Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jack@l


Jack@l
veterán

"A 2 darab HDMI és 1-1 darab DisplayPort"
HDMI 1.4, DP 1.2? Mert amikor így sumákolnak róla, általában az szokott lenni.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2) t72killer válasza Jack@l (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy DP 1.3-as, 120Hz/3D-képes variánsra beneveznék. A többi mind stimmel: ips, 4k, játékra/munkára épp ideális méret :R.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) nimfas válasza t72killer (#2) üzenetére


nimfas
addikt

VGA: "under construction"

Szerezz be egy fél millás VGA-t ha játszani is szeretnél ekkora felbontás mellett :D

(#4) DEJVID


DEJVID
őstag

1400 dollárból hogy lesz 1500 euró? Undorító ez...

(#5) t72killer válasza nimfas (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2db GTX 980-at kérek a fa alá:)). Viccen kívül: amikkel én játszok, kb egy r9 290/GTX 770 is elvinné 4k-ban (Starcraft2, Dio3), GTX 970 meg 4k3D-ben is, úgyhogy nekem már jöhetne a moncsi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) StLui válasza DEJVID (#4) üzenetére


StLui
veterán

úgy, hogy az 1400usd-s ár nettó ár, USA-ban nem jelentős az áfa ami erre rájön, de EU-ban igen, nálunk pláne.

Más: egy Cinema nevű valami a professzionális felhasználókat célozza meg? Vagy ez tényleg azt jelenti, hogy filmeseknek készült?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#7) FlDutchman válasza StLui (#6) üzenetére


FlDutchman
tag

Az első képen demonstrálják, hogy 200 pixellel szélesebb, mint a 16:9-es UHD, ezért kevesebb lesz a vékony fekete csík alul fölül széles-széles vásznú filmek nézésekor. :)

Amúgy kéne a monitor. Meg hozzá egy új PC.

(#8) devil-k


devil-k
nagyúr

31" képátlónál semmi értelme a 4K-nak, filmezésnél pedig pláne. Videó és képszerkesztésnél jól fog (majd) jönni, illetve játékoknál. (?)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#9) ViZion


ViZion
félisten

OK, szép sok pixel... DE MI HAJCSAAAA? :D :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) t72killer válasza ViZion (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Majd a GT 610 16GB dédéerhárommal, mer abba van a véram ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Reinkz


Reinkz
senior tag

Első használható 4k monitor, meg is van az ára..

(#12) #90933760 válasza ViZion (#9) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez hajcsa ki-e. [link]

(#13) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Ha jól látom, ez wide gamut?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#14) El Kebir válasza devil-k (#8) üzenetére


El Kebir
őstag

hülyeség... addig bőven van értelme a felbontás növelésének, amíg el nem éri a szemed felbontását a monitor felbontása. Az meg 50 cm-es távolságból nézve kb 0,06 mm-es pixelméret alatt lenne... (ennek a monitornak meg 0,18 mm körüli pixelmérete van...szóval még a 8k-nak is lenne értelme ilyen képátlónál is)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#15) Puma K


Puma K
veterán

Nem tudom... mióta az NV hivatalosan is támogatja driverből a nagyobb felbontás kényszerítését, azóta próbálgatom a játékokat és 32"-on a 2160p olyan kicsi betűket eredményez, hogy írni nem tudok Steam-en nem hogy elolvasni mit írtak vagy egyáltalán a shift+tab menüben milyen szövegek vannak...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#16) El Kebir válasza Puma K (#15) üzenetére


El Kebir
őstag

azért kicsi, mert nem "nagyobb felbontású" a betű, hanem ugyanakkora, és a kisebb pixelméret miatt kisebb fizikai méretű az ugyanannyi pixelből felépülő betű...

a nagyobb felbontású akkor lenne, ha a fizikai mérete ugyanakkora lenne, csak több pixelből, nagyobb részleteséggel, "nagyobb felbontással" lenne rajzolva... :U

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#17) Bundyta válasza Reinkz (#11) üzenetére


Bundyta
tag

Pontosan! 4x1024 =/= 3840, hanem 4096. Pont.

Más kérdés, h az FHD-ból kiindulva és duplázva tényleg 3840 képpont szélesnek kéne lennie, de szerencsére volt annyi eszük, hogy a filmes DCI-hez igazodtak. +256 képpont szélességben nem jön rosszul...

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#18) Wildmage válasza Jack@l (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Igen, a HDMI 1.4, a DP-k pedig 1.2.

(#19) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Én már csak arra lennék kíváncsi, hogy ezt a pixelszámot a hardverek és szoftverek hogyan kezelik...
Mert ha jól tudom sok esetben a 4K problémát okoz (win és egyéb oprendszerek, alkalmazások alatt).
Ha ott felmerülnek bizonyos problémák, akkor ami most nem tűnik nagynak (+200 X pixel) az vajon okoz e galibát majd.
Természetesen ezek a problémák előbb-utóbb javítva lesznek minden oldalról, tehát mire ilyen monitorom lesz, addigra valószínűleg egy ilyen rendszer zökkenőmentesen fog működni.

Egyébkén nekem kellene egy ilyen moncsi, a munkához (néha játékhoz) a nagyobb részletesség és képméret kiváló lenne. Míg ez nem lesz elérhető emberi áron, addig megcélzok egy WQHD kijelzőt (amik még mindig drágák sajnos).

(#20) Jack@l válasza Olajka02 (#19) üzenetére


Jack@l
veterán

Semmi probléma nincs, az oprerndszer lekezeli, max te látod rohadt kicsibe az ikonokat és betűket.
Linux alatt teljesen jól fel lehet nyomni a dpi-t, windows alatt továbbra is sz@r. Windows 10-ben talán már megoldották viszonylag jól.

@Wildmage: Akkor kenjék a hajukra az 1500 eurós monitort.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#21) bteebi válasza Wildmage (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Ez biztos? Elég gáz lenne... :(

"Az LG 31MU97 nem lesz olcsó, ami a felhasználási területet figyelembe véve érhető, 1400 dollárt kérnek el érte hivatalosan, míg az Amazon német oldalán 1500 eurós árcédulákra bukkantunk."

ÁFA ide vagy oda, 1400 USD = 343500 HUF, 1500 EUR = 462400 HUF. A különbség 35%. Szállítani szerintem Amerikába se sokkal olcsóbb, mint az EU-ba, vám pedig szerintem Amerikában is van, bár valószínűleg arányaiban az is kisebb, mint az EU-ban.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tessék, haladni kell a korral. HDMI 2.0, DP 1.3. A régebbi vackokat meg adják el a múzeumoknak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Wildmage válasza bteebi (#21) üzenetére


Wildmage
senior tag

Biztos. Gyári spec táblából tudom..
Az itthoni javasolt bruttó fogy. ára meg 400e Ft lesz, ami ahogy ismerem a hazai piac szereplőit kb 3-4 hónap alatt lemegy vagy 10-15%-ot. Még akkor is sok pénz lesz egy monitorért, de ez nem otthoni játékra, netezésre szánt darab.

Itt van egyébként a magyar termékoldal: http://www.lg.com/hu/monitorok/lg-31MU97-ips-monitor

[ Szerkesztve ]

(#24) lenox válasza Wildmage (#23) üzenetére


lenox
veterán

Van amugy olcsobb qhd 30 inch feletti monitor? Mert amugy szerintem annyira nem draga, valoban nem jatekra es netezesre idealis, hanem filmnezesre, de otthon abbol hamarabb es tobb lesz 3840-es, gondolom.

(#25) Wildmage válasza lenox (#24) üzenetére


Wildmage
senior tag

Nem nagyon.. Ha van is, akkor inkább csak professzionális monitorokra specializálódott boltban, meglehetősen borsos áron.

(#26) Jack@l válasza t72killer (#22) üzenetére


Jack@l
veterán

Képre válaszidőre kíváncsi leszek, de ha elfogadható, tuti instant buy. Thx.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#27) Reinkz válasza Bundyta (#17) üzenetére


Reinkz
senior tag

Viszont azt nem értem hogyha megnéztek egy filmet akkor azok általában 2.39:1 vagy 2.40:1 arányúk ha ezt felszorzom 9el ( a szemléltetés miatt ) akkor 21.6:9 es képarányt kapok ami ugye az lg 21:9 ultrawide monitorokat közelíti meg innentől megint ugyan ott vagyunk h lesz fekete csik alul felül, jó lenne ha egységesítenék már végre ezt az egész film + monitor/tv "gyártást".

(#28) Bundyta válasza Reinkz (#27) üzenetére


Bundyta
tag

Erre nagyon kíváncsi vagyok.

De a DCI megoldja azt a kérdést, h a felvétel/lejátszás: 23.976, vagy 23.973 is lehet?

Miért nem marad: 24, 25, 30 illetve ezek egész számú többszöröse a felvétel/lejátszás sebessége?

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#29) bteebi válasza Reinkz (#27) üzenetére


bteebi
veterán

A mozifilmek szinte mindig is 21:9-es képarányúak voltak, ilyen szempontból már a 16:9 is kapufa (mondjuk a 4:3-tól azért jóval jobb :DDD), annak is le vannak vágva a szélei. Kevés 16:9-es film van, gyakorlatilag csak a TV műsorok és a házi készítésű videók rendelkeznek ilyen képaránnyal. Vannak egyébként 21:9-es TV-k is, de azokat meg tényleg csak mozizásra érdemes használni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) Puma K válasza El Kebir (#16) üzenetére


Puma K
veterán

Ááhááá!

Fényt hoztál a sötétségbe! :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31) murga


murga
tag

bocsi téves...

[ Szerkesztve ]

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.