Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ezt a Zorint meg is lesem, hátha tudok vele embereket elcsábítani. Tapasztalat?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) ViZion válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


ViZion
félisten

Az elődjét teszteltem élesben is, volt pár apró, bosszantó -főként grafikai- bug, de használható volt. Gyakorlatilag Ubuntu "belül", tehát leírás, infó, stb. van bőven. Mondjuk Gnome Shell, Pear OS vagy Cinnamon után a windowsos felület "linuxos" szemmel kicsit visszalépés, ezért is cseréltem Pear OS-re, majd Fedorára.
Akit nem zavar a windows skin (esetleg pont azt szereti), az bátran kipróbálhatja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) #56573440 válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

futottam vele egy kört, nálam stabil, vígan szalad egy su 2300-on. meglepően gyors inkább a 2d gnome classic után is. bár engem nem fogott túlzottan meg, de ettől még egy próbát simán megérhet.

köszönjük újra a cikket :R

(#4) Braddock


Braddock
őstag

Nekem pár hónapja valaki a Synapticot ajánlotta a sima Szoftverközpont helyett.
Nem emlékszem, de valamit telepítettem és bajt okozott.
Mintha a Synaptic jobban informálna, vagy mi :U

Más:
Azt észrevettétek, hogy a Mageia hogy jön fel a DW-on?
Utolsó 3 hónap adatai alapján már nincs messze az Ubitól.
Utolsó 30 nap: Már 2-ik vastagon.
Sőt itt a Fedora is erősödik.

Úgy látszik az Unity miatt sokan mentek másfelé.

Tudom, hogy a DW nem elég objektív, de előrevetít bizonyos tendenciát.

(#5) haris válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


haris
őstag

Én is ugyanígy vagyok vele.
Leszedtem a 64 bites Free verziót, most live-ként arról írok.
Első tapasztalat nagyon gyors. Lenovo E125-öm van, vagyis nem egy erőművész (E350-el), az eddigi rendszerem Ubuntu 11.04, ahhoz viszonyítok.
Jópofák az effektek, nem fogják vissza a gépet, mégis látványos. (Eddig KDE felületen állítgattam effekteket, de akkor folyton meg-megakadt ez a kis proci, úgyhogy végül a sima Ubuntu került rá effektek nélkül, sima alap telepítésben, nem Kubuntu)
Magyar nyelv is van, bár azt live-ként nem engedi feltenni
Mivel live-ént tetszik a Zorin 6 (az 5öst is próbáltam pár hónapja, de az nem jött be), felteszem az Ubi mellé, és próbálgatom még élesben is.

(#6) nLali


nLali
senior tag

Netrunner szerintem megér egy próbát. A 64 bites nagyon stabil otthoni felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

(#7) Jim Tonic válasza #56573440 (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

12.04-es Ubi nem olyan régen összerondította magát (boot error) öcsém notiján. Kicsit csalódott lettem, bár a többi helyen ahová feltettem (11-ről frissítettem), ott nincsenek igazán gondok. Öcsém előtte wines volt. Érdemes megpróbálnom nála a Zorint? Csak azért kérdezem, mert én beszéltem rá a Linuxra, szerette is az Ubit, de nincs kedvem javítgatni nála. Dell Vostro 1000-es, AMD64 X2.
Köszi a választ a többieknek is.

szerk.: boot error-ra valami gyorssegély?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) haris válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


haris
őstag

Boot error-ra nincs ötletem.
Én csak használom az Ubuntut, épp csak felületes ismereteim sincsenek :DDD

Szerintem igen, érdemes lenne megpróbálni nála a zorint, pláne, ha tetszett neki az Ubi, mert ugyebár a Zorin nem más mint egy Ubuntu egy másfajta skinnel+ egy-két compiz effekt alapból bekapcsolva
(talán kicsit optimalizálva, mivel gyorsabbnak érzem használni, mint Ubuntut)

(#9) ViZion válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


ViZion
félisten

Háát a boot error elég tág... nem találja mit kell indítani, vagy elkezdi és belefagy?
Ubuntu topikban jobban tudnak segíteni, bár ennél több infó kellene (pl. van-e üzenet, helyreállító módban terminálig eljut-e, mikor jelentkezett - pl. frissítés után, hirtelen leállás után, buhera után, stb)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

No, leteszteltem. Ez lényegében teljesen Ubi 12.04, ami nem rossz hír. Tényleg gyors. Kinézete kicsit puritán, de nem baj. A nyelv telepítése problémás. Nem minden csomagot sikerült leszednie.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) skydragon


skydragon
tag

nem teljesen ide tartozik de hát linux,puppy linuxhoz hasonló rendszer kisebb gépre létezik ?

(#12) CPT.Pirk válasza skydragon (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Méghozzá elég nagy rakásból válogathatsz. Itt van 18 különböző, régi gépre való disztró a Distrowatch oldalán [link], ott mindenféle kategória alapján tudsz keresni neked tetsző disztrót.

Egyébként nem tudom még fejlesztik-e de volt olyan, hogy Turbo Puppy, ami még magyar is. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) skydragon válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


skydragon
tag

köszi a helpet körbe nézzek.

(#14) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Köszönet a cikkért! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Zorinnak újabb piros pont. Nagyon szerethető. Szerintem nálam default lesz.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) rum-cajsz válasza skydragon (#11) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én a Bodhit ajánlom. Nagyon jó kis project Ubuntu alapon, Elementary ablakkezelővel.
Hamarosan érkezik a 2.0-s verzió (érdemes megvárni), aminek már lesz 64 bites verziója is.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#17) haris válasza rum-cajsz (#16) üzenetére


haris
őstag

A Bodhi én is próbáltam már, de nekem akkor nem tetszett. Persze a Puppy, amit sokan ajánlanak, még kevésbé teteszett, és akkor már inkább a Bodhi...
Egy eee904HD volt a tesztalany, annak sok hardverét a puppy nem ismerte fel (pl tapipad) és nem boldogultam vele, mivel nem vagyok nagy linux guru (mondhatni abszolute nem értek hozzá, csak használom.) :B
Egyébként az említett gépre én Lubuntut tettem végül, bár az nagyon "puritán", de minden működött megfelelő sebességgel. És annál meg a Bodhi sokkal szebb.
Egy próbát megér. Ezt a 64bitest meglesem én is a mostani gépemen.

(#18) ViZion válasza haris (#17) üzenetére


ViZion
félisten

Sokan ajánlják a puppy-t, slaxot, Tiny Core-t... Inkább egy lassú Xubuntu, mint egy gyors Tiny Core ;] Kompromisszumot kell kötni. A nagyon kis rendszernek ára van, aki bevállalja, az használja. Múltkor volt itt egy P III-as gép, MX440 VGA-val, meg pár mega :F rammal, és Xubuntu 12.04 CD-ről elindult. Csinálni sok mindent nem tudtam vele :D , de azért ez egy jó jel sztem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) CPT.Pirk válasza ViZion (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát ez oltári fejlődés akkor...

Ilyen P3-as gépen simán mentek a Gnome-os Ubuntu 8.x 9.x verziói 384 ram társaságában. Böngészni, stb. simán jó volt. Most ehhez képest amit írsz, az nem valami bizalomgerjesztő.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) ViZion válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, CD-ről futott, nem telepítettem. Úgy gondolom másabb lett volna, de a HDD feladta, így itt véget is ért a próba :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) BigManus


BigManus
addikt

Kedvet kaptam, annyira jót írtok a Zorin-ról...
Kisebbik gépemre fel is teszem, majd leírom a véleményem.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.