Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) localhost


localhost
Közösségépítő

Annyira feldühödtem, hogy az éjjel is ezt a sztorit álmodtam tovább :(((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2) Hakudoshi válasza localhost (#1) üzenetére


Hakudoshi
tag

Részvétem.

A "vicces" az, hogy engem is többször hívtak "Adatbázisból", de azt nem tudták megmondani, hogy oda hogyan került be a nevem, és a számom; mikor a mobilelőfizetésemet megkötöttem, direkt az ilyenek miatt ikszeltem ki a szerződésben az összes, telefonszám publicitására vonatkozó négyzetet...

Amit sajnálok, hogy a droid leüvöltését a körülmények szerencsétlen együttállása miatt (munkahelyen, lagnagyobb hajtás közben :O ) hanyagolnom kellett, de ami késik, nem múlik... ;]

Ja, aki még nem olvasta volna George Orwell 1984 c. alapművét, annak ezúton is ajánlanám figyelmébe!

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#3) lapa


lapa
veterán

érdemes arra figyelni, hogy az ember már a bevezető, általános kérdések megválaszolásakor túl sokat elárul.

"ön vagy a kedves felesége szeretik a fagyit?"

"szeretjük"

ugye világos, hogyan töltődik apróságokkal az adatbázis. állítólag létezik egy ún. "Robinson-lista", amire fel lehet iratkozni a névtelen zalkatásokat megelőzendő. azóta se sikerült kiderítenem róla semmit, mióta direkt marketing órán megemlítette a tanár bácsi volt vagy 5 éve.

(#4) localhost válasza lapa (#3) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A Robinson-lista nem akként létezik, ahogy Te értelmezed, hogy feliratkozhatnék rá....

DM-cégeknél ROBINSON az az ember, aki éli a szigetén a maga életét, nem lehet semmilyen célzott hirdetéssel elérni, megszólítani,ajánlani vagy eladni Neki valamit.
Ő az a tudatos ember, aki megkötötte már élet-és lakásbiztosítását és nem is akar biztosítót váltani, aki utánajárt a legjobb internet-és kábeltv szolgáltatásnak, az van megkötve neki, tehát HIÁBA AJÁNLASZ neki bármit, AKKOR SEM fog neki kelleni semmi. Tudja hová szeretne utazni a nyáron, vannak befektetései vagy elképzelései arról, hogy kicsinyke pénzét mibe lehetne befektetni.
stb. stb. stb.

De a halott öcsém, már csak robinzonnak sem az.!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5) localhost


localhost
Közösségépítő

Mit tehetek legközelebb, ha az én céges telefonomon a halott öcsémet fogják keresni ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) juliabrilke válasza localhost (#5) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ajánlom a kűrt használatát közel a telefonhoz. :DDD

(#7) Sethdobaloah válasza localhost (#4) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

CIB-ben, ha kéred hogy kerülj fel a Robinson-listájukra, akkor egy évig nem fognak zaklatni kimenő hívásban. Gondolom ez majd minden cégnél így működik. Ha nem is akarsz ombudsmanhoz, meg adatvédelmi biztoshoz rohanni, ez a legegyszerűbb módja, hogy üvöltözés nélkül megszabadulj a kéretlen hívásoktól.
Egyébként meg részvétem :(

...csak én vagyok helikopter?

(#8) kételkedem válasza localhost (#5) üzenetére


kételkedem
addikt

Az adatvédelmi biztoshoz fordulhatsz.

Ha legközelebb valami telefonos marketinges hívást kapsz, kérdezd meg a cég nevét, a hívó nevét és azt, hogy ki engedélyezte, hogy rólad személyes adatot tároljanak. Ezt nem fogja végigvárni a droid, de csak így lehetne tenni valamit.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#9) localhost


localhost
Közösségépítő

Ti itt a tanácsaitokban szerintem mellé lőttetek, habár nagyon köszönöm!

A lényeg, hogy hogyan kereshették az én céges telefonomon az Öcsémet ??? Aki amíg élt sem lakott mégcsak egy városban sem velem az elmúlt huszonegynéhány év során?
Oké, kérdezzem meg a hívó nevét meg ilyeneket, de ha erre azt mondja, hogy Ő a Nemmondommeg Bt a Valahonnan utca 32-ből ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10) kételkedem válasza localhost (#9) üzenetére


kételkedem
addikt

Igazából az a kérdés, hogy a Te céges számod (ami ugye nem is hozzád, hanem a céghez köthető) és az öcséd neve hogyan került egymás mellé egy adatbázisban. :F
Sovány vigasz és nem megoldás a problémádra, de bízz benne, hogy többé nem zaklatnak.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#11) Tim82 válasza localhost (#5) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem a legtöbb adatbázisban valamilyen formában fel van tüntetve, hogyan kerültek be az adott ember adatai. Ha szerencsétlen nőci telemarketinges/sales-es operátor volt, akkor valószínűleg nincsen jogosultsága a törlésre - egyszerűen túl kis hal ahhoz, hogy ezt megtehesse. Annyit tehet, hogy odamegy a supervisor-hoz és jelzi, hogy az ügyfél (általában ez a megnevezést használják a hívandókra, függetlenül attól, hogy tényleg az-e vagy nem) követelte a törlését. (Dolgoztam ilyen munkakörben, mert nem volt más, soha többet - ez az a munkakör, amit nem sírok vissza.)

Sok cég egyébként "adatkezelőként" be van jelentkezve a KEK KH-hoz (1094 Bp. Balázs Béla u. 35.), amelyik a valahai BM Adatfeldolgozó és -nyilvántartó jogutódjaként legálisan tesz szert abból jövedelemre, hogy adatokat ad el. Viszont ha levélben valaki bejelenti nekik, hogy "XY vagyok, itt-és-itt lakom, nem járulok ahhoz hozzá, hogy az adataimat a jövőben kiadják bárkinek is, mert különben irgumburgum", onnantól ezt nem tehetik meg.

Jelzem, köszönhetően névelírásoknak, apró hibáknak a címben előfordulhat, hogy valaki többször is szerepel a KEK KH-nál. Ha többször hívnak és rossz néven szólítanak, vagy részben hibás címzéssel érkezik DM-levél, erre lehet gyanakodni.

Még úgy is be lehet kerülni ilyen adatbázisokba, hogy pl. netes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás-kalkuláló oldalon regisztrál az ember - az ilyen oldalakon apróbetűvel el van rejtve, hogy az azt üzemeltető cég eladhatja harmadik fél számára a regisztráláskor elkért adatokat.

Remélem, ez segítség valamelyest.

Ui.: mellesleg jobb helyeken kötelező mondani, melyik cég/megbízó nevében telefonál az operátor.

raczger: ha egy hozzám közelálló, nemrégiben elhunyt rokonomat keresték volna rajtam, valószínűleg én is kiakadtam volna.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12) raczger


raczger
őstag

Biztosan te is örülnél, ha a munkádból kifolyólag állandóan kiabálnának veled... Gratulálok!
Az ilyet szépen is meg lehet kérni...

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#13) [HUN]Zolee válasza raczger (#12) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Először szépen kérte, majd egy nemleges válasz után borult ki.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#14) raczger válasza [HUN]Zolee (#13) üzenetére


raczger
őstag

Huha micsoda kitartó... Ha ötödszörre kérné, akkor oké, de hogy mégegyszer kicsit mélyrehatóbban, de szépen, nem hinném, hogy nem lehetne megkérni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#15) Tim82 válasza raczger (#14) üzenetére


Tim82
nagyúr

"Értitek? Én céges telefonom / Öcsém neve az adatbázisban / megpróbáljuk...

Mindehhez tudni érdemes, hogy Öcsém 43 éves korában, négy hónapja, tavaly szeptemberben elhunyt. :Y"

+ a 11. hsz. vége...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16) raczger válasza Tim82 (#15) üzenetére


raczger
őstag

Ez valóban sajnálatos, de mint tudjuk, ilyen kretén cégek adatbázisába mindig hülyeségek szerepelnek. Ettől függetlenül nem azzal kell üvöltözni, aki valószínűleg nem tehet róla.

Megesik az sokszor, hogy egy nemrégiben elhunyt, közeli rokont keresnek, bár szerencsére nekem nem volt dolgom ilyennel, de nem hinném, hogy üvöltöznék. Én próbálok mindig kulturált maradni, többé kevésbé sikerül is. Higgyétek el, ordibálással, üvöltözéssel sok esetben nem juttok előrébb.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#17) #53246592 válasza raczger (#16) üzenetére


#53246592
törölt tag

egyreszt probald beleelni magad a szituacioba: a nem is olyan regen meghalt öcsedet keresik a te telefonodon...

masreszt megis ki a fenevel uvöltözzön az ember? legyen barki is a "hibas", az adott ceg fele az adott pillanatban az az ember az interface aki eppen felhivott (ugy altalaban az aki vegrehajtja a fentröl jövö utasitasokat). keretlenul - a leirt sztoriban raadasul otromban - belep valaki a privat szferamba es en kezdjek el gondolkozni, hogy szegeny ö csak a munkajat vegzi, biztos nem ö a hibas, bla-bla.

amugy en magam nem szoktam uvöltözni, de a "felsöbb utasitassal" takarodzo alkalmazottakat sem szoktam sajnalni. ha nem azonosul azzal amit csinal a) közvetitse a fönökeinek hogy ezt maskent kellene, b) keressen normalis munkat.

(#18) dabadab válasza raczger (#12) üzenetére


dabadab
titán

Kepzeld el, vannak ennel rosszabbak is. Pl. a betoroket munkajukbol adodoan allandoan zaklatjak a rendorok, sot, mindenfele bortonokbe zarjak oket. Szegenyeket. Pedig csak a munkajukat vegzik.

DRM is theft

(#19) raczger válasza dabadab (#18) üzenetére


raczger
őstag

Jaj, meg a szegény bérgyilkos is, nem?

A telefonosnak nem hinném, hogy olyan mocsok szemét illegális munkája lenne, vagy tévednék?

berci: akkor az első embert üvöltsük le, késett a busz? a buszvezető a hibás, ordítsuk le a fejét...
nem a kis dolgozó emberrel kéne kicseszni, mert azért gondoljunk bele az ő helyzetébe is, valószínűleg nem egy ember kiabál vele, mondhatjuk, hogy a munkájával jár, de azért nem eshet neki sem jól, próbáljuk meg nem megnehezíteni a napját
localhost-ot nem hiszem, hogy bármivel is szándékosan megbántotta volna, de ha tévedtem, akkor jogos volt az idegeskedés

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#20) dabadab válasza raczger (#19) üzenetére


dabadab
titán

"A telefonosnak nem hinném, hogy olyan mocsok szemét illegális munkája lenne, vagy tévednék?"

Nem is csukjak bortonbe. Viszont melyen ellenkezik minden emberi joerzessel, ezert leuvoltik. Megerdemelten.
Minden ember felelosseggel tartozik a tetteiert, nem lehet mindig az "ez a feladatom" kamu vedobastyaja moge bujni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) localhost válasza raczger (#19) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igaz, nem szándékosan bántott meg, hanem azzal, hogy azt mondta: "megpróbáljuk" mármint a törlést. Szerintem nálam sem szakadt volna el a cérna egy ilyen válasznál:
"Igen uram, elnézést, törölni fogjuk!"- viszhall.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#22) #53246592 válasza raczger (#19) üzenetére


#53246592
törölt tag

mint irtam leuvölteni nem szokasom senkit - persze biztosan elöfordult mar. de barmennyire is nem az egyszeri alkalmazott a hibas, az adott ceget felem ö kepviseli, tehat vele tudom kommunikalni nemtetszesemet.

(#23) Eastman válasza localhost (#21) üzenetére


Eastman
őstag

Sajnálom ami történt. :((( Ezeket az adatbázisokat általában adják-veszik a cégek. Max. a sajátjukból tudják törölni, de előfordulhat ez az eset később is, számíts rá. Ezek a telemarketinges rabszolgák szinte csak gépek. Engem a múlt héten sz&@atott be egy példány, telefonos üzletkötéssel. Gyomor kell az ilyen munkához. Érzések kizárva!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24) localhost válasza localhost (#21) üzenetére


localhost
Közösségépítő

raczger mester neked meg javaslom, hogy olvasd el az eredeti írásomat lassan, tagoltan és próbáld magad közben az én helyembe képzelni...

Te nem üvöltöttél volna a droiddal ? :F

Szó nincs arról, hogy mindenkit üvöltsünk le, aki hibázik! Szó sincs!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25) raczger válasza localhost (#24) üzenetére


raczger
őstag

elolvastam többször is
nem tudom, hogy üvöltöttem-e volna, mint már írtam, mindig próbálok értelmesen, nem kiabálva beszélni, mert hirtelenharagú vagyok, és emiatt már többször visszafele sült el a fegyver, majd ha lesz egy ilyen szituációm, elmesélem mi volt

Viszont az üvöltözést nem értem, szerintem rossz napod lehetett és ezzel együtt váltotta ki a dolgot, igen, idegesítő, ha nem azt mondja amit kellene (azaz igen, kitöröljük), hanem lényegében egy nemleges választ, de még így sem lehetsz biztos benne, hogy valóban kitörölték.

Meg bocsánat, de ilyen apróságokon felhúznia magát az embernek (amennyiben jól látom, a nemleges válasz miatt lettél kicsit ideges) fölösleges, inkább felejtsd el, ne is érdekeljen, ha legközelebb mégis hívnának csak mondj annyit, viszhall.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#26) Tim82 válasza localhost (#21) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem nálam sem szakadt volna el a cérna egy ilyen válasznál:
"Igen uram, elnézést, törölni fogjuk!"- viszhall.

Lejjebb (# 11.) írtam, hogy ilyet nem mondhat, hiszen nincsen rá jogosultsága. Te sem ígérhetsz meg olyat, ami nem áll a hatalmadban.

Másrészt úgy mindenkinek, akit illet (és ebben azt hiszem, egyformán gondolkodunk Raczger-rel): ezt a "droidozást", "példányozást", "keressen normális munkát"-szöveget abba lehetne hagyni. Nem morálisan hiányos, szellemileg visszamaradott emberek mennek operátornak, hanem olyanok, akik átmenetileg meg vannak szorulva és nem találnak megfelelő munkát. Igen kevés közülük, aki hosszú távon is ilyen melót szeretne végezni.

Ennek tudatában használjátok a fejeteket és gondolkodjatok el azon, hogy kit minősít inkább ez a "droidozás" és a többi. Szerintem nem a "droidokat"...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27) Eastman válasza Tim82 (#26) üzenetére


Eastman
őstag

Én továbbra is fenntartom a véleményem. Nem kevésszer voltam megszorulva anyagilag. BKV ellenőr és telemarketinges SOHA nem leszek.

Igen is Te választasz.
(...még ha nem is mindig érzed így) ...szogatsz másokat vagy nem. Belemászol-e más életébe vagy nem. Így nyitod ki az expresszt...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28) Tim82 válasza Eastman (#27) üzenetére


Tim82
nagyúr

És azért, mert Te lenézed ezt a két foglalkozást (és Te úgy gondolod, mindig van választás, amit sok ember nem így gondol/nem lát át), alle cuzámmen el kell ítélni minden embert, aki BKV-ellenőrként/telemarketingesként dolgozik... Nincs több mondanivalóm, kérem kapcsolja ki...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29) Eastman válasza Tim82 (#28) üzenetére


Eastman
őstag

...kérem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30) localhost válasza raczger (#25) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mi az apróság??? Hogy a HALOTT öcsémmel akar beszélni ????
Hogy ez nem méltányolható indok, hogy a törlését kérem, hogy ez nem méltányolható indok, hogy ez nem az Ő telefonja?
Erre föl csak "megpróbáljuk" ???
Ha megint hívnának - adjam meg a te telefonszámodat, (hogy ott keressék az illetékest) Te szívesen beszélnél velük? Szelíden, halkan és udavriasan ?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31) raczger válasza localhost (#30) üzenetére


raczger
őstag

Igaz, nem szándékosan bántott meg, hanem azzal, hogy azt mondta: "megpróbáljuk" mármint a törlést.
Nem ez zavart téged? Próbáltam is célozni a hsz-emben rá, hogy az apróság alatt ezt értem, nem az öcsédet, remélem nem nézel annyira hülyének, hogy egy ilyen szomorú esetet apróságnak nevezzek.
Mellesleg tudott a "droid" az öcsédről, azaz, hogy elhunyt?
Igen, udvariasan azt mondanám, hogy viszhall, és letenném.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#32) localhost válasza raczger (#31) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Elnézést, téged meg aztán végképpen nem akartalak megbántani, csak sértve érzem magamat... és most már vagdalkozom.
Nem érdekel, hogy tudott-e róla hogy az Öcsém halott, az én céges telefonomon nincs és nem is volt olyan személy, akit keresett.
Miután KÖZÖLTEM vele, hogy (1) ez az ÉN telefonom és (2) az Öcsém meghalt, utána kellett volna neki méltányosságból elnézést kérnie és megígérnie a törlést, felajánlania Önként, vagy a kérésemre már mindenképpen határozottan megígérni.
És nem "megpróbáljuk"-oznia.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#33) Vakegérke válasza raczger (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem bírom ki, beleszólok. Apróság, azt mondod? Nem az. Zaklatás, kérlek szépen.

Nálam is csörgött a telcsi, ilyen-olyan akárhonnan, akárki, és hogy pár percig zavarna. Mondom inkább ne, köszönöm, nem veszek semmit, nem kérek, és nem is adok. Erre a hölgy azt találta mondani, hogy lehetne annyi intelligenciám, hogy végig hallgatom őt. Mondom nem szívesen tenném, hiszen még a hívószáma sem kerül kijelzésre, akár csaló is lehet. Hívjon újra számkijelzéssel, vagy adja meg a számát. Ó, hát ő ezt nem teheti. Viszont elmondja, amit akar. Mondom ne akarjon, hanem kérjen, és kérdezzen, hogy megengedem-e. Ismét az intelligenciám került szóba.
Itt robbantam, és nem a sértett önérzetem miatt. Egyébként az IQ-m 136 volt pár éve, azóta persze akár 50 alá is süllyedhetett.
Megkérdeztem a hölgyet, hogy mennyit keres. Titok. De ugye pénzért csinálja? Igen. És mit csinál a fizetéséért? Dolgozik. Ahamm, szóval az, hogy engem határozott kérésem ellenére zaklat, azért fizetést kap. Nincs kedve mással bájologni?
Ismét szóba hozta az intelligenciámat.
Én pedig kénytelen voltam szóba hozni azon egyszerű tényt, hogy csupán egy anonim zaklatóval van dolgom. Egy piti kis piócával. Semmi elnézést a zavarásért, lecsapta a telcsit.

Olyan esetem is volt, amikor elkezdte mondani a magáét a hívó, én pedig az asztalra tettem a kihangosított telcsit, de nagyon nem érdekelt mit hablatyol, csak fél füllel figyeltem. Amikor hallózott, hogy itt vagyok-e még, akkor megszólaltam, hogy persze, iszom szavait. Egyszer véget ért a monológ, és megkérdezte, mit szólok hozzá. Mondtam neki, hogy az eleje nem volt tiszta a mondandójának, szeretném, ha megismételné. Elkezdte, én meg hümmögtem időnként, nehogy eszébe jusson abbahagyni. Újra jött a kérdés, hogy na, érdekel? De micsoda? Amiről idáig beszélt. Mondtam, hogy a lényeget nem igazán sikerült kihámoznom. Örülnék, ha segítene. Újabb litánia, melyet hümmögéseimmel nyugtáztam. Na, mit szólok? Nem is tudom, elmondaná még egyszer?
Itt durrant el a zaklató. Figyelek egyáltalán? Mondtam, hogy nem, de szavalhat napestig, szolgáljon kenyéradó gazdájának, jártassa csak a száját.
Ő is lecsapta.

Nos, kérem tisztelettel, nem hinném, hogy könyörögni kéne egy zaklatónak, hogy fejezze be. Udvariasan, ám kimérten közlöm vele, hogy elég, és pápá. Ha ezt nem érti meg, szabad préda, és fenntartom magamnak a zaklatottak azon jogát, hogy verbálisan kitapossam a belét.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) Eastman válasza Vakegérke (#33) üzenetére


Eastman
őstag

"Amikor hallózott, hogy itt vagyok-e még, akkor megszólaltam, hogy persze, iszom szavait."

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) localhost válasza Vakegérke (#33) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Imádnivaló történet, de itt annyiban más, hogy téged kerestek, az én mesémben egy olyan embert, akinek sosem volt az a telefonszáma és már nem is él...

A Stílusod remek! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#36) Tim82 válasza Vakegérke (#33) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak úgy mellékesen jegyezném meg, hogy nem hívhat nem-rejtett hívószámról - egy call center telefonhálózatán keresztül hív, sőt, valószínűleg nem is ő tárcsázza saját kezűleg a számodat. (Egyébként ez a kedvencem, a "hogy mer felhívni?!" nekiszegezése olyasvalakinek, aki ül egy call centerben, a fején headset-tel és nem ő tárcsázza a számot - mert az automatikus rendszerrel van megoldva - az ő dolga és jogosultsága a beszéd mindössze, az esetek nagy részében ugyanis nem köthet üzletet, csak ajánlatot tehet.)

Érdekes, én mindenféle "piócázás", "droidozás", anyázás nélkül tudom azt mondani, amikor hívnak, hogy "köszönöm, nem érdekel" - el is köszönünk egymástól udvariasan a túloldalon lévő emberrel, akinek most épp az a hálátlan szerep jutott, hogy olyan munkát kellett vállalnia, ahol nap mint nap megalázzák, "zaklatónak", "piócának", "droidnak" bélyegzik, nem tekintik teljes értékű embernek (hiszen ezzel jár, hogy szegény "ütközőfelület ügyfél és megbízó között"). Nyilván emberség, intelligencia és tolerancia kérdése az egész, a vonal mindkét oldalán, persze.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37) Vakegérke válasza localhost (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jól értettem, mit is panaszolsz. Amire én utaltam, az maga a zaklatás.
Megjegyzendő kapott már elhúnyt feleségem levelet. Megrázó volt, és miután megreklamáltam a feladónál, még neki állt feljebb, holott hivatalból tudnia kellett a halálesetről.

Sokan nagy mesélőnek tartanak. Dícséreted köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) Vakegérke válasza Tim82 (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

Háromszor veri ezt kenden...
Ja, nem.

Ha figyeltél, háromszor szóltam a hölgynek, hogy nem kívánom meghallgatni kéretlen ajánlatát. Csak ezek után váltottam kemény, de nem goromba hangnemre.
Nézd, ha nem talált más munkát, ám fogadja el azt, amiből a gyermekeit eltartja. Ám próbáljon meg akarattal rendelkező embernek tekinteni engem. Ha nem vagyok kíváncsi mondandójára, akkor ne akarja rám erőszakolni. Azt pedig végképp nehezményezem, hogy unintelligensnek tart pusztán azért, mert nem vagyok hajlandó valami marketing dumát meghallgatni.
Háromszor jeleztem, hogy nem érdekel. Akkor melyikünk intelligenciája volt hiányos?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39) Tim82 válasza Vakegérke (#38) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem vonom kétségbe az intelligenciádat, ha figyeltél. A hozzáállás az, amit - ha visszaolvasol - kritizálok. ("Anonim zaklató" - mint mondtam, egyrészt nem lehet más, csak "anonim", így van kitalálva a rendszer. Másrészt meg, ha nem akarja, hogy kirúgják, többé-kevésbé "zaklatónak" kell lennie. Lehet utálni azt, aki éppen telefonvégre kapott, mert tényleg erőszakos (az az egyvalaki), de ugyan már ne ítéljünk el emberileg minden embert ilyen sommás módon, aki átmenetileg ilyen munkakörben dolgozik!)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40) Vakegérke válasza Tim82 (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Anonim? Ám legyen. Szóltam, hogy ne zaklasson? Nem is egyszer. Erőszakos volt? Igen. Lenézett? Igen.
Végezze a munkáját, de legalább harmadszori figyelmeztetés után hagyjon békén.
Nézd, ha azt mondja, hogy a napi kenyér múlik a híváson, akkor közlöm vele, hogy egye fitty, beszélgessünk. Ha pedig nem érek rá, akkor közlöm vele, hogy beszélhet, csak választ ne várjon, mert nem figyelek.
Azonban (durván fogalmazva) suttyónak tart csak azért, mert nem vagyok rá kíváncsi? Nem elfogadható.

Kértem? Igen, háromszor. Úgy vélem, ez éppen elég toleráns dolog volt tőlem.

Egyéb példa.
- Jaj, vegyen má tőlem k(v)arcórát!
- Nem kérek, köszönöm.
- De ez jó, hát vegyen má, ócsón adom!
- Mondom, hogy nem kell, egyébként sincs pénzem.
- Vedd má meg, b***meg!

Zaklatás, és csókolom. Ha többszöri kérésem ellenére sem hagynak békén, kénytelen vagyok az illető lelkivilágát kicsit összezilálni.
Milyen alapon, milyen jogon él vissza bárki türelmemmel?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) Eastman válasza Tim82 (#36) üzenetére


Eastman
őstag

Kedves Tim!

Ne haragudj, de ez nem ilyen egyszerű.

Nem szeretnélek megbántani. Ha mégis így alakulna, előre is elnézésed kérem!
Te - fogalmazzunk úgy- , hogy egy nagy-nagy gépezet apró fogaskerekeként bekapcsolódsz egy automatikus rendszer közvetítésével egy ember, egy család életébe. Akkor, amikor az az ember nem akarja éppen.

Mert pl.:

- alszik
- előtte két perccel született meg a gyermeke
- közvetlenül élete egy fontos döntése előtt áll
- éppen megcsókolta a lányt akit már három éve meg akart csókolni
- megcsókolta az Édesanyját akit három éve nem látott
- találkozott a húsz éve nem látott gyerekkori barátjával
- a lánya eljegyzésén ül és boldogan az arcába néz
- az Édesapja kórházi ágyán ül
- a nővére balesetéről beszél
- a szeretve tisztelt tanára temetésére megy
- ő maga ül egy összezúzott autóban amiből a tűzoltók vágják ki éppen.
- stb, stb, stb.

Te ezt nem tudhatod a vonal másik végén.

! DE ! a telefon a zsebemben azért van, hogy a családommal, szeretteimmel, barátaimmal, ügyfeleimmel beszélgetni tudjak fontos vagy fontosnak vélt dolgokról, ! HA ! én is és Ők is szeretnék éppen. Ez abból derül ki, hogy a készülék kiírja a nevüket vagy a telefonszámukat. ...ha ismeretlen a kiírt szám, a következő dologok azok amik az ember fejében megfordulhatnak:

- talán egy új ügyfél
- talán egy régi barát
- talán valamelyik családtagom más számról hív, mert:

1.) lemerült a telefonja

2.) bajban van

! DE ! a sok Kedves Telemarketinges Kollégának - akik szorgosan végzik a munkájukat szerte a világon - köszönhetően lassacskán az jut az eszünkbe ilyenkor, hogy ki lehet az a gyökér aki már megint zavar a sza... ...vaival?

Erről Te valóban nem tehetsz. ! DE ! ne tessék felháborodni, ha én a saját telefonomba azt mondok amit én szeretnék. Te akkor éppen hivatlan vendég vagy a gondolataimban, érzéseimben.

Három okból kerülhetsz valakivel ilyen konfliktusba:

1.) mert úgy döntöttél, hogy a nagy-nagy gépezet része leszel
2.) mert úgy hozta az élet, a sors, Isten, Allah, Mohamed stb, stb, hogy olyan munkát találtál ahol hívatlan vendég lehetsz mások gondolataiban, érzéseiben
3.) szórakoztat a dolog

Engem ez had ne érdekeljen mikor pl.:

- alszom
- a hívás előtt két perccel született meg a gyermekem
- közvetlenül életem egy fontos döntése előtt állok
- éppen megcsókoltam a lányt akit már három éve meg akartam csókolni
- megcsókoltam az Édesanyám akit három éve nem láttam
- találkoztam a tíz éve nem látott gyerekkori barátommal
- eljegyzésemen ülök és boldogan a menyasszonyom arcába nézek
- stb, stb, stb.

Intelligencia kérdéskör:

1.) Leülök-e fejemen a headsettel?
2.) Ha leülök, tudom-e, hogy a munkámmal mások gondolataiba, érzéseibe mászhatok, amikor ők ezt nem akarják?
3.) Tudom-e, hogy kritikák, támadások érhetnek a munkámmal kapcsolatban?
4.) Elfogadom-e ezeket a kritikákat, támadásokat?

Félve és halkan megkérdem: Érted?

Természetesen az egyes szám második személyt - ha nem érzed magadénak - behelyettesítheted másra.

Üdv: Eastman

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42) Eastman válasza Eastman (#41) üzenetére


Eastman
őstag

Intelligencia kérdéskör (kiegészítés):

- zöld gomb
- piros gomb

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43) tkazmer


tkazmer
addikt

megkérdezed hogy mit ajánl, hümmögsz egy kicsit, majd közlöd vele, hogy neked olyanod már van, köszönöd szépen, elég lesz egy is.
erre nem tud mit mondani.
ha meg pénzt gyűjt: közlöd vele, hogy te is, és felajánlod neki, hogy szívesen megadod a bankszámlaszámod, ha szeretne mielőbb átutalni.

ilyen válaszokkal sokmindent nem tudnak kezdeni, és még szórakoztató is lehet a dolog:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#44) Vakegérke válasza tkazmer (#43) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez jó tipp, csak mire a hívó fél eldarálja, hogy mit is akar, vagy kínál egyáltalán, jópár perc. Célra törő kérdésre nem válaszol, csak félrebeszél, hogy majd azt is elmondja. De én nem vagyok rá kíváncsi, ő viszont ezt nem veszi tudomásul.
Végzi a munkáját, amiért fizetik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) #53246592 válasza Eastman (#42) üzenetére


#53246592
törölt tag

ha olyasmiröl van szo ami total nem erdekel, akkor piros gomb. ha a "droid" emberkent viselkedik, akkor a piros gombot elköszönes elözi meg, ha droidkent akkor csak siman piros gomb. ha olyan droidkent viselkedik aki abszolut pofatlanul viselkedik akkor egy nem tul kedves komment utan piros gomb.

hadd ne az en problemam legyen mar hogy valaki elvallalt egy ilyen munkat (akar volt masra lehetösege, akar nem)

(#46) Tim82 válasza Eastman (#41) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagyon rövid ideig dolgoztam telemarketingesként, utáltam, egy hónap után otthagytam, szóval nyilván nem vagyok fogaskerék a gépezetben (már).

"Intelligencia kérdéskör:

1.) Leülök-e fejemen a headsettel?
2.) Ha leülök, tudom-e, hogy a munkámmal mások gondolataiba, érzéseibe mászhatok, amikor ők ezt nem akarják?
3.) Tudom-e, hogy kritikák, támadások érhetnek a munkámmal kapcsolatban?
4.) Elfogadom-e ezeket a kritikákat, támadásokat?

Félve és halkan megkérdem: Érted?"

Értem, ugyanis nincsen semmi gond az értelmi képességeimmel. Csakhogy ez megint nem ilyen egyszerű, csak abból a szemszögből az, ahonnan Te nézed - és nem vagy hajlandó elfogadni, hogy a "zaklató" is ember, aki melózik, aki a megélhetésért nem válogathat és mérlegelhet morális problémákat, hogy éppen mennyire mászik bele kéretlenül mások hétköznapjaiba (hiszen, mnt Te is írtad, erről fogalma sem lehet). A fizetendő számlák általában nagy és kényszerítő urak.

Az a szörnyű, hogy nem látjátok át, a megnyilvánulásaitokból az jön le, hogy úgy csináltok, mintha a telemarketinges munkakörben dolgozó ember nem volna része az emberi fajnak, hanem valamilyen alsóbbrendű lény volna. Ennek megfelelően megvetitek, stb. Ez veri ki nálam a biztosítékot. Lehet utálni, aki felhív, de nem fogom azért alsóbbrendűnek, megvetendőnek tartani, mert olyan munkakörben dolgozik, amelyik antipatikus számomra.

Pl. Localhost reakcióját tökéletesen megértem. (Én egyszer akaratomon kívül olyasvalakit hívtam fel, akinek a férje épp élet-halál között lebegett a műtőben - tegyük hozzá, hogy nem ordította le a fejemet. Elnézést kértem, nagyon nagy lelkiismeretfurdalásom volt, kiakadtam - nagy lökés volt, hogy minél hamarabb, amint találtam jobbat, ott hagyjam azt a helyet.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47) Eastman válasza Tim82 (#46) üzenetére


Eastman
őstag

...én pedig elnézést kérek a tegnapi hangnem miatt. Tegnap sok embert megbántottam. Nem tudom, hogy mi lehetett a "levegőben".

Nem vonom kétségbe az értelmi képességeid. ...és örömmel hallom, hogy már csak múltidőben beszélsz a telemarketinges munkádról.

A véleményem viszont fenntartom.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48) Vakegérke válasza Tim82 (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

"...úgy csináltok, mintha a telemarketinges munkakörben dolgozó ember nem volna része az emberi fajnak, hanem valamilyen alsóbbrendű lény volna."

Nem erről van szó.
Közli, hogy valamit el akar (jobb esetben szeretne) mondani. Nem érdekel, és ezt udvariasan közlöm is vele.
Ért a szép szóból? Nem. Köti az ebet a karóhoz, kapar tovább.
Muszáj tűrnöm? Nem.

Tudom, egyszerű megnyomni a piros gombot. De ha már egy erőszakos, személytelen valaki olyan bábunak tekint, amelyet kedvére mozgathat, akkor hadd mondjam meg neki véleményem, amelyben nem emlegetem a felmenőit, és nem küldöm sehova.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) localhost


localhost
Közösségépítő

KÖZJÁTÉK (1)

Anyám, aki sem az én városomban nem lakott, sem az Öcsémében, már 1999-ben elhunyt. Tegnap a VOLT lakásának postaládájából egy neki címzett katalógust vettem ki.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#50) S e t h válasza Vakegérke (#48) üzenetére


S e t h
nagyúr

És attól mennyiben lesz jobb neked, ha oszthatod az észt arctalanul?
Megsértették a privát szférádat?Fel mertek hívni?Mert csórikám a munkáját végzi és ezen múlik a megélhetése?
Kell még nekünk is belerúgni , hogy ő is kiabáljon majd otthon a családdal?

Egyszerűen udvariasan a tudomására hozom ,hogy nem, aztán telefon letesz, nem kell nekem még az okost és sértett felet is játszanom.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.