Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Kár. :(

Amerikát nem is sajnálnám.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) perge666 válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


perge666
veterán

Bírom az ilyen híreszteléseket. :))

(#3) f(x)=exp(x) válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ránk is nagy hatással lenne, attól függetlenül. :D

(#4) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Engem is próbált téríteni egy helyi okos arc, hogy világvége, mindmeghalunk aztán nagyban ecsetelgette, hogy a frissen főzött pálinka milyen jó lesz a hordóban kb fél év mulva.
Majd párhuzamba hoztam neki, hogy ugyan minek is főzte le a páleszt ha szeptemberre már tartós tej se kell, először nézett nagyot, de utána csak kivágta magát, hogy be kell biztosítani magunkat arra az esetre ha mégse jön el az armageddon :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) f(x)=exp(x) válasza kraftxld (#4) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hát ez hatalmas!
"Engem is próbált téríteni egy helyi okos arc, hogy világvége, mindmeghalunk aztán nagyban ecsetelgette, hogy a frissen főzött pálinka milyen jó lesz a hordóban kb fél év mulva."
:DDD

(#6) #72042496


#72042496
törölt tag

Haverom szerint az volt a világvége, amikor a Metallica kiadta Load c. albumot. :D

(#7) f(x)=exp(x) válasza #72042496 (#6) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Van benne valami:

;]

(#8) Klaus Duran válasza perge666 (#2) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Én viszont rühellem. :((

Korábban kerestem egy cikket az utolsó amazonról. És a Google mindenféle szart dobot ki hogy az amazonok ilyen meg olyan titkokat őriztek a földről bla bla bla.. :W :W :W :W

A jó édes nénikéjét mindenkinek aki ezzel akar olvasókat szerein. A sok szemét között alig lehet normális tartalmat találni az interneten.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) nonsen5e


nonsen5e
addikt

A világvége már majdnem olyan mindennapos hír mint, hogy ÉszakLegjobb-Korea háborúval fenyeget, hány bevándorló jött vagy nem jött, hány mellbimbója nőtt ki x és y celebnek, stb... :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#10) Eastman válasza nonsen5e (#9) üzenetére


Eastman
őstag

Pedig én támogatom. Hova lehet pénzt küldeni az aszteroidának? :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11) daczkó válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


daczkó
aktív tag

Jóisten..

/ignore wwenigma

(#12) Lauda


Lauda
félisten

A vilagvegenek sok koze van a foldhoz.

(#13) f(x)=exp(x) válasza Lauda (#12) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Keresztényként elég sok...

(#14) Lauda válasza f(x)=exp(x) (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Ott csak a fold letezik?

attilasd Nem erdekel egyik vallas sem, azert nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#15) f(x)=exp(x) válasza Lauda (#14) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem... :F
De ha a Föld elpusztulna (emberiséggel), akkor a világnak is vége lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16) Helsing válasza f(x)=exp(x) (#15) üzenetére


Helsing
aktív tag

Egy meteortól nem pusztulna el a föld. Max csak az élővilág nagy része (köztük az ember) pusztulna ki. De ez miért jelentené a világ végét?

(#17) nonsen5e válasza Helsing (#16) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az ember egy olyan különleges állatfaj, ami szereti a saját végét drámai módon a világvégével összemosni. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18) Eastman válasza Lauda (#12) üzenetére


Eastman
őstag

A "világod" vége. A benned lévő "világosság", értelem vége. A szemedben "pislákoló", tükröződő fény, avagy "világ" vége. Akár.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19) Lauda válasza Eastman (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam akkor van vilagvege, mikor az esti piazas kozben elfogy a palinka vagy a sor. Ezert tartok itthon belole kobmeterszam. :P

(#20) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Amúgy ha valami meteor jönne mégis szeptemberben ,akkor valószínű a NASA nagy dobra verné, hogy totális káoszba forduljon addig a világ... :U Szerintem amúgy van rá esély(mármint a meteoros világvégére, nem a szeptemberi dátumra, hanem úgy általában), hisz a világűr olyan kis részét tudjuk megfigyelni, hogy lehet észre sem vesszük majd a meteort, csak ha már beesik a hátsókertben felállított kerti budi mélyére, és elönt mindent a sz*r.

(#21) Lauda válasza Nordic (#20) üzenetére


Lauda
félisten

a világűr olyan kis részét tudjuk megfigyelni,

Ez valoban igy lehet. Viszont ugy tudom a fold kornyezetet nagy messzesegben figyelik a holdak es teleszkopok, igy nagyon hosszu idore tudjak, hogy lesz-e gebasz. Mintha nem lenne tok mindegy....Ugysem tudsz hova menni.

[ Szerkesztve ]

(#22) daczkó válasza Nordic (#20) üzenetére


daczkó
aktív tag

Igaz, végül is csak több mint 800 évre előre látjuk, hogy mi közeledik a bolygónk felé. Ha pedig bármi is közeledne, akkor teljesen lényegtelen lenne, hogy nagydobra verik vagy sem (ilyen rövid időhátralékkal), mivel kerek nulla emberi túlélője lenne a mókának. Megfigyelésnek lásd 1950 DA, mindössze 1 km átmérőjű, de tudjuk a várható érkezési idejét, és a becsapódás lehetséges esélyeit.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#23) Nordic válasza daczkó (#22) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

800 évre előre? Ezt te sem gondolhatod komolyan. :W

Még konkrétan az Aphofis-ról is csak becsülgetik, hogy mennyire lesz közel vagy sem, pedig az csak 1-2 évtizedre van.

(#24) daczkó válasza Nordic (#23) üzenetére


daczkó
aktív tag

Nos az 1950 DA (mint ahogy a wiki oldalon is van), 2880-ban fog ideérni és 0.025% a becsapódási esélye, ami elég magas az eddigiekhez képest. Egyébként az megvan, hogy fényképünk (és elhelyezkedési koordinátáink) van (ráadásul a Hubble -al) egy 13,2 milliárd fényévre lévő objektumról? Kezdhetsz számolni, és belátni, hogy a világűrben 800km-al annyi mint a földön 100 méterre ellátni, vagy még kevesebb. Azt pedig csak érdekességképp jegyzem meg, hogy jelenlegi tudásunk szerint ez az objektum "nincs messze" az ősrobbanás pillanatától.

Az általad említettet pedig napra pontosan tudjuk. 2036. április 13 és 1: 250k az esélye a találkozásnak, minden a 2029-es rezonanciakulcslyuk pontos csatlakozáson múlik.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#25) finest


finest
őstag

Én a biztonság kedvéért kijátszom még gyorsan a GTA V-öt. :)) Végül is, ha jönne a meteor, a NASA akkor is ezt mondaná.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#26) total90


total90
veterán

Mondjuk jó időben lenne, mert épp lesz az Oktoberfest és nálam akkor így is ugy is világvége hangulat lesz 😁

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27) Armahun


Armahun
addikt

Ha összefogunk még összehozhatjuk.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#28) Nordic válasza daczkó (#24) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

"Egyébként az megvan, hogy fényképünk (és elhelyezkedési koordinátáink) van (ráadásul a Hubble -al) egy 13,2 milliárd fényévre lévő objektumról?" - pontosan...EGY objektumról. Mennyi is lehet amit nem látunk? Végtelen? Azért mert egy valamiről azt állítják, hogy 2880-ban lehetséges hogy becsapódik, egy átlagos ember úgyis elhiszi, hisz akkor már úgyse fog élni, hogy lássa mondjuk az ellenkezőjét. Jó hogy látnak egy objektumot, meg jósolgatnak számolgatnak 800 évre előre, de az pont a ki a f*szt érdekel kategória. Mellesleg amúgy sem az a fontos amit látnak a csillagászok, vagy amit nyilvánosságra hoznak, hanem az amit nem... ;)

[ Szerkesztve ]

(#29) daczkó válasza Nordic (#28) üzenetére


daczkó
aktív tag

Jó, egy zsák krumplival nem vitázom, aki a tények ellen próbál érvelni a maga proli módján, lévén háttértudás nélkül van, és annak tudatában, hogy a világűrben 800 év az valami hatalmas időtartam.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#30) Eastman válasza daczkó (#24) üzenetére


Eastman
őstag

Túl sokat nézed a natgeo-t az ártott meg. Tele van olyan állításokkal a szöveged ami erősen kérdőjeles. Semmi nem fog történni vele 2880-ig igaz? Honnan tudod, hogy ideér? És honnan tudod, hogy tudod?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) daczkó válasza Eastman (#30) üzenetére


daczkó
aktív tag

Szerintem kicsit komolyabb emberek számolták ki az érkezési idejét és a röppályát mint te és én valaha is leszünk. Tudod, én bízok a tudományban, főleg ilyen rövid időszakon belül, mert 800 év az egy nagy nulla, igazából még a nullánál is kevesebb univerzumi mértékkel. Ha ezzel vitába szállsz, csak gratulálni tudok.

Persze nem kell megbízni (akár divatos szóval élve "hinni") a tudományban, de akkor ne csodálkozzon senki sem, ha középkori idiótának lesz titulálva.

Ui: Gondolom akkor a több millió éves radiokarbonos kormeghatározás is egy nagy humbug szerinted. Mert egy millió (ne adj isten 230) picit több mint 800.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#32) Klaus Duran válasza daczkó (#31) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

A jövő képlékeny. ENNYI

És a tudósok is csak emberek. És nem kel mindent elhinni a tévének és az internetnek, mert ez még nagyobb hiba.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#33) Nordic válasza daczkó (#29) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én mint tiszteletbeli zsák krumpli csak érdeklődöm, hogy 800 év alatt honnan tudják, hogy más objektum nem fog ütközni azzal az 1950 DA-val? Tán feltérképezték az egész tejútrendszert a holdra szállás óta? Esetleg van 130 másik Hubble, amit meg elfelejtettek bejelenteni? Amikor autóval utazok valahova(saját sofőröm van, mert ugye a krumplik nem tudnak autót vezetni), akkor is belém jöhet egy karalábé egy másik autóval, mivel senki sem tudja előre mi történik majd, senki sem jövőbelátó. Valószínűsíthető, hogy az a %-os esély akkor annyi, ha közben azalatt a röpke 800 év alatt semmi váratlan nem történik, ami lássuk be annyira lehetetlen, mint nekem krumpliként jogsit szerezni. Innentől azt feltételezni, hogy a csillagászok minden felénk közeledő objektumot előre látnak, már abszurd. Gyanús, hogy volt már pár olyan meteor amit már csak akkor vettek észre, amikor elhaladt mellettünk, vagy már túl közel volt.

(#34) f(x)=exp(x) válasza Nordic (#33) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

"Amikor autóval utazok valahova(saját sofőröm van, mert ugye a krumplik nem tudnak autót vezetni), akkor is belém jöhet egy karalábé egy másik autóval, mivel senki sem tudja előre mi történik majd, senki sem jövőbelátó."
Kiszámítható, hogy mi fog történni, de ez végtelen időbe kerülne (ma ezt állítja a tudomány).

(#35) f(x)=exp(x) válasza Helsing (#16) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A Biblia megvan? Szerintem akkor lesz világvége, ha az emberiség kipusztul, mivel ha mind meghalunk, akkor jön a következő rész --> olvass utána!

(#36) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, indítsunk Kickstarter gyűjtést a meteornak? :DDD

Live-Die-Respawn

(#37) Klaus Duran válasza oriic (#36) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

20$

;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#38) Eastman válasza daczkó (#31) üzenetére


Eastman
őstag

"Tudod, én bízok a tudományban." Ez is a hit egy formája. Vallod? Akkor már vallás is. :)

Nyilván itt és most nem a tudomány értelme és létjogosultsága a kérdés. Viszont én nem venném a bátorságot arra, hogy biztosan megmondjam, hogy mi fog történni pl. holnap délelőtt 11-kor. Abszurd. (Persze addig számolgathatom.) Ahogyan nálunk "kicsit komolyabb" emberek "számolták ki" a Challengert is. Meg az összes hidat és házat ami magától összedőlt és hajót ami elsüllyedt. Egyetlen egy dolgot látok élesen a jövővel kapcsolatban. Azt, hogy egyre több név fog szerepelni az aláírásodban.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39) Helsing válasza f(x)=exp(x) (#35) üzenetére


Helsing
aktív tag

Nem lesz semmilyen következő rész mivel a biblia finoman fogalmazva is csak egy mesekönyv. Az univerzum meg sem érzi a jelenlétünket vagy a hiányunkat. Nagyságrendekkel kevesebbek vagyunk neki mint neked egy hidrogénatom a föld túloldalán.

(#40) f(x)=exp(x) válasza oriic (#36) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ha csak Amerikára lenne hatással már küldeném is a pénzt... ;]

Helsing: Einstein is hitt a mesekönyvben, meg úgy pár milliárd ember... :U

[ Szerkesztve ]

(#41) Helsing válasza f(x)=exp(x) (#40) üzenetére


Helsing
aktív tag

Erre van egy remek mondás ami a legyekről és egy bizonyos (általában barna) dologról szól amit szeretnek.
Attól még hogy pár milliárd (kb 2) ember hisz benne nem lesz igaz. De ha már a nagy számok bűvöletében élsz akkor vedd figyelembe hogy a "maradék" 5 milliárd ember meg nem hisz a bibliában.

(#42) f(x)=exp(x) válasza Helsing (#41) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Csak mondom, hogy semmi cáfolat nincs Isten létezésére, mellette viszont elég sok.

(#43) Eastman válasza Helsing (#41) üzenetére


Eastman
őstag

...és a "világvége" azon a napon kezdődik, amikor az általad említett "maradék" legnagyobb halmaza elindul felénk. A folyamat akkor lesz egyértelmű, ha mondjuk Japánban már ők osztják a kártyákat.

Vagy kivárósba, végignézik a "déli áramlatot" és majd nagy erőkkel - és persze anyagilag -"segítik újáépíteni" az Öreglányt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44) Helsing válasza f(x)=exp(x) (#42) üzenetére


Helsing
aktív tag

Hogyne, én is szinte minden nap találkozom vele a boltban.

(#43) Eastman:
Nekünk szerintem hamarabb eljön a világvége. Kivéve ha elköltözünk külföldre.

(#45) f(x)=exp(x) válasza Helsing (#44) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Más a szemléletünk, ennyi.

(#46) Helsing válasza f(x)=exp(x) (#45) üzenetére


Helsing
aktív tag

Nem szemlélet kérdése, de tényleg nincs értelme folytatni.

(#47) #72042496


#72042496
törölt tag

Na, végül kiderül szeptemberben, hogy létezik-e Isten, vagy nem? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.