Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Ilyenkor kicsit sajnálom, hogy már nincs nálam a Z :) Kíváncsi vagyok, hogy milyen lett :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2) roli543


roli543
őstag

Örvendetes :) remélem a z1em is megkapja hamarosan :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Muszáj neki. Értelmes gyártó évente ad ki csúcskészüléket. Miért? Tekintve az előfizetések 2 éves voltát (nem csak nálunk), minden másodikat megveheted. A Sony két év alatt majdnem négyet adott ki. Magát szivatja, mivel illik megcsinálnia a frissítéseket. Az Xperia Z 2013 januárjában jelent meg, szóval alig múlt két éves.
Én nem hasalok el a hirtől. Amúgy a Lollit illene megkapnia minden 2014-ben megjelent telónak. Igen, még az xperia e1-nek is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) Aryon87 válasza janeszgol (#3) üzenetére


Aryon87
félisten

A 2013-as modellek is megkaphatnák, köztük esetleg az én telefonom is :DD Xperia SP... Főzőtt ROM "tartja életben" ;]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#5) Fkris


Fkris
őstag

Kalapemeles!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#6) blagolf válasza janeszgol (#3) üzenetére


blagolf
senior tag

Szerintem nem lehet őket leszólni. Az S3-ra örülnek hogy kijött a 4.4.4. A többi vele egyidős telefonról meg ne is beszéljünk.

Üdv, Zoli

(#7) janeszgol válasza blagolf (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Galaxy S3 2012 április.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) gabe_ válasza blagolf (#6) üzenetére


gabe_
őstag

Persze, ezzel is "ösztönöznek", hogy vegyél új készüléket.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#9) blagolf válasza janeszgol (#7) üzenetére


blagolf
senior tag

Azzal van egy kategóriában.

Üdv, Zoli

(#10) benike1999


benike1999
tag

Én tegnap frissítettem a Z Ultrámat és nagyon meg vagyok elégedve a lollipoppal. Nem eszik sok memóriát és nagyon gördülékeny a felüle!!! Viszont van egy bug amit meg szeretnék osztani veletek: ha a futó alkalmazásokat megnyitod és közbe hívnak akkor random újraindul a rendszer de ennek ellenére egész jól sikerült a nyalóka!!!

(#11) janeszgol válasza blagolf (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Nincs. Az S3 hardvere kb annyira erős, mint a kétmagos Snapdragon 200. A Z-ben Snapdragon 600 van, mint a Galaxy S4-ben, ami 2013 márciusi. :R

Ráadásul az S4 promóciója azt volt, hogy ellenfelet állít az Xperia Z-nek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) benike1999 válasza janeszgol (#11) üzenetére


benike1999
tag

Baromságot írtál ugyanis az S3 Exynos-a oda vissza veri az S200-at inkább a mai Snapdragon 400-al van egy szinten!!!

(#13) danee91 válasza janeszgol (#3) üzenetére


danee91
senior tag

Az 512 MB RAM-ot még anno 4.0-val sem élveztem annyira, nemhogy 5.0-val, de ez csak 1 vélemény.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#14) blagolf válasza janeszgol (#11) üzenetére


blagolf
senior tag

A Z-ben "Egy Qualcomm gyártmányú APQ8064 lapkáról van szó, mely a negyedik generációs Snapdragon család Pro alfajába tartozik, a csíkszélessége 28 nanométeres."

Az S4-ben "Bizonyos régiókban a Samsung saját gyártmányú Exynos lapkakészletének legújabb, nyolcmagos processzorral szerelt változatát pakolják a borítás alá, máshol pedig egy Qualcomm Snapdragon 600 SoC látja el a számítási feladatokat"

Egyikünknek sem volt igaza. Erőben a kettő között van. Tök mindegy a Samsung sem adja ki az alaptelefonjaira az 5.x.x-et, meg a többi gyártó sem. Megjegyzem jól is teszik.

Üdv, Zoli

(#15) myckie2 válasza benike1999 (#12) üzenetére


myckie2
őstag

De a lényeg, hogy semmiképp nem az Xperia Z ellenfele.

(#16) babkukta


babkukta
senior tag

Ez korrekt! Igaz felső kategória volt, de megkapta. Egyértelmű, h egy flagshipet másképp támogatnak, mint egy alsó vagy középkategóriás telefont. Lassan 2 és fél éves telefon (közelebb van hozzá, mint a 2höz), ahoz képest tényleg egy szava nem lehet a Z tulajoknak. Szerintem innentől viszont nem kérdéses, h nem fog többet kapni. De nem is ez a lényeg, hanem az, h normális, gyors, stabil rendszerrel hagyják itt!!! :K Ha ez sikerül, akkor minden elismerésem :R

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#17) blagolf válasza babkukta (#16) üzenetére


blagolf
senior tag

+1 :C

Üdv, Zoli

(#18) janeszgol válasza blagolf (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen tévedtem. Xperia Z: APQ8064 (S4 Pro), S4: APQ8064T (Snap600), de ez az LTE verzió. A sima S4: Exynos 5 Octa 5410. Néha ez, néha az került ki győztesként.
Van küülönbség az APQ8064 és az APQ8064T között? Szerintem nem sok. De igen, nem Snap600-nak hívják a Z-ben lévőt, ezt elbaftam. :R

benike1999: Mali400MP4 kb egy szint az Adreno 302-vel. Processzorban valóban gyorsabb a kétmagos S200-nál kb 30-40%-kal, de nem többel. A 4 magos S200 majdnem 4 magos S400 szint. Azok kiröhögik a Galaxy S3-at.
Már csak azért sem logikus, mert ha igazad lenne, akkor a Galaxy S3 egyforma erős lenne a Galsxy S3 Neoval. Holott utóbbi kétszer olyan gyors.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) #13110016


#13110016
törölt tag

Az eddigi legjobb ROM a Sonytól.
A most kiadott 17 megás lolli frissítéssel jobb mint az annó javított 4.3-as verzió. Baromi smooth a rendszer, majdnem egy giga szabad memória....

[ Szerkesztve ]

(#20) Luck Dragon válasza #13110016 (#19) üzenetére

Ez jó hír,:9
A cikkhez ,örvendetes hogy a Z megkapta a frissítést. :) Csak egy kicsit visszább kellene fogniuk magukat a csúcskészülékek kiadásával.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) isti215


isti215
tag

Respect a sonynak.Bár az akksi kicsit jobban merül mint 4.4en.

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#22) Tomi_Ohl válasza Luck Dragon (#20) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ennek mi köze van hozzá? :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#23) phanze válasza janeszgol (#18) üzenetére


phanze
aktív tag

"Holott utóbbi kétszer olyan gyors." nem teljesen okos ez a megfogalmazás. :)

(#24) Deske89 válasza roli543 (#2) üzenetére


Deske89
csendes tag

Nekem Z1-re már vagy 2 hónapja megjött.

(#25) Quqesz válasza Deske89 (#24) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor szerencsés vagy. Nekünk a Z1c-re azóta sem jött meg(hun,kártyafüggetlen)...az asszony lg g3s-re később jelentették be,de már lassan egy hónapja megjött ota-n.......

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#26) m1lan válasza janeszgol (#18) üzenetére


m1lan
őstag

Ennyi hülyeséget honnan szedtél össze? :U

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#27) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

:C

(#28) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Grat Sony :C
Az S után felüdülés ez a telefon. ott nagy gané lett az utolsó soft, de itt nagyon kellemes.

(#29) Dhampir


Dhampir
félisten

Az X8 után az E4 a második androidos Sony mobilom és nagyon szeretem, elégedett vagyok vele, függetlenül attól, hogy lesz-e rá "Nyalóka" vagy sem. :)

(#30) Penguin95


Penguin95
senior tag

Ahogy látom, a MultiROM egyelőre nem szereti. Na majd talán később.

(#31) edemke007


edemke007
tag

Kicsit ironikus, mert a gyári független Z1C-re nem jött még ki, pedig nem szürke importos, magyar piacra szánták, SonyCenterben vettük...

(#32) Underground2


Underground2
tag

Szerintem a Z a világ egyik legjobb telója lett! lassan két éve használom és még nem volt vele bajom!
pedig nyúzom össze-vissza és nálam gyorsan belassul egy teló! már vagy 4x ejtettem le és még csak meg sem látszik rajta (tok nélkül, de nem betonra)!

Viszont nekem annyira nem jön be ez az új "Beállítások" menü, h ez végett lehet nem is fogok frissíteni!
eddig is alig volt látható pár opció, így még annyi se!
sokat kell tekerni lefele és még csak nem is lehet változtatni a sorrendet!

nem nagyon merültem még el benne, javítson ki valaki ha tévedek :)

You'll never walk alone!

(#33) janeszgol válasza m1lan (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor lássuk az érveidet. Vagy a fentebbi komával csak egyszavas fikázásokig jutsz? :U

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) Luck Dragon válasza Dhampir (#29) üzenetére

Vasaroltál egy E4-et? Használd egészséggel. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#35) m1lan válasza janeszgol (#33) üzenetére


m1lan
őstag

Az S3 ellenfele Sony vonalon az Xperia T, nem pedig a Z.

Az S3-ban található Exynos proci teljesítményben a négy magos Snapdragon 400 szintjét hozza, és a Mali 400 MP4 sem sokkal marad el az Adreno 305-től.

Az S3 Neo-t nem tudom, hogy te hol láttad 2x gyorsabbnak, Youtube videókon én nem érzek különbséget köztük.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#36) #03372544 válasza babkukta (#16) üzenetére


#03372544
törölt tag

Felröppent a hír, hogy augusztus környékén jön még egy 5.1 frissítés, nem tudom mi igaz belőle.
Mindenesetre az 5.0.2 nagyon jól sikerült, gyakorlatilag kaptam egy új telefont, nagyon gyors lett és szép is A felület .

(#37) janeszgol válasza m1lan (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

1, Én nem is állítottam, hogy az S3 ellenfele a Z lenne. Ha elolvasod, pont az ellenkezőjét írtam.

2. Oké lehet eltúloztam a kétszeres sebességet. S3 vs A3 De láthatóan gyorsabb. Kb 40%-kal. (De lehet jobban kijönne, ha nem lenne a TW.)

3, Eltúloztam.

Mali400MP4 vs Adreno 305: Itt egy teszt.
Nem mindenhol egyértelmű a 305 előnye, de a legtöbb esetben az Adreno 225 szintjén van a 400MP4, és attól a 305 másfélszer erősebb. (Bár telefon-specifikusak a tesztek.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) #65577472 válasza Underground2 (#32) üzenetére


#65577472
törölt tag

No offense, nekem is volt Z-m több, mint egy évig, szerettem nagyon, sohasem hagyott cserben. De "a világ egyik legjobb" telefonjától olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől. 2013-ban TN panel használata a felső kategóriában a Sony-tól egy rossz vicc volt, csakúgy, mint a gyenge minőségű ragasztó használata, amivel összerakták. Tény, hogy frissítéseket kapott gazdagon, ez dicséretes.

(#39) m1lan válasza janeszgol (#37) üzenetére


m1lan
őstag

Én nem a benchmarkoknak hiszek, hanem a hétköznapi használatnak. Ráadásul az A3-ban S410 van már Adreno 306-tal, ráadásul alacsonyabb felbontáson (qHD) :)

Tény, hogy az S3 hardvere már koránt sem csúcs, de azért a lassútól is elég messze van. Rengeteget játszom az S3 LTE-n, nálam eddig nem mutatkozott meg a CPU vagy a GPU gyengesége.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#40) janeszgol válasza m1lan (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

A mobilarénás számok tévesztettek meg. Nem is gondoltam volna, hogy az S3 ilyen erős. Pedig használtam egy ideig, de régen (2013, 3G-s). Lehet majd beszerzek egyet olcsón (LTE-t lenne jó, de a 3G-s sem rossz).
Szép időket idéz. (Köztük egy nyaralást is.)
:R

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) no more


no more
addikt

Jobb később, mint soha. ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#42) -=ZsocC=-


-=ZsocC=-
tag

Xperia ZR-re tegnap este feldobtam, már bele is vagyok költözve :)
Ami újdonság:
- Smart Lock ("megbízható" bluetooth eszköz, helyszín, arc, hang adható hozzá, így ha valamelyik feltétel teljesül: helyszín megfelel vagy eszköz csatlakozik, nem kell feloldási alakzatot vagy pinkódod pötyögni)
- ne zavarj funkció (időintervallumra is)
- időbeállításnál nem függőlegesen kell "pörgetni" a digitális órát, hanem kör alakú órán kell bökni az időt (mint már régóta pl a google Keep-ben emlékeztető hozzáadásakor) (időzítőnél még mindig görgetni kell)
- töltéskor a zárolási képernyőn visszajelzés "X óra a teljes töltöttségig"
- új óra widgetek
- kezdőképernyő Landscape nézetbe fordulásának engedélyezése (nem csak dokkolva fordul el)
- megjelent az Ultra Stamina (ebben sajnos csak és kizárólag az "Üzenetek" app fut, holott SMS-ekre is a Hangouts-ot használom.. ez nem az igazi így)
- Megjelent a felhasználói fiókok (vendég fiókkal)
- PlayStation app
- Nagyobb ikonok
- Minden futó app bezárása gomb
- App-tól függő színes értesítési sáv
- Appok átvitele SD kártyára
- Beállítások között lehet keresni

Ami változott:
- új (gyorsabb) billentyűzet, + felső sorban ékezetes karakterekkel(sajnos nem kikapcsolható)
- Mobile Bravia Engine 2 (régebben az első kiadás volt)
- megújult a naptár (widget is), számológép, vezérlőgombok(vissza, home, futó appok)
___________________________________________________________
- néma/hangos mód közti váltás már csak a hangerő billentyűkkel lehetséges (se a gyors kapcsolók közt nincs, se a kikapcsoló gomb hosszú nyomása után megjelenő menüben.. ez zenehallgatás közben lehetetlenné teszi a néma módra váltást)
illetve nincs külön néma/rezgő/hangos.. helyette:
-Néma (se hang se rezgés)
-Prioritás (csillagozott névjegyekre korlátozás, időintervallum.. ne zavarj funkció)
-Hang (ezen belül van a csak rezgő mód is)
Csak rezgéshez le kell halkítani "minimumra", vagy a hangerőszabályzó skála melletti harangra kell kattintani.
A zenelejátszást pedig sajnos meg kell állítani mindehhez.
___________________________________________________________

Negatívumok:
- a néma módra lehetne még valahol kapcsoló
- a Zene appból nekünk kimaradt az "Alvási időzítő" :(

Összegzés:
Szépen megújult felület, kézreálló. Végre egy kis vérfrissítés :) Fogyasztásról még nem tudok mit mondani, melegedni melegszik ahogy eddig is. A telefon gyorsan ébred, gyorsan felnyílik. A billentyűzet sebessége is javult, a menü smooth. Használat közben a memória 2/3át töltöttem meg, ha mindent bezárok kevesebb mint a fele foglalt a 2GB-nak.

[ Szerkesztve ]

javíts ki nyugodtan ha tévedek! :)

(#43) Tomi_Ohl válasza -=ZsocC=- (#42) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Az extra ékezetes sort ki lehet kapcsolni. Ott ahol a nyelveket választod, mellette ráböksz a kis billentyűzet ikonra, és kiválasztasz egy másik kiosztást. Csak a Magyar QWERTZ-en van így.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#44) wolfati


wolfati
csendes tag

Sziasztok!
Légyszives segítsetek hogyan tudom frissíteni a szeretett Z-met. Az update center szerint nincs rá ujabb frissítés.Előre is köszi!

(#45) roli543 válasza Deske89 (#24) üzenetére


roli543
őstag

Tegnap este végre nekem is, és nagyon tetszik :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#46) Penguin95 válasza wolfati (#44) üzenetére


Penguin95
senior tag

A Flashtool-al találkoztál korábban?

(#47) wolfati válasza Penguin95 (#46) üzenetére


wolfati
csendes tag

Itt az ideje hogy megtanuljam. Tudsz segíteni?

(#48) Tomi_Ohl válasza wolfati (#47) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Innen szedd le.
Szükséged lesz még az ftf fájlra is, pontosan melyik Z-d van?

De még előtte megnézhetnéd PC Companion-nel is, nekem volt, hogy csak az jelzett.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#49) Penguin95 válasza wolfati (#47) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ment pü.

[ Szerkesztve ]

(#50) wolfati válasza Tomi_Ohl (#48) üzenetére


wolfati
csendes tag

Szia!
Ez pontosan egy c6603 si1270-4231.2
A pc companion szerin a 4.4.4 a legfrissebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.