Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jól megy a szekér az a lényeg. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) emvy


emvy
nagyúr

Kozel 40%-os margin, brutalis, ezt a reszet nagyon jol csinaljak.

while (!sleep) sheep++;

(#3) Laurh


Laurh
aktív tag

Várható volt. :)

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#4) D80 válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


D80
tag

Csak nem részvényes vagy? :)

(#5) csizi90


csizi90
aktív tag

Nem második negyedéves inkább? A harmadik még csak most kezdődött.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#6) Zolik


Zolik
senior tag

Amekkora pofátlan árréssel dolgoznak ezen nincs semmi meglepő.
egy nyomorék lightninges töltő kábell együtt annyiba kerül mint egy használt gyengébb android teló.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#7) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Nagy árréssel dolgoznak, és csak egy év garanciát adnak a termékükre.

(#8) joey04 válasza csizi90 (#5) üzenetére


joey04
titán

Nem. :)

"Ismét eltelt egy negyedév, az Apple pedig nyilvánosságra hozta harmadik pénzügyi negyedéves eredményeit. (Ne tévesszen meg senkit a harmadik negyedév, az Apple pénzügyi negyedéve júniusban zárult, a Q2 pedig az év elejét jelentő első naptári negyedév."

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Cyberpunk válasza Zolik (#6) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Te mennyiért adnád a termékedet, ha igy is veszik? Profit orientált cégről van szó, mikor értitek meg végre?

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) macskea válasza emvy (#2) üzenetére


macskea
őstag

Azt lehet tudni, hogy a többi piaci szereplőnél mekkora a marzs? Azt tudom hogy pl egy S5 gyártása többe kerül mint egy 5S-é, de szerintem a költségek felét nem a gyártás adja hanem a fejlesztés, a marketing meg a vízfej.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#11) Zolik válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


Zolik
senior tag

Pont telibe sz*rom hogy profit orientált cég. Úgy adja elő magát, mintha rohadt sok cuccot értékesítene pedig csak az irreálisan magas árak miatt van ekkore bevételük. Ami nem baj, csak úgy jön le, hogy mekkora a forgalmuk (ami nem elhanyagolható szintén csak nem a valós képet mutatja!)
Az hogy veszik, kényszer. Főleg a fiatalok körében, akik csak divatból vesznek (vagy szülők vesznek) ilyet és a lehetőségek állítom 70%-át soha nem használják ki a telefonnak.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#12) azopi74 válasza joey04 (#8) üzenetére


azopi74
addikt

Hát, az Apple le van maradva, a Microsoft már a negyedik negyedévnél tart :D

(#13) macskea válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


macskea
őstag

Szerintem jogos a felvetése, mert létezik a világon egy olyan fogalom hogy fair trade, ami az alma gyári kiegészítőkre nem nagyon igaz. Ha egy direktmarketinges rádmelegíti a nagymamádra a kínai masszázsfotelt tízszeres áron, akkor fel vagy háborodva, de ha egy almás kábelről van szó, akkor minden a legnagyobb rendben van, hisz ez itt a kapitalizmus. Nem vagyok sem hater sem fanboy, csak szerintem ez a helyzet.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#14) Cyberpunk válasza Zolik (#11) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De nem értem miért zavar ez téged, hogy más megveszi azt a drága Apple dolgot? Komolyan irritál engem az ilyen gondolkodás, nem mindegy neked? Minden annyit ér amennyiért veszik, divatból meg sokmindeni vesznek nem csak Apple telefont! Ezért nosza hirdessünk dzsihádot a fórumon, hogy szemétkapzsiapple. :D

macskea: kapitalista üzleti világban olyan fogalom nincs! Legfeljebb barátok között működik.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) azopi74 válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


azopi74
addikt

Ráadásul a végfelhasználónak nem is adják drágábban, mint mások. Legalábbis az elsődleges piac USA-ban, ott egy árban van minden. Miért vennének az amerikaiak mást mint a "mi telefonunkat" ?
Az más kérdés, hogy a tengerentúli mobilszolgáltatók miért hajlandók finanszírozni az Apple-t, és meddig tart ez az állapot, de ez más kérdés.

(#16) joey04 válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


joey04
titán

Az Apple rossz, gonosz, csak lehúz miközben szart árul, és iPhone-ból is csak sz*ros 35 millió ment el. Biztos azért mert kicsi a kijelzője és korlátolt az iOS, hiszen még bt-n sem tudsz átküldeni semmit!!! :))
Sőt, szerintem maga a sátán harapta ki a hiányzó részt az alma logóból. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) Zjunior válasza Zolik (#11) üzenetére


Zjunior
veterán

Igen, persze!:)
Feldobtad a napom!
Köszi!;)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#18) bostone


bostone
addikt

Azért az androidot futtató csúcstabletek árai is valahol a környéken landolnak. Szerintem annyira nem kimagslóan érezhető a különbség. Kár volna összevetni 10-20K-s tabletekkel.

(#19) Cyberpunk válasza joey04 (#16) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem is ez lehet az igazság az ördögműve én mondom. És az is az alma hibája természetesen, hogy minálunk magas az ÁFA, ezért a termékeik is drágábbak. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) skul0 válasza joey04 (#8) üzenetére


skul0
aktív tag

Én ettől nem lettem világosabb, hogy is van ez akkor? A cikk is egyértelműen a második negyedévről szól.

(#21) azopi74 válasza macskea (#13) üzenetére


azopi74
addikt

"Ha egy direktmarketinges rádmelegíti a nagymamádra a kínai masszázsfotelt tízszeres áron, akkor fel vagy háborodva, de ha egy almás kábelről van szó, akkor minden a legnagyobb rendben van, hisz ez itt a kapitalizmus. "

A kettő között azért van némi különbség: az általad említett direkt marketingesek szándékosan a szenilis, beszámíthatlan, korlátozottan cselekvőképes egyénekre utaznak, az ár/érték arányokat pedig képtelenek felmérni, viszont sok felesleges pénzük van, és kínjukban nem tudják mire költeni.

Az Apple ezzel szemben.... Mit is akartam mondani ? ;]

(#22) macskea válasza bostone (#18) üzenetére


macskea
őstag

Jaja, tablet fronton abszolút jók az Apple cuccai, érdekes, hogy pont ott vesztett piacot, legalábbis a tervezetthez képest. Mondjuk a cikk is érdekesen fogalmaz akkor, amikor a tabletek várakozáson aluli értékesítéséről ír. Szerintem nem annyira szomorú a helyzet, még csak a telefonos eladásokhoz képest sem. :F

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#23) macskea válasza azopi74 (#21) üzenetére


macskea
őstag

:DDD Tényleg kicsit sántít a hasonlatom. Inkább olyan példát kellett volna mondanom, ahol kiszolgáltatott helyzetben vagy, és nem tudsz mást venni. Még mindig a kiegészítőkről beszélek, nem magukról a készülékekről. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#24) azopi74 válasza skul0 (#20) üzenetére


azopi74
addikt

Második naptári negyedév év, ami almáéknák harmadik üzleti negyedév. Mit nem lehet ezen érteni?
Minden vállalat úgy választja meg az üzleti évét, ahogy akarja. Ha nincs semmi szezonális ingadozás az üzleti tevékenységükben, akkor persze felesleges eltérni a naptáritól, de ebben az iparágban ez nem így van.
Különösen nem almáéknál, ahol úgy mozognak az értékesítési adatok év közben, mint egy EKG görbe :)

(#25) #56573440 válasza Zolik (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Pont telibe sz*rom hogy profit orientált cég. Úgy adja elő magát, mintha rohadt sok cuccot értékesítene pedig csak az irreálisan magas árak miatt van ekkore bevételük."

aztán valaki árult náluk több tabletet pl? vagy ott is előadták magukat? az irreális magas ár pedig nevetséges. nekem nem ér meg annyit a termékük amennyit kérnek érte, így nem veszem meg. de ettől még nem irreális az. sőt mi több tökéletesen el van találva. mutatja ezt az évről évre növekvő bevétel, nomeg tetszik vagy nem ez a világ amiben élünk így működik, ez számít. ha irreális árazása lenne már rég csődbe kellett volna menniük.

"Az hogy veszik, kényszer."

looooooool
soha nem volt iphone-om, sőt életemben nem voksoltam külső nyomásra gyártó mellett. szabad a világ... hol vagy kényszerítve?

"Főleg a fiatalok körében, akik csak divatból vesznek (vagy szülők vesznek) ilyet és a lehetőségek állítom 70%-át soha nem használják ki a telefonnak."

1: aztán te biztos vagy hogy csak divatból? mindegyik? van pár millió ezek szerint. hogy egyes értelmietlenségek akiket lemattol öt lépésből egy amőba divatozik ezzel hát legyen nekik is. és ez egy kényszerítő tényező? max az agyhalott haverjaiknak. ebből hány van? hány millió? ugyanmár...

2: aztán mond már meg hogy a samu a htc és egyéb gyártók csúcsmodelljeibe hányt 4-6-8 magos procikat ki használja ki? vagy a készülék minden tudását mindig azonnal folyamatosan? a telefonját az emberek 0.0001%-a használja ki rendesen. én is telefonálásra, mailre vettem a sajátomat és még csak nem is szifon. so what? néha navizok és megnézek valamit a neten, de még 30%-át se használom ki. és?

egyébként vicces hogy az ilyen hozzászólások egy szinten vannak néha az almabolt előtt itthon alvó divatmajmok megnyilvánulásaival, csak a másik irányt szapulják...

szabad világ, szabadon költök bármire, ha nekem az anyaghasználat vagy mert szép a színe szifon kell, hát akkor megveszem. baj? szerintem nem.

(#26) azopi74 válasza macskea (#23) üzenetére


azopi74
addikt

" Inkább olyan példát kellett volna mondanom, ahol kiszolgáltatott helyzetben vagy, és nem tudsz mást venni. Még mindig a kiegészítőkről beszélek, nem magukról a készülékekről. :R"

Miért vagy kiszolgáltatott helyzetben? Nem vagy rákényszerítve Apple kiegészítőkre, ha nem Apple készüléket veszel. Ez akkor lenne igaz, és tisztességtelen piaci magatartásnak minősülnie, ha az Apple-nek monopolhelyzete lenne a készülékpiacon.

(#27) halkow válasza Zolik (#11) üzenetére


halkow
őstag

vannak ilyen emberek akik megtehetik hogy negyed milliós telefonnal ipadel rohangálnak....
verik magukat csak nem tudom mire, szakadt farmera meg retkes cipőre

Alcatel onetouch idol2s the king

(#28) Cyberpunk válasza halkow (#27) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nagyon irigykedhetsz rájuk, ha ez ennyire dühít.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) macskea válasza azopi74 (#26) üzenetére


macskea
őstag

Én pl.: szívesen vennék Apple tabletet, mert szerintem jók, és még az ár-érték arányukba sem tudok belekötni, pedig az itt nagy divat. Leszámítva talán a memória árát, mert ott azért elég vastagon fog a ceruza. Na szóval ha veszek egy Apple tabletet, és sikerül eltörlöm vagy elhagynom mondjuk az emlegetett kábelt, akkor már szívhatom is a fogam, hogy de drága a gyári, vagy próbálkozhatok a kínai vackokkal, amik majd bírják vagy egy hétig. (a Nook-om kábelével jártam így, elhagytam, vettem egy jó olcsót, két hetet bírt ki. Aztán vettem egy "márkásat". Pedig az csak egy USB)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#30) macskea válasza Cyberpunk (#28) üzenetére


macskea
őstag

Ja, ugyan ennyi toprongyos idiótát lehet látni androidos csodákkal is, a kivagyiság platformfüggetlen. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#31) Cyberpunk válasza macskea (#29) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem volt egy iPad 3-am, jó volt, de mondjuk én a táblagépeket nem tudom hová rakni, vagy beilleszteni a mindennapi használatba. Ágyban filmezni jó volt az igaz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#32) Elpresidente válasza Zolik (#11) üzenetére


Elpresidente
tag

Nem egészen értem, hogy mit is akarsz mondani.

"Úgy adja elő magát, mintha rohadt sok cuccot értékesítene pedig csak az irreálisan magas árak miatt van ekkore bevételük."

Eladott darabszámok ott vannak a cikkben. Szerintem tényleg rohadt sokat adott el a telefonokból...

"ami nem baj, csak úgy jön le, hogy mekkora a forgalmuk (ami nem elhanyagolható szintén csak nem a valós képet mutatja!)"

Ez mit is akar jelenteni? Kis darabszám X szerinted irreálisan magas ár = nem valós árbevétel? Akkor mégis mik ezek a számok a cikkben?

Azt megmondanád, hogyha a kedvenc gyártód lenne az Apple helyében, akkor a tisztelt gyártó szerinted más árpolitikát folytatna? Nyilván... Mert az Apple a gonosz és a többi gyártó a kiscserkész, akik szívük szerint sokkal olcsóbban adnák a telefonjaikat, mert nekik nem kell profitot termelniük, tőlük ezt nem várná el senki.

A hozzászólásod második része meg az Apple cikkeknél szokásos nettó hülyeség.

Xbox gamertag: goserHU

(#33) 1697 válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


1697
tag

Akár mint a Samsung esetében..

(#34) Elpresidente válasza macskea (#30) üzenetére


Elpresidente
tag

De Android esetében ez nem számít, csak egy Apple tulaj lehet teljesen hülye... ;]

Xbox gamertag: goserHU

(#35) Cyberpunk válasza 1697 (#33) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ilyen az LG is és a többi. Nyilván ki ennyi, ki annyi árréssel dolgozik. A márka népszerűsége is sokat jelent. Az Apple meg a Samsung népszerű ok adhatják drágábban is, mert igy is veszik.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#36) emvy válasza macskea (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

Nehezebben, mert tobbfele dolgot gyartanak, ezert bonyolultabb kovetkeztetni a konkret termekekkel kapcsolatos marginra.

Egyebkent az, hogy hogy magas a marzs, nem csak annak koszonheto, hogy draga a telefon, hanem annak is, hogy az Apple irgalmatlanul hatekony. Tim Cook ezert ul ott, ahol -- o volt az, aki kb. mindenkinel hatekonyabbra alakitotta a ceg mukodeset. Egyszerubben mondva: ugyanazt a telefont az Apple kevesebb penzbol le tudja gyartani, mint mondjuk az LG.

while (!sleep) sheep++;

(#37) halkow válasza Cyberpunk (#28) üzenetére


halkow
őstag

erre csak annyit mondok "Egy Csőves nem lesz menő az iphonetól" :D

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#38) 1697 válasza Cyberpunk (#35) üzenetére


1697
tag

Ez így van.A 2 legnagyobb cég kiharcolta felépítette azt a kereskedelmi 'hatalmat" amiért szinte bármennyit elkérhetnek a termékeikért.Sokan szeretnének hasonlót...csak ezek mellett nem könnyű!Igazából ha megnézzük mindkét cég valóban jó szolgàltatást nyújt...függetlenül attól,hogy kinek melyik platform tetszik.

(#39) 1697 válasza halkow (#37) üzenetére


1697
tag

Téged jól felb@szott vmi apple fan...Szépen odavagy-))

(#40) Cyberpunk válasza halkow (#37) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Még mindig ezen rágódtok, idióták platformfüggetlenek. Van olyan munkatársam akinek Galaxy S5 van, de egy alkalmazást nem tud letölteni rá, mert az már bonyolult neki. Jól példáz ez is azt, hogy divatból veszik sokan, de abban amúgy igaza van az illetőnek, egy szifontól nem leszel még valaki.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41) macskea válasza Cyberpunk (#31) üzenetére


macskea
őstag

Egy időben rengeteget utaztam, akkoriban volt nálam nagyon fókuszban a tablet illetve a hordozható hangszóró kérdés is. Szerencsére elég döntésképtelen voltam ahhoz, hogy ne vegyek semmit, mert a tablet téma mára javarészt okafogyottá vált, részben mert már töredéke az időmnek amit utazással kell hogy töltsek, illetve vettem egy normális ebook olvasót. Viszont fordulhat még a kocka, szóval követem a piacot. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#43) macskea válasza Elpresidente (#34) üzenetére


macskea
őstag

Amikor vettem a telefonom (lassan egy éve) két modell játszott, vagy egy Apple 5C (ráadásul zöld!), vagy egy BlackBerry Q5. Hát én annyi "jó tanácsot" még nem kaptam soha, mint amikor ez kiderült. :DDD Na a lényeg, hogy a hülyének nézés is platformfüggetlen. :))

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#44) halkow válasza Cyberpunk (#40) üzenetére


halkow
őstag

Hát akkor a munka társad egy marketing áldozat!
Legközelebb mutasd meg neki hogy kell :), hát akkor neki biztos 2hetes üzemideje lehet ha ennyire nem érdekli vagy nem is akar érteni hozzá....

( #42 ) Aweriot : te meg ugyanezt a szöveget írod utánam mint valami óvodás annyi különbséggel hogy én a véleményemet írom is ti jössztök folyton az apple szövegel

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#45) halkow válasza halkow (#44) üzenetére


halkow
őstag

Na jó részemről vége.... a mostantól a harcoknak ha valakit megsértettem attól bocsánatot kerek

Alcatel onetouch idol2s the king

(#46) Hegzsa válasza emvy (#36) üzenetére


Hegzsa
csendes tag

"ugyanazt a telefont az Apple kevesebb penzbol le tudja gyartani, mint mondjuk az LG."

Ez most valami vicc akart lenni ugye? :D :))

(#47) macskea válasza emvy (#36) üzenetére


macskea
őstag

Hát igen, az alacsonyan tartott komplexitással könnyebb gazdaságos gyártást elérni. Ebből kifejezetten nem értem például a Samsungot, mert ők már tényleg túlzásba viszik ezt a rókabőr témát... és elsősorban nem a dizájnra gondolok, az hogy az egységes, az rendben van, hisz "one face to customer" van minden iparágban, el kell fogadni. Szerintem az Apple-nek, ha a belső memória méret variánsokat is beleszámolom, sincs összesen tíz aktuális modellje, még lehet sokat is mondtam. Nyilván az alsó házban ők nem versenyeznek, de egyrészt lehet az Androidnak sem kellene (illetve egészen pontosan az androidos telefonokat gyártó cégeknek), másrészt annyi sok apró különbség miatt adnak ki egyesek új modelleket, hogy az ember tényleg nem látja az okát. Pl.: ne mondja nekem senki, hogy a Samsungnak minimum ÖT féle androidos modellel kell jelen lenniük a 15-25e forintos szegmensben. És akkor még a Duos modelleket nem is néztem. Félreértés ne essék, nem akarok flamelni, csak szerintem a vevőiket is szivatják, meg magukat is. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#48) BoB


BoB
veterán

Backdoor-ról nem volt még szó? ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#49) emvy válasza Hegzsa (#46) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, miert lenne vicc? A VW valoszinuleg olcsobban le tudja gyartani ugyanazt az autot, mint mondjuk a GM, mert hatekonyabb a beszallitoi lanc, etc. etc.

while (!sleep) sheep++;

(#50) azopi74 válasza emvy (#49) üzenetére


azopi74
addikt

Gondolom arra utalt, hogy ugyanazt a telefont nem gyárthatja (gyártathatja) le, mert azt az LG tervezte, és LG logo van rajta. Csak akkor, ha az ODM díjat is kicsengeti az LG-nek, meg a branding használati díjat, és úgy már nem biztos, hogy olcsóbb lesz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.