Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Mai döbbenet...

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Az szep es jo, hogy az OSX alapbol jar az Apple gepekhez, de nem biztos, hogy a partner uzleti szinten tudott volna veluk mit kezdeni, akkor pedig a Windows + Office ugyanugy felmerult volna pluszkoltsegkent. Otthoni felhasznalasra persze erdekes lehet, de uzleti szinten sokszor minimalis a szoftveres mozgaster.

Nem tudom, hogy az altalad leirt Macbook mennyibe kerult volna, de erzesem szerint tobb netto 160-nal, akkor pedig ugyanugy egy rahedli penzt otthagynak erte. Persze lehet merlegelni az ar/ertek aranyt ott is (az arak ismereteben).

(#2) alkatraz3000 válasza 7 (#1) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

várj várj. nekünk egy gép nettó 210-be fáj kábé. a partner bruttó 210-ért kap meg egyet. és a szoftverek sehol sincsenek jelenleg.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#3) #56573440


#56573440
törölt tag

ThinkPad is 1 év garos?

(#4) alkatraz3000 válasza #56573440 (#3) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

2, mint a macbook.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#5) adrian360 válasza alkatraz3000 (#2) üzenetére


adrian360
őstag

De ha valami bolti áron bruttó 210, ti miért kapjátok 210 +áfán ? ezt én nem értem

vagy te a 27 % haszonkulcsot is áfának hívod ?

macbook kifutó szériás most akciósan 350e. a nem akciós új meg 400e.

[ Szerkesztve ]

(#6) alkatraz3000 válasza adrian360 (#5) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

a nagykerben bruttó árak vannak feltüntetve. a rendelés leadásának a végén hozzászámolja az ÁFA-t is, így lesz x+27% . Ahhoz, hogy a könyvelésünkből kikerülhessen a termék, azt számlával tudjuk csak, így viszont a fizetett x+27%-hoz megy +27% is, mert ugye a vevőnek ki kell fizetnie, mint neked a tescoban. persze ez visszaigényelhető meg ilyenek, de azért mégiscsak egy nem igazán erős gép, ami kb nevében Thinkpad csak.

ui: sajnos a macbook most drágult meg, mert forintunk nem szeret erősködni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#7) adrian360 válasza alkatraz3000 (#6) üzenetére


adrian360
őstag

oké de akkor a macbookra is még pluszba rájönne mégegyszer 27%, és akkor meg az lenne már 500

(#8) alkatraz3000 válasza adrian360 (#7) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

nem nem. a legolcsóbb air, 227+áfa.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#9) adrian360 válasza alkatraz3000 (#8) üzenetére


adrian360
őstag

http://www.apple.com/hu/shop/buy-mac/macbook-air?product=MJVM2MG/A&step=config#

legkisebb 11 colos alapgép 259+áfa. de ha te tovább adod akkor az megint 259+áfa+áfa = 417e.
és ez egy 11 colos, és nem 15 colos munkagép.

(#10) alkatraz3000 válasza adrian360 (#9) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

akkor a nagykerünk nettóban olcsóbb, mint az applenél.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#11) #56573440 válasza alkatraz3000 (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

mint a mackbook? tehát egy év gar + egy év szavatosság, amikor is neked kell bizonyítani hogy hibás volt az eszköz és nem te rontottad el? mert jelenleg így kapsz két évet appletől, vagy megveszed a gar kiterjesztést.

az 77k.

330k bruttó a legolcsóbb air, az rendben van. csak azt nem értem hol van közös metszete a 11-12"-os és a 14-15"-os gépeknek. mert olvasatomban sehol.

ha 15"-os gépet kért a vevő, akkor a 11-es air nem igazán alternatíva... ahogy ha 11"-os gépet kérnek akkor a 15"-os se lesz jó ajánlat...

szerintem.

értem én, és el is tudom fogadni, hogy van olyan szegmens amiben az alma árai teljesen rendben vannak (kihagyva persze azt, hogy van pár modell ami vagyonokért is igp-t ad csak, retina kijelző mellett, láttam ilyen masinát, úgy akadozott egy nagyobb weblap görgetése hogy öröm volt nézni 700k+ ért a cimbora inkább sírt).

nem vitatkozok ws szegmensben célgépként amit a mac pro tud az fenomenális, láttam 4k anyagokat renderelni kirázta fékézzel meg se zörrent, és ha elég a 11" az olcsó air is komoly alternatíva lehet egyeseknek.

(#12) qqcqqc válasza alkatraz3000 (#6) üzenetére


qqcqqc
őstag

Valami logikai és könyvelési bukfenc van abban amit írsz.

Ha a nagyker bruttó árat ír, akkor arra már nem számol áfát (nettó+áfa=bruttó).
Ha te befogadod a könyvelésbe az adott számlát, akkor annak az áfa tartalmát visszaigényelheted.
Szóval te az általad továbbértékesített termékre 27% haszonkulcsot teszel, erre számolod fel az áfát.

[ Szerkesztve ]

(#13) trafoka válasza 7 (#1) üzenetére


trafoka
tag

Azért ez nem teljesen így van. Oké, vehetsz macbookot, de ha windows kell és office akkor annak a licenszeit ugyanúgy meg kell venni rá mint a lenovora. Vas árban pedig jóval drágább a mac, nem beszélve a szerviz költségekről. Plusz ezek üzleti lenovo modellek TPM chippel, ujjlenyomat olvasóval, dokkolóporttal stb., míg a mac consumer termék. Ha macbook pro-ról beszélünk akkor az árkülömbség még durvább. Consumer lenovo nagyker nettó áron pl.: G50-80, 86.000. Azért ez máris barátságosabb.

(#14) alkatraz3000 válasza #56573440 (#11) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

abban az 1 év szavatosságban nem neked kell bizonyítani. utolsó chekoláskor 1+1+1 év volt, és a 3. évben volt az, amit te említettél. EU-ban vásárolt termékre 2 év garancia kell járjon.

12-nek válasz:

mindig összekeverem, köszönöm :D :W

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#15) Luck Dragon

Thinkpadnál az Elannal kell vissza hozni az egér gomb működését, gyárilag valós hogy nem üzemel egy két típusnál., de alapból meg található és vissza is hozható.Mondom ezt úgy hogy van G580 és egy E40R-em.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) #56573440 válasza alkatraz3000 (#14) üzenetére


#56573440
törölt tag

mutimár hol nem úgy van?

:R

egészen más kérdés, hogy az apple rugalmasabb a második évi szavatosság alatt mint a legtöbb gyártó, de a tény tény marad. egy év teljes garancia, egy év szavatosság. így árulják, így veszed, vagy fizetsz 70k-t hogy legyen rendes garod :)

[ Szerkesztve ]

(#17) alkatraz3000 válasza #56573440 (#16) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Figyu a magyar törvények alapján egy cserélt készülék eseten (ami iPad es iPhone eseten minden esetben történik) az átadás napjától egy év garancia érvényes. Ettől függetlenül az Apple oldalán 90 napot kapsz, na akkor mi van? :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#18) D1Rect


D1Rect
félisten

Miért van rajta kétszer az áfa? :F

(#19) #56573440 válasza alkatraz3000 (#17) üzenetére


#56573440
törölt tag

ki beszélt cserélt bármiről? a kérdés az volt, hogy mennyi a gar az almára. a helyes válasz 1 év.

"ami iPad es iPhone eseten minden esetben történik"

a kia meg 7 év gart ad az autóira. érzed a relevanciát ugye? mi köze egy "lehet hogy jobban jár a vevő egy air-el" jellegű eszmecserében az ipdnak meg egy iphone-nak?

egyébként meg nem az apple jóarcsága, hanem a fogyasztóvédelmi törvény miatt van ez így, és nem csak az almára vonatkozik. ott indul újra a szavatossági idő. ha nem egyben cserélik, tehát fődarab csere van, akkor csak arra az alkatrészre vonatkozik a hosszabbítás.ez egyértelműen el van írva az oldaukon, az egy dolog, de érdekelne hol láttál 1+1+1 évet és milyen eloszlásban garancia és szavatossák tekintetében...

[ Szerkesztve ]

(#20) sztanozs


sztanozs
veterán

ami kompatibilis Office dokumentumokkal, és exportálhatsz is abba.

Persze, amíg használni nem akarod.
Még szerencse, hogy van lehetőség céges office vásárlására így csak 12 USD volt az Office 2012 for MAC. Az legalább tényleg (többé-kevésbé) Windows Office kompatibilis.

(#18) D1Rect - mert az első ÁFA valójában a cég nyeresége (a bruttó beszerzési árat tüntetik fel nettő eladási árként).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) alkatraz3000 válasza #56573440 (#19) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Azt mar meg nem mondom hol olvastam, de 1 ev a sima gari, 1 ev a szavatosság amikor a cégnek kell bizonyítania a hibát, a 3. Pedig mikor mar neked kell.

Amúgy a szavatosság akkor az most mit takar? Javitani ugyanúgy javítanak.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#22) #56573440 válasza alkatraz3000 (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Amúgy a szavatosság akkor az most mit takar? "

jah akkor úgy vitatkozol hogy alapvetően nem tudod miről? sőt egy google keresést se engedtél meg?

"– A jótállás azt jelenti, hogy a kereskedő, gyártó garantálja, hogy bizonyos időtartamon belül a termék kifogástalanul fog működni, és ez alól a felelősség alól csak akkor mentesül, ha bizonyítani tudja, hogy a vevő rendeltetésellenesen használta a terméket.
Jótállás csak bizonyos, jogszabályban meghatározott áruk és szolgáltatások körére vonatkozik. A jótállás azért kedvezőbb a vásárlónak, mint a szavatosság, mert reklamáció esetén nem kell bizonyítania, hogy vétlen a termék meghibásodásában. Magyarországon kötelező jótállást kell adni minden a rendeletben meghatározott tarts fogyasztási cikkre, mégpedig egy évig. A gyártók, kereskedők önként adhatnak jótállás olyan termékre, melyre nem vonatkozik a kötelező jótállás, vagy meghosszabbíthatják az egy évet 2-3 vagy akár 5 évre is (például autók).

– Szavatossággal az eladó azért vállal felelősséget, hogy az eladáskor hibátlan terméket adott át a vevőnek, tehát nincs olyan rejtett hibája, amely csak később fog kiderülni. Szavatosság keretében nem a kereskedőnek, hanem a vevőnek kell bizonyítania, hogy ő vétlen a meghibásodásban, az már eladáskor benne volt az áruban, de az átadáskor, a szerződés teljesítésekor még nem lehetett észlelni azt. Magyarországon a jogszabályok a fogyasztónak előnyös első fél évet iktattak a szavatosságba (ami amúgy 2 évig tart, tartós fogyasztási cikk esetében háromig), s így az első fél évben a kereskedőnek kell bizonyítania.
Akkor válik jelentőssé a szavatosság, ha a jótállási idő már letelt, hiszen a rejtett hiba későbbi jelentkezésekor a szavatosság még él. "

(#23) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A legolcsóbb Macbook Pro 320+áfa, nem 160+áfa, csak 2X annyiba kerül, tényleg majdnem ugyanannyi.. :DDD És ez iPon ár, még csak nem is Apple Store, az még ennél is drágább.

(#24) #56573440 válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

airt mondott de az meg nem 15" szóval egy droidos tablet meg mégolcsóbb :D

(#25) Jhonny06 válasza #56573440 (#24) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az meg 220 nettó a legolcsóbb, de kb. használhatatlan is (11").

(#26) bambano válasza alkatraz3000 (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha tolvaj nagykerbe jársz, akkor így jársz.
szerintem keress másik nagykert.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) 7 válasza trafoka (#13) üzenetére


7
addikt

Szerintem lenyegeben ugyanazt irtuk (az uzleti hardveres extrakat leszamitva), csak mashogy fogalmaztuk meg. :P

(#28) trafoka válasza 7 (#27) üzenetére


trafoka
tag

Így visszaolvasva nem a te bejegyzésedre akartam reagálni, sry :N félreklikkeltem...

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Mai döbbenet...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.