Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macskea


macskea
őstag

Őszintén meglepne, ha ennek a kijelzőnek bármi köze lenne az e-inkhez. Leginkább egy kétpálcás pontmátrix LCD jut róla az eszembe, de e-ink semmiképp.

Egyébként a cikk egyik első mondatában kevered is a két dolgot, majd alkalom adtán - meg ha kiderül milyen kijelző van is benne valójában - javíts.

Amúgy köszi a cikket. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#2) joghurt


joghurt
addikt

Ez mire jó, azon kívül, hogy mutatja az időt? Az írásból nekem az jön le, hogy kb. semmire sem.

Attól miért lenne úszásra tervezve, hogy 1 m-ig (!) vízálló? Ezt már egy fejes túlteljesíti, ráadásul egy kétezer forintos, nyomógombos Decathlon-gazdaságos óra is tud 5 métert. Még a pulzusmérés sem megy ("másnál működik" vs "olvastam már róla, hogy valaki hallott olyat, akinek azt mondták..."). Semmilyen úszással kapcsolatos funkciót nem említesz, pl. hosszak számolása, karcsapás-számlálás stb. (Ebből a fordulók számlálását a legtöbb ilyen órában a gyorsulásmérőből automatikusan megoldják, de még a butábbakon is van alkalmazás az órára, amin érintéssel lehet léptetni.)

Mint írtad, az okos funkciói erősen korlátosak.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) DrBubo77 válasza macskea (#1) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az a baj, hogy egy csomó oldalt végigtúrtam, de nem találtam semmilyen infót eddig a kijelzőről.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4) macskea válasza DrBubo77 (#3) üzenetére


macskea
őstag

Világíts rá szemből, ha ott lesz a számok alatt az árnyékuk, akkor valószínűleg mezei LCD. Árulkodó lehet még a pixelek alakja is, a éles kontúrú négyzetek, akkor is gyanús, hogy LCD. Illetve e-ink esetén, ha oldalt vált, vagy ott kell maradnia az előző oldal szellemképének kicsit, vagy a teljes kijelzőnek csinálnia kell egy fekete-fehér oda-visszát. Szóval sok dologból ki lehet találni, hogy e-ink-e vagy sem. De így a képek alapján nem. :((

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#5) DrBubo77 válasza joghurt (#2) üzenetére


DrBubo77
addikt

Tapasztalat szerint nem csak 1 métert bír ki. :)
Úszásnál elvileg mér csapásszámot, kalóriát, időt. De nem úsztam vele, így ezt nem tudtam kipróbálni. De a cikkben szerepel, hogy négyféle úszásnemet ismer.
Másnál működik a pulzusmérés, itt a fórumon beszéltük.

A múlt héten volt alkalmam élesben is kipróbálni. A telefonom egész héten némára volt véve, az órával volt összekapcsolva. Volt olyan helyzet is, amikor a csengést meg sem hallottam volna a hangos zenétől, de az órán egyből éreztem, hogy hívnak. Meg azt is, amikor SMS-t kaptam. Szóval nem olyan tragikus ez.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6) qqzs válasza macskea (#4) üzenetére


qqzs
őstag

sokan keverik az e inket meg az e papert. szerintem ez e paper akar lenni de lehet csak akar :) pebbleben e paper van

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#7) joghurt válasza DrBubo77 (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Tapasztalat szerint az enyém is túlélt már 10 métert, pedig nem búváróra. De ha víz kerül bele, akkor kicsit macerás a garancia.

Azt olvastam, hogy négyféle úszásnemet ismer. De nem mindegy, hogy ezeket csak a kalóriaszámlálás miatt különbözteti meg, vagy ténylegesen használható csapásszám/hossz statisztikákat is ki lehet nyerni belőle. Neadjisten még azt is megmondja a gyorsulásérzékelő alapján, hogy (az órás kezeddel) mennyire jó stílusban úszol, és a húzás melyik részén kellene dolgozni.

Google barátom azt mondja, hogy számolja is a tempókat és a kalóriákat. De nem tesz többet ennél. Persze ezért az árért ne is várjuk el tőle!

Az appját mindenki erősen szidja, és a megbízhatóságára is többen panaszkodnak. (Mint pl. nálad a pulzusmérés.)

A tej élet, erő, egészség.

(#8) macskea válasza qqzs (#6) üzenetére


macskea
őstag

Nem minden madár bagoly, de minden bagoly madár. :) Az e-paper egy általános gyűjtőnév minden olyan kijelzőtechnológiára, ami visszavert fénnyel működik, és ezáltal alacsony energiaigényű. Az e-ink egy konkrét megoldás ezen a csoporton belül. Szóval nem keverik a kettőt, hanem teljes a fogalomzavar. :)

Egyébként a klasszikus Pebble-ben a Sharp alacsony energiaigényű monokróm LCD kijelzője van. Ami tulajdonképpen nem e-paper, de már a Pebble sem hivatkozik rá úgy. Csak a legelején nevezték annak, után akkurátusan eltüntették mindenhonnan ezt az infót. Klasszikus Kickstarteres projektlefutás...

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#9) ALBY válasza joghurt (#2) üzenetére


ALBY
senior tag

1 méterről az IP68 szabvány beszél, ami annyit tesz hogy bedobják egy káb vízbe és élje túl.
Nem azt jelenti hogy 100cm mélység után beszakad az óra és annyi.
Nincs gomb nem, össze van minden ragasztva, vízálló a háza, semmi extra és lehet benne úszni és maradjunk is ennyiben.

A régi első Pebble classic sokkal jobb szerintem, akár használtan is.
Vagy csak egy MiBand egy mezei korrekt vízálló óra mellé.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#10) DrBubo77 válasza ALBY (#9) üzenetére


DrBubo77
addikt

Igen, az 1 métert a szabványból vettem.
Az egy érdekes dolog, hogy a víz mozgását is időnként érintésnek érzékeli. Ezért is jó a képernyőzár.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#11) macilaci78


macilaci78
nagyúr

128×128 pixeles kijelző. Szóval ez a körbe írható, vagy a kör köré írható négyzet felbontásának felel meg?

Van még pár betűhiba, -hiány a cikkben.

13 ezret sokallok egy ilyen úszásra kihegyezett óráért. A medence hossza fix, az úszómester megmondja. Nem egy komoly matematikai teljesítmény számolni, hány hosszt úszik az ember, és az sem, hogy mondjuk 10 hosszon megszámolja az úszó a karcsapásokat és kihoz belőle egy átlagot. Gondolom, a kalóriát a gép is egy átalány alapján saccolja mérés helyett.

A használható üzemidő, egyszerű app persze előny, a korlátozott funkciók és a visszajelzések alapján a korlátozott megbízhatóság nem.
Hasznos lenne, ha tudna hívást fogadni, vagy úgy elutasítani, hogy egy előre megírt válaszüzenetet küld a telefon, pl "Nyakig ér a víz, majd visszahívom."

Mindezekkel együttvéve köszönjük a tesztet és a fáradozást. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) DrBubo77 válasza macilaci78 (#11) üzenetére


DrBubo77
addikt

A felbontást nem szemmel állapítottam meg, hanem az adatlapról. Én a köré írható négyzetre tippelnék, de megpróbálom megnézni közelebbről.

Többször átnéztem, hogy ne maradjanak benne hibák, tévedések. De nincs kizárva a hiba lehetősége. Ha leírod, milyen hibát találtál, kijavítom.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#13) macilaci78 válasza DrBubo77 (#12) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ki tudom én is javítani. ;]
Két, vagy három hibát találtam benne, de ezért még egyszer nem olvasom el a teljes cikket, hogy megtaláljam. Annyira nem zavaró.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14) DrBubo77 válasza macilaci78 (#13) üzenetére


DrBubo77
addikt

Azt írták, hogy van korrektor és automatikus. Mivel megjelent, azt gondoltam, hogy korrektor is átnézte és javította, ha maradt benne esetleg hiba.
Most látom, hogy korrektor vagy. :)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#15) đe$|re


đe$|re
senior tag

13k? 7k volt gearbestről. Ennyit simán megért.
Úszást jól bírja, csapásszámot, kalóriát kiírja.
Egyszerűbb egy ilyen eszköz, mint mindig számolni, hogy most mennyi karcsapásod volt egy hosszon. Akármennyire is egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#16) DrBubo77 válasza đe$|re (#15) üzenetére


DrBubo77
addikt

Hol 7k? Én itt 33$-t látok, ami 9k fölött van.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#17) đe$|re válasza DrBubo77 (#16) üzenetére


đe$|re
senior tag

Június végén akciós, 24$ körüli áron volt, akkor csaptam le a ketyerére.

(#18) DrBubo77 válasza đe$|re (#17) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én 40$ körüli áron rendeltem. Igaz, hogy EU raktárból, hogy vám és áfa ne legyen és mihamarabb ideérjen.
Neked nem kellett utána ilyeneket fizetned.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20) đe$|re válasza DrBubo77 (#18) üzenetére


đe$|re
senior tag

Kínai raktárról jött, vám és áfa nélkül. 13$-t írtak a csomagra.

(#21) DrBubo77 válasza kalifa777 (#19) üzenetére


DrBubo77
addikt

A cikken vagy az órán?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#22) DrBubo77 válasza macskea (#4) üzenetére


DrBubo77
addikt

Rávilágítottam szemből, a számoknak nincs árnyékuk. Közelebbről megnézve a róla készült képeket, jól láthatók a pixelek. Fekete-fehér oda-vissza váltás nem látszik, elég gyorsan vált.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23) macskea válasza DrBubo77 (#22) üzenetére


macskea
őstag

Így érzésre illetve némi keresgélés után valami igényesebb monokróm LCD lesz az. Ahol volt utalás a kijelző típusára, ott rendre LCD-t írtak. Mondjuk óra felhasználás kapcsán nagyjából mindegy is, a fogyasztása annak is minimális, talán kevésbé trendi, de mindenképpen gyorsabb.

Egyébként még egy, de tuti módszer jutott az eszembe, meg kell nézni polarizált napszemüvegen keresztül, közben forgatva az órát. Ha bizonyos helyzetekben elsötétedik a kép, akkor biztosan LCD.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#24) nyisziati


nyisziati
veterán

Köszi a tesztet!

"Az óra gumiból készült szíjjal érkezik, de mivel 18 mm-es szabványos szélességű, ezért könnyen cserélhető akár fémre, akár bőrre is."

Ez nagyon hasznos infó, remélem más tesztelők is átveszik. Nem mindegy, hogy egy bazári szilikonszíjjal lehet csak viselni, vagy lehet hozzá rendelni (vagy a helyi órásnál venni) normális szíjat is.

Persze tininek mindegy, de egy bizonyos kor/státusz fölött már nem.

(#25) SzaboZE


SzaboZE
addikt

A pulzusmérő nem működik, az alvásfigyelő nem működik, csak a sajt szoftverrel megy, ennek ellenére elégedett vagy 13e ft-ért vele? Hát nem tudom, ennél azért sokkal jobb vételek vannak ...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26) SzaboZE válasza DrBubo77 (#5) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ja. :) [link]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27) DrBubo77 válasza SzaboZE (#25) üzenetére


DrBubo77
addikt

A mérés pontosságával kapcsolatban az embernek nem lehetnek túl nagy elvárásai. Azt itt a fórumon derítettem ki, hogy másnak megy a pulzusmérés. Tehát én fogtam ki egy hibás példányt. Ezek alapján az alvásfigyelés is működhet másoknál. Azt írtam is, hogy elég sok kompromisszummal kell együtt élni.

Én viseltem strandon, a hullámmedencében is és semmi baja nem lett.
Annyira van vízálló, mint egy "vízálló" Sony, ami szintén IP68-as. :)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#28) macskea válasza nyisziati (#24) üzenetére


macskea
őstag

Hát nem tudom hogy vagy vele, de egy bizonyos kor vagy státusz felett sem megyek bőrszíjas órával a medencébe. Ez egy sportóra. Bizonyos kor vagy státusz felett - haha - az embernek van külön-külön órája hétköznapra, sporttevékenységet monitorozni meg az öltönyéhez. Már ha a koron meg a vélt státuszon kívül igénye is van... :P

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#29) DrBubo77 válasza macskea (#28) üzenetére


DrBubo77
addikt

bőrszíjas órával a medencébe :DD

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#30) joghurt válasza DrBubo77 (#29) üzenetére


joghurt
addikt

A krokodilbőr bírja a vizet, nem? :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#31) macskea válasza joghurt (#30) üzenetére


macskea
őstag

A kígyóbőr is, csak az a lényeg, hogy vizikígyó legyen. :DD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#32) DrBubo77 válasza macilaci78 (#11) üzenetére


DrBubo77
addikt

Lefotóztam, megnéztem jó közelről, megszámoltam. A köré írható négyzet felbontása a 128x128 pixel.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#33) nyisziati válasza macskea (#28) üzenetére


nyisziati
veterán

Puff neki, azt az igénytelen mindenit... :DDD Remélem korbácsolás azért nem lesz.

Mondjuk én, ha okosórám lenne, leginkább azt hordanám mindenhova. Mert azért venném főleg, hogy egyből lássam, kerestek-e, van-e üzenet, ha a teló csak bizonyos távra van tőlem... Vagy akár zsebben, lenémítva.
Az igényes kinézet csak plusz.

Úszni nem szoktam, a vízállóság nekem csak egy kézmosás kibírását jelenti. Úgyhogy azért lenne jó akár a bőr, akár a fém. Meghát maga az óra se kétpálcásnak nézzen ki.

[ Szerkesztve ]

(#34) macskea válasza nyisziati (#33) üzenetére


macskea
őstag

Hát igen, csakhogy ez nem okosóra, hanem connected watch. Sportra.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#35) nyisziati válasza macskea (#34) üzenetére


nyisziati
veterán

" Külön-külön állíthatjuk, hogy a bejövő hívásokról, az üzenetekről és a közösségi oldalak értesítéseiről akarunk-e a karórán értesülni. "
"Az óra rendelkezik pulzusmérővel."
"Képes az alvásunk monitorozására."
"Mindezek mellett természetesen rendelkezik stopper- és ébresztőórával. Elvileg található benne elhagyásjelző funkció is: ha eltávolodik a párosított telefontól vagy megszakad a kapcsolat, rezgéssel jelzi a felhasználó számára. "

Ennyi nekem elég is lenne "okosságból". :))

+1: "Az e-ink kijelzőnek köszönhetően a kijelző mindig olvasható, még sötétben is, hála a bekapcsolható háttérvilágításnak."

Ilyennel meg nem is találkoztam, de ez nagyon felhasználóbarát opció, pláne üzemidőben. Meg éjszaka sem süti ki az ember szemét, ha hajnalban ránéz.
Úgyhogy nekem úszás nélkül is nagyon szimpatikus - és még jól is néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#36) macskea válasza macskea (#34) üzenetére


macskea
őstag

.

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#37) DrBubo77 válasza nyisziati (#35) üzenetére


DrBubo77
addikt

Lehetséges, hogy valamiféle LCD a kijelző, de elég jó így is az üzemidő. És az előző órámon zavart, hogy csak gombnyomás után mutatta az időt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#38) Carlas válasza DrBubo77 (#22) üzenetére


Carlas
senior tag

Hát ez baromira nem e-ink. Ezt honnan szedted? Mezei LCD. Szerintem ezt javítani kellene. Az e-ink full máshogy néz ki. De van ahol írják is hogy mezei LCD, több oldalon. A cikk frankó az óra is egészen megérte de ez nagy tévedés.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#39) DrBubo77 válasza Carlas (#38) üzenetére


DrBubo77
addikt

Javítom a cikket.
Egyébként olyan oldalt is találtam, ahol IPS kijelzőről beszélnek.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40) Carlas válasza DrBubo77 (#39) üzenetére


Carlas
senior tag

Az a baj hogy a kínai leírások, főleg ha agyártó nem nagyon létezik csak az ebay-en akkor sokszor kamu, kamu képekkel stb. De ha jól megy jó vétel. Köszi a javítást

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#41) DrBubo77 válasza Carlas (#40) üzenetére


DrBubo77
addikt

Sajnos gyártói oldalt nem találtam. Az e-ink kijelzőre vonatkozó részeket csak áthúztam, hogy akik később olvassák a fórumot, azok is lássák, miről van szó.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#42) Carlas válasza DrBubo77 (#41) üzenetére


Carlas
senior tag

Mert nekik nincs. Valaki legyártja, valaki logózza, de maga a név/márka nem létezik. Sok ilyen van. Nem baj ez ha jó.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#43) pomorski


pomorski
őstag

Én még csak most jutottam el az írásodhoz. Köszi a bemutatót!

(#44) caprine


caprine
aktív tag

Azért 45 dolcsiért már igazán bírhatná a szaunát:) Igazából nem is értem, ha kíbírja az 1 méteres víz folyamatos nyomását, akkor egy 60-70 fokos gőz miért árt neki?

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#46) DrBubo77 válasza dementor (#45) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nekem is azok voltak. :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#47) bodrizmus


bodrizmus
újonc

Sziasztok!

Nem teljesen egyértelmű számomra: úszásnál lehet vele hosszakat mérni? Ha igen, hogyan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.