Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mandin


mandin
senior tag

Azt azért megnézném hogy milyen arányban van a felső-alsó kategória a Samsungnál.

(#2) Márko88


Márko88
aktív tag

Tegnap amit olvastam Tim Cook-ról azt nem gondoltam volna. Szerintem ha tablet akkor Ipad.

[ Szerkesztve ]

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#3) Paul119


Paul119
addikt

"amely kiemelkedősen magas" :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5) babkukta


babkukta
senior tag

Nem vagyok a legjobb viszonyban az Almás céggel, leginkább a hype miatt. A telefonjukat kifejezetten rühellem, de szó mi szó, ha táblagép, akkor iPad!
Szerintem lényegtelen h mennyi felső meg alsó kategória van a Samsungtól. Az Applétól is veszik a minit, ott az az alsó kategória. Droidnál más

Üdvözlettel, Tibi

(#6) daniel909 válasza Márko88 (#2) üzenetére


daniel909
addikt

mit hogy meleg?
azt lehetett tudni már. de ez hogy jön ide? :D

on: valszeg ezért hagyta benn az apple az első generációs minit olcsóé. hogy a részesedés ne apadjon el. az már egy 4 éves hardver.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#7) crue válasza daniel909 (#6) üzenetére


crue
őstag

Ez rögtön más megvilágításba helyezi azt a kijelentést, hogy ő volt Steve Jobs jobbkeze :D

(#8) Paul119 válasza crue (#7) üzenetére


Paul119
addikt

Bazki :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) xenom0rph válasza daniel909 (#6) üzenetére


xenom0rph
őstag

Igen ,de eddig nem tudta minden kis jött-ment most pedig közölte egy nyílt levélben.

halahala

(#10) joey04 válasza Márko88 (#2) üzenetére


joey04
titán

Eddig sem volt a titok

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) ben11


ben11
őstag

Megközelítette a Samsung az Apple tableteladásait

(#13) AS


AS
félisten

Tab S szériával simán lehetséges, legjobban sikerült tablet széria a Samsugnak . :)
Még csak most lesz majd konkurenciája a Nexus 9

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#14) Márko88


Márko88
aktív tag

Nekem semmi. Mi az a kis lelkedbe tapostam, csak nem ? Mindenki olyan amilyen csak ne nagyon legyen hirdetve.
Igen én meglepődtem.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#15) DeSanto válasza ben11 (#12) üzenetére


DeSanto
őstag

Hátulról, nyak körüli meleg lehelettel... :D

(#17) erahurka


erahurka
félisten

Néztem 50000 forint körüli android tabokat, és bizony ebben a Samsung nagyon jó. Egyrészt a fix navi gombok bejönnek (szerintem a világ legidiótább ötlete elfordított kijelző mellett alul középre tenni, egyik hüvelykujjam se éri el). A másik az Asus 176C Memo Pad volt ami főként a UI miatt tetszik. Hozzáteszem én 7-8"-ra fókuszáltam.

(#18) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Az Apple sokaig egyetlen tablettel tartotta a tablet piac tobb mint felet.. Azota a tobbi gyarto is ontja magabol a tableteket..
A Samsung pedig ugyanezt a strategiat hasznalja mint a telefon piacon.. 50 kulonbozo tipussal nana, hogy megkozelitik az Apple-t :)
Vajon ki tudja hany tipussal van a Samsung a piacon? Szerintem meg a koreai ceg elnoke sem.
Viszont tobb mint 4.5 eve az Apple tobbet ad el 2 modellel mint az androidos gyartok bamelyike..

(#19) Touch-ko válasza daniel909 (#6) üzenetére


Touch-ko
őstag

A tendencia alapjan, amit 7 eve megfogyelhetunk, varhato lesz a Samsung ceg elnokenek a coming out-ja is:)
Hiszen pont ebbe ne mennenek az Apple utan?? Naneee!

(#20) ctvagyok válasza Touch-ko (#18) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ennek értelme nincs, mert tök mindegy hány modellból jön össze az eladás.
Legalábbis a részesedéshez nincs köze.

[ Szerkesztve ]

(#21) Touch-ko válasza ctvagyok (#20) üzenetére


Touch-ko
őstag

Azert van ertelme, mert ha az iPad kategorias Samsung tableteketvennek alapul, akkor a Samsung valahol nagyon melyen lenne.
A Samsung tablet piaci reszesedeset ostobasag osszehasonlitani egy olyan ceggel, aki nem arul also es kozepkategoriaban..
Ellenben Samsungnak a magas reszesedese inkabb utobbibol szarmazik, mintsem a felso kategorias tabletek eladasabol. Szoval ha leszukitenenk a Samsung tabletek azon reszere az eladasi szamokat, ahol az Apple is jelen van, akkor mar nem hogy nem kozelitene meg, hanem borzaszto kulonbsegek lennenek.

Kb olyan, mintha a Samsung osszes telefon eladasat hasonlitanank ossze az epp aktualis iPhone termekvonallal.. Egyertelmuen tobb Samsung "telefon" letezik..

En erre gondoltam.

(#22) alkatraz3000 válasza Touch-ko (#21) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

+1

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#23) jozso1989 válasza crue (#7) üzenetére


jozso1989
őstag

végem :DDDDDD

On: A Tab S simán a legszebb kijelzős tablet, ami létezik. Lenyűgöző az a képi világ! Mindenkinek látnia kell egyszer. Szerintem baromi sokat eladhattak belőle!

[ Szerkesztve ]

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#24) ctvagyok válasza Touch-ko (#21) üzenetére


ctvagyok
őstag

Akkor sincs köze ahoz hány különböző modell van. Igaz, hogy a samsung jobban lefedi a piacot, de ipad esetében is vennék, ha lenne olcsóbb modell. De nincs ezért aki ipadet és iost akar annak fizetni kell. Ha lenne olcsóbb ipad akkor többen vennék azt is, csak akkor kevesebb nyereség lenne az almának. Mondjuk ipad ár- ártékben nem olyan fos mint az iPhone. Nem vélelen ez a statisztika. Egyrészt ipadet nem cserélik le mert a tulajok mert értelme nincs a cserének, másrészt egyre jobbak az androidos táblák. Tavalyi vagy tavaly előtti ipadek is bőven jók, nem csoda, hogy nem vesznek annyi új ipadet. Ja és a tab S széria az első értelmes samsung tablet széria.

[ Szerkesztve ]

(#25) daniel909 válasza Touch-ko (#19) üzenetére


daniel909
addikt

:C
esélyes.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#26) dani3l


dani3l
őstag

Csak bennem merül fel az, hogy az Apple-nek azert vannak rosszabb 3. negyedeves eredmenyei, mert mindenki tudja, hogy ilyenkor jön az uj iPad?
Pl nekem is atfutott az agyamon nyaron, hogy veszek egy iPadet. Aztan rajöttem, hogy csak a hülye vesz 2 honappal az uj bejelentese elött egyet, mikor az uj ugyan ennyiert (vagy kivetelesen olcsobban ugye..) jön mindjart erösebb hw-vel..
Persze, az elözö modell is jo, es jo is lesz meg evekig, de azert aki 9-10 honapig nem vette meg, az mar igazan megvarhatja az ujat..

(#6) daniel909: 1st gen Mini 2 eves, nem? Egyebkent most erdekes modon Applenel is eleg otvar modon nez ki a termekpaletta.. :U Az a 3 Mini marhara nem kellene oda. Ha mar voltak akkora suttyok, hogy iden kiadtak ujra a tavalyit, akkor legalabb azt dobtak volna a süllyesztöbe. De ez igy most eleg ertelmetlen...

(#21) Touch-ko: +1. Bar nyilvan a reszvenyeseket meg mindenkit a nyereseg erdekel es nem a miert-je, de teny, hogy az emberek nagyresze az olcsobb telefonokat veszi es ott szinte csak a Samsungot dugjak az orruk ala.

(#7) crue: :C Ez nagyon betalalt.

(#27) daniel909 válasza dani3l (#26) üzenetére


daniel909
addikt

jaja csak ipad 2 hw van benne.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#28) Touch-ko válasza ctvagyok (#24) üzenetére


Touch-ko
őstag

Enezt tudom, hogy nincs iPad also kategorias Samsung araban.. Pont nem akarok autos peldat irni, igy remelem ertheto, hogy mire gondolok.
Egyszeruen ha azonos kategoriaban nezzuk az iPad- Samsung termekeket, akkor szo sincs arrol, hogy megkozelitette a Samsung.
Ha mindent beleveszunk (azt a 20-35 fele kulonbozo neven futo Samsung tabletet, akkor egyertelmuen mas a helyzet..
Kb mint az osszes Samsung telefon VS iPhone..
Ertelmet en szemely szerint nem latom.

(#29) ctvagyok válasza Touch-ko (#28) üzenetére


ctvagyok
őstag

Értem mire gondolsz. Tudom , hogy nem adnak el annyi felsőkategóriás táblagépet mint az Apple. De nem azért van akkora eladásuk mert 20 különboző néven adnak ki táblagépet. Ha 5 kölönboző táblagépük lenne, akkor is másodikak vagy elsők lennének eladásban. Csak azt mondom mindegy hány modellt ad ki a Samsung, annak nem sok köze van a sikerükhöz. De igen, nem lehet az összeladást összehasonlítani, mert alsó kategória nincs az Applenél. De szándékosan nincs. Régen érthető volt, mert nem lehetett olcsó és jó gépeket összerakni. De ma már lehetne. De az Apple meg akarja őrizni az exkluzivitását azért nincs alsó kat gépük.( nekünk olcsó). Ez az Apple piaci dontése, hogy nem akarja lefedni az össezs árszegmenst. Tehát ez okból azért összhasonlíthatók valamilyen szinten.

(#30) moleculez válasza ctvagyok (#29) üzenetére


moleculez
veterán

Ennyi erővel összehasonlítható a Suzuki meg a BMW eladása???
Amúgy ez aTab vásárlás dolog nálam úgy nézett ki: Akarok iOS-t? Nem. Akkor Tab S.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31) ctvagyok válasza moleculez (#30) üzenetére


ctvagyok
őstag

Annyiból sántít a hasonlatod, hogy míg a samsung gyárt csúcskategóriás táblagépet, addig a suzuki nem gyárt csúcs verdát. Amúgy igen össze.

(#32) erahurka válasza jozso1989 (#23) üzenetére


erahurka
félisten

Majd két év múlva mikor elkezdenek behalni a kék subpixelek és pár statikusabb elem beégett a kijelzőbe, akkor mondd ezt. Mert Amoleddel ez lesz a vége. Csodálatos kijelzőtechnológia ami mindenre jó csak kijelzőnek nem.

(#33) jozso1989 válasza erahurka (#32) üzenetére


jozso1989
őstag

A 2 éves S3 LTE-nek nincs beégve a kijelzője. :) Az LCD ugyanúgy képes beégni, nekem pl. a monitoromban van egy ocsmány 15 centis beégés.

[ Szerkesztve ]

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#34) erahurka válasza jozso1989 (#33) üzenetére


erahurka
félisten

LCD-s telefonok tök jók a boltokban, ellenben az összes Amoledes készülék be van égve. Főleg mióta divat ilyen statikus órákat kirakosgatni a cover lyukába.
Én minden esetre félek Amoledes telefont venni.

(#35) jozso1989 válasza erahurka (#34) üzenetére


jozso1989
őstag

Biztos... még sosem láttam SAMOLED-es telefont beégve. De AMOLED-est sem... Szerintem már kinőtték a gyerekbetegségüket. :) Sőt múltkor egy szállító mutogatta a CM-es S2-jét, az sem volt beégve... az nem 2 perce kiadott telefon.

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#36) erahurka válasza jozso1989 (#35) üzenetére


erahurka
félisten

Dehogy nőtték ki. Nyáron Allee Samsung boltban szépen ott volt az óra egy S4 közepébe égve. Lumiáknál mondjuk látványosabb a WP kontrasztosabb felulete miatt.

(#37) BatchMan válasza erahurka (#36) üzenetére


BatchMan
senior tag

sgs2-m nem égett be. Ha tényleg telefonnak használod, nem ég be.

(#38) daniel909 válasza BatchMan (#37) üzenetére


daniel909
addikt

semmit nem jelent h nalad nem egett be.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#39) ctvagyok válasza BatchMan (#37) üzenetére


ctvagyok
őstag

Beég, de normál használat közben nem látható, és nem zavaró. Persze kék képernyőnél igen, de ritkán van teljesen kék kijelződ. Mire annyira beégne, hogy zavarna úgyis lecseréled. Meg szerintem garanciából cserélik a kijelzőt ha beég. Több éve van samoled telefonom, de normál használat közben nem látszik a beégés, csak ha kék képernyőt kapcsolok.

(#40) Hobbbyt válasza jozso1989 (#35) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem, nem nőtték ki. És egyelőre nem is fogják.

A régi S2-őmet 2 év után makulátlan kijelzővel adtam el családon belül. Most több mint 1 évre rá elég szépen be van égve.
S4-em alig 1 éves, hiába vigyáztam rám.. a sok internetezés, facebook chat stb. miatt a felső értesítési sáv kezd láthatóan elválni az többi részről. Bár ez esetben nem beégésről van szó, hanem egyszerűen a kijelző többi része jobban lett terhelve.. és jobban vesztett a fényerejéből ezáltal kezd mattulni. Míg a felső csík jellemzően mindig fekete/sötét volt.. tehát az még majdnem a gyári állapot.

Ezek ellenére se vennék olyan telefont aminek nem AMOLED a kijelzője. :)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#41) erahurka válasza Hobbbyt (#40) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem most ClearBlack LCD-s Lumia 620-am van, egy Amoled mellett persze látszik hogy gáz a fekete de bármi más mellé ha odateszem minimum ugyanolyan, legtöbbször veri őket.

Én pont hogy nem vennék Amoledet a beégés és a fakulás miatt. Azért remélem kinövik egyszer ahogy a Plazma tévék is úgy-ahogy kinőtték (bár ott azért egyszerűbb volt hisz egy tévén jóval ritkább a statikus képi elem).

(#42) rtcwfan


rtcwfan
tag

Én ezek ellenére mégis csak előbb vennék Samsungot mint eppült. :D

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#43) -myself-


-myself-
tag

Sracok, epp tablet vasarlasa elott allok... eddig meg nem tartottam ilyen eszkozre igenyt. Mit vennetek? Ipad, samsung pro, vagy nexux 9? Egyre tobbet utazom, es jo lenne egy mobil eszkoz mediafogyasztasra.

Elore is koszi

Nexus forever...

(#44) xenom0rph válasza -myself- (#43) üzenetére


xenom0rph
őstag

iPad csakis.

halahala

(#45) daniel909 válasza -myself- (#43) üzenetére


daniel909
addikt

ipad

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#46) Moken13 válasza -myself- (#43) üzenetére


Moken13
csendes tag

Tab S. Mindenben veri ipadet kb.

(#47) halkow válasza Moken13 (#46) üzenetére


halkow
őstag

+1 ez így van a kijelzője pedig fenomenálisan gyönyörű

Alcatel onetouch idol2s the king

(#48) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Az ipadre rendesen optimalizált alkalmazás van. Androidra csak fel van nagyitva egy csomó. Az alkuja nagyon jó, rettentően erős. Jelenleg az air2 a király, egy hete használom, ez a 4. Ipadem és sosem éreztem ilyent. A kijelzője pedig gyönyörű, sehol egy pixel, valóságos színek. A samoled-el ellentétben nem is fog beégni. Ha valami tönkremegy, beviszed és kapsz egy újat. Nem fogja szetszedni egy igénytelen állat.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#49) dani3l válasza -myself- (#43) üzenetére


dani3l
őstag

En is epp ott allok, en sok gondolkodas, nezelödes meg olvasgatas utan arra jutottam, hogy iPad lesz. Mar evek ota szerettem volna egyet, most vegre raszantam magam. Nekem mindenkepp csak a ~10" kategoria jöhet szoba, Galaxy Note-okat dicserik meg, ha igeny van a stylusra, akkor az mindenkeppen jobb valasztas, nekem szerencsere nincsen, plusz szerintem kifejezetten ocsmanyul nez ki, persze ez szubjektiv..
Nexus 9-et vartam, mar csak kivancsisagbol, de kicsit csalodtam sajnos, mondhatni csak a kötelezöt hozta.. Azt remeltem, ha mar HTC, valami One-szerü külsövel jön, de sajnos nem.. Raadasul az akksi sem valami combos benne. Arrol nem beszelve, hogy iPad arban jön es 32 gigas a legnagyobb (ami persze szinten nem bövithetö, ugye.. :U ).
Plusz jonehany ev androidos telefonozas utan arra jutottam, hogy nekem nem kell tablet droiddal - egyelöre.

*Szubjektiv velemenyt olvashattak.*

[ Szerkesztve ]

(#50) Touch-ko válasza -myself- (#43) üzenetére


Touch-ko
őstag

En iPad-et vennek a helyedben.

Miert?
Anno az Apple mutatta be azt az eszkozt, amit az atlagembereknek, tartalom fogyasztasara keszitett. Ok valoban tisztaban vannak a termek letjogosultsaganak a "miert"-jevel, az osszes tobbi ceg pedig csak utanuk jott.

(AKI SAMSUNG FAN AZ NE OLVASSA A FOLYTATAST) -nem vitat kezdemenyezek, nem trollkodas, flameles, csak tanacsot adnek.

A Samsung tableteknel az a gond (nemcsak a tableteknel), hogy millionyi eszkozuk van, ha valoban szeretnel egy samsung tabletet akkor orakba tellhet vegignezned az osszes tabletjuket. Egyszeruen tul sok meretben, neven, HW-rel szerelt, raadasul ugyanugy kinezo termekpalettajuk van.

Az Apple-nel ellenben tudod, hogy mekkora kijelzot keresel, csak kivalasztod a ketto aktualis modell kozul ami neked kell, es megveszed.
Valamiert az Apple jobb osszhangot biztosit a termekei kapcsan, mint a Samsung, amit fentebb mar javasoltak paran. Egyszeruen latszik, hogy az Apple tudja mit csinal, nem arasztja el mindenfele eszkozzel a piacot ami raadasul nem is egyseges! Nincs osszhang, egyseg a keszulekei kozott, igy pont a vasarlok donteseit nehezitik meg a tucatnyi tablettukkel. Szamomra hatalmas kaosz az eges kinalatuk...

Mik az elonyok egy iPad-nel?
-Megbizhatosag: en 2010 ota nyomom az iPad-em, ez mar a masodik tipus, de meg sosem ment egyik sem tonkre.
-Gyorsasag: lehet, hogy nincs benne 64 mag, 256GB ram, de speedtesztekben az Apple hardware-ei gyorsabbnak bizonyulnak a konkurens termekeknel.
-Akksi: A 10 ora az valoban 10 ora. Megannyi itteni tesztben lehetett olvasni mar, hogy a gyarto altal igert uzemido kamu.
-Applikaciok: iPad-re valoban tabletre optimalizalt programok vannak, nem felnagyitott rosszul kihasznalt alkalmazasokat talalsz. Egyszeruen iPad-re veszik a fejlesztok a faradtsagot, hogy jobba tegyek a felhasznaloi elmenyt.
-OS-HW kapcsolat: mivel az OS-t a HW ugyanattol a cegtol szarmazik, igy minimalisra tudjak szoritani a HW-SW inkompatibilitasbol szarmazo hibakat. Persze iPad sem tokeletes, vannak hibak, de sokkal kevesebb, mint androidon
-Update: az Apple egybol elerhetovel teszi a frissiteseket barhol elj, barmilyen eszkozod legyen. Amit megveszel, arra tuti lesz frissites. Ez sajnos androidnal egyaltalan nincs biztositva. Ez akkor cinkes, ha biztonsagi frissitesre lenne szukseged. Mivel a gyarto lehet, hogy nem is tervezi ezeknek a hibaknak a javitasat.
Ez nalam a lesz.rom a vasarlokat mentalitas.
-Kijelzo: fantasztikusan szep a retina kijelzo, persze samsungnak van nagyobb felbontasu kijelzoje tabletre (kerdes, hogy valoban szukseg van-e 4K-s felbontasra 8-10 colon?), cserebe a szinek valosaghuek. A fu nem neonzold, a katicabogar nem rikito narancs, es a nagyobb felbontas jobban is eszi az akksit.
-Design: az Apple tudja, milyen a szep termek. A termekpalettaja design szempontjabol is egyseges. Ugyanazokat az anyagokat hasznalja (aluminium) az ossze termekenel (iMac, MBP, iPhone, iPad, stb)
Persze a szepseg realit szo, de az Apple nem nagyon ad ki csunya eszkozt.
-Az Almas ceget kovetik altalaban a tobbiek, igy volt ez az iPhone, iPod, iPad-nel is.
-Az iOS termek az OSX-zel teljes okoszisztemat ad. Ilyet meg a Windows sem kepes adni!

Remelem segitettem valamennyire. Ha kerdesed van iPad-del kapcsolatba, nyugodtan irj akar privatot is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.