Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ügyes megoldás. Én is hasonlón gondolkodom már egy ideje. Itthon van egy Fuji AV200-as gépem ami egész jó képeket lő, azonban az energiaellátását csapnivalóan oldották meg. Hosszabb ideig használni csak AA elemmel lehet újratölthetővel igen rövid az élettartama (még normális 2500mAh-al is). Elvileg van a beállításokban opció hogy a kettő közül melyikkel használom (elvileg a cut-off voltage-et állítja), de ahogy észrevettem semmit sem ér, mindkettővel ugyanaddig megy NiMH-val is.

Pont azon akadt meg nálam a kivitelezés hogy az elem bay-be hogy vezetem be a kábeleket, de a battery holderes megoldás igen elegáns ötlet, már be is rendeltem ebayről. :)
A Nokia BL-5C akkum pedig készen áll a műtétre.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2) hcl válasza Dr. Romano (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Cinkakkuval sem jó? Azoknak helyből magasabb a kapocsfeszük. Esetleg Eneloop/Recyko? Bár én is pont azt nem akartam venni ebbe a gépbe, felesleges lenne.

Az elemtartóba be lehet vezetni sokféleképpen a kábeleket, de pl. wire-wrap huzal a legtöbb esetben a csukott ajtón is kifér.

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Ha működik akkor csak jó lehet, az emberek a képeket nézik, nem az eszközöket amikkel készültek :D
Én is gyakran alkotok hasonló dolgokat :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#4) hcl válasza AllTheBest (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fényképezőgéptesztek fele a cucc külsejéről szól :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.