Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Végre.
De jöhetett volna inkább mindjárt az 5.1.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#2) noro79


noro79
tag

Nincsen nap Samsung hír nélkül... :W

[ Szerkesztve ]

(#3) Giorgio1313 válasza Tomi_Ohl (#1) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

Csak várj vele...Feleségem note 4e 5.0 óta használhatatlan...

(#4) maximilian4 válasza Giorgio1313 (#3) üzenetére


maximilian4
addikt

Szerintem az user error lesz.

Maxi

(#5) kali válasza maximilian4 (#4) üzenetére


kali
legenda

nem csak szerinted...

érdekes, hogy az alpha csak most kap lollipop frissítést, de legalább egyből 5.0.2 verziót.

[ Szerkesztve ]

(#6) moleculez válasza kali (#5) üzenetére


moleculez
veterán

Nálunk is az lett, de egy wipe cache javított a helyzeten, ha lesz ideje foglalkozni vele akkor még a HR, aztán annyi.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) Flind


Flind
senior tag

Ez aztán gyors volt (nem). Mondjuk aki Alphát vett például a Z3 Compact helyett, meg is érdemli.

(#8) kali válasza moleculez (#6) üzenetére


kali
legenda

főverziós frissítésnél javasolt a gyári visszaállítás, bár a note 4 témában sokan csak simán ráfrissítettek és azóta is elégedetten használják, de nekik minden tekintetben rendben volt a frissítés előtt a rendszer, problémás alapra viszont nem érdemes építkezni, de elég akár egy utólag telepített, harmadik féltől származó alkalmazás, ami kitkat alatt jól fut, de a lollipop verzióra nem faragták (még?) rá, és már kész is baj, a felhasználó meg szidja a samsung frissítést, pedig azzal nincs, nem lenne gond.
én mindig biztosra megyek, re-partition útján tettem fel a lollipop verziót, nincs is semmi probléma, hibátlanul működik a rendszer.

Flind; nem mindenki van oda a sony telefonokért, meg nem is hiszem, hogy bárki dönthetne más helyett, hogy milyet vegyen, és pláne nem szólhatja le érte...

[ Szerkesztve ]

(#9) Tomi_Ohl válasza Giorgio1313 (#3) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Úgyse sajátra menne fel, tőlem várhat. :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10) Penguin95 válasza maximilian4 (#4) üzenetére


Penguin95
senior tag

Elnézted a topikot, ilyet csak Sony híreknél szabad írni. :D Nekik védjegyük a user error.

(#11) Flind válasza kali (#8) üzenetére


Flind
senior tag

Igazad van, egyetértek. Csak arra akartam utalni, hogy az Alphánál vannak jobb választások is a konkurenciánál (kivéve szokatlanul speciális igények esetében). Rosszul fogalmaztam meg.

(#12) Sztenn válasza Flind (#11) üzenetére


Sztenn
tag

Flind neked mennyit fizet a sony, h egyfolytában a bunkofonjukat reklámozod? Szerintem irigy vagy kicsit,azért vagy mindig alpha topicban...

(#13) Tomi_Ohl válasza Sztenn (#12) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ha valakinek tetszik egy telefon, mert pl tényleg jó, akkor szerintem leírhatja, nincs diktatúra, inkább szólásszabadságot szokták hangoztatni. A hangnem mondjuk megint más kérdés.
Szerintem is jobb a Z3C az Alphánál, de nem reklámozom, mert személyes tapasztalatom édeskevés van vele. Helyette inkább azt ajánlom, vegyél Xiaomit, azzal nem lesz baj, még ha főverzió frissítés terén nem is a leggyorsabbak. :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14) Giorgio1313 válasza maximilian4 (#4) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

Jelez a telefon hogy elérhető az 5.0.1. Letöltöm. Full wipe. Mi a fenét kéne még csinálnom?Vagy ebben mi a user error?

(#15) Sztenn válasza Tomi_Ohl (#13) üzenetére


Sztenn
tag

Félreérted, konkrétan Flind kollégával van a baj. Meglátja azt a szót, hogy alpha és vérszemet kap. Mintha Z3C-n kívül más telefon nem létezne... persze opció a sony is, de ez a topik nem az a topik. Én se voltam soha sony teló topikban, mert nincs sony telefonom (xiaomim van spec), nincs okom rá, h odamenjek. Kivétel, ha olyat akarnék én is.

Giorgio1313: mit értesz használhatatlan alatt?

[ Szerkesztve ]

(#16) kali válasza Giorgio1313 (#14) üzenetére


kali
legenda

előtte és utána is gyári visszaállítás, utána már csak akkor lehet problémás, ha a felhasználó külön tesz érte, például egy lollipop alatt (még?) problémásan működő alkalmazás telepítésével.

(#17) Flind válasza Sztenn (#12) üzenetére


Flind
senior tag

Mikor reklámoztam? :D

Most direkt utánanéztem neked, és ez az első Alpha topic, ahová beírok.

Melyik okostelefont vegyem? topicban vitáztunk többször az Alpha vs Z3C kérdésről. Indoklás a véleményem mellett (igen, az ujjlenyomat-olvasót kihagytam, azóta én is rájöttem). De most ne kezdjünk itt el vitatkozni ezen, inkább maradjunk annyiban, hogy csúnya Sony fan vagyok! ;]

[ Szerkesztve ]

(#18) Roadhammer válasza Flind (#7) üzenetére


Roadhammer
tag

Az, hogy ki mit vesz, ízlés, meg pénz kérdése. Mivel hasonló árkategóriáról beszélünk, így leginkább ízlés kérdése. Az, hogy valakinek olyan sz@r ízlése van, hogy Samsungot vesz, valóban nagyon sajnálatos dolog. De hogy erre azt mondd, hogy meg is érdemli, elég gonosz megközelítése a dolgoknak. Azt meg ne felejtsd el, hogy a stock 5.0 android önmagában egy bugos sz@r, tehát teljesen mindegy, hogy Sony, vagy Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#19) Sztenn válasza Flind (#17) üzenetére


Sztenn
tag

Ez a pro kontra véleményed már rég ki lett tárgyalva, h egyszerűen rossz. :) de nem is a blöde dolgok miatt nem értelek, hanem azt nem értem mi vesz rá egy embert arra, hogy számára érdektelen topikba írjon olyat, mint amit fentebb te írtál.

(#20) Tomi_Ohl válasza Roadhammer (#18) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Annyira divat szarozni az Android 5.0-t, pedig nekem pl semmi bajom nem volt vele...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#21) Roadhammer válasza Tomi_Ohl (#20) üzenetére


Roadhammer
tag

Én nem divatból fikázom, mert alapvetően jó újdonságokat hozott, azaz akkor se tenném vissza a régit, ha az se lenne bugos. :)
De engem a kamerahiba, ami gyors merülést okoz, meg a marha lassú reakció az alkalmazásváltóra, nagyon zavar. Nem tudok fotót készíteni, ha olyanja van, csak újraindítás után, ráadásul addig extra gyorsan merül, és közben melegszik (mm-qcamera-daemon).
Úgyhogy hagyjuk a divatot.

(#22) Tomi_Ohl válasza Roadhammer (#21) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Milyen kamerahiba? Alkalmazásváltó se tűnik túl lassúnak...
mm-qcamera-daemon-nal meg kb január vége óta nem találkoztam.
Szóval akkor inkább telefonfüggő. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#23) Roadhammer válasza Tomi_Ohl (#22) üzenetére


Roadhammer
tag

Ha bármilyen alkalmazás, vagy a kamera alkalmazás hozzá akar férni a kamerához, csak a fekete képernyő van, és csak az újraindítás segít. A kamera alkalmazás azt is kiírja, hogy "Kamera hiba."
Ez Galaxy S5, 5.0 android, ami a legújabb, már hónapok óta.
Ha neked 5.1.1 van a telefonodon, akkor nem csoda, ha már nem találkozol a hibával. És ha te is találkoztál, akkor nem telefonfüggő volt. Android 5.0 szépségei. Nexus is csinálta 5.0-ával.

(#24) Tomi_Ohl válasza Roadhammer (#23) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Decemberben kezdtem 5.0-val, de csak dual bootban volt fent, nem fő rendszerként. Aztán februárban váltottam a fő rendszert 5.0.2-re, talán két hete sincs, hogy 5.1-re frissítettem, a hétvégén pedig 5.1.1-re. Szerintem a CM-ben javították hamarább a hibát.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#25) no more válasza Tomi_Ohl (#20) üzenetére


no more
addikt

+1

(#23) Roadhammer: Inkább nem írom le, hogy HTC-n ilyennel nem találkoztam, mert levágják a fejem, hogy fanboy vagyok. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#26) Neurotoxin válasza noro79 (#2) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Tipikus "megkapja-nem kapja meg" hír. Lehet min csámcsogni, gumicsont, ez a cél.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#27) no more


no more
addikt

Egy ismerősöm megkapta már Lollit S4-re és neki semmi baja vele, úgyhogy az Alphán is jó lesz (amúgy is villám telefon, hát még majd most!). :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#28) m1lan válasza Flind (#7) üzenetére


m1lan
őstag

Egyéni szemlélet kérdése, szvsz meg annak kell úgy, aki bármilyen Sony logóval ellátott telefont vesz.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#29) vdavid4 válasza Tomi_Ohl (#24) üzenetére


vdavid4
tag

nekem se volt jó az 5.0 és két nexus 5-öt használó ismerősömnél is előjött a kamera hiba.. Nekem memory leak gondjaim voltak rendszeresen vele. A 5.0 és 5.02 elég sok hibát tartalmazott.. nem véletlenül szidják..

(#30) Tomi_Ohl válasza vdavid4 (#29) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Azt akkor valószínű CM-ben javították.
Memory leak szintén javítva volt valamennyire CM-ben, meg hát amúgyis naponta újraindítok.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#31) Flind válasza m1lan (#28) üzenetére


Flind
senior tag

Igen, tudom, hogy te így gondolod. Azért van már régóta kint a Lollipop Z3C-re.

Egyébként nem a Sony volt a lényeg a hsz-emben. A Samsung hozzáállása az elkeserítő.

(#32) Exelsior válasza Flind (#31) üzenetére


Exelsior
senior tag

Így van. Egész Z széria meg a C3 meg a T2 Ultra is megkapta és száguld vele a telefon. Mert rendesen oda figyeltek az OS-re. Remélem ezt elmondhatják majd a Samusngosok is. Nem védeni akarom a kollégát de a Samsung oda figyelhetne milyen frissítést ad ki. Sokan az ismerőseim közól is panaszkodtak hogy rossz lett a nyalóka S4-S5 fronton. Sony most szépen oda tett de a S6 és az Edge nagyon jó lett.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#33) #67656192 válasza Tomi_Ohl (#22) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem kell általánosítani, a camera daemon az s5 privilégiuma kitkaton is meg lollin is.

Érdekes az is, hogy ez egy alpha hír de valahogy nem látok az alpha topikból ismerős arcokat(neveket). Az itt kommentelő diszes társaságnak semmi köze nincs a galaxy alphához.

[ Szerkesztve ]

(#34) wozzy válasza m1lan (#28) üzenetére


wozzy
tag

A Sony nálam is örök tiltólistára került....

(#35) Penguin95 válasza Exelsior (#32) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szőrszálhasogatás:
A Z még nem kapta meg.

(#36) no more válasza wozzy (#34) üzenetére


no more
addikt

+1

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#37) Exelsior válasza Penguin95 (#35) üzenetére


Exelsior
senior tag

Kollégámnak már jött az OTA úgy hogy van akinek már fut. :)

Lehet vannak ott is gondok a telefonokkal de szoftveres oldalról rendesen oda tették magukat.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#38) Roadhammer válasza #67656192 (#33) üzenetére


Roadhammer
tag

Csak annyiban tartozik az Alphához a hír, hogy az kapja meg a frissítést. Ezen nem nagyon lehet mit beszélgetni, a rendszerről viszont lehet, és nyilván azok fognak hozzászólni, akiknek van valamilyen tapasztalatuk a rendszerről. Az Alphásoknak eddig még nem sok van, pont erről szól a hír.

(#39) Penguin95 válasza Exelsior (#37) üzenetére


Penguin95
senior tag

Félre ne érts, nem hülyének akarlak nézni, de az biztos, hogy a sima Z? :B Mert a PTCRB oldalán sehol semmi, az Xda-n is csak vár mindenki, és a Sony sem közölt erről semmit.

(#40) Tomi_Ohl válasza #67656192 (#33) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

De Mi3-nál is volt, csak régebben, azért írtam, amit írtam.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#41) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Hmm kiváncsi vagyok milyen lesz az új render az Alphára.. mivel Alpha tulaj vagyok 1 hónapja.. illetve még van egy LG G3-am is.. de az már alapból 5.0-as és nincs vele bajom.

Amúgy egy dolog ami az Alpha ellen van..lassan 1 hónapos a telefon és már szervizben van.. és holnap kapom vissza..

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#42) Exelsior válasza Penguin95 (#39) üzenetére


Exelsior
senior tag

Bocsi összekevertem a Z-t és a Z1-et. :W

Sima Z-re nem de a Z1-re már kint az OTA. Úgy hogy az is jön nem sokára. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#43) #67656192 válasza Roadhammer (#38) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen és egy jó nagy z topik lett belőle. Több a z betü mint égen a csillag viszont amire hivatkozol, az L csak nyomokban van jelen.

Hülyék a másik oldalon.

(#44) Penguin95 válasza Exelsior (#42) üzenetére


Penguin95
senior tag

Azért volt gyanús. :D

A Z majd az utolsó hullámban lesz benne, a C3 meg a T2 vagy mi a fene előbb kapják meg. Mondjuk engem csak a forrás miatt érdekel, mert akkor lesz normális CM. :)

(#45) no more válasza #67656192 (#43) üzenetére


no more
addikt

*integet a másik oldalról* - Szeva! Egy pofa sör?

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#46) #67656192 válasza no more (#45) üzenetére


#67656192
törölt tag

"Előbb kezetmosok mert hu*yoznom kell"

Egyébként meg nekem mindegy mit szippantasz hawer.

[ Szerkesztve ]

(#47) no more válasza #67656192 (#46) üzenetére


no more
addikt

^ De ennek a kommentnek semmi értelme.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#48) #67656192 válasza no more (#47) üzenetére


#67656192
törölt tag

Mint ahogy a topiknak sincs. Szerintem zárható.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.