Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Tényleg borzasztó ha minden egy helyen van.. :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Google for President.
Ne legyen senki monopolhelyzetben, annak csak mi ihatjuk a levét.
Szavazzák meg.

(#3) Yeffy


Yeffy
veterán

gondolom csak vihar lesz a biliben, nem hiszem, hogy a naaaagy Usának neki tudna menni a zEu, pláne egy ilyen jelentőségű cégnél. mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok a későbbi fejleményekre. követni fogom ezt a hírt. nem árt már néha egy kis ellenpólus, meg "orrukra koppintás", eléggé elszemtelenedtek már bizonyos ami gigacégek. mondjuk mellette meg eu-s cégek csak tökörésztek, nem voltak elég innovatívak.
csak hosszútávon meg gondolom mi járunk a legrosszabbul, ha ennyire eltolódik a "pólus"...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#4) proradeon


proradeon
őstag

Ha sikeres egy cég, akkor daraboljuk fel ! - Én legalább is úgy látom, hogy ez a cél. Az ok pedig az irigység a cég sikereire. Szánalmas próbálkozás.
Pontosan milyen versenyhelyzetet akarnak kialakítani? Jelenleg a keresőpiacon elérhető alternatíva a Bing és a Yahoo Search. Mindkettő amerikai székhelyű cég. Attól, hogy a Google keresőszolgáltatását leválasztják a többi kereskedelmi tevékenységtől, nem fogják többen használni a többi elérhető keresőt.

"lehetne biztosítani, hogy hosszú távon az internetezők is jól járjanak."

Igen? Aha. Ok. :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#5) floatr


floatr
veterán

Csak szólok, hogy akkor lehet búcsúztatni az ingyenes szolgáltatásait. Meg akkor nekikezdhetnek a többi cég darabolásának is, akik hasonló portfólióval rendelkeznek

(#4) proradeon a gugli ellenlábasai lobbizták ki egy szövetségen keresztül ( a microhoo is benne van)

[ Szerkesztve ]

(#6) VIC20 válasza Sirandrish (#1) üzenetére


VIC20
őstag

Tényleg az!

(#7) ronson


ronson
őstag

Nem mindegy? Ha így halad a politika, akkor nemsokára úgyis csak a Yandex lesz elérhető itthon.

(#8) Fitzgerald válasza Yeffy (#3) üzenetére


Fitzgerald
veterán

De neki tud menni, lényegében úgy, ahogy akar. Rettenetes bírságokat szokott kiosztani a multiknak az EU.
És nem csak az amerikaiaknak. A kártyákat egyébként egyre inkább Európában keverik manapság, és nem a Nagy Levesen túl. Elmúltak már azok az idők. Nem mondom hogy ez jó, mert nyilván ez így sem jó. De manapság ez a helyzet.

(#9) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A Google-nak az európai piac megítélésem szerint nem olyan őrült nagy. Magát a vállalatot nem dönti be, ha az EU keménykedésére azt feleli, hogy viszlát. Viszont az EU polgárainak csúnya nagy érvágás lenne, ha pl. kedvenc keresőjét, levelezőjét, tárhelyét, vagy mobiltelefon-rendszerét kiszerveznék alóla.

A Google nem véletlenül lett a legnagyobb. Biztos, hogy messze van a tökéletességtől, tele van biztonsági kockázattal, de akkor is túl sokan használják, túl sokan függenek tőle. Olyan ez, mint annak idején a Microsoft feldarabolási próba. Abból se lett semmi. Az új környezetben a régi szabályok alkalmazhatatlanok, az öreg politikusok meg alkalmatlanok arra, hogy erre a helyzetre értelmes szabályokat hozzanak.

(#10) Yeffy válasza Fitzgerald (#8) üzenetére


Yeffy
veterán

közben felettem ngabor nagyjából leírta, amit gondolok/akartam írni. és vele értek egyet.
nyilván megérzik, ha innen nyomás érkezik, de nem hinném, hogy annyira megrázná őket.

aztán ki tudja, lehet, hogy tévedek, nem vagyok képben az ilyen nagy játszmákkal kapcsolatban.

az meg, hogy már inkább itt keverik a lapokat, számomra megint kissé utópisztikus, de ez sem elképzelhetetlen.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11) floatr válasza ngabor2 (#9) üzenetére


floatr
veterán

A ms darabolása nem lett volna ennyire dilettáns elképzelés, mert ott az egyes önállóan is működő üzletágakat választották volna le a platformról. Itt viszont minden a kereséstől függ, és viszont. Van egy érdemi bevételi forrása a guglinak, ami miatt működik a többi üzletág, és azok működése termeli áttételesen a további bevételeket. Nem tudod szétválasztani, mert külön nem életképesek.

(#12) nubreed


nubreed
veterán

Az EU -nak mint egy egységnek most, nincs értékelhető válasza, nem tud mit szembeállítani a vezető amerikai tech cégekkel. Nincs globálisan ismert, elismert és használható keresőmotorunk, nincs egy ép kéz láb HW gyártó és teljes ökoszisztémát szállító alternatívánk, a Nokia mobil felszívásával ez is mint a levesbe. És mivel nincs ilyen a törvény szigorával mennek nekik, most épp a Google- nek. Mi lesz a következő? Nem akarom védeni a Google -t, de ahelyett, hogy mindenféle hülye törvényeket meg feldarabolásokat akarunk, nem kellene inkább versenytársat prezentálni a piacon? Nem hiszem el, hogy a majd egy milliárdos EU erre ne lenne képes.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13) Alchemist


Alchemist
addikt

Ezzel úgy tűnik, alaposan alávágtak az USA-EU szabadkereskedelmi megállapodásnak...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#14) Stauffenberg válasza proradeon (#4) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az EU célja a monopólium kialakulásának elkerülése, mely azért így is a küszöbön van. Vannak ugyan versenytársai a Google-nek, de momentán a keresőszolgáltatásuk messze túlteljesíti a többiekét népszerűségben. A Google így alkalmassá válik arra, hogy a piacot maga alá gyűrje és ő diktálja a verseny szabályait, ami ugye ellentétes a szabad versennyel.

Ráadásul ne felejtsük el, hogy a keresőszolgáltatások kereskedelemre gyakorolt hatása egyre csak nő. A Google-t már így is többször bírálták amiatt, hogy a keresőmotorját a konkurencia gyengítésére és a saját szolgáltatásainak előtérbe helyezésére használja. Lehet erre ezt mondani, hogy a saját keresőjével azt csinál amit akar, de ez nem biztos, hogy közgazdasági szempontból segíti a piac hatékony működését (sőt), így itt jut szerephez a "láthatatlan kéz", ami néha nem is annyira láthatatlan.

A monopóliumok tevékenysége felveri az egekbe a bekerülési költségeket (tőke, innováció, technológia) és végül az "erősebb kutya b*szik" elvet érvényesítve megszűnik a verseny. A versenyhivatalok (nem csak az EU-ban, hanem minden piacgazdaságban) arra törekednek, hogy a szabad verseny felé tereljék a piacot (ami ugyan sosem valósulhat meg tökéletesen, de a törekvést feladva csak a monopóliumok, oligarchák vagy éppen az államok hatalma nőne és kiélezné a javak egyenlőtlen eloszlását).

Nem biztos, hogy a Google feldarabolásával egyet tudok érteni (szerintem amúgy nem lesz belőle semmi, ha meg is szavazzák, azt sem tudják hol kezdjenek bele), de valamilyen megoldásra szükség van. Az USA-ban nagyobb verseny folyik, hiszen a Yahoo és a Bing inkább ott népszerű, Európában viszont nagyon elborult az erőviszony a Google irányába. Ami nem baj, nem az a célja az EU-nak, hogy a Google ne legyen piacvezető, csak az, hogy megmaradjon a versenyhelyzet a monopólium helyett.

[ Szerkesztve ]

(#15) MongolZ válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


MongolZ
addikt

"A Google-t már így is többször bírálták amiatt, hogy a keresőmotorját a konkurencia gyengítésére és a saját szolgáltatásainak előtérbe helyezésére használja."

Szinte az elejétől kezdve a Google keresőjét használom, viszont pontosan emiatt fogok leszokni erről.

(#16) Fitzgerald válasza Yeffy (#10) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Pedig így van. Az EU gazdasága ma jóval nagyobb, mint az USA és Kína gazdasága együtt.
Páff, ennyi. Ahol a pénz, ott a hatalom. Az lehet, hogy Európa nem olyan homogén mint az USA (sosem lesz az), és részben emiatt nem lehet az EU szuperhatalom (még), de attól még nem ilyen egyszerű ez az egész. Az viszont igaz, hogy nem Európa az USA legfontosabb kereskedelmi partnere. De ez oda-vissza is igaz. Akármi is történjen Európában az amerikai multikkal, mindig lesz más alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#17) sh4d0w válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Önmagában az, hogy a Google keresője a favorizált a többiek rovására, nem probléma. A Microsoftot sem a Windows miatt csesztették, amikor kihirdették a feldarabolását. A természetes monopóliummal senki nem tud mit kezdeni.

A probléma akkor van, amikor az egyik területen meglévő monopóliumot arra használják fel, hogy egy másik piacot is letaroljanak. A Google esetében ez az online hirdetési piac (anno a Microsoft esetén a böngészőpiac volt), itt használják fel a keresőpiaci monopóliumukat, plusz még látszanak a törekvések az online irodai szolgáltatások felé, böngészőpiacra - meg még ahány Google szolgáltatás létezik a különböző piacokon.

https://www.coreinfinity.tech

(#18) dajkopali válasza sh4d0w (#17) üzenetére


dajkopali
addikt

pontosan így van
az EU nem szankcionálja a természetes úton létrejövő monopóliumokat, erre nincs jogi lehetőség, csak a "szolgáltatáskapcsolást" - pontosan azt, amit leírtál
és a Google most már akkora, hogy gyakorlatilag az összes iparágba "átlógnak", ahogy olvastam, a németeknél pl. az verte ki a biztosítékot, hogy a keresőre épülő hirdetési piacon keresztül befolyásolni tudják az autópiacot is

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#19) arelim


arelim
tag

jujj de izgalmas, a bárányok harapdálják a farkast.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#20) Yeffy válasza Fitzgerald (#16) üzenetére


Yeffy
veterán

elképzelhető, mondom, annyira nem követem a geo-és gazdaságpolitikát, az ilyen folyamatokat.
de szerintem egy szintig legyen így. amíg nem káros a Zembereknek.
kell a többféle pólus. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#21) Stauffenberg válasza sh4d0w (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A természetes monopóliummal maximum annyit lehet tenni, hogy a versenyszabályok finomhangolásával igyekeznek csökkenteni a bekerülési küszöböt, hogy az új szereplőknek esélye is legyen belépni, de ezt demokratikus államok és uniók ritkán vagy egyáltalán nem lépik meg, bíznak a piac önálló rendezőelvében. Vannak közgazdászok/politikusok, akik elfogadják a természetes monopóliumot legitimnek, annak ellenére, hogy hátráltatja az innovációt, versenyt és a piac hatékonyságát, megint mások meg nem.

Én inkább utóbbi véleményen vagyok, maradjon szabad a piac, de a felügyelőjének (állam) törekednie kell fenntartani a versenyt. Ez kicsit olyan, mint az egy és többkulcsos adórendszer kérdése, mindkettő mellett és ellen lehet érvelni, de az csak hitvallás kérdése, hogy melyiket preferáljuk.

Én inkább az innováció és a szabad verseny pártján állok. Joseph Stiglitz múltkori budapesti előadásán volt egy faék egyszerűségű, jól érthető példa:

"[...]az USA-ban egy cég megvette a mellrák kialakulásáért felelős DNS-szenkvencia felismerésére képes technológiát, és vagyonokért tesztelték, hogy az embereknek van-e hajlamuk mellrákra.
Amikor aztán egy amerikai egyetemen is a DNS-szekvencia pontos ismeretéig jutott a kutatás, és a tesztet ingyen elvégezték volna, a cég bíróságra vitte az ügyet, és megtiltották az egyetemnek a technológia felhasználását."

Érdemes kicsit többet is olvasni róla, ebben a beszédben konkrétan a Google-t is megnevezte, mint az innováció és a verseny gátját, mely az egyéni érdekeit a társadalmi érdekek fölé helyezi. Meglehetősen egybecseng azzal, hogy miért akarja az EU gatyába rázni a vállalatot.

[ Szerkesztve ]

(#22) davidsone válasza Fitzgerald (#16) üzenetére


davidsone
addikt

Tudnál valami kimutatást, statisztikát linkelni? :U

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#23) Fitzgerald válasza davidsone (#22) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Miről? Google a barátod. Én olvasok, nem csak a kimutatásokat, statisztikákat bámulom.

(#24) davidsone válasza Fitzgerald (#23) üzenetére


davidsone
addikt

Gondoltam alátámasztod azt a hatalmas okosságot amit írtál ;)
De látom nemsikerült.

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#25) dabadab válasza ngabor2 (#9) üzenetére


dabadab
titán

"A Google-nak az európai piac megítélésem szerint nem olyan őrült nagy"

Konkretan az EU a vilag legnagyobb gazdasaga, a vilag GDP-jenek 23%-aval, szerintem az mar nem olyan kicsi.

"Olyan ez, mint annak idején a Microsoft feldarabolási próba. Abból se lett semmi."

Ami eleg nagy kar (es az okok elsosorban politikaiak voltak, volt egy elnokvaltas, es a republikanusoknal sokkal jobban allt a MS, mint a demokrataknal).

"Az új környezetben a régi szabályok alkalmazhatatlanok"

Egeszen konkretan a feldarabolas, mint megoldas mellett szolo ervek kozul melyek avultak el? Mert en nem latok ilyet.

(#22) davidsone: ezt mondjuk tenyleg nem nagy macera megkeresni: [link]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) Fitzgerald válasza davidsone (#24) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Mivel, hogy statokat linkelek? :D
Én iskolába jártam srác. Te viszont nem írtad le hogy amit írtam az hogyan nincs úgy, úgyhogy teljesen mindegy amit gondolni vélsz arról, amit én írok.

#dabadab

A GDP csak egy része ennek a képletnek, de valóban ott érdemes kezdeni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#27) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Valójában az eu-t nem a monopólium érdekli, hanem a leválasztott részlegek adóbevétele. Merhogy azt nemigen fizet sem a google sem a yahoo sem a mittoménmégki.

(#28) davidsone válasza Fitzgerald (#26) üzenetére


davidsone
addikt

Jó feladom :DDD Az EU gazdasága 2x túlszárnyalja az USA és Kína gazdaságát együtt véve, mától ezt az igét hirdetem ;]

dabadab: kösz a segítséget, amúgy hogy csináltad? ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#29) Fitzgerald válasza davidsone (#28) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ilyet ki mondott?
Feladod? Meg se próbáltad. :D

(#30) davidsone válasza Fitzgerald (#29) üzenetére


davidsone
addikt

"Az EU gazdasága ma jóval nagyobb, mint az USA és Kína gazdasága együtt"
Nem akarok arcoskodni de szeintem ez enyhe túlzás...
...Kína a világ ura ezt mindenki tudja :D

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#31) Fitzgerald válasza davidsone (#30) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem az, de valahol igazad van. Végülis minden 5. ember kínai...mi 10-en vagyunk a családban, szerintem nagyanyám meg a húgom az...vagy hogy is volt ez a gyökér vicc.

(#32) Sirandrish válasza Fitzgerald (#31) üzenetére


Sirandrish
legenda

Minden 5. ember kínai. Mi öten vagyunk a családban,szóval valaki kínai. Lehet anyu vagy apu. Lehet hogy én, vagy a bátyám Sanyi...esetleg az öcsém Ho-xiao-pen. Szerintem Sanyi az. :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#33) Fitzgerald válasza Sirandrish (#32) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Tényleg :C :DDD

(#34) szab.tam válasza Sirandrish (#32) üzenetére


szab.tam
nagyúr

bakker. mi is 3-an vagyunk testvérek... :(( :DDD

****

az egész a luxemburgi és izlandi adóoptimalizációs mizéria következménye.
(részben.)
a benfentesek idáig is tudták az egészet, nevetséges a műfelháborodásuk.
a monopóliumok is általában csak szelektív módon szokták csak zavarni a döntéshozókat.

itt most az adóelkerülési ügy, az usa gazdasági érdekből adódó törekvései, (pl. ukrán válság féle destabilizáció következtében elvárt szankciók, amik valójában az eu-t gyengítik), egymást felerősítve szülnek ilyen nemnormális döntéseket.

és abban a világban, amikor mindenki mindenkit lehallgat, nagyon könnyű manipulálni pl. döntéshozókat.
mivel többpólusú a világ, egy 3. félnek mindig érdekében áll a másik 2-t kicsit összeugrasztani, hogy gyengüljenek. de csak addig persze, amíg a saját gazdasására nincs negatív hatással.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35) Sirandrish válasza szab.tam (#34) üzenetére


Sirandrish
legenda

Esetleg egyikőtök Sanyi? Mert az már gyanús akkor :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36) Stanlee válasza Fitzgerald (#16) üzenetére


Stanlee
őstag

Már most is van a keresőkre alternatíva, csak használni kellene azokat. De: a bing egy nagy fosó (habár pont USA-ban arányaiban többen használják, mint EU-ban), aztán ott van a duckduckgo (nem is olyan rossz, csak egy kicsit furcsa a kinézete). A kínai piacon meg a Baidu a nyerő.

Ki gondolta volna 1996-ban, hogy az Altavista, Lycos, Yahoo helyett majd egy nevető sokadik cég, a Google fogja a keresőpiacot vezetni. Akkoriban ha valamit kerestem, az Altavistára mentem. Ma a többségnek az internetes keresés a google használatával egyenlő. Ez hasonló ahhoz, ahogy a Microsoft az Explorer integrálásával a böngésző piacot kannibalizálta. A Google tette azt a keresőpiaccal egy nagyon jó keresési algoritmus és cégpolitika alkalmazásával. Ezzel az egésszel csak azt akarom mondani, hogy a változás szele benne van az internet világában, ha nagyon jó terméket adunk az embereknek, akkor azt előszeretettel fogják használni. A google ezt tette és teszi még mindig, és a "feldarabolása" ezen nem fog változtatni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#37) Dtomka válasza Stanlee (#36) üzenetére


Dtomka
veterán

Nekem már akkor (~96) a Google tetszett ezért azt használtam és használom a mai napig. A többi keresőhöz képest jóval hatékonyabb volt...(spider kereső)

[ Szerkesztve ]

(#38) ngabor2 válasza dabadab (#25) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Régi szabályok és új rendszer esetén a helyi monopólium-elleni szabályozásra és a világra kiterjedő méretű, összetett internetre gondolok. Indítasz egy keresést a Google keresővel, és a világ túloldalán keres neked egy gép egy nem helyileg tárolt adatbázisban. Akkor most melyik szabály is vonatkozik rá?

Amúgy meg kicsit hasonlít nekem ahhoz, mikor ki akarják irtani a futóhomokról az akácost, mert monokultúra, és más, ott nem életképes fafajtákat akarnak oda telepíteni. Meg lehet próbálni, de ha utána évekig nincsenek benne, és kézzel nem irányítanak, úgyis az akác győz. Ha van egy jól sikerült, jól működő kereső, miért azt gyengítik, miért nem próbálnak csinálni egy életképes alternatívát? Ja, mert nem tudnak, és így egyszerűbb? Hiába nagy a GDP, ha nincs erőforrás ilyet létrehozni. És nem feltétlen csak pénzre gondolok, emberi erőforrás, átgondolt vezetés is kell.

(#39) nubreed válasza ngabor2 (#38) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, én is pont ezt írtam vagy hasonlót az elején.
Az a baj, hogy technológiailag Európa egyre jobban kezd lemaradni az USA -tól. (meg a távol kelettől is). Semmire nem tud az EU értelmes alternatívát nyújtani.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40) dabadab válasza ngabor2 (#38) üzenetére


dabadab
titán

"Indítasz egy keresést a Google keresővel, és a világ túloldalán keres neked egy gép egy nem helyileg tárolt adatbázisban. Akkor most melyik szabály is vonatkozik rá?"

A Google cégként jelen van Európában, az, hogy a szerver fizikailag hol van, teljesen mindegy. Egészen sok hír szólt eddig is arról, hogy mindenféle országok a saját törvényeik alapján mindenfélére kötelezték a Google-t.

"Ha van egy jól sikerült, jól működő kereső, miért azt gyengítik"

Ilyesmiről szó sem volt. Arról volt szó, hogy az interetes keresőket (nem konkrétan a Google-t, egyébként) külön kell választani az egyéb szolgáltatásoktól.

"miért nem próbálnak csinálni egy életképes alternatívát?"

Az hogy jutott eszedbe, hogy a versenyhivataloknak az lenne a dolga, hogy úgy biztosítsák a szabad versenyt mondjuk az online hirdetési piacon, hogy létrehoznak egy Állami Internetkereső Vállalatot?.... :F

DRM is theft

(#41) ngabor2 válasza dabadab (#40) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Mindenfélére kötelezték, de csak lokálisan. A szétválasztás viszont globális lenne, máshogy nem tudom elképzelni. Vagy csak az EU-ban ne épüljön a hirdetés a keresőre? Vagy csak az EU-ban ne lehessen egy belépéssel a levelezést és a google office-t elérni? És ez miért lesz jó az EU polgárainak?

Különválasztani az egymásra épült szolgáltatásokat anélkül, hogy a szolgáltatás minősége ne romoljon? Ezt is elég nehéz elképzelni.

Az életképes alternatívánál nem arra gondoltam, hogy az EU, mint hivatalnokok gyülekezete készítsen egy ilyet, mivel az arra alkalmatlan. A versenyhivatal is csak a már piacon levő szereplőkkel tud bármit kezdeni, ha csak egy szereplő van, azzal elég nehéz. Ha versenyt akarnak, akkor az EU támogassa, tegye lehetővé, gyűjtse össze a kezdőcsapatot, és adjon esélyt. Sőt, össze se kell gyűjteni, összegyűlik az magától, Magyarországon is nem kevés kezdeményezést támogat az EU, ha van, aki szervezze.

(#42) floatr válasza dabadab (#40) üzenetére


floatr
veterán

Az a naivitás, hogy ezekre a szolgáltatásokra úgy tekintenek, hogy szét lehet őket választani. Ezen az alapon lehetne piszkálni a MS-t, az apple-t, az oracle-t, FB-t, csak sajnos ezt az egész indítványt ők gerjesztették. Innentől kezdve meg az egész gondolatkísérlet az ideális piacról, meg a szabályozásáról megdől, mert nem a kicsi árva induló vállalkozások jajgatnak, hanem azok az ordas multik, akik féltik a saját pozíciójukat. És nyugodtan ide lehet venni az egyre nagyobb (többek közt) autógyártó-konszerneket.

Egyébként meg észre kéne venni, hogy a gugli 15+ évvel ezelőtt volt a kicsit induló vállalkozás a nagy monopolisták mellett, aztán valahogy megoldotta a méretbeli problémáját.

[ Szerkesztve ]

(#43) Stauffenberg válasza ngabor2 (#41) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Úgy tűnik nem érted. Nem az a baj, hogy nincs európai alternatívája a Google keresőnek, hanem az, hogy a kapcsolt szolgáltatások révén az egyik (természetes) monopóliumát a többi szektor befolyásolására tudja felhasználni. Ez versenyellenes és piactorzító hatású.

(#44) nubreed válasza Stauffenberg (#43) üzenetére


nubreed
veterán

"Nem az a baj, hogy nincs európai alternatívája a Google keresőnek"

De, az elég nagy baj. Totális technológiai hátrányba került az EU emiatt. És itt most nem csak a keresőkről van szó, hanem egy csomó más szektorra, amire nincs megfelelő európai alternatíva. Az amerikai és ázsiai technológiai fejlődés lábvizén lébecolunk, hosszú távon ez hatalmas szívás lesz az egész EU számára.

#45:

Mit értesz az alatt, hogy viszlát EU? Hogy a google elérhetetlenné tenné a szolgáltatásait az egész EU számára? Azért az EU-n belül mégiscsak majdnem egy milliárd emberről beszélünk, összeségében nem egy kicsi piac még a Google számára sem, még akkor sem ha most épp szét akarják verni.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#45) Gábor0


Gábor0
tag

Én a Google helyében úgy reagálnám le az egészet, hogy akkor viszlát EU!
És ez a lépés minimum ugyanazt váltaná ki az emberekben (felhasználókban),
amit nálunk az internetadó bevezetésének ötlete... :)
Valljuk be, hogy online életünk 3 amerikai cégtől függ igazán:
Google, Microsoft és a Facebook.
Egyébként sem hinném, hogy az elöregedő unió, a gyenge vásárlóerőt bíró
bevándorlók tömegével valódi és hosszútávú alternatívát jelentene a Google
számára!
Főleg, hogy helyette ott van Ázsia és Latin-Amerika, ahol nem csak bővülő
piac, de nyersanyag is van!
És mégis mit tehetnének a Google ellen?!
Letiltják mint keresőoldalt?!
Jön a kínai típusú internet-cenzúra?!

(#46) Stanlee válasza Gábor0 (#45) üzenetére


Stanlee
őstag

:-) Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a Google erobol reagal, es elmegy innen? Vilagviszonylatban az EU-nak a legnagyobb a GDP-je, Kina ennek csak kozel a felet termeli meg. Egy ceg, ami a reklambevetelekbol el nem fog elmenni az egyik legnagyobb vasarloerovel rendelkezo kontinensrol. Majd talalnak valami megoldast, addig meg hasznaljuk a google-t vagy mast.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#47) floatr válasza Stauffenberg (#43) üzenetére


floatr
veterán

Azt ugye érzed, hogy nem ugyanaz, amikor megvan a lehetősége, vagy hogy él is vele. Párszor már próbálták elmeszelni a vélelmezett sérelmek alapján, de eddig még vagy nem találtak alapot, vagy együtt működött. Ha meg tényleg kikezdik a portfólióját, akkor a reklámból finanszírozott szolgáltatások be fognak fuccsolni kivétel nélkül. Fizetni meg senki nem fog levelezésért, tárhelyért, webes alkalmazásokért

(#48) sh4d0w válasza Gábor0 (#45) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem vagy képben a kapitalista vállalkozások működéséről...

Ha egy ekkora piacot, mint az EU, bármelyik cég igazgatótanácsa figyelmen kívül hagyna, akkor másnap már mások ülnének a helyükön, mert a tulajdonosok hihetetlenül rövid idő alatt kilőnék őket a Plútón túlra. Hiába nem lenne veszteséges akkor sem a cég, ha kihagyná az EU-t, a profitnövekedés üteme nem lenne akkora, amit a tulajok elvárnak.

https://www.coreinfinity.tech

(#49) emvy válasza floatr (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Szuper lenne. Ha szetvalasztanak a szolgáltatásokat, es fizetosek lennenek, visszatérnék hozzájuk, szinte biztosan.

while (!sleep) sheep++;

(#50) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Nagy kerdes hogy hogyan tudna ezt elerni az eu. Mert szerintem sehogy. Max hasznalnank a google.hu helyett a google.com-ot. Kicsit messze van egymastol maga a CEG, meg a hely ahol avitt politikusok megprobalnak dontest hozni olyan dolgokrol amikben annyi kompetenciajuk van mint nekem a kvantumfizikaban. Vihar a biliben, gugli majd kuld egy sablon levelet hogy koszonjuk emese, persze igazatok van, de valojaban levan szarva.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.