Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

Szakállas trükk, szinte ugyanezt a levelet kaptam évekkel ezelőtt.

Thanos was right.

(#2) Geffry


Geffry
aktív tag

Jujj... más néven nemrég nekem is megvolt :) Még kérdezte is hogy miért nem válaszolok :) Szegény...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#3) BiP


BiP
nagyúr

Nekem anyukám kapott gmailre valami Nigériás levelet. Valami külföldi csajszi nevében jött, tört magyarsággal (fordítógép). Anyu illedelmesen válaszolt neki, arra viszontválasz. Ebben már pénzről is esett szó hirtelen. Szerencsére anyu gyanút fogott, és megkérdezett, mi a szitu, így tudtam ajánlani neki, hogy sürgősen felejtse el a levelezést, és többet ne is írjon vissza.

Amúgy az ilyen gyanús esetekben szerintem az a legtutibb, ha az ember visszakérdez pár releváns dolgot. Ha ugyanúgy szajkózzák a hülyeségüket (és főleg pénzt akarnak), akkor azonnal felejtős (de ez mondjuk bármikor, még ha nem is spam), ha pedig nem spam, akkor normálisan válaszolnak, és akkor akár lehet belőle valami. Ha kamu, akkor úgyis kiderül.
Szerencsére ezek a csalók annyira bénák (még), hogy pikk-pakk kilóg a lóláb.

[ Szerkesztve ]

(#4) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Csak azt nem értem, ha ennyi adatot megadsz, akkor azzal már le tudják venni a pénzt?

(#5) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Ez már tényleg régi trükk, remélem nem szaladt bele mostanság senki :)

(#6) Mr.Csizmás válasza doktordrog (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem

a bankot neked kell megkérni az összeg utalására.

cikk: nekem is volt évekkel ezelőtt hogy ilyennel kerestek meg, és PH-s apróról volt szó igen (félreértések elkerülése végett: régi felhasználóival)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) adamssss válasza doktordrog (#4) üzenetére


adamssss
veterán

A pinkódokat a bankok egy bonyolult algoritmusokkal generálják a bankszámla számból, szóval ha illető ismeri ezt az algoritmust, és te megadod a számlaszámod elvileg fel lehet törni, de ennek az eséje minimális.

Jobb az ilyeneket azonnal letiltani és nem foglalkozni velük.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) atee


atee
őstag

Nálam már ott borult volna a dolog, hogy nem postázok :)
Csak személyes találkozós üzleteket kötök. Kivétel, ha már jól ismerem a másik felet.

D-day 2002-01-04 01:54

(#9) ollie


ollie
MODERÁTOR

"3., A fia elvileg orvostan hallgató... Hát megnézem azt az apukát is aki gyermekének a diplomaosztó ünnepségre psp-t küld ajándékba. Igazából nem tudom mit gondolt, hogy majd két, műtét között játszik egy cod-ot? Érthetetlen."

Hát igen, jól tetted hogy nem hitted el, ugyanis az orvostanhallgatók műtét közben játszanak cod-dal. ;]

***

(#10) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Odaírhattad volna, hogy a végén mi lett volna az egészből. Mailben küld egy hamis kivonatot az utalás sikerességéről és Te vagy elhiszed vagy nem.
Amúgy meg az "if you would these possible" szavaknak egymás mellett nincs értelmük így.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11) BloodRay


BloodRay
veterán

Nekem is írt az ürge az itt fent lévő eladó kameránk miatt. :)
Az a vicces nekem már ott gyanús volt, hogy egyből az email címemre írt, nem pedig privátot írt vagy a hirdetéshez kommentet.
Az én címemre Mr Maxwell Henry néven írt. :P
A kamerát is karácsony ajándéknak szánta volna a fiának. :) Jó dolga van annak a fiúnak nem mondom... :)
Mondjuk használt kameráról lévén szó azért megkérdezte hány darabom is van belőle. :))
Természetesen még csak nem is reagáltam a levélre. Megőriztem emlékbe. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12) adamssss válasza CHIPman (#10) üzenetére


adamssss
veterán

Igen ezt írtam is...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) ollie válasza adamssss (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt nem tudom hol hallottad, de oltári nagy marhaság. Nem téged akarlak bántani ezzel, az a marha, aki kitalálta, vagy szándékosan ilyet terjeszt.

***

(#14) gábbor válasza ollie (#13) üzenetére


gábbor
tag

Egyetértek, főleg úgy, hogy bárki(mármint a tulaj) bármire módosíthatja a kódot.

(#15) adamssss válasza ollie (#13) üzenetére


adamssss
veterán

Én a dodge viper hacker oldalon olvastam... De állítólag tényleg nem egy spontán kód...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16) zfarkas válasza adamssss (#15) üzenetére


zfarkas
senior tag

Hát ez egy marha autentikus oldal, nem igazán jó ötlet ezt hivatkozni szvsz.

Raw Dark Pure

(#17) siti válasza adamssss (#7) üzenetére


siti
senior tag

nem egészen, ersténél én adtam meg pinkódot.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#18) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Tavaly nővéreméket is megkereste a laptopja miatt egy hasonló arc, vagy ő, azt nem tudom. Az éppen nigériainak vallota magát, és ugyan csak a fiának kellet nigériába a laptop. Én nem nagyon foglalkoztam vele, egészen addig, amíg nővéremék nem kaptak tőle valami mailt, hogy átutalta a pénzt és etc..etc. Beleolvastam, hát az, hogy egy nigériai nem tud angolul még belefér, de hogy egy kanadai bank sem? Akkor írtam neki szépeket, amire válaszolt. Kinevettem, és mondtam nővéreméknek, hogy felejtsék el. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19) szpal17


szpal17
őstag

Vááá ilyen e-mail-t én is kaptam. Egy eladásra szánt HP géppel kapcsolatban kaptam az e-mail-t, de már akkor leráztam mikor a Nigériát megemlítette. Nekem azt írta, hogy Kanadai, de Nigériában nyit boltot és oda kellene neki egy gép...
Hogyne, persze mindjárt küldöm... :DDD

(#20) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én is kaptam, kapásból töröltem.

(#21) Doom válasza adamssss (#7) üzenetére


Doom
aktív tag

PIN kódot a kártyádhoz kapsz, nem a számládhoz. Magával a PIN kóddal semmire nem mész, a kp felvételhez, kártyás fizetéshez kellenek a kártyaadatok, az utaláshoz kell a megbízásod a banknak, inkasszóhoz pedig a felhatalmazásod. Ha elektronikusan bankolsz, ott pedig usernév és jelszó is kell, valamint sokszor megerősítő SMS vagy token is van. A kért adatokkal nem sokra ment volna szerintem.

(#22) tkazmer


tkazmer
addikt

nincs nagy tapasztalatom az ilyenekkel, de így elsőre szerintem azzal biztosna nem ártasz magadnak, ha megadod a számlaszámod. ezen kívül meg a te feltételeid szerint kell üzletelni, azaz ha a számládon a pénz, mehet a cucc:) ha tényleg nagyon fontos, előre fog utalni ;) :DDD

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Ő, format c-t meg atomot nekije.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#24) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Jó kis figyelemfelkeltő írás.
Én az ilyeneket megnézés nélkül törlöm, ha igazi személy akkor is ha nem akkor meg egyértelmű :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#25) Egzee


Egzee
őstag

Hány ilyet kaptam már istenem...

(#26) janos1988


janos1988
addikt

Jo, tudom en is, meg visit a kamu a tortenetrol, hogy Kanada meg Nigeria, de akkor is. En azt nem ertem, hogy ebbe mi az atveres? Ugyanis ha atutalja a penzt pk-val egyut akkor elkuldom es kesz.

En inkabb arra gyanakszok, hogy a csomagot felhasznaljak mas celra, pl. csempeszesre. :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#27) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Én jobbat kaptam tavaly :D

Everybody lies.

(#28) BloodRay válasza janos1988 (#26) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem meg szimplán adatokra utazik, arra meg várhatsz, hogy utaljon bármit is. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#29) ArGab válasza ollie (#13) üzenetére


ArGab
őstag

Pedig valóban így van, a PIN kód a számlaszámból származik egy bonyolult algoritmussal. Az a PIN kód amit te adsz meg pedig úgy működik, hogy a kártyán eltárolja a te kódod és a "banki" kód közötti offset-et, különbséget, és az alapján számítja ki a megfelelő PIN-t amikor szükséges.

(#30) adamssss válasza ArGab (#29) üzenetére


adamssss
veterán

Igen én is ezt hallottam...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Ismerős a dolog, nekem is volt "szerencsém" egy ilyen levélhez az egyik régebbi hirdetésem kapcsán. Kitartó(ak)...

[ Szerkesztve ]

BÚÉK!

(#32) amanoba


amanoba
őstag

hasonló levelet kaptam én is pár hete...töröltem, mint a szél! :DDD

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#33) Matthu


Matthu
aktív tag

Hali!

Én hírdetek más oldalakon is elég sűrűn. Szinte minden második hirdetésemre jön egy ilyen levél. Ahogy Meglátom a "Dear Seller" kifejezést már törlöm is. Nagyon szerencsétlen aki ennek bedől. Majd pont külföldről akarnak pl kamerát venni, ami ott amúgy is olcsóbb. Arról nem is beszélve, hogy én only MO-n üzletelek. :)

Vigyázzatok azért!

(#34) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Én is kaptam ilyet. Erősen gondolkodtam, hogy
a, írok neki valami velőset vissza
b, hülyítem egy kicsit, ha már játszunk...
c, hagyom a fenébe és egy percet sem fordítok rá

Végül ez utóbbi mellett döntöttem, fáradt voltam frappáns válaszokhoz. Mindenesetre, mint ahogy neked is, minden értelmes embernek meg kell(ene), hogy csördüljön a fejébe a vészcsengő ilyen leveleknél, még akkor is, ha soha nem hallott erről a fajta átverésről, szóval azt hiszem, aki csak egy kicsit is rendelkezik realitásérzékkel, az nem fog áldozatul esni ilyesminek.

(#35) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Én is megkaptam, de nem dőltem be.

(#36) mgoogyi válasza ArGab (#29) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Hát ez nekem fura. Nem mondom, hogy nem így van, de miért nem csinálják úgy, mint minden rendes jelszónál, h számolnak egy hash kódot a pin-kódból (hash = f(pin), pl. MD5) és azt tárolják el.
Amikor te beütsz valami kódot, akkor kiszámolják az ahhoz tartozó hash-t és ha stimmel, akkor jót ütöttél be.
Abban az esetben, amit írsz, ha hozzájutnak a banki kódhoz és a kártyához, akkor a pin-kód is megvan.

(#37) mgoogyi válasza mgoogyi (#36) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Bocs a dupla postért, de akkor a banki kódhoz akárki hozzáfér, akinek van kártyája a banknál ez alapján, merthogy a kezében van kártya az offsettel és a pin kód...

Másik dolog: ez a dodge viper hacker oldal egy vicc... a pin-kódos cikknél ez van:

"Mivel a szerver a PIN számait hexadecimális (a 16-os számrendszer szerinti) formában generálja, egy átrendezési tábla segítségére van szükség, amely minden egyes számot átfordít a szokványos decimális formába. Ezek után tudja összehasonlítani a két számot."

Mióta kell átrendezési tábla számrendszer váltásnál.... Vmi nagyon félre van fordítva...

[ Szerkesztve ]

(#38) Samus válasza doktordrog (#4) üzenetére


Samus
addikt

Nem a pénz lopása a lényeg, hanem a termék. Küldd el, de pénzt már nem kapsz érte. Utalni nem fog tudni, mert ugye a bankok biztonsági kódokat kérnek minden online folyamat megkezdése előtt (kódgenerátoros megoldás, sms kód, stb). De érdekes utánanézni az üzenetben említett banknak is, ami elvileg nem is létezik...Még régebben (és most is) Vaterán is kint volt/van a figyelmeztetést, egy történettel együtt. Letétbe helyezi a pénzt (elmondása szerint), amit abban a pillanatban utal, amint megadod a csomagazonosítót a feladott csomagról. Érdekes, hogy évek óta folyik, és szinte mindig Nigériába kérik valamilyen ürüggyel. Az sem baj, ha a szállítás több, mint maga a termék értéke...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#39) ArGab válasza mgoogyi (#36) üzenetére


ArGab
őstag

A felhasználó adataiból (ált. számlaszám) legenerálnak egy PAN-t, egy egyedi jelszót (ez hexa). Ebből rejtjelezéssel egy PIN generáló kulccsal állítanak elő egy értéket, ez szintén hexa. Ezt egy decimalizáló táblával (0123456789ABCDEF -> 0123456789012345) átalakítják, és az első 4-8 karakter lesz ebből a PIN kód.
Ha a bank lehetőséget ad saját PIN-re, akkor egy offset értéket tárolnak, aminek a segítségével a bank által generált IPIN-ből előállítható a saját, megadott UPIN. (UPIN-IPIN mod 10 = OFFSET), és az offset tárolódik a kártyán ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

(#40) mgoogyi válasza ArGab (#39) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Értem. Ez még akkor is kevésbé biztonságos, mint a hash számolás, mert a kártya és a banki adatok(miből számolják és hogyan a PAN-t ill. mi a titkosítási kulcsa a PAN -> PIN titkosításnak), már rögtön megvan a PIN.
Már azt eleve problémának látom, h generálják a PIN(IPIN)-t. Ill. ha te adsz meg vmit, akkor meg a kártyádban tárolják, h a te általad megadottól(UPIN) mennyivel tér el a generált IPIN.
Ha hast tárolnának csak, akkor semmilyen módon nem lesz elérhető a PIN, bármilyen adatoknak is jutnak birtokába.
Persze az is igaz, ha már vki a banki adatok birtokába tud jutni, az régen rossz...

(#41) aram01


aram01
nagyúr

ilyesmit kaptam már én is :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) mikado


mikado
tag

Szépen megkérni, hogy paypal-ra küldje a pénzt... :)))

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#43) HyP3b0y válasza mikado (#42) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

+1..legyen 2 :DDD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#44) .bableWes


.bableWes
őstag

na én ezért nem nyitok meg külföldi levelet, vagy olyat ami nem magyar szöveggel van megjegyezve, hogy mi is az... egyszer már beszoptam vele...

te is jol tetted, hogy nem bonyolitottál le vele semmit, de én a helyedben nem is válaszoltam volna rá...

angoltudása meg fail :D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#45) Cythyel


Cythyel
senior tag

Érdekes módon én nem hirdetek sehol semmit, és mégis kapom a hasonló leveleket.
De már meg sem nyitom ha a tárgy értelmetlen, vagy a feladó mail címe túl furcsa.

(#46) feka007


feka007
nagyúr

Úristen micsoda angol, sok mondatrésznek nincs is értelme.. :D Jó nagy sz.arok ezek az alakok.. Meg mondjuk azok is kik bedőltek nekik..

[ Szerkesztve ]

(#47) adamssss válasza mikado (#42) üzenetére


adamssss
veterán

Paypal-re elő tud állítani uamis számlát...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#48) Typhoon47


Typhoon47
őstag

ezek már több éves dolgok, nagy lúzernek kell lenni, hogy ilyennek valaki bedőljön...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#49) attisx


attisx
addikt

Ilyen jellegű levéllel még nem találkoztam, viszont heti rendszerességgel jönnek érdekesnél érdekesebb nyelvezetű "hivatalos banki levelek" (szinte már az összes nagyobb magyar bank "megkeresett", egyedül csak az az egy nem, amelyiknél számlám van... :DDD ). Egyik-másik annyira gagyi, hogy aki bedől neki, az meg is érdemli.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#50) Findzs


Findzs
addikt

alapból törlöm a nem magyarul írt e-maileket és üzeneteket mivel egy külföldi ismerősöm sincs :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.