Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Hm, ez jól hangzik, mégse volt anno értelmetlen ide (is) regisztrálnom.

sweetlou6.wordpress.com

(#2) Narxis válasza Sweet Lou 6 (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jaja, fejlődik rendesen.

Thanos was right.

(#3) bpx


bpx
őstag

3.6millió aktív postafiók? elég hihetetlenül hangzik számomra (persze mi számít aktívnak... :) )

(#4) Ceree válasza bpx (#3) üzenetére


Ceree
senior tag

Nekem is soknak hangzik. Bár, ha azt veszem, hogy van két fiókom is, melyet nem szüntettem meg még náluk néhány regisztráció miatt, és 2-3 havonta rájuk is nézek... Biztos azt is aktívnak számolták. :))

Amúgy nagyon nem szeretem a freemail rendszerét. Spam szűrőt legerősebbre állítva is kapok kéretlen leveleket, és sokszor van adatbázis hiba, amikor be sem tudok lépni. Szerintem ezek fontosabb fejlesztések lettek volna, mint a tárhely. Bár lehet az utóbbi fejlesztéssel kevesebb a nyűg, és nagyobb a marketing értéke.

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#5) .tnm


.tnm
addikt

remélhetőleg előbb-utóbb egy funkcionális tesztnek is alávetik a kezelőfelületet (nem a szimplát)

faterom nem bírja megszokni a gmail logikáját, illetve fontos neki, hogy tudjon visszaigazolást kérni az olvasottságról, ezért elsősorban freemail-t használja. nincs olyan hét, hogy valamilyen bugba nem futna bele (és így én is).

Ma reggel például copy-paste-elt valamilyen szövegeket és -feltételezem- valamilyen láthatatlan szövegdobozba rakta freemail, mert utána vagy 5 percig kerestük a nagy whitespace rengetegben, hogy hol van az a pont, ahol már hagyja, hogy beleírjon a levélbe (közvetlenül a bemásolt rész után nem lehetett írni...)

tegnap előtt angolra kellett volna állítani a firefox helyesírás-ellenőrzőjét, persze ezt a freemail levélfogalmaző mezőjében nem lehet megtenni, mivel az "hijack"-eli a jobb gombos menüt...

...aminek megint kb semmi értelme nincs, de workaround-ként muszáj, mivel a ctrl+c ctrl+v kifejlesztése a [freemail]-nek talán a világon egyedül nem sikerült...

pár hónapja még simán volt olyna, hogy félre-parse-olta az e-mail címeket, ha épp nem sikerült eltalálni a megfelelő "" közé és ;-kel elválasztott formátumot (amit eleve sajátmaga is elcseszett) és emiatt lehetetlen volt levelet küldeni...

a [freemail] az új felület óta sose volt annyira használható, mint "melegszines" korában. (a szimpla még egész használható lenne, de 1-2 létfontosságú funkcióval épp kevesebb van benne, mint kéne - pl. címzett felajánlása)

szal ez a 10GB sztem csak szarnak egy pofon, gmail-t se használja ki felhasználók 99%, itt se fogja.

[és az adatbázis hibákat, meg bejelentkezési hibákat még csak nem is említettem]

{sorry a kirohanásért, de a [freemail]-ből is pont ugyanaz sül le, mint a T piaci magatartásából, vagy mint az origo lemaradtságából. és ez szerintem roppant elszomorító}

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6) Lenry


Lenry
félisten

az akadálymentes verziónak nagyon örültünk, tényleg jobban látható, mint az alap

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) kovy79 válasza .tnm (#5) üzenetére


kovy79
őstag

Szóról szóra, mintha az én gondolataimat írtad volna le...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#8) lgb válasza .tnm (#5) üzenetére


lgb
tag

Szerintem az "X gigas vagyok he!" szoveg az ma mar inkabb marketing uzenet, legtobb ember tenyleg nem fogja kihasznalni, se a 10-et, se a het egesz valamennyit, sot lehet meg kevesebbet sem (hasonlo az eset kicsit a savszelessegeknel ISP valasztaskor, legalabbis az emberek nagy tobbsege szamara). Viszont a "nagyobb szam csak jobb, lehet egyszer megis jol jon" illetve a "nem is tudom mi az a GB pontosan, dehat mondtak, hogy minnel tobb annal jobb" elvek alapjan sok ember valaszt(hat?) ...

(#9) HelloWorld válasza Lenry (#6) üzenetére


HelloWorld
tag

Ez max. nagy kontrasztú verzió, az akadálymentestől ez kilóméterekre van.

(#10) Lenry válasza HelloWorld (#9) üzenetére


Lenry
félisten

abból a szempontból, hogy jobban látja, akinek kell, ez lényegtelen.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) zoli62


zoli62
addikt

Mióta 1 GB lett a tárhely, azóta nem töröltem leveleket. Azt hittem hogy majd egyszer szükségem lesz erre a kényszerű lépésre, de a mostani emelésnek köszönhetően ez nem következik be :). Amúgy mostanában mintha kevesebb lenne az adatbázishiba, de az tény, hoy a régebbi felület gyorsabb volt.

(#12) Sweet Lou 6 válasza zoli62 (#11) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Úgy tudom a grafikus felülettel sok gond volt. Nekem levelezőklienssel POP3-at használva még egyetlen hibám se volt. Használjátok Ti is POP3-al.

sweetlou6.wordpress.com

(#13) zoli62 válasza Sweet Lou 6 (#12) üzenetére


zoli62
addikt

IMAP-ot jobban szeretem.

(#14) kovy79 válasza Sweet Lou 6 (#12) üzenetére


kovy79
őstag

Én használom is. :) Bár én törlöm is a freemail-ről. Most kb 100 levél van a szerveren, mert lusta voltam szinkronizálni. :DDD Nincs annál tutibb, mint a levelek nálam mentve, a freemail-en meg semmi...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#15) Metalfan


Metalfan
senior tag

A lajt.hu-n már évek óta 10 giga van, akkor a Gmail is 5 giga körül volt még:U igaz, pár hibája ennek is akad, meg néha vannak adatbázis hibák, amiket nem mindig javítanak ki azonnal, de egyébként egész tűrhető.

(#16) ther


ther
aktív tag

Miért érzem úgy, hogy az akadálymentesített felület sokkal jobb? Pedig nem vagyok sem vagy sem gyengénlátó... Vagy csak engem zavar a 8237 reklám? Mondjuk ettől függetlenül ismét megbizonyosodtam, hogy jó, hogy anno váltottam freemailről gmailre, minden harmadik levél az inboxban egy origo-hírlevél, akad pár spam is.:(

Aálírás

(#17) nagash válasza zoli62 (#13) üzenetére


nagash
senior tag

Valóban. Egy IMAP-nak, vagy titkosított kapcsolatnak jobban örülnék.

Knoblauch macht einsam.

(#18) eziskamu


eziskamu
addikt

Az miért lehet, ami már 2 levelezőprogival is megtörtént freemailes fiók esetén, hogy a már letöltött összes levelet újra elkezdte letölteni (duplázódtak a helyi fiókban, de a kiszolgálón nem) ? Én nem töröltetem a leveleket a fiókból (pop3 alapértelmezett beállítása a legtöbb levelezőprogiban) hanem úgy állítom be, hogy a levél megmaradjon a kiszolgálón.

[ Szerkesztve ]

(#19) WonderCSabo válasza eziskamu (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudom, a gmailben van egy olyan beállítás a POP3-ban, hogy az összes levelet töltse le újra, ne csak az eddig le nem töltötteket.

(#20) AzUs válasza eziskamu (#18) üzenetére


AzUs
csendes tag

Nekem ezt a jelenséget Thunderbirddel sikerült összehoznom egy email-fiókváltás után. Reinstall megoldotta a problémát, bár azóta már nem használom a programot. Chrome kiegészítője kényelmesebbnek bizonyult.

(#21) alberthanger


alberthanger
csendes tag

ha a tárhelyük minősége azonos a mailjükkel, akkor sokra megyünk vele....

(#22) kispx válasza alberthanger (#21) üzenetére


kispx
addikt

Ők nem adnak külön tárhelyet, az azonos a mailjükkel.

Egyébként felesleges rég kihalt fórumokban írnod. (A többibe is.)

(#23) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Nem tudja valaki, hogyan menthetném le a korábbi leveleimet freemailről? Szeretném megszüntetni a fiókot, de a leveleim meg kellenének.
Outlook nélkül ha lehet.

üdv.

a "ről" elé odaírtam hogy free mail de nem jeleníti meg :F

mod: csak elválasztva.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#24) Darda Csabi válasza raskolnikoff (#23) üzenetére


Darda Csabi
tag

Szerintem bármilyen levelező kliensel ezt meg tudod tenni,pl. Thunderbird, Opera... Ott egy pop3-mail beállítod az e-mailt, és máris le tudod szedni a leveleket a kliensbe, majd abbol exportald, importáld egy másik fiókba.

(#25) raskolnikoff válasza Darda Csabi (#24) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Sajnos Thunderbird nem ette meg egyik POP beállítást sem :/

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#26) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Ó...ott van egy letöltés gomb. Byebye free mail :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#27) Darda Csabi válasza raskolnikoff (#26) üzenetére


Darda Csabi
tag

Akkor meg van oldva:-)

(#28) raskolnikoff válasza Darda Csabi (#27) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Meg. Fura hogy fel tudok hozni egy pozitívumot is ezzel a szolgáltatással kapcsolatban :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#29) Darda Csabi válasza raskolnikoff (#28) üzenetére


Darda Csabi
tag

Bár a szolgáltatást tekintve nem a legjobb opció, ha a felhasználó akkor élvezi az előnyét amikor épp megszabadulni próbál tőle :C

(#30) #81556480


#81556480
törölt tag

bakker azt hittem ez friss hír. írtam egy nagy monológot ami így már nem is igaz :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) raskolnikoff válasza #81556480 (#30) üzenetére


raskolnikoff
őstag

:C sajna ez volt a legutóbbi hír ezért ide írtam

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#32) leeate


leeate
senior tag

Hát nem is tudom... Még mindig megvan a Freemailnek az a "fícsöre", hogy akár csak napok múlva küld el / fogad egy levelet? Amikor nagyon régen leléptem a Vipmailre (kb. 10 éve), az pont emiatt volt (meg a fapados kezelőfelület miatt), később a Gmail indulása óta azt használom, DE még 2 éve is panaszkodott free_mailes csoporttársam késő levelekről.

(Miért nem engedte kiírni, hogy fríméles? :)) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#33) #81556480 válasza leeate (#32) üzenetére


#81556480
törölt tag

ja én is pont erről írtam egy monológot :D meg hogy a frímélt nem engedi kiirni VHÁJ ?

(#34) raskolnikoff válasza leeate (#32) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nem is ez a probléma, hanem hogy a spamszűrője nemhogy szűrő, hanem inkább spammágnes. Egy ideig gyarapítottam a szűrőt, de kb a 100. definíciónál feladtam...elegem van.

Regisztrálós mailnek nyitottam, de már annak is szar. Átláthatatlan kaki. Most próbálkozom az indexmaillel hátha annak jobb a szűrője.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#35) Littoral


Littoral
aktív tag

"Megtízszerezte a tárhelyet a frímél" - egy kérdés merül csak fel: minek?

Attól, hogy a nullát (szolgáltatás, megbízhatóság, elérhetőség) terjedelmileg megtízszerezik, ugyanolyan óriási nulla lesz a végeredmény. Ha valaminek nincs értelme a világon, az az, hogy ezt az izét "fejlesztik".
Ja, milyen portálhoz is köthető?

(#36) raskolnikoff válasza Littoral (#35) üzenetére


raskolnikoff
őstag

régi hír, csak azért lett upolva mert nincs saját topikja :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#37) Littoral válasza raskolnikoff (#36) üzenetére


Littoral
aktív tag

Attól még igaz ez ;)

(#38) raskolnikoff válasza Littoral (#37) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ebben egyetértünk :DDD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#39) Darda Csabi válasza leeate (#32) üzenetére


Darda Csabi
tag

Ez a mágnes dolog tetszik, mondjuk a freemail, citromail... mind spam mágnesek, nem is nagyon szeretem egyikes sem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.