Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raper


raper
senior tag

Köszönjük az összefoglalót! :) :R

(#2) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Köszi szépen az összefoglalót!
Nálam alapból az Ubuntu 11.10 fut Unity-vel, először szokatlan volt, de hamar meg lehet vele barátkozni.
Ahhoz hasonlítanám mintha áttelepülnél Win7-ről egy Mac-re.
Aki pedig a játékok hiányától tart, nagyon sok program (maiak is, mint a Rage) könnyedén működésre bírhatók.
Még egyszer köszi!

(#3) joecontra


joecontra
addikt

Még csak átfutottam, de már így is érdekesnek találom.

Üdv,
J

(#4) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Nagyon hasznos leírás. Grat. :)

(#5) Tutu7030 válasza kriszpontaz (#2) üzenetére


Tutu7030
veterán

Boldog ember.:D
Én és a unity sosem leszünk barátok. Én a gnome-t szerettem(nem ezt a pre-beta verziót, mint ami most az ubiban van). :W

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Élvezetes írás volt, igaz néhol kicsit túl specifikus és azért kezdőknek szóló szakszerűtlenségek is akadtak benne. De persze mindenképpen jó kedvcsináló, ha nem használnám a "Linuxot", akkor most biztosan kipróbálnám. :)

<-ƘƘ->

(#7) doc


doc
nagyúr

ugyes iras, grat!
de azert a 3. oldalt nezd at, ott valami felrecsuszott...

(#8) opeter87


opeter87
senior tag

Nagyon hasznos írás :C Grat :R

(#9) wednesday


wednesday
őstag

Nagyon hasznos írás. Még csak belelapoztam, de tényleg meghozza az ember kedvét arra, hogy kipróbálja a Linuxot. :)

(#10) RaZroX


RaZroX
addikt

Nagyon jó és hasznos cikk! :C :R

This is the way

(#11) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Megragadnám az alkalmat és kérnék egy kis segítséget. Szeretnék pingvint használni én is, de egy dolog visszatart amit még nem tudtam orvosolni. Az 5.1 hanggal mindig problémáim voltak, sikerült összehozni, hogy az 5.1 hang szóljon 5.1-ben de a stereo hangok nem szóltak sehogy 5.1-ben, csak a 2 frontális szatellit muzsikált. Eddig főleg ubuntuval próbálkoztam. Próbáltam suset, debiant, fedorat, de eddig nem jött össze semmi. Kerestem leírást, hogy mit kell csinálni, de eddig nem segített semmi. A konfigom: ASRock P4VM800, Celeron 2,66 GHz s478, 1GB RAM és 7600GS AGP. Alaplapi hangkártyát használok.
Meglévő telepítők: Kubi 10.04, Ubi 10.04, UHU 2.2, Blackpanther v10.1.1, OpenSUSE 11.3 Gnome, Debian-506, Fedora, Linux Mint 11, Lubuntu 11.04, Xubuntu 11.04.
Eddig próbálkoztam az utóbbi kettőt leszámítva mindegyikkel. Egy-két rendszernél a netet nem tudtam belőni és ott abba is hagytam a próbálkozást. Tehát olyan tippet kérnék, hogy melyik rendszerrel kéne próbálkoznom ez ügyben úgy, hogy a gépemet ne falja fel a rendszer és, hogy hol találok leírást sikeres "stereo hang mind a hat csatornán" leírást. Win xp-t használtam eddig felhasználói szinten.
Előre is köszönöm.

(#12) vgergo


vgergo
aktív tag

Jó kis cikk lett.
Linux disztribúciók én személy szerint ezzel a képpel prezentálnám.

Helyenként a BB kódok egy kicsit elcsúsztak.

(#11) KISDUCK
Ha jól értem, akkor a sztereó hangot 5.1-re szeretnéd "felkeverni". Ha igen, akkor ALSAproject ajánlom a figyelmedbe. (Ha jól emlékszem, akkor a asoundrc-ba kell beállítani [link] [link].)

[ Szerkesztve ]

(#13) modemshop


modemshop
csendes tag

Gratulálok a cikkhez! Le a kalappal! :R
Remélem sokan elolvassák és megfogadják. Nem harap a linux! :)

Én több linux disztrót is kipróbáltam, sajnos az unity nekem sem tetszik, a GNOME2 volt a kedvencem, az új helyett javaslom én is a KDE-t, vagy XFCET (xubuntu). Jó még a Lubuntu is (LXDE) és még kicsi gépeken is elfut. Aki nem szeretne babrálni a winyójával (dual boot) ajánlom, hogy vegyen egy 8GB/16GB pendriveot és arra telepítse fel, majd arról bootolja. :) Nekem egy Lubuntu van a 8GB-os pendriveomon, és nagy előny a windows-al szemben, hogy bárhova megyek, bedugom a pendriveom, és a saját rendszerem a saját programjaimmal, fájlaimmal együtt bárhol velem van. Ugyanezt lehet alkalmazni külső hdd-vel is, bár a hordozhatóság ott kérdéses. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) hcl válasza Kendek (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi!

Sajnos ilyenkor egyensúlyozni kell a szakszerűség, a tömörség, és az érthetőség között, ezért jeleztem az elején, hogy lesz benne ilyen :(

Specifikusság, ha beleveszek Unity-t is, akkor még hosszabb lenne (meg még több szívás), meg nem is vagyok benne az Unityben, mostanában akarok vele mélyebben megismerkedni.

@Doc : Melóban vagyok estig, nem tudok még vele foglalkozni, de nyugodtan írd le, mit írtam félre, és kijavítom :)

@mindenki más : Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) attila9988


attila9988
őstag

Nem szeretnék kötözködni, csak egy apró megjegyzés.
A cikkben végig következetlenül kevered a "linux", és az "ubuntu" fogalmakat. Csak a tisztázás végett, a linux NEM operációs rendszer. Az egyes disztribúciók viszont azok. Erről ne feledkezz meg, ha egy hasonló cikket szeretnél írni.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#17) doc válasza hcl (#14) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem egy 'laikusoknak' szant cikkben ez teljesen OK, akit melyebben erdekel a tema, az ugyis utananez/kerdez :)

idokozben Kalandor kijavitotta a felrecsuszott BB code-okat, szoval most mar jo :)

(#18) Lenry


Lenry
félisten

tetszik. :R

én belementem volna mélyebben is, bár a barátkozás elkezdéséhez elég ennyi is, a mélyebb víztől talán pont hogy megrémült volna a Linux-szal ismerkedni vágyó célközönség.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Néhány helyen olyan szellemképes írás, de mondjuk a kétpaneles fájlkezelőkre adsz mindenféle tippet, és nem említed meg azt amelyiket kifejezetten KDE-re lett írva: Krusader

Utánam a kondenzcsik!

(#20) Lacces


Lacces
őstag

Jó volt olvasni :) Én szeretem az Ubuntut- de mindig akad 1-2 alapvető probléma ami miatt mindig visszatérek a Windowsra :)

(#21) qltsar


qltsar
addikt

Gratula a cikkhez! :R

Én is használok Ubuntut, viszont 64 bit-est nem ajánlanám. 6 GB memóriával rendelkezik a gépem, és 9.04-től a 32 bites Ubik már automatikusan telepítik a PAE kernelt ha több memória van a gépedben mint 4 GB, elég sok probléma van még mindig a 64 bitesekkel, a saját bőrömön tapasztaltam, plusz egy átlag felhasználónak egy 32 bites rendszer esetében maximum annyi lehet a baja, hogy nem kezeli a 4 GB + memóriáját, arra pedig fentebb említettem a PAE kernelt.

Tehát nyugodtan lehet telepíteni a 32 bites-t 4GB+-os gépekre is, főleg az újabb verziókból. (Bár én még maradtam 10.10-nél :) hülye Unity :( :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#22) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi az osszefoglalot, jo cikk lett :)

"There is nothing permanent except change"

(#23) _NCT válasza Lacces (#20) üzenetére


_NCT
őstag

Ezzel én is így vagyok,mindig van valami driver kompatibilitási probléma, ezért mindig visszakullogok Windows-hoz. Ilyenkor azzal nyugtatom magam, h úgysem kell mindenkinek érteni mindenhez :D

(#24) Lacces válasza _NCT (#23) üzenetére


Lacces
őstag

Én meg úgy vagyok vele, hogy ez nem az én hibám :D Hanem a rendszerré.
Ha már google sem segít és a fórumtársak sem, akkor sajnos nincs mit tenni.

(#25) _NCT válasza Lacces (#24) üzenetére


_NCT
őstag

Hát jah, csak kicsit idegesítő, hogy kreálhatok saját magamnak egy moddolt telepítőt, legyen szó akár w7, akár xp-ről, ha azt akarom h gyengébb gépekre is felmásszon és akkor a biztonságról nem beszéltünk... Ugyanezt megkapom letöltve Linux-nál és akkor nem kell szenvednem vele órákat. Felrakom és megy/menne....Ha a gyártók készítenének drivereket. Vagyis általában készítenek, csak a nagy nevek nem...Illetve nem mindenki... Mert minek adják ki a drivereket, ha azért nem kapnak pénzt, minek dolgozzanak vele...Valahol érthető.... Épp ezért tolják a Kíndózt is a Linux előtt a vállalatoknak, otthoni felhasználóknak, mert pénz pénz és még több pénz.... Ha ingyenes szoftvert használna mindenki, amihez passzolnak a driverek, akkor miből lehetne lehúzni az embereket?... Ilyen ez a popszakma....

[ Szerkesztve ]

(#26) Lacces válasza _NCT (#25) üzenetére


Lacces
őstag

Bár szerintem a beágyazott rendszereknél is megjelenik majd az Ubuntu, az hatalmas előrelépés lesz. Szerintem. :D
Főleg ha majd mobilra is fel lehet tolni :D

(#27) BigManus


BigManus
addikt

Szia!

Ugyan nem vagyok Ubuntu " barát " de összeszedett, jó cikk lett.
Ha nem lennék Linux fan, átolvasva tuti kipróbálnám ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó kis írás lett!

KDE kapcsán kifejtettem ablakkezelős véleményemet egyik barátomnak:

szerintem a legjobb jelenleg. "Gnome" mint olyan megszűnik, Gnome 2 volt az amit Gnome-nak ismersz Ubuntunál, helyette jön a Gnome3, ami elég buzis, az helyett meg Ubuntuban rátértek a Unity felületre, ami Justin Bieber megtestesülése. Na ezekkel szemben meg ott a KDE, ami továbbra is a heteroszexuális embereknek készül. ;]

Lacces: most is lehet, igaz nem fő oprendszerként, de fel lehet telepíteni Debiant, Ubuntut, stb, Androidos masinára, aztán ha jól emlékszem, VNC-vel be tudsz rá menni, még GUI-t is kapsz. Persze ehhez biccós tablet javasolt, nem 1 magos. - ha érdekel, a "linux installer" appot keresd a marketben, ingyenes, csak root kell hozzá.

Am. a klasszikus embeded dolgokra továbbra is a Debian marad, nem hinném, hogy bármi értelme lenne pl. egy riasztóközpontot csinálni Debian helyett Ubuntuval. Főleg, hogy ilyen helyeken többnyire nincs is GUI.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) doc válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


doc
nagyúr

alapvetoen egyetertek, bar egy-ket eve meg a KDE volt az, amire inkabb mondtam volna hogy buzis :D szerencsere gond nelkul lehet hatarozottan hetero temat valasztani

(#30) Lacces válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


Lacces
őstag

Symbian-os telóm van :D. De köszi, majd ha lesz Androidos akkor arra megpróbálom

(#31) zodo


zodo
nagyúr

Nagyon klassz írás, gratulálok!

Ahogy többen is megemlítették olyan "kedvcsináló".
Jelenleg épp azon vagyok hogy telepítenem kellene (Linux Mint a kiszemelt) csak még a vas hiányzik alóla.

Mini itx alapra (első körben talán valamelyik full integráltra) tenném csak még nem jártam utána hogy melyiken fut probléma mentesen.

(#32) bubi92


bubi92
őstag

csomószor próbálkoztam már linuxal, de mindig az lett belőle, hogy valami nem működött aztán vissza a windows.

(#33) hcl válasza attila9988 (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Linux egy gyűjtőfogalom, amibe beletartozik az Ubuntu.
A Linux alatt meg azért egy valamilyen disztrót szokás érteni, azért ennek a cikknek a szintjén még nem fordítanak kernelt a userek.

@qltsar : Nem tudom, nekem semmi bajom a 64 bites Kubival, legalábbis nem több, mint a többi gépemen levő mindenféle 32 bitesekkel. (ja, hogy Unity... nézd meg a KDE -t :) )

@Lacces @MMA87 : Azért a legtöbb dolog megoldható, ha elég kitartó az ember. Meg egy csomó olyan dolgo van, ahol egyszerűen információ hiányzik, mert pl. tudom, hogy rakás embernél megy az adott dolog, csak nálam nem -> akkor én bénázok el, vagy nem tudok valamit, user error.
Amúgy amennyire én tudom, a legtöbb esetben nem a gyártók írják a drivereket Linuxra, és elég sok driver nem hivatalos kiadás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) csibor


csibor
őstag

8,04 óta használom az ubuntu-t mint átlagfelhasználó, de lehet én vagyok a kisebbség tagja nekem a Unity lett a megszokott :B A régi már idegen nekem.

(#35) ftc


ftc
nagyúr

(#36) hcl válasza ftc (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak nem fog egyik pillanatról a másikra megszűnni... De ha igen, akkor irány a Debian + KDE... ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) _NCT válasza hcl (#33) üzenetére


_NCT
őstag

Persze, értelek, engem még mindig a hang probléma idegesít, h jóvóna' futtatni a vas alól ubuntut, de igazából nem erőlködök, mert tudom h másnak se megy Xonar DG-vel a hang. Marad a VmWare--->nagyképernyő xD Szóval persze, mindent meg lehet oldani.

Amúgy jah, nem mind1ik gyártó készít Linux-hoz szoftvert, sőt van hogy csak a forrást adják ki, de legalább kiadják. Van aki ezt se teszi meg....

(#38) CPT.Pirk válasza hcl (#36) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az sajnos nagyon nagyon rossz párosítás. Debian jellegéből fakadóan kőkori KDE van hozzá, ami nem lenne baj önmagában, de olyan szinten bugos, hogy az valami eszméletlen.

Pl. laptopnál képtelenség állítani az energiagazdálkodás beállításait, mert nem működik a lenyíló menü. Ha beváltasz Wheezy repókra, akkor meg kapsz friss KDE-t, meg rakás instabilitást mellé.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Jó kedvcsináló lett a kezdőknek, gratula!

Romani ite domum.

(#40) talmida


talmida
Közösségépítő

Gratulálok! :R Köszi! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#41) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

elolvastam a linux wikipédiás linket, és sírhatnékom támadt. tévedések vígjátéka.
a cikket még olvasom...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) schawo


schawo
titán

Ma elkapott a ihlet, és felraktam egy Mint Linuxot. Sajnos az is egy határ szar. Következő két évben megint kerülöm a desktop linuxokat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) hcl válasza CPT.Pirk (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:S Akkor egyéb, nem Gnóm alapú cucc...

@MMA87 : Na igen, ez a legjobb, amikor van valamid, ami tökéletesen támogatás nélküli (megjegyzem, nekem még mindig nem megy egy csomó hardverem Windows alatt, tehát 1-1, minden oprendszeren bele lehet szaladni :S )

@bambano : Ha van jobb javaslatod, kicserélem :)

@schawo : Mi is volt a bajod a Minttel? :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) schawo válasza hcl (#43) üzenetére


schawo
titán

Min nem :( [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) nuke7


nuke7
veterán

én is váltanék linux-ra, ha lenne olyan gépem, amin nem játszanék :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#46) tobal válasza hcl (#33) üzenetére


tobal
tag

Nem, a Linux nem gyűjtőfogalom, hanem a kernel neve, ami a Linux alapú rendszerek alatt fut. Ezt csomagolják össze különféle programokkal, így lesz belőle disztribúció, mint az Ubuntu.

De egyébként nem kötekedni akarok, nagyon jó kedvcsinálót írtál :R
Ha valaki kedvet kapott hozzá, hogy kicsit többet tanuljon a linuxról, és nem riad vissza a termináltól, akkor ajánlom a gentoo telepítős cikkem, ami szintén kezdőknek íródott, de alapismeretek szükségesek hozzá.

(#47) CPT.Pirk válasza hcl (#43) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Dehogy, a disztrowatch szerint 4-5 olyan disztró van jelenleg, aminek már KDE4.7-e van alapból. Ilyen a másik topikban emlegetett Chakra is.

schawo: nálam egy frissítés után halt meg, de teljesen, azóta nem próbáltam a Mintet. Valami olyat kellett volna kipróbálnod, ami nem Ubuntu alapú. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48) hcl válasza tobal (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@nuke7 : Dual boot :)

OK, ez a hivatalos, de ha azt mondod, Linuxot használok, akkor azért mégis az oprendszerre gondol a másik fél, nem a kernelre... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) schawo válasza CPT.Pirk (#47) üzenetére


schawo
titán

Milyen nem Ubuntu alapú normális asztali disztró létezik mostanában? OpenSUSE, Fedora?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) _NCT válasza nuke7 (#45) üzenetére


_NCT
őstag

Esetleg kövesd a példám VmWare , semmiről sem kell lemondani, s még a driverekkel sem kell szívni :D:D Bár jó kis Driver fordítás sokmindenre ráébreszti az embert :P

hcl: hát igen, nem gondoltam h pont egy Asus-hoz nincs normális driver Linux alá, pedig nem is egy noname kártyáról van szó :U Mind1 ezen nem akadok ki, jobb is így vmware alól szenvedni, ha valami kell gyorsan visszaváltok Windows-ra, nem kell dual boot-al, sem wubi-val szarakodni.

Update: sztem félreértetted, nem Linux alatt akar játszani, pont ezért javasoltam neki a VmWare-t, így ha játszani akar, akkor ha elég izmos gépe van leteszi tálcára az VmWare-en futó valamilyen disztrót és játszik a host alatt, amin egy Kíndóz fut. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.