Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Beri


Beri
addikt

A korhűséget, csak az 500GB-os Samsung HDD (hamarosan kap egy kistestvért OptiBay-be helyezett SSD képében),
Ennek nem lassabb az optibay portja mint a vinyóé?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#2) II.Démonlord válasza Beri (#1) üzenetére


II.Démonlord
tag

"Áttérés Windows-ról, megéri?" - erre a kérdésre a legjobb egy kérdéssel válaszolni. Mire is akarja használni a user?

Egyébként tényleg nem rossz gép. Függetlenül a korától.

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz, elgondolkoztató ,főképp, hogy árban is elég jó :)

Ha esik az i-s procis gépek ára, akkor lehet egy olyanra be is ruházok

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Hát nemtom, én maradok az ablaknál, engem nem győzött meg az az igazság. Szép meg világít meg minden, de az én 2009-es gépem is köszöni szépen, gyors W7-et futtatva, W8-cal még gyorsabb lenne, de nincs legális licencem hozzá, lewarezolni meg nem fogom, azt meghagyom a vérpistiknek. Minden feladatot ellát, ami nekem fontos, minek váltanék akkor bármire? Még ha ráfizetés nélkül megoldható lenne, akkor talán érdekességképp kipróbálnám, mint ahogy Ubuntuval is próbálkoztam, de erős a gyanúm, hogy mennék vissza pár hét után.

(#5) #13260800


#13260800
törölt tag

"Jelen esetemben 0 azaz 0 Mac ismerettel álltam neki és bár az elvárásaim nem túl nagyok, hamar kiismertem magam ebben a világban."



Aki benne van az informatikában és érdeklődik iránta, egy hét alatt kiismeri a Windows-t is de szerintem egy Ubuntu sem állítaná túl nagy kihívás elé.

(#6) deja vu


deja vu
addikt

Én is kipróbálnék egyet, csak használtan is irreálisan el van szabva az áruk a macbook-oknak. Más laptopokból évekkel és generációkkal újabbat kapok, ~130 ezer körül van sandy i5 üzleti gépek, latitude 6420, elitebook 8460, thinkpad t420, amik még talán jobbak is minőségben. Nézegettem, pl a használt core2duo nvidia 320m macbook pro árához hozzáadok 5 ezer forintot, és új ivy i5-ös thinkpad t430-at kapok 1600x900-as panellel több év garanciával.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#7) hallador


hallador
addikt

Pár dolog hozzátartozik az igazsághoz, a mai MacBook Pro-k már nem fognak eddig műköodni, nem is azért mert nem lenne jobb a háza, hanem mert a hűtése egyszerűen nem hatékony, a benne lévő processzorok főleg a 13"-os verziók igencsak problémásak tudnak lenni hűtés szempontjából.
Aztán a bemutatott C2D gépek sokkal jobban optimalizálható gépek voltak, (alulfeszelt processzor), ebből a szériából, gyakorlatilag minden komolyabb db agyonverhetetlen volt (Teljesen mindegy, hogy HP, IBM, vagy DELL volt.)
Valamint a bemutatott MacBook Pro volt az egyik utolsó kb, ami valóban minőségben tartósságban használhatóságban képes volt felvenni a versenyt, a komoly üzleti masinákkal. A Mai gépek másról szólnak már. Sajnos.
Ez persze magánvélemény, de kétlem, hogy nagyot tévednék.

A kijelző kérdés megint olyan, hogyha egy HP, Dell gépet IPS kijelzővel vesz az ember, akkor pontosan ilyen a minősége. Nyilván egy fele annyiba kerülő DELL-tól nem elvárható a hasonló kijelző.

A Szoftver-t pedig a Mac Esetében is tanulni, és inkább szokni kell, akinek nem áll a kezére az pedig megőrül a Mac-el. Láttam ilyet.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#8) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ezek még mindig jó gépek.

Egyébként magam is most váltok, remélhetően egy 15"-os i7-es gépre.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9) cigam válasza Beri (#1) üzenetére


cigam
félisten

Mitől lenne lassabb? Ez egy városi legenda. Vagy mutass akár csak egy olyan SATA vezérlőt, aminek van egy dedikáltan lassabb portja az optikai meghajtóknak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10) McSzaby


McSzaby
őstag

Nekem van egy 8 éves single core-s acerem :DDD Feleennyiért odaadom :DDD Lényeg: túl drága még használtan is. Szvsz szürreálisan drágák és ennyivel nem jobbak versenytársaiknál. De elismerem, hogy jó cuccli.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#11) Ati1979 válasza McSzaby (#10) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

Én is túl magasnak tartom a használt árát ennek a gépnek...
A cikk egyébként rendben volt. :R

(#12) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nem lett rossz cikk, de a 8600M forrasztásának töredezéséről nem írtál semmit (valószínűleg a te géped már javított alaplapos lehet), illetve a billentyűzetet se fejtetted ki részletesebben (pedig nagyon jó nyomáspontos fém keycap-es, szinte már ThinkPad-minőségű cucc, megérdemelte volna az említést).

Viszont ahogy a többiek mondják az ára tényleg nagyon problémás, főleg mostanában amikor ennyiért fiatalabb i5-i7 procis ThinkPad-eket kap az ember... de ez már szubjektív, minden annyit ér amennyiért el lehet adni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13) Mezga Aladár válasza cigam (#9) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

thinkpad t60 optikai lemez csere, multibay+hdd, lassabb mint az elsődleges hdd.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#14) anjani182


anjani182
őstag

Azért vitatkoznék ezzel a "boltban leakasztok egy i5 PC-t és annál is gyorsabb".

Gyakorlatilag egy SSD-s ultrabook i3-al is képes W8-al olyan boot időre, ha nem gyorsabbra, mint a MacAir :D A bekapcsoló gomb megnyomásától nézve 8-9s alatt bejönnek a csempék, a bögészőt vagy office-t azonnal és késlekedés nélkül meg lehet indítani innentől és mehet a "munka"...

Érdemes utána nézni! SZVSZ lejárt lemez már a Windowst szidni, hogy lassú! Aki meg ebben a hitben él, azzal nincs mit beszélni. :F

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#15) Romvr válasza tDr1v3r (#12) üzenetére


Romvr
őstag

- A problémás 8600M-ről azért nem írtam mert nem tudok róla semmit. Elvileg ebben a gépben nem volt anno alaplap csere, így még a lehetőség adott egy meghibásodásra.

- A billentyűzetről meg azért mert szerintem a nyomáspontja nem a legjobb. Ha gyorsan írok akkor van hogy kimaradnak billentyűk hacsak nem "ütöm" meg direkt erősen mindegyiket. Amúgy a minősége nem rosszabb mint az átlag, de nem is átlag feletti. Pl sok HP üzleti kategóriás gépben még az alacsonyabb árfekvésben is jobb billentyűezt van... legalább is én könnyebben írok velük.

- Ha azt veszed az ára csak akkor problémás amikor vásárolni akarsz. Viszont milyen jó hogy megveszed a legújabb Apple gépet 360-ért és 6 év múlva még mindig el tudod adni 150-ért ha jól bántál vele. Ezt melyik másik termékről tudod elmondani? Csak mert én anno az Acer-emet vettem 180-ért és 3 év múlva már csak 40-ért tudtam eladni. A Samsungom 140-ért 1,5 év múlva kellt el 70-ért.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16) anjani182 válasza Romvr (#15) üzenetére


anjani182
őstag

És mi a különbség, 6 év alatt buksz 210-at, vagy 2 évente 70-et? :C

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#17) Romvr válasza anjani182 (#14) üzenetére


Romvr
őstag

Hidd el hogy a Boot idő nem minden. Kb mint egy játékban az FPS-el kérkedni. Nem érdekelnek a szám adatok addig amíg minden akkor és úgy történik ahogy és amikor én akarom. Pl mióta laptopom van az óta nem kapcsoltam még ki soha egyet sem. Mindig csak sleep-be rakom. Onnan meg tényleg akkor áll vissza mire felhajtom a kijelzőt.

Nem a Windows-t szidom, mert egész eddigi életemben azt használtam, ismerem minden szépségét és baját. Csupán azt mondom, hogy mióta Mac-et használok (1 hét) rájöttem milyennek ekllene lennie egy Windows-nak. Ennél felhasználóbarátabb rendszert eddig még nem láttam.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#18) Romvr válasza anjani182 (#16) üzenetére


Romvr
őstag

Áh Mr. Troll látom megérkezett :C
Amúgy ha el kell neked magyarázni mi a különbség a 35 és a 46 között akkor szerintem nem sok mindenről tudunk beszélni. ;]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#19) cigam válasza Mezga Aladár (#13) üzenetére


cigam
félisten

Talán mert a T60-as IDE-t használ ott és nem SATA-t?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20) Mezga Aladár válasza cigam (#19) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Annak idején valami olyat olvastam a kompatibilitás miatt van lekorlátozva, de lassabb.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21) elmepocok


elmepocok
tag

Én egy kis ellentmondást éreztem a hűtőrendszer méltatásakor, az egyik oldalon fantasztikus, a következőn pedig 90 fok és szélzaj. Mondjuk ezt egy pucolás és pasztázás valószínű megoldja, csak akkor is furcsa olvasni. A több asztalos felület pedig szerintem nagyon hiányzik a windowsból, kb. az összes linuxban is benne van és nagyságrendeket emel a használhatóságon sok ablak esetén.

(#22) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nem rossz gép. A kijelzője emlékeim szerint (bár csak futólag találkoztunk) igencsak remek.
Bár valóban, az ára még mindig el van szállva, tehát inkább márkahű felhasználóknak lehetne ajánlani ennyiért.
A problémás gpu még ad egy kis extra félnivalót a gép mellé...
Nekem a szintén ebből a korból való T61p-ben is hasonló nv chip halt meg.
Igaz, aki megvette belőle a hibás deszkát, megcsináltatta, és azóta is működik neki.

Viszont annak, aki nem akar váltani Winről, nem ajánlanám, hiszen minek?
Korszerűbb hardverrel ellátott business-class gépeket kapni olcsóbban.

A cikk nem rossz, eltekintve a szöveges hangulatjelektől (?).

(#23) Cyberpunk válasza anjani182 (#14) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem igazán boot időről volt szó.

dying_star: így van,annak nem igazán van értelme, hogy vesz drágábban egy Mabook-ot, azt teszi rá a Win-t.:U Biztos nem bajlódót a speciális karakterekkel. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) Buci21


Buci21
addikt

Üdv :D

hasonló kaliberű Asus F3E-m van, csak dVGA nélkül, de ilyesmi procival és 3GB RAM-mal, csak épp win8-al és Kubuntuval. Vélemény: kubuntu a leggyorsabb, de nem hinném, h a win8 lényegesen lassabb lenne, mint egy OSX akármi.akármi :D Én ennél egy cseppet régebbi MacBook-al szívtam, nem tudom milyen OSX volt rajta, de egy retkes WPA-t vagy WPA2-t nem kezelt... WEP lett a vége, felidegelt a cucc... (routert kellett konfigolnom)

(#25) McSzaby válasza Buci21 (#24) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem beszélve arról, hogy ennek a használt árán simán megépítek egy vadizsír miniitx-s Hackintosht... (tudom, nem ugyanaz....) :)

A cikk jó nagyon amúgy :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#26) Buci21 válasza McSzaby (#25) üzenetére


Buci21
addikt

van noti ami futtatja a háklit?

(#27) McSzaby válasza Buci21 (#26) üzenetére


McSzaby
őstag

HP Pro 4xxx-k tudtommal az újak közül, régi esetén nem tudom, de biztos van..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#28) cigam válasza FoxiestFox (#22) üzenetére


cigam
félisten

Felhoznál pár példát/árat?
Gondolok itt a fémházas, világító billentyűzetes, 1400x900-as IPS kijelzős,... kialakításra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29) Beri válasza cigam (#9) üzenetére


Beri
addikt

Volt olyan, hogy volt egy generációnyi különbség a két port között.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#30) Buci21 válasza McSzaby (#27) üzenetére


Buci21
addikt

nah az jó, innentől fuck the apple

(#29) Beri :
SATA1 milyen átlagos HDD-t nem szolgál ki?

[ Szerkesztve ]

(#31) Beri válasza Buci21 (#30) üzenetére


Beri
addikt

SSD-t akar bele rakni a tag.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#32) Buci21 válasza Beri (#31) üzenetére


Buci21
addikt

akkor azt teszi a HDD helyére, a vinyónak meg tök8 lesz h SATA1 csak a bay.

(#33) tDr1v3r válasza Buci21 (#26) üzenetére


tDr1v3r
veterán

HP 4x30-4x40-es ProBook-ok, de legtöbbször a WLAN kártyáját cserélni kell egy kompatibilisre (párezer forint).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#34) Buci21 válasza tDr1v3r (#33) üzenetére


Buci21
addikt

nem tervezek venni, csak érdekelt meg lehet-e csinálni :D de ha meg lehet csinálni, akkor így járt az alma... rég nem olyan innovatívak mint régen voltak

(#35) tDr1v3r válasza Buci21 (#34) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De hacklinál nem lesz multitouch trackpad-ed meg OS X-hez illő billentyűzetfelirataid. :N

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#36) Buci21 válasza tDr1v3r (#35) üzenetére


Buci21
addikt

jajj... ezekről megfeledkeztem :D na nem baj, kell a szösznek OSX, én megvagyok a windows+linux kombóval :D

multitouch touchpadet nem lehet OSX alatt életrekelteni? mondjuk sosem használtam windowson sem, csak synapticban láttam és egyszer ki is próbáltam :P

asztali háklinál ilyen gondok nincsenek ugye? az bármilyen USB-s billt kezel nem? Akár eredeti almásat is ugye?

[ Szerkesztve ]

(#37) Cyberpunk válasza Buci21 (#34) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Miért járt volna így? Szerinted egy HP-n lévő hackelt OSX miatt Macbook lesz a nem Macbook? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) Buci21 válasza Cyberpunk (#37) üzenetére


Buci21
addikt

ha azzal jövök, hogy nem izgat a csilivili junibádí ház, akkor az a válasz, h a szoftver mekkora jó... ha azzal jövök, h de a szoftver máson is megoldható, akkor kapom az ívet válaszban, de hát attól még nem lesz macbook...

nekemt eljesítmény és használhatóság kell a pénzemért, semmi csilivili. Ha az OSX-et tartanám a legjobb OS-nek, akkor is háklim lenne fele áron, almalogó nélkül :c szerencsére a linux a legjobb hétköznapi dolgokra, a sudo apt-get install-ra rááll az ember keze és gyorsabb mint exe-ket töltögetni vagy alkalmazásboltot nyitogatni :D Játszani meg sajnos csak a windows játszik, így ez a dualizmus maradt nálam, az OSX-nek sajnos még helye sincs benne, hisz nem tudok semmi olyan általam használt dolgot amire jobb.

[ Szerkesztve ]

(#39) Beri válasza Buci21 (#32) üzenetére


Beri
addikt

Pont ezért kérdeztem, hogy mi van a portokkal.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#40) Buci21 válasza Beri (#39) üzenetére


Buci21
addikt

szerencsére a HDD és az SSD mérete stimmel :D am nem hinném h pont SATA 1 lenne az egyik és SATA 2 a másik ><

(#41) Cyberpunk válasza Buci21 (#38) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Zeneszerkesztésre jobb például.;) Sokkal jobb gyári szoftverek vannak rajta, min a Windows-on. TN kijelző ellenére is felső kategória, nagy színtér. Minőségi unibody ház, világító klaviatúra stb...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#42) ielektros válasza tDr1v3r (#12) üzenetére


ielektros
senior tag

En is ebben a temaban akartam jelezni, hogy kar azt a pasztazast meg venti pucolast halogatni, vagy kulonben lehet majd szepen nVIDIA BGA GPU chipet vadaszni mert olyan nincs, hogy nem hal meg. Lehet nem nyuztak sokat. Ez a 8600 szeria valojaban mar az is csoda volt ha 3-4 evet megelt. A 6 ev az meg mar maga a hihetetlen.

Viszont nem forrasztasi problema. Maga a chipek halnak meg. Ez a BGA golyo hidegforrasztasi hiba egy bazi nagy szinhaz. Egyszeruen a "hokezelestol" feleldnek a chipek egy rovid idore amikor ujra melegitik oket. Altalaban 1-4 honap, aztan utana vegleg meghalnak. Ha egy ilyen chip megpusztul, csak es kizarolag uj chipbe erdemes fektetni. Lehet, hogy 2x annyiba kerul, de legalabb hosszutavu megoldas es nem kell az alaplapot tobbszor stresszelni a melegites miatt.

(#43) Buci21 válasza Cyberpunk (#41) üzenetére


Buci21
addikt

nah, zenét espec pont nem szerkesztek, eléggé rétegigény :D

világító bill? 7-ért vettem egy lightboard XL-t a gépemhez, és világít... vannak üzleti gépek világítóssal.

IPS panel sem ritkaság már ennyi pénzért üzleti vonalon. Unibody is van, ultrabook, csak minek az nekem?

(#44) Cyberpunk válasza Buci21 (#43) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pont hogy elég ritka még ma is az IPS.;) Talán egy kéz elég lenne megszámolni hány olyan van forgalomban jelenleg. 200k alatt meg ugye semmi ilyen, de 300 alatt sem nagyon.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) Buci21 válasza Cyberpunk (#44) üzenetére


Buci21
addikt

200 alatt új almásgép?

DELL M4600 fHD IPS, 1000 dolcsi felett kicsit. Lenovo ThinkPad X230 kicsit 300k HUF alatt?
ez?

[ Szerkesztve ]

(#46) Cyberpunk válasza Buci21 (#45) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez a blog sem új gépről szól.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47) FoxiestFox válasza cigam (#28) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Írtam egy szóval, hogy ilyen mókusvakítást értek korszerű hardver alatt?
Nem. Arra gondoltam, hogy újabb generációs proci, vga (modernebb gyártástechnológia, kevesebb hő, alacsonyabb fogyasztás), olcsóbb memóriabővítés, ezekben már az (igaz, akku nélkül) 55-ért vett T500-am is előrébb van, mint ez a gpu-veszélyeztetett szerkezet. (Gpu-ban úgyszintén erősebb)
Az IPS egyedül az, aminek van gyakorlati haszna az említettek közül (habár én tn-ek között elég jónak gondolom a T500-am 1680-as paneljét), így megkímélem magam attól, hogy az utóbbi 3-5 évben megjelent üzleti gépeket felsoroljam, melyek élhetőbb belsőt és külsőt vonultatnak fel.
Billentyűvilágítást háttérvilágítás nélkül is megoldották az elmúlt ~10 évben, semmi gond nem volt vele.

Gondolom, hogy eltérnek az emberek igényei, de ha valaki nem nézegetni szeretne egy laptopot, hanem használni, inkább az ergonómiát figyelje, ne a fémházat, és a bill.világítást.

[ Szerkesztve ]

(#48) Buci21 válasza Cyberpunk (#46) üzenetére


Buci21
addikt

mennyiért juthatott hozzá? mibe kerül ma egy ilyen Core 2-es MAC?

(#49) Cyberpunk válasza Buci21 (#48) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem még nincs ilyenem. Most lesz, de újabb típus egy i7 4 magos példány. 245 ért ha minden igaz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Gyönyörű ez a gép, mindig megállapítom ha látom valakinél. Bevallom bizonyos tekintetben jobban tetszik mint a unibody, persze annak is megvan a jósága. Arra készülj fel, hogy az OS X ergonómiája után a napi használatban elég darabos érzés a Windows, főleg a beállítások idegőrlőek. Hálózati, netes dolgokban egy más világ, olyan mintha értelmes embereknek készítették volna értelmes emberek :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.