics válasza mrlujoak (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a baj, hogy nálad az origo a Sony... Mást nem látsz, és mindenbe azt látod...

Zárhatjuk, az első hozzászólásod sem kellett lavinának... Emészd meg valahogy, vagy perelj be mindenkit :)
Az ilyen hülye belelátok a desing-ba bármitbe meg nem is fogok bele... Alapból hülyeségnek tartom...

Akinek van erre ideje, hogy ilyen baromságok után törje magát, az meg is érdemli... Ujjal mutogatni , hogy loptak, jujujjj...

Baromság... ezt csinálja mindegyik, persze a Sony SZENT grálként maximálisan egyedi és mindennapokban meghökkentő formákat hoz létre, amely során a felhasználók olyan piaci eredményeket generálnak, hogy elbocsájtanak 1000 embert.

Ez igen, ez a jó irány. :)

Persze, most jöhet mindenki, hogy a Sony szúrta el, de kérdem én melyik kínai gyártó keveredik szabadalmi botrányba?

Érdekes, nem sok ilyenről hallottam ezidáig :) Amit hallottam, annak is megegyezés lett a vége... Akkor meg?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) jacis válasza mrlujoak (#9) üzenetére


jacis
nagyúr

+1
Nulla innováció csak másolnak és eladják olcsón amit más kifejlesztett...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#12) Graphics válasza jacis (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Törlöm, nem fogok bele megint ilyen hülye vitákba...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) sajo13


sajo13
senior tag

Én nem látok itt semmi tragédiát, pár éve felfutott a Sony, feljött a 3. helyre, most újra picit lesüllyedt. Ez van, semmi nem tart örökké, Szerintem a kínai cuccok tündöklése sem. Elaprózódnak, egymás elől veszik el a helyet. Egy-két hónapig az egyik, aztán egy másik lesz jobb pozicíóban az eladási listákon.

(#14) papi77


papi77
addikt

Szerintem a szoftverrel szúrták el...most z3 c- használok,ennél már egész jóra sikeredett,de nem frissítek az biztos.

Az első: NOKIA 1611

(#15) Csapoati válasza Graphics (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Savanyu a szolo... USA-ban sincsenek sehol, pedig ott aztan nemigen van kinai konkurencia.

#9: Jobb is, mert csak kinevetteted magad. 2 eve is mar javaban hanyatlottak, amikor a kinaiak meg a fasorban se voltak.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) Penguin95


Penguin95
senior tag

Várható volt. Kevesebb telefon, kevesebb munka.

A kínai gyártókat meg kár ezért okolni. Más telefonokat is másolnak, mégsem estek vissza az eredeti gyártók (annyira).

(#17) Graphics válasza Csapoati (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez meg a másik...

Meg amúgy ezek globális adatok, de a sok esetben kritizált Xiaomi hivatalosan nincs Kínán kívül elvileg, habár mégis folyik értékesítés.

Ha problémás lenne ezek a forgalmazások sem lennének.

A többi márka pedig hivatalosan is jelen van több országban. / Huawei, Lenovo, ZTE / utóbbi eléggé visszahúzódóan mondjuk /

Szóval a Sony-nak nem hiszem, hogy a globális értékesítés szintjén bezavarnának a sokat kritizált márkák. Sokat adnak el "otthon" ennyi.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Örni


Örni
senior tag

Remélem nem a szoftverfejlesztőknél lesz a leépítés :)

A Sony szerintem szégyelje magát, meg van minden hátterük hozzá, de mégsem tudnak egy igazán innovatív telót összehozni... Főleg fotózás terén vártam tőlük valamit, de a pixelszám növelésnél tovább nem futotta.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#19) Pearce


Pearce
aktív tag

Biztos, hogy nem tett jót nekik a hackertámadás sem.

(#20) Fall-N válasza mrlujoak (#3) üzenetére


Fall-N
veterán

A Sony tehet róla nem a kínaiak. Nekem is van és volt Sony telefonom, de nem a Sony lesz az utód.
Hol van egy Huawei G620s kaliberű Sony? Köszönjük az M2 gyenge ajánlat amennyibe kerül. Na meg a 4,8" qHD is vicc. De ez csak egy kategória volt, többiben sem annyira jó alternatíva. A Z sorozat más tészta, nem abból a kategóriából fogy a legtöbb...

[ Szerkesztve ]

(#21) vicze válasza mrlujoak (#3) üzenetére


vicze
félisten

Ha a sértődött 5éves szintet adod, akkor mennyire vegyünk komolyan egyetlen sor is, amit leírsz?
Mikor majd eladják a kínaiaknak az üzletágat akkor átmész majd puffogóba mint a Nokiások?

Persze a másikra könnyű mutogatni, a problémákat belátni már nehezbb... Persze arról már mélyen kussolsz, hogy az üzletág az utóbbi 5+évben nem volt nyertséges szinte 1x se? Akkor hol voltak a kínaik?
A kínai cégek hibája, hogy nem tud a Sony egy értelmes stratégiát és eladható terméket csinálni? Nem éppen.

A Sonynál a többi üzletággal is vannak problémák és most szépen szabadulnak meg a veszteségesektől.

Az már külön vicces, hogy te a P6-ban egy Z másolatot látsz és az emberek 99%-ka meg egy i4-et. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) dgabor19


dgabor19
csendes tag

Én Stockholmban dolgozok egy kis fejlesztő irodában és elég sokan jelentkeznek most hozzánk Android fejlesztők (főleg indiaiak) akik a SonyMobile-nál dolgoznak, szintén Svédországban. Interjúkon meg-meg említik, hogy bejelentett leépítés van a cégnél.
Ebből nekem nagyon úgy tűnik, hogy elég rendesen megszívja most minden alkalmazott, aki a Sony Mobile-lal kapcsolatban áll.

[ Szerkesztve ]

(#23) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Sony kamera moduljukhoz, házon belül sem tudnak rendes softwaret írni, vicc kategoria. Kukázták a vaio pcs uzletágat is, biztos a kinai copycégek miatt van az is egyesek szerint (hangosan felröhög).

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Talán kellene csinálni végre egy teljesen lagmentes, optimalizált szoftvert...mert ettől nagyon messze állnak, még a csúcskategóriában is. Megérdemlik, hogy ide jutottak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#25) moleculez


moleculez
veterán

Most a sony bocsajt el ezer dolgozót, vagy a gyár? Mert az hogy a gyárakban ezer,emberrel kevesebb dolgozik, az egy dolog. De ha magátol Sonytol mennek annyian, az para. Aztán lehet hülyeséget írtam.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#26) alex devil


alex devil
senior tag

A Sony is copy cégként kezdte a pályafutását....khm..
Akkor most visszanyalt a fagyi?

Egyszerűen jó telefont kell csinálni jó áron, a Sony ezt nem tudta, ennyi.

S23

(#27) Schmidi válasza mrlujoak (#3) üzenetére


Schmidi
tag

Nem biztos, hogy ez csak a "másolókon" múlik. Én például a Sony Xperia U után mondtam azt, hogy Sony telefonnak többet a közelébe sem megyek.

(#28) Ricardo válasza moleculez (#25) üzenetére


Ricardo
félisten

"a mostani hír pedig a mobilos divízión belüli leépítésekről szól, számolt be a Reuters a Nikkei információi alapján."

Ebből kiindulva Sony alkalmazottakról van szó.

(#29) janeszgol válasza szabogabor10 (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Én látom a Sony igyekezetét. M2, T2 Ultra, T3, M. Ezek a középkategóriában jó ajánlatok lehettek volna, csak az áruk volt magas. De attól még jó telefonok. Sőt, szvsz az E1 is megállja a helyét az alsóban. (Pontosabban megállta, kb fél évvel ezelőttig.) E3 sem rossz.

De ha választani kell, hogy Sony vagy Huawei, gondolkodás nélkül az utóbbit mondom. (Most csak a két "kedvencemet" említettem.)

[ Szerkesztve ]

(#30) no more válasza mrlujoak (#3) üzenetére


no more
addikt

Talán nem kéne azokat az -amúgy is- bugos telefonjaikat tönkretenni updatekkel, amik nem csúcskategóriásak, nem gondolod? :) Én az életben nem veszek többet Sonyt, mert minden telefonjuk sz*r volt, amit tőlük vettem. Az meg nem opció, hogy "há ne frissíccsé' báttya, mer' rossz lesz!"... már, ha frissítik egyáltalán. Aztán még nem is beszéltem a pocsék szervizükről itthon.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#31) gabancs válasza mrlujoak (#9) üzenetére


gabancs
addikt

Te igen szerencsétlen!

Az egy dolog, hogy bele vagy buzilva a sony-ba. Ez téged minősít. De mások sikerét kitartó munkáját felhozni mumusnak igen csak buta emberre vall. Különösen a Huawei-t felhozni példának.

1;Még csak nem is hasonlít egyik sony-ra sem, azaz pont annyira, amennyire egyik érintős mobil a másikra.
2;Van mögötte hatalmas munka, tervezés, gyártás. Ugyan is a Huawei a SAJÁT SOC-ját teszi a csúcs telefonokba, amire megírja a szoftvert, launchert.

A sony mit csinál? Megveszi az épp divatos Snapdragon SOC -ot, MEGPRÓBÁL írni hozzá valami szoftvert.
A baj az, hogy ez nem sikerül neki. Ő az egyetlen gyártó akinek sikerül az Androidból BUGDROID-ot készíteni.
Itt még nincs vége! Áááá, a sony ezt még tudja űberelni. Beteszi a saját kamera modulját, amit más gyártók tökéletesen alkalmaznak, gyönyörű képekkel, és a saját modulját nem tudja használni, mert túlmelegedett.
Ez még viccnek is rossz.

Tényleg azok a hibások, akik dolgoztak? Még véletlenül sem az buta, kutyaütő banda?

(#32) no more válasza gabancs (#31) üzenetére


no more
addikt

Hatalmas +1!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#33) doooo


doooo
veterán

Érdekes, hogy ilyenkor mindenki elkezdi vádolni a Sonyt, hogy milyen bug-os, laggol össze-vissza, meg ilyenek.. Talán mindenki elfelejtette, hogy a Samsung a legoptimalizálatlanabb? :U :DDD

(#34) #76385920 válasza gabancs (#31) üzenetére


#76385920
törölt tag

Csak a Sony vesz Snapdragont? Ezt nem is tudtam... ;]

(#35) Penguin95 válasza doooo (#33) üzenetére


Penguin95
senior tag

Sony hírben nincs Samsung. :)

(#36) Sznepi válasza gabancs (#31) üzenetére


Sznepi
csendes tag

Ja mert az én telóm laggol, a Samsung meg az LG nem, persze...

(#37) gabancs


gabancs
addikt

Itt tényleg ennyi hülye van? Ki beszélt itt Samsungról, meg LG-ről? Nem baj, hogy a cikk nem is ezekről szól?

(#38) doooo válasza Penguin95 (#35) üzenetére


doooo
veterán

Nincs, csak az a rutin, hogy mindenki őt okolja bármi is történik, és mindenki őt is szapulja.. egyszerűen hiányoltam innen.. ennyi :DD

(#39) AS


AS
félisten

Tényleg nem kellene hagyni hogy top 5 ben csak Kinai gyártó legyen.
Vegyünk LG-t Samsung-t Sony-t Csak ne Kinait.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#40) Penguin95 válasza doooo (#38) üzenetére


Penguin95
senior tag

Mondjuk ez nekem is furcsa volt. De hála Neked, már teljesült a "Minden topikba 1 Samsung" kvóta erre a topikra. :DDD

(#41) doooo válasza Sznepi (#36) üzenetére


doooo
veterán

Ugyanmár.. dehogynem laggol néha mindegyik.. a lényeg mindig az, az ilyeneknél, hogy az iPhone nem laggol, minden más pedig részletkérdés.. ;)

(#42) alex devil válasza gabancs (#31) üzenetére


alex devil
senior tag

+1000

S23

(#43) Graphics válasza gabancs (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

+1 . szebben nem is irhattam volna!

Made my day :D :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) doooo válasza Penguin95 (#40) üzenetére


doooo
veterán

Igyekszik az ember.. :B :))

(#45) topyjo


topyjo
aktív tag

Sziasztok!
Én sajnálom, semmivel nem rosszabb gyártók, mint a többi.
Nekem Z1-em van, jelenleg semmi baj vele, viszont vannak hibái, amikkel együtt kell élni(kamera minőség, majdnem vízállóság, kijelző)
Szoftveresen nagyon igyekeznek, legalább hat javítást adtak ki az elb@szott kitkathoz, mire elfogadható lett.
Lollira nem is mernék frissíteni, csak ha már túl van a harmadik frissítísen.
Van a családban samu, és Huawei is, azok sem probléma mentesek, de a Sonyt legalább jobb érzés kézbevenni.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#46) Elementh


Elementh
aktív tag

Sztem mindig az ár kérdés a probléma, hisz a Sony is tud általában annyit,mint a másik gyártó. A mostani 4.4.4el nincs probléma nálam pl,az átlag felhasználó meg amúgy se hajtja szét a masinát. Talán ha most ugye csak pár modell jön, akkor visszatalálhatnak a nyerő útra, ha megfelelő ár párosul . Bár a kínai gyártók ellen nehéz lesz..

(#47) Penguin95 válasza topyjo (#45) üzenetére


Penguin95
senior tag

Hardveresen nincs velük nagy gond. 1-1 telefont mondjuk elcsesznek, de ez még elfogadható.
Szoftveresen viszont... Az elég elszomorító, hogy 6 frissítés kell ahhoz, hogy normálisan működjön a rendszer. Bevallom, nem számoltam meg, az én telefonomra mennyi jött, de a legutolsó is katasztrófa. Akad, megfagy, az akku nem bírja sokáig, volt már, hogy 6 óra alatt kipurcant (CM alatt azért az 1 napot hozza mindig), hiába pihen az asztalon, kedve szerint felforr, a kamera pocsék képeket lő, míg más gyártóknál semmi gond ugyan azzal a modullal, meg hasonlók. És ezt nem ma kezdték, már a 2011-es széria is katasztrófa volt. Nem egy hibát az xda-sok javítottak mókolással. Innentől kezdve hiába jó érzés kézbe fogni a telefont, ha egyszer szenvedés használni.

Üdv, egy Z tulaj

[ Szerkesztve ]

(#48) RaveForce


RaveForce
veterán

pedig anno milyen szerelmes voltam az ARC-ba.... aztán megfogtam élőben..a design zseni volt, de az anyag.. :( és vettem egy omnia7est, de a t610 idejében is zseni volt a gyártó, azok a hangos 40 szólamú polifónikusok....a W810 a mai napig nekem tökéletes design...de még sokat említhetnék a SE érából.. viszont amióta önálló a sony.... egy se kéne a portfólióból.... :(

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#49) C$abi


C$abi
aktív tag

Talán lehet nem kellett volna olyan gyakran kiadni új Z szériás telefont, meghát a túlmelegedést is, ahogy a tervezett elavulást is el kellett volna felejteni. Szeretem a Sony-t, de az SP szoftveres problémáival, a Z sorozat képalkotási bajaival (gyengébb minőségű képek a konkurenciához képest) és a csodálatos TN panel miatt is érthető a leépítés, mondjuk már tavaly is mondták, hogy ez sem megy olyan sikeresen, mint mondjuk a konzolos divízió. Remélem észhez térnek, mert nem lenne jó még egy nagy mobilos nevet elveszíteni.

(#31) gabancs:

+1. Nevetséges másokat okolni a saját magunk csinált problémák miatt.

[ Szerkesztve ]

(#50) gbal65


gbal65
aktív tag

Szóval még ennél is szarabb szoftverek lehetnek a későbbiekben :D

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.