Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Hihetetlen hogy erre éveket kellett várni (ABC sorrendre gondolok elsődlegesen). Még pár év és kikapcsolható lesz a kötelező betűfelsorolás az appok között. Twice as amazing!

(#2) section9 válasza kcsa (#1) üzenetére


section9
őstag

Sajnos egyet kell értenem veled.

(#3) HKorn


HKorn
addikt

Lényeg az, hogy jönnek szépen az updatek, érezni a fejlődést.

Mondjuk a QHD-s telefon az nem tudom minek, gondolom, hogy ne maradjanak le.

Run&Ride

(#4) Воланд


Воланд
titán

hat, a "fejlesztoknek" lehet, hogy kint lesz iden, de hogy a szolgaltatokon keresztul nem fog megerkezni az is biztos. igy alapvetoen az egesz gyors frissitesi rendszer nem is er semmit a felhasznalok reszerol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) gabancs


gabancs
addikt

Nagyon el akartak ütni az IOS és Androidtól. Tegyük hozzá, sikerült is nekik. De az igazság az, hogy az IOS vagy akár az Android fejlesztői nem hülyék. Amit kitaláltak, azt azért csinálták olyanra, mert így ésszerű, kényelmes, felhasználó barát.
Ugye, hogy csak bekerült az értesítési sáv is. Lassan rájönnek, hogy nem lesz más út, mint másolni a 2 nagyot. De nagyon nyögvenyelősen csinálják. Persze ha nem kell a piaci részesedés.....

(#6) StanDoFF válasza kcsa (#1) üzenetére


StanDoFF
tag

Én viszont nem értek veled egyet! Mondjuk egy Youtube alkalmazást sokkal hamarabb el tudom indítani, az Y betű megnyomásával, minthogy végig görgetem az összes appot!
Ha neked ez problémát jelent, akkor vagy kevés alkalmazásod van, vagy nagyon sajnálni tudlak, hogy egy könnyítést akarsz száműzni...

(#7) joey04 válasza StanDoFF (#6) üzenetére


joey04
titán

nem akarja száműzni. Segítek, kiemelem a lényeget: kikapcsolható lesz

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) HKorn válasza StanDoFF (#6) üzenetére


HKorn
addikt

Persze, ha sok app van fent jó dolog, de akinek kevés annak meg zavaró.
Tehát a legjobb megoldás, hogy kapcsolhatóvá kell tenni, aki akarja használja, aki nem, az meg nem :)

Run&Ride

(#9) kcsa válasza joey04 (#7) üzenetére


kcsa
veterán

Köszi, megelőztél :)

(#10) section9 válasza gabancs (#5) üzenetére


section9
őstag

Hát, nálam kábé az volt az egyetlen dolog ami hiányzott. Minden másban jobb a Windows Phone számomra. :)

(#11) Pali1119 válasza gabancs (#5) üzenetére


Pali1119
tag

"Ugye, hogy csak bekerült az értesítési sáv is."

Mert sírtak a zemberek, hogy droidra is van, hát itt miért nincs. Alapesetbe nem is kéne bele.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#12) Kand Úr


Kand Úr
csendes tag

És az melyik frissítéssel fog érkezni, hogy hívás közben folyamatosan rezeg a telefon? Mert ez így elég ciki 2014-ben. :F

(#13) Fr0z3n válasza Kand Úr (#12) üzenetére


Fr0z3n
őstag

What? :F Hívás közben rezeg? Arra gondolsz, hogy cseng+rezeg? Duma közben elég xar lenne ha rezegne. Ez nem vibri, hogy orrba szájba rezegjen ;]

(#14) gabancs válasza Pali1119 (#11) üzenetére


gabancs
addikt

Abban a formában, hogy bele erőszakolták nem is csodálom, hogy nem hiányzott.
De egy olyan rendszeren, ahol gondolkoznak is, igen hasznos tud lenni. És nem négy kapcsoló van benne.
Maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül sírták ki. Csak sajnos ezt is MS módra valósították meg.

(#15) Kand Úr válasza Fr0z3n (#13) üzenetére


Kand Úr
csendes tag

Ott a pont. :) Cseng+rezeg lenne a cél

(#16) HKorn válasza Kand Úr (#12) üzenetére


HKorn
addikt

HTC-k már kezdetek óta tudják, Nokiáknál meg máshogy van, ez ilyen.

Ettől nekem nem igazán van hiányérzetem.

Run&Ride

(#17) kispalya


kispalya
tag

Nekem meg a sima 8.1 sem jott meg (Lumia 820+voda) :(((

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#18) roli543 válasza StanDoFF (#6) üzenetére


roli543
őstag

,,A frissítéssel végre ábécé sorrendben jelenhet meg a kissé kaotikus beállítások menü,,

Nem a főmenü, hanem a beállítások. Arra pedig ráfér, sőt még akár kategóriákra is oszthatnák.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#19) Glenda válasza gabancs (#14) üzenetére


Glenda
addikt

Szerintem meg a fejlesztők körmeit kellett volna lecsupálni. Ott a live tile, az tud értesíteni. Ott a Me tile is, ami kezelhette volna az értesítéseket is (akár azokat, amiknek nincs kinn csempéjük a kezőképernyőn).

Nem feltétlenül tartom jó dolognak az ilyen nagy méretű kinyílást.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#20) etohun


etohun
aktív tag

Tényleg egy nagyon egyedi rendszert sikerült letennie a windowsnak, de még mindig van hova fejlődni, hogy egyenrangú legyen a két naggyal.

(#21) catroot válasza Pali1119 (#11) üzenetére


catroot
veterán

Dehogynem kellett.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#22) rnyk


rnyk
tag

Jo lesz ha rendet raknak a beállítások menüben végre. Vagyis rend van ott amúgy, csak egy sajátos. Először vannak az MS által bepakolt alapbeállítások aztán jönnek a készülék gyártó által belepakoltak (Nokia hang meg kijelzo bellitasok stb) na ezek mintha a frissítésük dátuma/build alapján lennek növekvő rendben a lista második felében...

Mondjuk amit en szeretnek a beállítások köze egy kedvencek menüt, oda be lehet válogatni a legfontosabbakat oszt jolvan...

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#23) kcsa válasza roli543 (#18) üzenetére


kcsa
veterán

ne csak write-onlyban fórumozz ;]

(#24) Sn00k


Sn00k
veterán

Ismerősöm kérdezte, milyen telefont ajánlanék neki, mert most venné élete első okos telefonját. Igazából droid + ios vonalon van tapasztalatom, de a wp-vel nincs, azon kívül, hogy fogtam már a kezemben és nyomkodtam is rendesen, de még nem birtokoltam. A lényeg, hogy szerintem a WP rendszere annak ellenére, hogy nem a nagyok által kitaposott utat követi szerintem elég egyszerű kezelhetőséget biztosít. Úgyhogy én első okos telefonnak egy WP készüléket ajánlottam neki, remélem nagy megelégedéssel fogja használni és nem fog majd megkergetni... :DDD

3njoy the Lif3

(#25) Vertigen


Vertigen
csendes tag

Vicces olvasni, hogy a Microsoft az iOS és az Android rendszereket akarja utolérni. Sokkal inkább igaz, hogy próbál a BlackBerry, vagyis a BlackBerry 10 előtt maradni -- ami mellesleg szintén most fog frissülni, és már eleve fényévekkel jobb (értsd: használhatóbb, több ötletes megoldással, közös üzenetkezelő rendszerrel stb.) a Windows Phone-nál. És akkor a hardverről még nem is beszéltünk...jön a Passport. Persze néhány WP mobil maga lenne a tökély BB 10-zel a fedélzetén.:D

[ Szerkesztve ]

(#26) Glenda válasza Vertigen (#25) üzenetére


Glenda
addikt

Szerintem meg a Firefox OS a legjobb.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#27) Воланд válasza Vertigen (#25) üzenetére


Воланд
titán

alapvetoen tok mindegy, hogy xy rendszer milyen, ha nulla marketing van mogotte.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) Vertigen válasza Воланд (#27) üzenetére


Vertigen
csendes tag

Igen, ezt a BB is kezdi felismerni és cselekszik is talán. Addig is az elégedett júzerekre támaszkodik.

(#29) Воланд válasza Vertigen (#28) üzenetére


Воланд
titán

aha. :DDD ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30) Sn00k válasza Vertigen (#25) üzenetére


Sn00k
veterán

Igazán nagyon csinos a passport, de ergonómiailag számomra 1-es. Ilyen nagy bumszli kocka telefont már rég nem láttam manapság. Azt nem vitatom a rendszer jó, ami rajta fut, de ez a külső szerintem nagyon el van szúrva, ez aztán nem fogja megkönnyíteni a hordozhatóságot meg a kézben való használatot...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#31) Vertigen válasza Sn00k (#30) üzenetére


Vertigen
csendes tag

Szerintem már önmagában a Passport egy ütős marketing cucc, hiszen mindenkiből kivált valamilyen határozott véleményt a szokatlan kialakítása, formája. :)

(#32) Glenda válasza Vertigen (#31) üzenetére


Glenda
addikt

Ha ez így lenne, akkor a Kin a szappantartó formájával eladási rekordokat döntött volna.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#33) Vertigen válasza Glenda (#32) üzenetére


Vertigen
csendes tag

Lehet, de ez már nagyon off.:)

(#34) lexter00


lexter00
őstag

Hát lehet hogy én vagyok igénytelen de szerintem a wp tökéletes op rendszer gyors és egyértelmű droidon keresni kelletett a dolgokat itt 1-2mp és már meg is van.Szeretem na :D Na és az offline navi az meg csúcs nagyon megbízható és pontos.

(#35) dsr


dsr
senior tag

Az abc sorrendes beállítási opciókat eddig is megcsinálhatták volna , jóval megkönnyítette volna sok kezdő wp-s helyzetét :)

(#36) Sn00k válasza Vertigen (#31) üzenetére


Sn00k
veterán

Na jah! Lehet, hogy kivált, de ettől nem fogják jobban venni az emberek... :U

3njoy the Lif3

(#37) azopi74 válasza Vertigen (#31) üzenetére


azopi74
addikt

Igen, ebben igazad van. És ez a határozott vélemény rendkívül változatos, az "Úristen, ez mi a f*szom"-tól az "Elmennek ezek a p*csába"-n át egészen a "Hová gurult a gyógyszerük?"- ig. Egy szűk hipszter rétegnek persze biztos bejön, mert az nem tagadható, hogy figyelemfelkeltő. Talán most, hogy a manager piacot elvesztették, újabb niche marketet keresnek maguknak :)

(#38) etohun


etohun
aktív tag

A bb rendszere fantasztikus, csak a készülékek jártak eddig kompromisszummal, viszont messze nekik kéne ott lenni még így is a piacon ahol a wp van. Ennek ellenére a wp n is egyre több felhazsnálóbarát megoldás található.

(#39) ddudas


ddudas
tag

Megint oda fajult a téma hogy szerintem ez a rendszer jobb szerinted meg az, és a wp ha tetszik akkor igénytelen vagy. Én a második WP8-as Nokiámat használom, és elégedett vagyok azzal, hogy még idén megkapom a GDR2 (dev) frissítést. Ez szerintem önmagában a platform mellett szól, hogy az első WP8-as készülékek a 6. frissítést fogják megkapni. Szvsz.

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#40) szőröscica válasza kispalya (#17) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem sem egy hivatalos, független 8x-re. Röhej.

(#41) rnyk válasza Glenda (#32) üzenetére


rnyk
tag

Rohadt regota keresek mar egy Kin1-et :) az valami hat erdekes mind az os mind a keszulek :)

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#42) sokol


sokol
tag

HTC 8S-hez mikor jön már meg a sima 8.1?

(#43) erahurka


erahurka
félisten

Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, felesleges a lehúzható értesítési központ. Meg lehetett volna oldani máshogy, csempésebben, de szükséges volt hogy legyen valami amit appból való kilépés nélkül elő lehet hozni és ad egy kis preview-t az üzenetekről meg ilyesmikről hogy ne kelljen belépni ha érdekel mi van.

Én egyébként kapkodást érzek az MS részéről. Meg sem próbálták egyedire csinálni az értesítési központot, meg sem próbáltak egy más megoldást (pedig volt egy tök jó koncepció youtube-on) hanem fogták és megcsinálták azt amit az emberek ismernek. Érzik hogy pengeélen táncolnak azzal a ~3%-os piaci részesedéssel.

Ha már kommentelek, bővebben kifejtem a véleményem WP-ről. Eljárt felette az idő. Szépen kijelölte a minimalista vonalat, jól néznek ki (általában) ezek a panoráma appok, de valahogy nem feltétlen praktikusak. Miért kell, hogy a képernyő negyedét elfoglalja felül az alkalmazás neve? Miért kellenek olyan nagy betűk a menüpontoknak, miért nem lehetnek egyértelmű piktogramok? Nem mondom, van ahol jól áll ez a külső de sokszor nem, és az elfordított nézetet is ellehetetleníti.
Ahogy korábban írtam, kijelölte ezt a minimalista vonalat amit a többi platform is követ, de túlzásokba estek. Szerintem enyhíteni kellene, bár akkor megint ott vagyunk, hogy túlzottan hasonlítani fog a többi OS-re ahhoz, hogy érdemes legyen ezt használni helyettük.

(#44) Neurotoxin válasza ddudas (#39) üzenetére


Neurotoxin
őstag

"Megint oda fajult a téma hogy szerintem ez a rendszer jobb szerinted meg az, és a wp ha tetszik akkor igénytelen vagy." Én már ezzel nem foglalkozok, a végén úgyis oda jutunk ki, hogy szarcsempe, butább mint a droid és társai. Végre egy letisztult rendszer, amit nem a 20.-ik custom Rommal lehet használni..

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#45) laci1892 válasza kcsa (#1) üzenetére


laci1892
senior tag

Arra leszek kíváncsi, mikor kerül be egy k**a hívásidő számláló ( . . . ) lehet csak a GDR3-ba :\

[ Szerkesztve ]

(#46) zsoltek válasza Glenda (#19) üzenetére


zsoltek
aktív tag

Nem muszáj használni. Sokan sírtak a beállítható háttér miatt 8.1en, és sokan üdvözölték. De ezt is vagy használod vagy nem. A fanyalgóknak is oké meg azoknak is akik várták. Ha te a csempéken akarod olvasni az értesítéseket Továbbra is megteheted.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#47) no1r válasza Glenda (#19) üzenetére


no1r
őstag

vagy ahogy már említették korábban mások is, nem jobbra hanem balra swipe

(#46) zsoltek: a gond ott van, hogy amíg sokan sírnak valami funkció hiányáért, vagy kivételéért / megváltoztatásáért, az az érvük hogy majd ha akarod használod ha nem akkor úgy hagyod. az értesítési sávnál hol van olyan opció, hogy kikapcsolhatod ha nem akarod látni? :U

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#48) DaveJr válasza Sn00k (#24) üzenetére


DaveJr
őstag

Barátnőmnek is WPst vettünk első okostelefonnak úgy hogy nekem Androidom volt és használgatta is. Egyszerűen imádja a telefonját (L620). Közben én is váltottam WPre és az az egy-két apróságot ami hiányzik, azokat meg lehet szokni. Vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy nem életbe vágóan fontos. Aki viszont úgy érzi, hogy igen az alapból előitélettel van/volt a WP irányába vagy pl. mániákusan fél óránként kapcsolgatja ki-be a mobilnetet pl. (akinek nem inge....).

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#49) ak76 válasza Vertigen (#25) üzenetére


ak76
senior tag

"Jön a Passport"
És?
Azon kívül a kétmaréknyi fanatikuson kívül ez kit érdekel még?
Az a telefon olyat fog borulni mint Rottenbiller,azzal a lehetetlen designal,meg a fizikai-touch hibrid kezelőfelületével,így 2014-ben,amikor mind iOs-re,mid Droidra olyan Swype programok vannak amik agyonvernek bármilyen fizikai billentyűzetet.
Mindezt persze jó BB-s szokás szerint iPhone árban,hogy esélyük se legyen a gödörből kimászni...
Persze eladnak majd belőle x százezer darabot,a kritika dícséri majd,aztán felejtik is el a francba,ahogy a Q10-Z10-Z30 is ment a levesbe.

"Addig is az elégedett júzerekre támaszkodik"

Muhahahahahah.. :D
Nem tudom feltűnt e a BB piaci részesedése,mondjuk a 2010-2014-es intervallumot figyelembe véve,a piac hány százalékát sikerült elbukniuk,őőő,úgy a KILENCVEN százalékát?
Merugye' az elégedett felhasználók... ;]

[ Szerkesztve ]

(#50) Arni9010 válasza sokol (#42) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Sajnos rossz hírem van :U
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.