Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) localhost


localhost
Közösségépítő

De miért :O

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Nem igazán értem miért nem csöngetett fel.
Nálunk fel szoktak jönni, igaz nálunk van lift. (7.em.) De a kaputelefonálás teljesen logikus és elvárható lépés lenne. Furcsa. Be kell szólni a postára és megkérdezni, hogy mégis mit gondoltak? Majd ott lent fogja várni az ember a postást? Ha nem tud róla, hogy ilyen levele érkezik, akkor mégis mit várnak?

(#3) whiz válasza Dany007 (#2) üzenetére


whiz
aktív tag

Lusta g*ci tahó postásotok van. :(
Szerencsére a miénk nem ilyen, igaz nem is panelben lakom, de ő tuti felcsengetne. :R

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#4) Drenadar


Drenadar
veterán

Gyűlölöm a postásokat. Kevés kivétel van. De sok postás ezt csinálja, egyszerübb neki bedobnia az értesítőt, minthogy megnézze otthon vagy e... az neki idő... inkább mi saját költségünkön másszunk el a postáig, várjuk ki a nem kis sort. KÖzben a feladó kifizette a szolgáltatás díjját, miszerint otthonunkba kapjuk kézhez a küldeményt.

Le a postával!

(#5) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Szerintem azért, mert a postás rendszerint munkaidőben jön (és ha csenget akkor kétszer, de ez lényegtelen). Munkaidőben pedig az emberek többsége nem van otthon, tehát hiába is csöngetne. Nem hogy emeletet mászni.

Van még a Marika néni de ő meg nem jön le (érthető, rossz a lába).

Tippre 5-10% az esélye, hogy otthon talál valakit. Te 2-3 év postáskodás után is kitartóan csöngetnél/másznál minden alkalommal?

Kompromisszumos megoldás: egyszer elkapod (és nem ütöd meg, hanem) adsz neki egy ötszázast, és mosolyogva közlöd, hogy most te csengettél neki, a továbbiakban ugyanezt tegye meg ő is, lévén itthon vagytok. Tudom, magától is meg kellene tenni, de ő is ember (lásd fentebbi hiba %).

[ Szerkesztve ]

(#6) ne_nezze


ne_nezze
aktív tag

a miénk meg bedob mindent, ha sima levél, ha ajánlott. sőt még a csomagot is képes valahogy bepasszírozni azon a 2 cm-es lyukon (ahonnan abszolúte nem művészet kihalászni) :W

de miért?

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#7) localhost válasza DeFranco (#5) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez a megkenem egy ötszázassal sajnos nem az én stílusom, én inkább bemegyek a postára balhézni.

Nem azért, mert "ilyen mószerolós tipus" vagyok, csak azért, mert nem fogok fizetni olyanért, amiért ő fizetséget kap!

Ha valami kis plusz (+5%) szolgáltatás jön a szolgáltatás mellé egye fene jön a borravaló, de ez MINUSZ 90%!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8) Csakénvagyok válasza DeFranco (#5) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

:C

Amúgy meg szerintem ez a dolga. 3 év után meg már rutin.

Nem tudom felétek hogy van, de a nyugdíjat amikor kihozza akkor persze csenget, sőt a kutyán is átverekszi magát (anyámék kertesházban laknak), mertháthogy 1-2 Lejt (mittomén 1 dodó körül) hagy neki mindenki. Ja és az kapja meg első körben aki többet szokott hagyni. Aki meg semmit mehet a postára felvenni a nyugdíját, vagy kéz kapja harmad-negyednap

(#9) DeFranco válasza Csakénvagyok (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, sejtettem hogy ezzel nem leszek népszerű. :DDD

A lényeg az volt, hogy hiába csenget, 20-ból 1-szer, ha otthon van valaki. Én is megunnám. Te is. Nem is fizetik agyon őket. (Tudom magánügy, de ettől még tény.)

Akkor csak szépen meg kell kérni, csöngessen már ugyan, mert otthon vagytok. For free. A mi postásunk megteszi egyébként.

Ettől függetlenül nem sajnálom tőle egy doboz cigi árát egyszer. Amúgy no borravaló.

[ Szerkesztve ]

(#10) localhost válasza DeFranco (#9) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem csenget, mert nem talán nem vagyunk otthon? Akkor ha csengetni lusta, miért nem gyalogol fel a negyedikre megnézni ? >>> Ha már nem jön, legalább csengessen, nemde? :N
És ez a nem fizetik agyon.... hát pontosan annyival kap többet azért, hogy elvégezze a munkát, mint amennyire nem kapok én semmit, hogy leséta-elséta-sorbaáll-átvesz-hazaséta-felséta combót járok.
|etikai egoizmus|

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11) CptMisi válasza localhost (#10) üzenetére


CptMisi
őstag

hogy mennyivel egyszerűbb bedobni azt a cetlit, mint meg nyomni egy gombot :DDD és akkor még meg is kell várnia, míg lemész :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#12) DeFranco válasza localhost (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem csenget/nem mászik:
ez tény, tekintsünk el a vágyaktól, munkaköri szabályoktól és normáktól, vegyük a száraz tényeket
megoldás 1:
itt kisírod magad, bosszankodsz, bemész, sorbanállsz, opcionálisan kivered a balhét, levélhez jutsz, majd a következőnél GOTO 20
megoldás 2:
az általam vázoltak. egy fagyi/cigi árán permanensen levélhez jutsz (minden koala erre vágyik egyébként)

A csavar az, hogy megoldás 2 az etikai egoista, megoldás 1 meg az utilitarista. Te tapasztalatom szerint etikai egoista vagy (nem minősítés, ez nem minőségi kategória, csak besorolás). Melyiket választod?

[ Szerkesztve ]

(#13) localhost válasza DeFranco (#12) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Van egy szempont, amit figyelmen kívül hagysz, az, hogy mivel a negyediken lakunk nagyon kicsi a valószínűsége, hogy éppen akkor jövök haza/távozom, amikor a postás éppen a postaládáknál teszetoszál.
Ergo nem ismerem Őt, mert nem úgy van, hogy egyszercsak kinézek az ablakon, s látom, hogy JÉH éppen itt a postás, kimegyek kibélelni a zsebét!
Érdekes az 'Öreg' postásunkat ismertem, de mióta ő nyugdíjba ment, azóta ez a másik csak a papírjaival jelzi jelenlétét.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14) DeFranco válasza localhost (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Adj fel magadnak egy jeladót, és figyeld a vevőkészüléket. Passz.
Be is aknázhatod a postaládád. Hulljon a férgese.
Vagy állíts trükkös csapdát.

Egyéb hülye tanácsom nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#15) Alexios


Alexios
veterán

Én egy 3 emeletes "tégla" házban lakom, az első emeleten de ide se képes felhozni a leveleket, csak bedobja a postaládába, hogy menjek be érte a postára. Ami a legidegesítőbb, hogy általában én még aznap elmennék érte, de rá van írva a papírra, hogy csak holnaptól lehet átvenni. De már kezdem megszokni...

(#16) Mr.Csizmás válasza localhost (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kertesházban lakok, barna kerítésen zöld láda, még a színvak is megtalálja. átlagnál nagyobb nyílás, de sima, vékony küldeménynél is a ku***va értesítőcetlit dobja be....szóval itt max az lehet az indok, hogy 2-t kell lépnie a csengőhöz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) biker válasza localhost (#1) üzenetére


biker
nagyúr

két sör megoldja a problémát.

10:00-kor leülsz a kapuba a sörökkel.
11:00-kor elkezded a másodikat
12:00-kor megjön a postás, és az addigra üres üvegeket jól szétcsapod a fején :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) localhost válasza biker (#17) üzenetére


localhost
Közösségépítő

LOL!

Ezer százalékos megoldás!
És ha neked adok 4 sört, elvégzed a feladatot helyettem ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19) Drenadar válasza DeFranco (#12) üzenetére


Drenadar
veterán

Én már régóta azt csinálom, hogy nem veszek át tértis levelet. Max ilyen apeh szintü. Minden más elmehet a fenébe. És igen, a postásnak az a dolga, hogy kézbesítse a levelet. Képzeld, ha az ellenőr úgy gondolná, hogy áh úgysincs senkinél jegy és mindenkit büntetne. stb hülye példa. Azért kapja a fizetését, hogy dolgozzon. odamenjen a kapuhoz, és nyomogassa a csengőt. Sok helyen pl van idős ember, aki átvehetné a leveleket mert úgyis unatkozik.

Szerintem se az a megoldás, hogy lefizessük a postásokat, hogy jaj apám végezd már a dolgod...

(#20) Dany007


Dany007
veterán

Az enyém is rossz példa, de menjen el betonozni kőművessegédnek, vagy hasonló 1-2 hétre. Asszem utána vígan felfut a negyedikre is.
Én is sokat szidom munkámat, de 1-2 nap kemény fizikai munka után azt mondom, inkább szenvedek az ügyfelekkel, meg a 2 főnökömmel egész nap a légkondis irodában utcai ruhában sz.gépet babrálva, mint 2 betonnal teli vödröt vagy talicskát cipeljek egész nap a mocsokban meg a 34 fokos tűző napon...

(#21) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Irány a posta, és mosolyogva közölni, hogy legközelebb felhívod a havert a központban, és nem a postást fogod bemószerolni, hanem a fiók vezetőjét, mert nem orvosolta a panaszod.
Nálam bejött. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) localhost válasza Drenadar (#19) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Rossz megoldás lenne a tértivevényes levelek át-nem-vétele, mikor szüleim halála után tíz és fél évvel még mindig arra várok, hogy a közjegyző értesítsen, mikor kell 120 km-t autókáznom egy újabb eredménytelen hagyatéki tárgyalásért!

Gondolj bele, tudom, hogy szerdán reggel mennem kellett vidékre, vár a közjegyző, időpontra, vidéken.
Aztán kedden (előző nap) délután találok (!!!) egy papírt a postaládámban, miszerint a közjegyző értesítését átvehetem a postán (ami akkor már zárva van!) Mit a akarhat a közjegyző? Másnap reggel 10-kor nyit a posta, de nekem korábban kell elindulnom, hogy időben odaérjek!
Ha előző nap felcsöngetett volna, átvettük volna a levelet, otthon voltunk.
Ezen rágtam be!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23) Drenadar válasza localhost (#22) üzenetére


Drenadar
veterán

Én azt nem értem, hogy a közjegyzőnek nincs telefonszáma? Nem tud felhívni? Inkább küld egy tértivevényes levelet? Röhej ez az ország, a hivatalok meg ilyen vackok éltetik még a postát. Már rég el kellett volna temetni.
Nah jó, levelet kapni szeretek... de a hivatalok levelezései meg stb... Én múltkor a munkaügyi vackot nem vettem át, már töröltek a rendszerükből, tehát semmilyen kapcsolatban nem állunk, hagyjanak békén, nem fogok miattuk a postán sorbanállni fél órákat. Jah a legjobb : odamész a postára, lobogtatod a cetlit, erre közlik : jaj nincs itt a levél, a postásnál van...

(#24) localhost válasza Drenadar (#23) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Naív: A közjegyző csak postai tértivevényes levélben tájékozathat Téged, mert az a hivatalos! Sima levél, telefon, e-mail hamisítható, letagadható, sumákolható.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25) Dany007 válasza localhost (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. A postai levél is hamisítható. Szinte minden. Photoshop rulez... Egy akármilyen postai bélyegzőt, pecsétet, kb 3 másodperc bescannelni, átírni a dátumot stb... Majd egy jobb nyomtatóval kinyomtatni. Hacsak nem nézi emg az ember nagyító alatt, vagy esetleg nagyon nagyon jó szemű közelről nem venni észre a különbséget.

Ez egyébként már több helyen is felmerült probléma, hogy a magyar bürokrácia és mindenféle hivatalos izé-bizé, csak hogy ilyen szakkifejezéssel éljek, mocsok mód túlkomplikált. Rengeteg felesleges levél, nyomtatás, nyomtatvány, papír stb szükséges a legapróbb dolgokhoz is. Állítólag Európában sincs még egy olyan ország, ahol ennyi, gyakorlatilag felesleges papírmunka van a hivatalokban.

Én is 1 éve volt a munkaügyi hivatalban. Csak beregisztráltak, mint munkanélküli álláskereső. Mégis vagy 3 összetűzött doksit kaptam, egyenként 3-4 oldalasat. Mindenféle nyilatkozat, meg tájékoztató meg baromságok. Sose olvastam el, mert az egész csak formaság, nincs sok értelme. Talán egyedi esetekben lenne csak hasznos.

(#26) Drenadar válasza localhost (#24) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát elmennek a picsába. Most úgy tényleg. A térti se 100%, csak a az lényeg nekik, hogy azzal igazolják, hogy ők elküldték neked, és megkapják hogy valaki átvette neked...

Remélem még nagyon sokáig nem lesz semmi dolgom a postával...

[ Szerkesztve ]

(#27) ftc


ftc
nagyúr

Nálunk alapból kivan neki írva a papír....múltkor elkapta az egyik szomszéd azt bejelentés a postán, azóta jár beadni.

(#28) localhost válasza ftc (#27) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Nálunk alapból kivan neki írva a papír.." - Oszt' mit írjak ki neki egy 15 lakásos lépcsőház aljába? Hogy "csöngessé' bázel, ha már fel nem jössz?"

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29) ftc válasza localhost (#28) üzenetére


ftc
nagyúr

Félreértesz...az idézés van alapból kiirva neki....bár amit javasolsz az se rossz....

(#30) localhost válasza ftc (#29) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Huncut legyek és lecsót hányjak ha értem :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31) biker válasza localhost (#18) üzenetére


biker
nagyúr

maximum úgy, hogy kettőt te iszol, kettőt én, és én csapom le :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32) biker válasza Dany007 (#25) üzenetére


biker
nagyúr

naiv és buta gondolat.

minden színes nyomtató tesz általában sárga festékből jelet a papírra nyomtatáskor (itt a PH!-n is volt sokszor téma), ami alapján a nyomtató típusa is beazonosítható.
Sok printer ezt csak fotó minőség esetén teszi, de teszi, állítólag pont a hamisítások ellen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) Dany007 válasza biker (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Hidd el, hogy ha valakinek a kezébe nyomsz egy ilyet, nem fogja keresni rajta az azonosítót.
Ergo átb*szható.

"Sok printer ezt csak fotó minőség esetén teszi,"

Nyah, akkor erről ennyit is. Mi a céges borítékokat mi magunk szoktunk nyomtatni. Ahogy a szerződések, hiv. leveleket is mi magunk nyomjuk egy mezei ff lézeren. Biztos, hogy az semmi azonosítót nem nyom.
A postai már lehet.

(#34) Dany007 válasza biker (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Figyu, én nem azt mondtam, hogy ez az egyszerű hamisítás lebuktathatatlan. Sőt, írtam is, hogy egy egyszerű nagyítóval le lehet vágni, hogy a pecsét nyomtatott és nem eredeti.
Csak azt írtam, hogy ha így a kezedbe nyomnak egy dokumentumot pecséttel mindennel, akkor nem fogod azt nézegetni, hogy valódi-e vagy sem.
Persze ha már megkérdőjeleződik az eredetisége, akkor könnyen rá lehet jönni.
De alapból az átlagember nem kezdi nagyítóval vizsgálgatni a papírt, és nem keres azonosító jelet se rajta...

(#35) Sunzi válasza DeFranco (#5) üzenetére


Sunzi
aktív tag

De, bakker ebben az állásban ez a feladat. Ez a munka, ezért jár a lé. Nincs más dolga, mint kézbesíteni. Ne legyen már kifogás az évek, unalom, meg aztán a sikeres felcsengetés arányával jönni. Én másznék, csengetnék, vagy állást változtatnék...

Azért vagyok persze felháborodva (majdnem), mert nálunk a 3 emeletesben is szökőévente látjuk/halljuk a postást, és nemegyszer már elindultam panaszt tenni, de azt meg a helyi kirendeltségben nem lehet, csak 1 fényévvel arrébb.. munkaidőben...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#36) DeFranco válasza Sunzi (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy helyes, csak azt, hogy így van, és szerintem ez az oka. Talán még azt is, hogy valahol a megértés szikrája bennem ott lakozik. (Mondjuk ez a magánügyem, senkit nem köteleztem, hogy értsen vele egyet.)

(#37) localhost válasza DeFranco (#36) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:K link :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#38) biker válasza Dany007 (#34) üzenetére


biker
nagyúr

nagyítóval hiába keresel egy A4 lapon 6-8db 0,2-0,4mm átmérőjű sárga pöttyöt :)

csak azért írtam, nehogy valaki kedvet kapjon

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39) Dany007 válasza biker (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Semmi képen. Én se azért írtam, hogy bárki is megpróbálja.
Csak mondtam, hogy lehetséges.
Btw nagyítóval a nyomtatás hibáit lehet meglátni : P Nem a sárgát. Nyomdai vs sima nyomtató minőségét egyszerűen észre lehet venni egy nagyítóval. Talán még az se kell, csak bandzsítani erősen :D

(#40) localhost válasza Dany007 (#39) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kérem, kanyarodjatok vissza a Postás vonatkozáshoz, vagy fejbecsaplak benneteket két sörösüveggel!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#41) Dany007 válasza localhost (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Mi épp most hagytuk abba, erre beleszóltál : P

Szal, én szerencsére ritkán kapok levelet. Régen az otp küldött rendszeresen a számlám miatt, meg mindenféle akciók miatt. Amit persze egyből téptem is össze, és dobtam is ki, mivel nem használtam a számlát, nulla Ft.- volt rajta, így fölösleges. De az a sok reklám, ami benne van... Ajánlottat még ritkábban kamunk, de mivel d.e. mindig mindenki dolgozik, így fogalmam sincs, hogy a postás feljön-e vagy nem... Bár, ha jól emlékszem, amikor munkanélkülit kaptam, akkor feljött, és átvehettem tőle... :U Na mind1.

(#42) localhost válasza Dany007 (#41) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Jaj, veszélyes, mindjárt jön Biker (barátom) és belinkeli a Blogját a sok postaládába dobált felesleges küldeményből... :K ugye?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#43) Sunzi válasza DeFranco (#36) üzenetére


Sunzi
aktív tag

A megértés szikrájával szoktam találkozni, de pl. a mi esetünkben 2 darab gomb egymás utáni megnyomásának elmulasztásával kapcsolatban nehéz megértőnek lennem. Főleg azért, mert postásunk nem tudja, hogy kinek mennyi kellemetlenséget okoz. Ha viszont ezzel nincs tisztában (és nincs, nem is elvárás), elvárnám hogy törekedjen arra, hogy minimalizálja a járulékos kellemetlenséget. És most nem arról beszélek, hogy esetenként, bármilyen okból kifolyólag mulaszt, hanem gyakorlatilag mindig, tudatosan.
Ha nem egy ennyire egyszerű, és terhelést nem jelentő dologról lenne szó (csengetés), megértőbb lennék, de itt nincs arányban a mulasztás, és az okozott kellemetlenség. Így kifejezetten bosszantó.

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#44) localhost válasza Sunzi (#43) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nah, hát ugyanezt mondtam én is! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#45) biker válasza localhost (#42) üzenetére


biker
nagyúr

részben megoldottuk már :)
nem kis munka volt, de sikerült.

pl kaptunk 100-120db szórólapot a helyi virágostól, felhívtuk, kedvesen elmeséltük neki, hogy kézbesít az embere, és megmondtuk, hol veheti át a drágán kinyomtatott lapjait. és el is jött érte, és megköszönte.
meg egy redőnyösnek is elmondtuk, az is elvitte

azóta ez az ember nem terít szerintem, mert megszűnt.

a BP Piac újságot is lerendeztük így, miután 85, majd 97 db lapot kaptunk, írtunk nekik, elmondták, szólnak az embernek. köv. héten jöt 113db, ekkor ismét szóltunk, terjesztő üv. eljött, és megvárta a kézbesítőt.
azóta nemhogy 10db-ot nem kapunk, egyet sem :) szerintem még lábadozik a tag.

szóval megyeget a projekt, megyeget

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46) nyunyu


nyunyu
félisten

Hozzam mar egy ideje keptelen a postas felsetalni az elsore, hogy megjott a love a munkanelkuli hivataltol, inkabb bedobja az idezest a foldszinti postaladaba.

Bezzeg mult heten a szomszed lakasban lako hugomhoz bekopogott, hogy csomagja jott...
Hugom helyett is sikerult felkelnem a kopogasra, maszok ki, hogy megnezzem ki az, de addigra mar a szomszed kezebe nyomta a cuccot.
Utana megyek bevasarolni, lent figyelt a postaladamban az aznapi idezes. :Y

Erre mit mondjak???

Ja, amugy lift is van a hazban, bar mire megvarod, hogy lejojjon a hatodikrol, addigra gyalog felersz a masodikra :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47) localhost válasza nyunyu (#46) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Erre mit mondjak???" - én annyit, hogy neked meg pláne! :))

//jobb a storyd, mint az én indító történetem//

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#48) paramedic


paramedic
aktív tag

Az elmúlt egy hónapban három értesítést hagyott a postaládámban a postás, pedig mind a három alkalommal otthon voltam. Földszinten lakom. A harmadik után sikerült elcsípnem, egy kb. 22 éves fiatal srác. Nyeltem egy nagyot és nem tettem szóvá az eseményeket, mert egy CD-t vártam. Megkértem, hogy azt ne gyűrje be a postaládába. Megígérte, hogy ha nem vagyok otthon, beadja valamelyik szomszédomnak. Nyugdíjas nénik, egész nap otthon ücsörögnek. Gondolom kitaláljátok, mit találtam begyűrve a postaládámba? :(((

(#49) localhost válasza paramedic (#48) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mit? Csak nem a szomszédnénit? :Y (elvesztettem a fonalat!)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#50) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Az általad leírt dolognál már csak az a rosszabb, ha ugyanezt a lustaságot a csóka pénteken játsza el.
Mert az értesítést csak hétfőn kapom meg ilyenkor. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.