Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) korpicschess


korpicschess
veterán

Nyitó hozzászólás.

Megkérnék mindenkit, hogy a hejesírási hibákat, elírásokat privátban jelezze. Köszönöm!

A tegnapi mobilarénán megjelent ICS frissítéssel kapcsolatos témát már itt lezárnám: nincs hivatalos információ, hogy a készülék ne kapná meg a beígért ICS frissítést.

Bármi kérdés felmerül, igyekszem mihamarabb válaszolni.

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#2) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Kösz a cikket jó lett bár a címe:
"Egy rosszul megítélt készülék bemutatása fél év hozzáértőbb használat után."
Kikaszt kicsit.

Méghogy rosszul megitélt?
Nagyon sokáig egy bughalmaz volt és még most sem tökéletes gyári romokkal.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3) korpicschess válasza Brutális eb (#2) üzenetére


korpicschess
veterán

Értem mit mondasz, de én ezt úgy értem, és úgy gondolom, hogy hiába volt rossz készülék 1 éve, még az atomtákolt 2.2-vel, most már más a helyzet. Ha valaki most gondolkodik benne (tegyük fel a kezdő, igen magas ár sok volt), akkor nem azt kapja, amit 1 éve kapott volna. Nyílván kéne rá egy ICS, de amilyen áron árulják, nem nagyon létszükséglet. (úgy, hogy be van ígérve, igaz már Q2-re be volt...)
Szerintem.

Használhatóak egyébként a gyári ROM-ok, vannak ahhoz is costum kernelek, de jóval lassabban frissítik őket, meg miért használja az ember, hogyha CM7-tel egy jobb telefonja lesz.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#4) jooker82 válasza Brutális eb (#2) üzenetére


jooker82
nagyúr

Itt az a baj,h most hogy már nincs különösebb gond vele,még igy is eléggé alá van ásva.... erre értette a cikkiró...
Amúgy jó teszt!!!

Mintha irtad volna,h videót is csinálsz,v rosszul emlékszek?? :U :)

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5) Brutális eb válasza korpicschess (#3) üzenetére


Brutális eb
addikt

Na ja egy rendesen OPTIMALIZÁLT ICS-el vagy akár JB-vel brutál kis készülék lenne még manapság is.

Csak sajna az Lg érdeke szerintem nem ezt diktálja.
De ha esetleg elmarad az updete legalább lehetne annyira jófej,hogy a drivereket,forrást kiadja így xda még sokáig támogthatná magas szinten a cuccot.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#6) korpicschess válasza Brutális eb (#5) üzenetére


korpicschess
veterán

Igazából xda-n több helyen írják, hogy ez az Nvidia hibája, nem pedig az LG-jé. Érdekes egyébként, hogy ZTE tegra 2-es készüléke működik ICS-vel.

jooeker ott lesz az, link formában érhető el a youtube videó, csak talán kicsit kicsi a kép. Nem a legjobb minőség, sajnos a technika anno ennyire behatárolt (mondjuk jelenleg sincs jobb felvevőm, csak az S2, de azt meg nem tudom fixre fogni). Nem is a legfrissebb, de mutatja, hogy mióta ilyen jó már. :)
Itt a link: [link]
Még egy videó, ami a cikkben nincs benne, de ez csak 1 perces: [link] (még régebbi)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#7) Brutális eb válasza jooker82 (#4) üzenetére


Brutális eb
addikt

Ne haragudj téged muszáj ignorálnom .mrt minden sértés nélkül de képtelen vagy az objektivitásra amennyiben lg márkáról van szó :R

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#8) jooker82 válasza Brutális eb (#5) üzenetére


jooker82
nagyúr

Maradjunk annyiban,h az LG-nek vannak ezektől a tavaly év eleji telefonoktól lényegesen fontosabb telefonjai is,melyek most is benn vannak szolgáltatónál és még gyári garanciával értékesitik,mellesleg milliós példányban értékesitik..... Ezek tavaly szeptembertől év elejéig jöttek ki...főleg LTE vonalon... Igy ezeket ,az üzlet,az üzlet alapon érthető hogy előrébb kellett helyezni a frissitési listán... Az LG-nek nincs annyi embere,mint a sonynak,v samsungnak,de igy is le lesz frissitve a 2x is hamarosan....
10 ICS telefonjuk van jelenleg,igy nem lehet azt mondani h csesznek ránk... Csak mi pont még nem tartozunk az LTE vonalba,igy kicsit várnunk kell..De ezt szerintem,ha logikusan gondolkodunk,meglehet érteni...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#9) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Én azt hittem, hogy a tartósteszt arról szól, hogy tartod órákig a kezedben! :P ;]

(#10) korpicschess válasza KaiotEch (#9) üzenetére


korpicschess
veterán

Csinálok majd egy timelapse-et! ;] Egyékbként nincs rajta lejárati idő. :) Bomlásnak sem indult, mint a napon hagyott teszkós szatyor.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#11) jooker82 válasza Brutális eb (#7) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ugyanúgy tudom éltetni,ahogy te szidni,de amint látom te se nagyon veszed észre magad,egy egy ilyen helyzetben és szerintem ne szemeteljük tele a koléga hosszas munkáját ilyenekkel...Nekem volt ilyen telóm 1 évig,ugyh tudom mit irok... De megkérdezhetjük az új tulaját ,h ő milyennek itéli meg azt a remek telefont,melyet továbbadtam neki.. :K

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#12) vakond5 válasza korpicschess (#1) üzenetére


vakond5
őstag

Kétszer ment el.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#13) vakond5 válasza korpicschess (#1) üzenetére


vakond5
őstag

Jó teszt! UP!

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#14) Crytek


Crytek
veterán

Az aksi idõ amit írtál világbajnok.Az én lg 2x em netezés mellett (nem wif haem 3g) Max 5 órát ha bir. 2.3.6-ra mit lenne érdemes felrakni hogy az üzemidő megnövekedjen?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#15) RECSKA válasza Crytek (#14) üzenetére


RECSKA
veterán

Én jelenleg WIUI 2.5-öt használok, és ma 1 órát játszottam a Shadowgunnal és a Dead Trigerrel, valamint több, mint 2 órát neteztem wifin, fél órát navigáltam igoval, és 30%-on van most az akkerem.
3G jobban szívja azt tudom.

Van egy V20S gyári rom egy speciális kernellel, ami nagyon energiatakarékos... Fórumban linkelték is, ha megtalálom, ráddobom privibe. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#16) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Gratulálok a cikkhez! :)

Crytek: Minél speckósabb rom + kernel + (neadjisten MHz és V állítgatás) + app killer + battery monitor + egyéb van a telón, annál jobban meríti, legalábbis én ezt tapasztaltam. Nálam tartós használatra egy V20Q gyári rom van fent egy tweak pack társaságában. Kipróbálok mellette sok mást is, de mindig ez kerül vissza. Gyors, stabil (500 órákat elmegy restart nélkül 130-150Mb szabad RAM-mal). Annyi, hogy ROM felrakás után kiszedtem kb. 20 idióta gyári appot (közösségi szarok, live cuccok, biztonsági mentés...stb, 2x topic-ban felsoroltam miket érdemes kiszedni). Valamint használni kell, néha jól megterhelni egy húzósabb játékkal, mert akkor felszabadítja a helyet. Akksi: ha nem nagyon piszkálom (csak 2G, csak telefon + sms) 3+ nap uptime, viszont mostanában sok a Viberezés + valamennyi netezés, ennél fogva folyamatosan be van kapcsolva a 3G és az adatkapcsolat, meg hozzá esténként wifi, de még így is elmegy másfél, esetleg szűk 2 napot (játék minimális mostanában). Lényeg, hogy ha nem hackeled agyon, csak rendet tartasz, meghálálja :)

(#17) Remus389


Remus389
veterán

jó kis írás, észrevettem hogy a Galaxy s és a 2x ugyanakkora a specifikacios táblák alapján, teszerinted pedig nagyobb a 2x

az első az sgs
plus
64x122x9 mm vs 63x123x10 mm

kicsit szélesebb kemény 1mm-el, de kemény 1-1mm-el vékonyabb és rövidebb az sgs

a súly az más, de méretre minimális a difi

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#18) korpicschess válasza Remus389 (#17) üzenetére


korpicschess
veterán

Valóban, ez az én hibám, lehet, hogy csak sokkal nagyobbnak érződik, mert ugye 2 dimenzióban is nagyobb + a képernyő alatt hely is lehetne keskenyebb, ráadásul a tömege elég rendesne nagyobb, S2 mellett is nehéznek érzem, illetve az S2 sem sokkal nagyobb nála felületre, vastagságra meg vékonyabb. Bár amíg használtam nem volt ilyen gondom. :)

Balázs1986:
Köszönöm! :R Te vagy a legjobb példája annak, hogy gyári ROM-mal is lehet kiválóan használni és szeretni a telefont. :)

Crytek:
Igen, meglepően jó üzemidőket sikerült elérnem, és ezt most értékelem, mikor az S2 a gyári nagyobb akksival nem bír ki nálam annyit.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#19) Weeman1


Weeman1
veterán

Gratulálok a cikkhez.
Nagyon tetszik. :)

Xiaomi 11T Pro

(#20) KonzolKartel

Annyit még nem buktam telefonon, mint az O2X-en. : :(

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#21) korpicschess válasza KonzolKartel (#20) üzenetére


korpicschess
veterán

Árra gondolsz? Én SGS-en többet, igaz gyérül adtam el nagyon. Nem számolva, hogy leejtettem, és úgy, hogy nem törött el, de tönkrement (néha elállítódtak a színek) a kijelző. Tény, hogy szörnyen leszállt az ára.

Wee(d)man:
Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#22) deminos


deminos
aktív tag

Gratulàlok a cikkhez, nagyon jò lett.

Aki meg szidni meri ezt a telót azt jól ledorgáljuk. :-DD

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#23) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nekem ez a rész tetszett a legjobban:

"Az O2X-ben levő akkumulátor nem túl nagy kapacitású (1500 mAh), ennek ellenére a mobilos mezőnyben jól bírja a strapát."

Szegény Galaxy Ace 2 közel ugyanazokkal a használati paraméterekkel, amiket leírt a kedves cikkíró, 2 napot elmegy :D :D :D De igaz az is, hogy a Huawei G300-as cserélt Launceherrel 3 napot megy el. :D :D :D

Én nem tudom miért kell isteníteni egy NVIDIA chipsetbe belehalt kacatot ? Nekem volt 2-szer is O2X-em, és hát nagyon gyenge eresztés. Aki írta a cikket fogalma sincs, hogy a CM7 milyen hibáktól hemzseg. Ha meg csak 3D-zni szeret, akkor meg vegyen PSP-t.

Ja a 3D... Akkor már Optimus 3D. Annak meg az akkuvisszajelzésének fogalma sincs hogy mennyi van még az akksiban.

Egyszerűen szomorú tény hogy az LG 2 legnagyobb durranása az O2X és az O3D egy halom kacat. Nem sikerült, rossz konstrukciók, akkumlátorzabálók.

Akkor már Optimus Black.... Vagy 4X HD. Hátha nem kapja meg a Jelly Bean-t az sem.

Üdv !

:R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#24) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Jó kis cikk, tényeket közöl semmi mást.
Annyit hozzáfűznék hogy én wiui-val használtam és eget rengető problémám nem volt vele. Használtam egy ideig 20q gyári romot tweak pakkal megfejelve egy nem gyári kernellel, az is jó volt, csak hiányzott a wiui :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#25) Pistiboy88 válasza eladogeppc (#23) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Nem tudom, hogy Neked mikor volt 2x, de a CM7 már kiforrotta magát, s hiba az már nem nagyon van benne. Minden működik rendesen, gyors. Hova kell több egy főzött romtól? Indokold meg, hogy mi a baja, a gyáritól 1000x jobb. Havernak a CM7 stock kernellel ~400 órákat megy el. Pedig még nem is a legújabbat használja, kb 2-2,5 hónapos. Ami bugos az jelenleg a CM9.

[ Szerkesztve ]

(#26) eladogeppc válasza Pistiboy88 (#25) üzenetére


eladogeppc
veterán

Sajnos én nagyon sokat használtam telefonként, nem PDA-ként és voltak érdekes húzásai mindamellett, hogy a CM-ek nagyon le vannak pusztítva, nem győztem felöltöztetni őket. Kb 2 hónapja is volt, meg még korábban is.
ICS-t már régóta ígérik, de Nvidia nélkül nem fog menni. A 2 mag meg úgy látom az újabb készülékeknél jelent valamit, de inkább már az új architektúra gyorsítja a telefonokat.

Most ACE 2 és Ascend G300-am van, nem látok különbséget az O2X-hez képest. Illetve az akkuidő gyári ROM-okkal fenomenálisak. Nem kell buzerálni a telefont, elég használni :D
Jó, a 8Mp az 8Mp, de felvételnél sem tuti az O2X. Képeket viszont nagyon jókat csinál.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#27) korpicschess válasza eladogeppc (#23) üzenetére


korpicschess
veterán

Érdekes mód, S2-vel próbálkozom, de egyelőre nem tűnik jobbnak az üzemidő. Lehet, hogy azok a telefonok, amik már hoznak is egy szintet, azok ennyit tudnak. Elég megnézni, hogy egy HOX mennyit megy el.

Ascend G300-hoz ne hasonlítsuk már kérlek... Közel sincsenek egymáshoz. Nyílván többet bírhat egy gyengébb hardverű telefon, de az általad írt adatok hülyeségek, már bocs. Inkább a Black? Hát erre már nem is mondok semmit.

Nem tudom hol látsz istenítést, azt írtam, ami igaz rá, ráadásul alátámasztva.
CM7 pedig nem hemzseg hibáktól.
:N

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#28) ForRedGlory válasza korpicschess (#27) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ahhoz kepest hogy elegedett vagy vele, latom mar arulod is. ;]

(#29) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Jó lett a teszt, köszi szépen.

Remélem az Nvidia megembereli magát, és elkészíti a megfelelő drivereket ICS alá, mert az LG eddig nagy előnyben részesítette a brand-ot. Jó lenne ha nem hagynák cserben.

A fotók egyébként egész tűrhetőek lettek a PH!-s tesztben közölt fotókhoz képest jobbak.

(#30) drlovi


drlovi
aktív tag

jó vas ez az 2x. amikor megjelent rögtön meg is vettem. szörnyű volt, napi több fagyással. fél évet nyuztam mire meguntam éd váltottam s2re. hugom használjá a mai napig 2.4 el.kiváncsi vagyok a gyári ics hogy megy majd rajta.
Mióta s2 re kijött az ics azóta fagyogat a teló. elötte a 2.xx ek atom stabilok voltak sehol egy akadás .
ami a 2x ben jobba. tetszik hogy komolyabb a készülékház, az s2 t egy szer kell ledobni már is meglátszik rajta.

(#31) tzsolesz válasza drlovi (#30) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Így van, anyagminőség, és az összeszerelés minősége még képeken is feltűnik, hogy a 2X-nek sokkal jobb. Az S2 gagyi hozzá képest. Mondjuk én a gyakorlatban is össze tudtam már hasonlítani nem egyszer.

(#32) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Szép teszt, jó cikk. :C Nekem is megtetszett a telefon, csak az a kár, hogy nem rég vettem. :U

(#33) korpicschess válasza ForRedGlory (#28) üzenetére


korpicschess
veterán

Már vártam ezt, de nem akartam cserélni, csak S-off-ból jött egy alkalmi S2 amit megvettem, így Piwi vett egy szintén alkalmi S3-mat, ennyi.

elpatkorado:
Köszönöm!

drlovi:
Nekem nincs bajom az S2 ICS-vel, 4.0.4-ek egész jók, de most JB-n vagyok. Azért az emc-bug elég nagy ciki a Samu részéről..

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34) tvamos válasza tzsolesz (#29) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo kis cikk! Gratula!
/Nekem azert meg mindig Motorola Atrix 4G...
:)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35) (jan)


(jan)
őstag

Érdekes írás, nagyon szeretem ezeket a tartós teszteket!

A gps track mivel készült?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#36) korpicschess válasza (jan) (#35) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszönöm mindenkinek!

My tracks (Play lefordítja Saját útvonalakra) nevű ingyenes alkalmazással, közvetlenül gmaps-re tölthető illetve gdocsba.
Azért ilyen kis méretű, mert nem akartam a térképet linkelni, rajta van a lakcímem is, jelenleg pedig nyaralok, így nem tudtam újat csinálni, S2-vel is csináltam, de nincs különbség,

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#37) balintka


balintka
addikt

Én ilyen Optimus 2x és az Optimus Black között gondolkodom. Melyiket érdemesebb vennem? Szeptemberben veszem meg.

(#38) korpicschess válasza balintka (#37) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem mindenképpen a 2X-et. :K

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#39) balintka válasza korpicschess (#38) üzenetére


balintka
addikt

Néztem, h árban 3.000 Ft a különbség. Egyedül az akksi dolog zavar a 2x-ben.

(#40) Buci21


Buci21
addikt

ÜBERCUKI A MACSKA!!!!!
arról nincs tartósteszt? :P xD

(#41) korpicschess válasza balintka (#39) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem tudom hol ennyi, de akkor mindenképp a 2X. Bőven jobb.

Buci21:
Aranyos egy dög.. imádom. ;]
[link] [link] [link] (ezek O2X képek)
Ez már gép: [link]

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#42) Katherina*


Katherina*
csendes tag

Ez elég jó telefon. :) ;)

(#43) cashzoli


cashzoli
aktív tag

Kár, hogy nem olvastam előbb ezt a tesztet, lehet, hogy a 2x mellett döntöttem volna.
Mikor az akkori eladótól megtudtam, hogy nincs hardveres gyorsítás az akkor ICS-en, akkor nálam dőlt az egész...minden mást lenyeltem volna.

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.