Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) napocska2


napocska2
senior tag

Nem semmi ez az időszámítósdi, elég érdekesen jegyzik az évszámokat. :DDD
Remélem azóta már tenyésztik az egereidet. :K

(#2) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Vannak ott anime-kiadások ötvenezer jenes darabár fölött, azért az már szép pénz ott is. :) Japánból magyar ember nem igazán rendel animét. :D

(#3) darál0w


darál0w
Jómunkásember

torrent miatt kicsapnának?

Lesz majd közös munkacsoport ivászat is valamikor pár héten belül. Erről a keddi megbeszélésen volt szó. Mondták, hogy mikor, de baromira nem emlékszem rá.

erről egy vicc jutott eszembe...

2 székely vágja a fát az erdőbe.
Megszolal az egyik:
-Te, hol van az a nagy füles sapkád??
-Áááá, nem hordom mióta balesetem volt...
-Baleset? Milyen baleset??
-Pálinkával kináltak és nem hallottam :D

a whisky meg nekem is gyanuuuuus....ki iszik korsoval ilyen italt? még Samantha Ewing sem az alkoholista időszakábol a Dallasban.... :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4) ArchElf válasza darál0w (#3) üzenetére


ArchElf
addikt

Ahogy nézem az whisky szódával :)
Japán módra - sok szóda, sok jég, kevés whisky -, hogy ők is bírják :D

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5) ArchElf


ArchElf
addikt

Amúgy nem is lehet rossz :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#6) mave13


mave13
őstag

Üdv!

napocska2: egerek tenyésznek, kísérlet zajlik. :)

Crystalheart: igen, előfordul olyan is. De, gondolj bele. Valakinek ez a hobbija (vannak jó sokan). Keres mondjuk alsó hangon havi 200k jent. Megél úgy havi 100-120-ból. Meg tudja venni, ha akarja? Simán. Japán nagyon drága ország. De, csak nekünk. Itt Tokióban eléggé jól élnek az emberek. Nem tudom, más részeken mi a helyzet, de itt nincs probléma a fizetésekkel. Nem tudom, kollégák mennyit keresnek, gyanítom, mindenki más összeget, így ez eléggé tabu téma az intézetben. Majd lehet, hogy némi szesz után rákérdezek.

darál0w: hát, inkább nem próbálom meg, de elég erős a gyanúm. Itt illegális dolgokról sem nagyon beszélnek, persze, az nem jelenti azt, hogy nem művelik. Egyik sráccal dumáltam egy kicsit erről-arról, ő mondta, hogy annyira nem jellemző a torrentezés.

Vicc jó, nincs sapkám, úgyhogy minden szesszel kapcsolatos hívást azonnal meghallok.

ArchElf: jól látod, itt ez a forma népszerű. Szódával, vagy tonikkal.
A Suntory egész jó. Sőt, kimondottan finom, már a második üveg fogy. :D Alapjában nem szeretem a whiskyt, de nem rossz. Red Labelnél jobb.
Jó az a bemutató írás, amit linkeltél, köszi.

Icewolf || kósza ||

(#7) ArchElf válasza mave13 (#6) üzenetére


ArchElf
addikt

Még ki kell találnom hogy jutok ki oda én is :)
No majd a következő életemben - vagy az azutániban.
Amúgy nem hajnali egy óra van nálad? Aludni kéne :DDD

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8) Crystalheart válasza mave13 (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem előfordul, a legtöbb anime rohadt drága orig japó kiadásban. Szóval ha meg akar valaki venni mondjuk kettőt-hármat egy hónapban, akkor képes kevesebbet enni is miatta. :D

Havi 100-120-ból meg lehet élni? Mennyi egy átlag lakás bérleti díja?

(#9) darál0w válasza ArchElf (#4) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

azt is inkább 2dl-es pohárbol tolják...dehát ők biztos hígan szeretik :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#10) napocska2 válasza mave13 (#6) üzenetére


napocska2
senior tag

Hurrá, ezek szerint sikerült a tervezés. :) Majd úgyis olvassuk, nem szeretnék elébe menni az eseményeknek.
Aztán óvatosan a Suntory-val, nehogy az egérkék igyák meg a levét... ;]

(#11) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Crystalheart: eredeti japán animével nincs tapasztalatom. Én 50000 jent az életben nem adnék érte, az tuti. Vannak fanatikusok, akik biztos megteszik, de itt biztos, hogy könnyebben, mint otthon.
A lakások bérleti díja nagyon széles skálán mozog, úgyhogy nem tudok konkrétumot mondani. Nagyban függ kerülettől, lakás mérettől, stb. A rezsi nekem olyan 5-7 ezer jen körül van, ebben benne van a víz, gáz, villany. Másért nem kell fizetnem. Viszont, alig vagyok a lakásban, klíma eddig nem ment, főzni sem főzök. Nem igazán szeretnek beszélni a munkatársak anyagiakról, remélem, sikerül majd lassacskán infót szerezni erről is, mert érdekel. Az biztos, hogy a fizetésem kb. 2/3-át kapom meg, a többi megy az államnak, meg TB, meg nyugdíj.

ArchElf: nyári időszámítás van otthon, ilyenkor csak 7 óra plusz. Most van 23.40 itt. Ősztől 8 óra lesz. Itt nincs óraállítás, úgyhogy korán sötétedik.

darál0w: hát töményen nem sokan bírnák a képzést. Nem úgy van, hogy elszopogatunk egy üveggel a haverral egy csendes nyári este... :D

napocska2: kísérlet halad, én lassan megyek tönkre a sok hülyeségtől, de alakul a dolog. Nem kicsit máshogy gondolkodnak, mint én, ez elég sok problémát okoz. Suntory kell a hétköznapok elviseléséhez. :D

Icewolf || kósza ||

(#12) napocska2 válasza mave13 (#11) üzenetére


napocska2
senior tag

Óóóó, nagyon meg tudlak érteni! :K Az elmúlt hónap nálam is úgy telt, hogy az otthoni behűtött vodka képe tartotta bennem a lelket napközben. Nem kellett belőle csak egy hármas, de anélkül nehezen bírtam volna a strapát. A családom addig nem is szólt hozzám mikor haza értem, amíg be nem hajítottam a napi adagot. :DDD Pedig nekem csak a jól megszokott munkahelyemen kellett tölteni az időmet, nem pedig egy teljesen más kultúrában, idegenek között. Nem is tudom, hogy én hogyan tudnék megbirkózni egy ilyen helyzettel, de szerencsére ezen nem kell aggódnom, neked pedig láthatóan (olvashatóan) jól megy. Így tovább! :K

(#13) mave13


mave13
őstag

Ha még lennének további hsz-ek, azt légyszi, IDE írjátok. Egy helyen lesz minden mostantól, így nem kell egyre több bejegyzést figyelnem, és nem marad hsz megválaszoltlanul.

Köszi.

Icewolf || kósza ||

(#14) manka33


manka33
újonc

Szia!!! A japán kések tényleg olyan kiváloak? Neked van már olyan? Itt lassan kezdődik az eb. Nézed? Olimpiát is nézni fogod? Szereted a sportot.? A japánok hogy viszonyulnak a sporthoz?

manka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.