Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) helixP


helixP
nagyúr

Klasszikusan középkategóriás, jó áré/érték arányú, slágerteló lehet :) A kamera is megüti az én mércémet, a felbontás is elég szerintem ebben a méretben, a belső tárhely is szimpi, hogy 8.
Nekem nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#2) tomcsa44


tomcsa44
tag

A procinál el van írva a számozás. Ebben is ugyan az van, mint a Lumia 630-ban, azaz Qualcomm MSM8226.

Amúgy ezt a két telefont néztem ki az őszi vásárlásra. Vagy a Lumia 630 vagy ez az LG L90 lesz a befutó, ha más nem jön ki addig (Lumia 730 egy giga rammal?).

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#3) Tomakyn


Tomakyn
csendes tag

Lesz a szolgáltatóknál? Trémobilnál pl. ?

(#4) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

A fizikai gomb se villog? A többi l-szériás lg-nél igen.

[ Szerkesztve ]

(#5) M3oH


M3oH
addikt

A teszt alapján ez egy korrekt teló, korrekt árral. szolgáltatói jó árasítással, sláger lehet.

(#6) kapi.L válasza Keil Walker (#4) üzenetére


kapi.L
csendes tag

Nem villog sehol, ez kimaradt :((( csak az üzenetnél állíthatod be, hogy többször jelezzen hanggal amíg el nem olvasod.

(#7) ak76


ak76
senior tag

Nem értem mitől lenne ez jobb választás mint az F6.
Annak ugyanis van értesítési fénye a menü gomb körül,ráadásul jól használható is,abban sincs automata fényerő,viszont van benne 4G,a hátlapja gagyi,ez tény,de minden egyéb jól sikerült.
Ergo szerintem jobb vétel,még akkor is ha nem 4 magos.

(#8) secler07


secler07
tag

ak76 +1

Én továbbra sem bántam meg, hogy F6-ot vettem :K

[ Szerkesztve ]

(#9) hyperman25


hyperman25
tag

Ez egy jó telefon. :)

(#10) #03372544


#03372544
törölt tag

Azt szeretném már ha a snapi600 lejönne a középkategóriába.
Ezt a snapi400 még mindig nincs az s4pro közelében se, pedig az se mai darab (nexus4, xperia Z, stb.)

(#11) hardline


hardline
senior tag

Szép meg tetszik, DE!
Egy filléres értesítő fényjelzőt kihagyni? Amilyen apró és nulla költséggel járna belerakni, annyira idegesítő a mindennapokban a hiánya.
A fentebb említett F6 megoldása igazán beférhetett volna, az meglehetősen szépre sikerült megvalósítása az értesítő lednek.

(#12) adabra


adabra
senior tag

A G2 minivel való összevetésnél a teszt számomra azt sugallja (konkrétan nincs így leírva), mintha a G2 miniben lenne fényérzékelő és értesítési LED. Pedig abban sincs.
Így végképp nem sok értelme van azt választani az L90 -nel szemben. Csak a hosszméretben van +1.9mm különbség, nincs LTE és NFC - csupa (számomra) nem igazán fontos dolgok. Cserébe kicsit nagyobb akku és (általában) nagyobb használható képernyő felület a fizikai gombok miatt. No meg lényegesen olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#13) satz18


satz18
őstag

Nekem a qHD, 60k, 8 GB (4.4 miatt), ajánlott kombó kissé erős.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#14) Luck Dragon

Hiába kapott ajánlott plecsnit, de még sem érzem azt a must have érzést mint az F6 esetében.
Nem tetszik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) devast válasza satz18 (#13) üzenetére


devast
addikt

Nem kicsit erős... másrészt nem vágom, hogy a fényérzékelő, meg az értesítési led mióta számít extrának. Én már telefont nem vennék ezek nélkül. 1 éve az utolsó kínaiban is voltak már ezek (más kérdés, hogy működtek-e :D). Gusztustalan, hogy csak azért kellett kikerülniük, hogy a drágább készüléket is el lehessen adni. QHD meg alsó kategória, nem közép.

(#16) hodostamas válasza satz18 (#13) üzenetére


hodostamas
addikt

Főleg hogy az elődje jobb kijelzőt kapott :)

(#17) helixP válasza devast (#15) üzenetére


helixP
nagyúr

nem QHD, hanem qHD, de mióta számít az alsó kategóriásnak? :F

(#18) devast válasza helixP (#17) üzenetére


devast
addikt

2014? Attól is függ, mit definiálunk alsónak. Nekem kb 50k-ig alsó kategória, 100-ig közép. Manapság minden új középkatosnak 720p-vel kellene jönnie.

(#19) gtamate2


gtamate2
veterán

A hátlap elég alsó kategóriás, a formája már jobb mint az f6-nak, de valahogy nem tetszik így összességében. A teljesítmény oké hogy hozza a kötelezőt, a fotók egész jók, de nem bántam meg hogy az idol2s-t rendeltem, pedig a címet megnézve féltem hogy a cikket megnézve megbánom így utólag. Az ár azért segíthet még rajta.

*Sn0w

(#20) helixP válasza devast (#18) üzenetére


helixP
nagyúr

50-ig alsós?? Hát, barátom, akkor Te a Közgépnél dolgozol :DDD
Nálam 30-35 ig alsós, onnantól közép, 100 meg már tuti hogy bőven felső, nálam. Ha árhoz kötjük a kategóriákat.

(#21) Retekegér válasza devast (#18) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szerintem abszolút korrekt ajánlat a qHD IPS panel. Ráadásul az üzemidőnek is csak jót tesz.

<< Heimdal >>

(#22) zoo8800 válasza adabra (#12) üzenetére


zoo8800
veterán

Mindkettőben van NFC és LTE is.

rip and tear, until it is done

(#23) Tigryss76


Tigryss76
tag

Szerintem meg nem lett javítva a specifikációs táblázat ... nincs LTE.

Buta embernél nem tudsz okosabb lenni!

(#24) m1lan válasza devast (#15) üzenetére


m1lan
őstag

qHD, mint alsó kategória? Érdekes meglátás, pláne hogy a középkategória egy része is még mindig csak WVGA... Lehet, hogy nálad az, mert megteheted, hogy csak a felső/csúcskategóriát nézd telefonváltáskor, de a normális besorolás szerint még a felső középkategóriában is jórészt csak qHD-t kapni...

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#25) BrianDK


BrianDK
tag

Igazán nem értem erre mi szükség volt. Az F6 mindösszesen 0.2 inch-csel kisebb átmérőben, és bár csak két-magos processzor hajtja, egy csomó olyan szolgáltatás megtalálható benne, ami ebben keresve sem. Azt hiszem nem túlzás azt állítani, hogy az F6 akár házon belül nézzük, akár minden telefon körében az egyik legjobban sikerült telefon.
Ugyanez a felbontás, de még az akku kapacitás is ugyanez. Ezt sem választanám magától, az F6-tal szemben pedig végképp nem.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#26) apuc válasza adabra (#12) üzenetére


apuc
őstag

Van NFC- legalábbis az enyémben.

Nagyon jó kis cucc, sokkal jobb a napi használatban, mint az ezelőtti Sony Xperia SP, ami még mindig drágább.(Ja és combosabb vas, mégis lassabb, nem ilyen szuper cucc.) :DDD

(#27) zoo8800 válasza Tigryss76 (#23) üzenetére


zoo8800
veterán

Hát, nem tudom... ahány spec. táblázat, annyi info :D
Valószínűleg keveredik a D405 és a D405N.

rip and tear, until it is done

(#28) DjBlero válasza zoo8800 (#27) üzenetére


DjBlero
őstag

Infó a Lg L90 D405n - ről

A doboz tartalma:
Készülék
Akkumulátor
Töltő
Használati útmutató
Adatkábel

Méretek:
kijelző mérete: 4.7"
kijelző felbontása: 540 x 960" (234 ppi)
kijelző típusa: IPS LCD"
színárnyalatok száma: 16 millió
eszköz mérete: 131.6 x 66 x 9.7 mm
tömeg: 126 gramm

Hardver:
processzor: Snapdragon 400 Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
memória: 1024 MB
háttértár: 8 GB ebből kb 4GB elérhető!
bővíthetőség:
kártya típusa: microSD
portok: microUSB v2.0, 3,5mm audio

Multimédia:
kamera felbontás: 8 MP
előlapi kamera: 640x480
video chat: igen
video felbontás: 1080p
FM rádió: van

Hálózati adatok:
Mobil: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G HSDPA 900 / 1900 / 2100
WiFi: 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot
Bluetooth: v4.0 with A2DP
GPS: A-GPS GLONASS
NFC: van
IrDA: van

Szoftverek:
op. rendszer: Android 4.4.2 KitKat

Sim - foglalat :
Normál Sim kártya

Akkumulátor:
gyári adatok: Li-Ion 2540 mAh
tapasztalat: Átlagos használattal 2 - 2,5 nap

Ez kb jó infó az LG L90 - ről

A D405 - be nincs NFC a D405n - be van NFC
és LTE egyikbe sincs!!!

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#29) gtamate2 válasza apuc (#26) üzenetére


gtamate2
veterán

Szegény sp, mindenki szidja. A sony óta már a telefont is. :U

*Sn0w

(#30) ttiimdr


ttiimdr
tag

Érintőgomok vajon világítanak?

(#31) adabra válasza DjBlero (#28) üzenetére


adabra
senior tag

Eszerint csak az NFC a különbség a D405 és D405N között. Mi értelme van kiadni két külön verziót :( kb 1018 KRW spórolás...

(#32) apuc válasza adabra (#31) üzenetére


apuc
őstag

Gondolom az EU-ba csak NFC-st szállítanak, de pl. Indiába, más "keletibb" régióba nem.
Igen nagy piacuk ebben a készülék szegmensben az elmaradottabb országokban.
No pár 10 ezer telefonszor 1-2 dollár, és megvan egy LG alkalmazott éves bére.
Mondjuk egy magyar csopvezé, vagy mittudomén, mert az havi 383 ezer forintra jön ki..
Ennyit számít az a nyüves NFC chip. :)

gtamate2: Az a nagy igazság, fél éve használtam egy SP-t, igaz, nem rootoltam- és sokszor fagyott, laggolt, vacakolt..
Volt hogy totál kifagyott..ráadásul ott csak álom a KitKat, és lehet, hogy ennél az LG-nél az is szerepet játszik a szuper használati élményben, hogy az fut rajta.
A súlya meg az SP-nek pedig igen zavaró volt néha..
A fiam a játékai miatt igen boldog , hogy megörökölte tőlem az SP-t. :D

ttiimdr: Sajnos nem világítanak.

[ Szerkesztve ]

(#33) Pribi válasza ttiimdr (#30) üzenetére


Pribi
senior tag

Nem.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#34) apuc válasza BrianDK (#25) üzenetére


apuc
őstag

Viszont vagy a 4 mag, vagy a Kit-Kat miatt, de sok futó folyamatot igen jól lekezel, nekem legalábbis. :)

(#35) ttiimdr válasza Pribi (#33) üzenetére


ttiimdr
tag

Akkor Bog be van rúgva a videoban. Szerinte van értesítési led is, fényérzékelő is, gombvilágítás is,,:)

(#36) devast válasza helixP (#20) üzenetére


devast
addikt

Nem közgépes vagyok, még csak gazdag sem. De ha leveszem az áfát, meg a kereskedelmi hasznokat, akkor egy 30-35k-s telefon kb 15-20k -ban áll meg. Annyiból meg ha beleszakadnak sem lehet értékelhető készüléket összerakni. Természetesen telefonálásra lehet használni, de amint elkezded okostelefonként használni.... Amit mi alsónak nevezünk, az normálisabb régiókban nem is létezik.
Ez mondjuk jellemzi is a magyar piacot, mint anno az akai megmondta "mindegy milyen, csak olcsó legyen meg érintős". Ettől függetlenül ezeket én még az ellenségemnek se kívánom.
ps: 100k az régebben tényleg felső kategória teteje volt, de manapság az új csúcskészülékek bőven 150k+ áron érkeznek.
Moto G is 720p-s 55k körül, kínai 720p-s importból (myaudio, wayteq, prestigio stb..) is dunát lehet rekeszteni 50k alatt, és biztos van még sokféle, a közvetlen kínai választékot nem is keverem ide... szóval nem igazán hiszem, hogy 60k-ért az LG nem tudna belerakni egy olyan panelt.

nekem huawei g700 kínai importom van, mt6589 + 2g ram + 5" 720p ips , ~9 hónapja volt áfával 67k. Lassan a "nagy" gyártók is léphetnének már egyet előre ebben az árkategóriában...

[ Szerkesztve ]

(#37) batai15


batai15
félisten

Ez tényleg jó telefon, főleg a remote funkció miatt. Árban sem rosz.

(#38) Pribi válasza ttiimdr (#35) üzenetére


Pribi
senior tag

Mondjuk a videót nem néztem meg, de ezekből egyik sincs. Nekem kb 1 hónapja van meg, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Nem azt mondom, hogy nem lenne kényelmesebb ha lenne benne fényérzékelő, de ez van. Az értesítési led hiányát is megszoktam. Ami a legnagyobb baj ezzel a telefonnal, az az, hogy a 8 Gb memóriából 4-et lehet használni. Ráadásul az SD kártyára nincs a külső programoknak írási joga. Nekem ez a legnagyobb bajom a cuccal. Tudom, hogy root-tal lehetne javítani, de egyenlőre marad így.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#39) DjBlero válasza Pribi (#38) üzenetére


DjBlero
őstag

remélem lesz root hamarosan és akkor tárhely probléma megoldva ;]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#40) 4trASS válasza devast (#36) üzenetére


4trASS
csendes tag

Érdekes, én tegnap hasonlítottam össze egy P6-ot és egy G2 mini-t és szinte nem láttam a felbontás adta "előnyt" a P6-nál. Sőt, összességében szebb volt az LG kijelzője. Én is felbontásmániás vagyok, de csalóka ez, élőben nagy különbségek vannak. (mind2 max fényerőn volt).

Ez már kicsit off ,de a G6 hátlapja meg gyakorlatilag forró volt. Más is tapasztalt már ilyet, vagy lehet, hogy a kirakott modell krepált be?

(#41) ollie


ollie
MODERÁTOR

Fényérzékelő nélkül???

(#15) devast: Ne viccelj, teljesen elterjedt a 320x480-as felbontás is, de lehet kapni tavalyi(!) készüléket 240x320-assal is.

[ Szerkesztve ]

***

(#42) apuc válasza ollie (#41) üzenetére


apuc
őstag

Érdekes ez a fényérzékelős dolog..Eddig volt az összes okostelómban,de az utolsóban már nem használtam.Egyikben sem működött tökéletesen,így 50%~körül használtam,ha kellett a növelés,elhúztak a fenti sávot,és tettem rá fényerőt.
(Ezeket használtam:Samu Gio, Ace1,Sony Xperia Sok a,L, SP.)
Így a mostani új LG L90- ben nem is hiányzik. .
Bezzeg a led,az igen..

[ Szerkesztve ]

(#43) gtamate2 válasza apuc (#42) üzenetére


gtamate2
veterán

Miért kell annyira az a led? Oké nekem is feltűnőbb ha látom az asztalon hogy pittyog, de speciel elég gyakran ránézek a telefonra hogy miújság. De nem értem miért egy ilyen 1ft-os alkatrészt spóroltak le...
Majd roottal megoldják hogy a vaku bekapcsol a led helyett :DDD

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#44) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Van olyan ember akit az LTE hiánya a földhöz ver? Komolyan mire nem elég 21Mb/s-es mobilnet? Valaki mobilneten akar torrentezni?

(#45) Dave1984 válasza apuc (#32) üzenetére


Dave1984
őstag

Egy kis plusz info amirol bog nem irt!Az fm radio csak mono!!!(személy szerint idegesit ez)emagnal vettem sima 405 enyembe sincs NFC,mobilradio veteli érzékenysége nem a legerosebb. belső memoriabol 4gigat lefoglal a rendszer magának! vásárláskor tessek figyelni!Es 2ev gyári függetlenül 70ezer!60ert max bolti garisat kapsz!Egyébként tenyleg nahyom jo telefon,mondjuk en siman lemeritem 1nap alatt ezt is:)

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#46) apuc válasza Dave1984 (#45) üzenetére


apuc
őstag

Én 1 év gyártóival vettem az Extrém-ben 67-ért,Cetel. kártyás 10% kedvezménnyel. n,NFC- s.
Nagyon szeretem, a felbontás a HD Xperia SP után sem gáz,viszont az IPS kijelző sokkal jobb.

(#47) halkow


halkow
őstag

60k ért ha lesz a telenornál akkor best buy .... jól meg csínálta az lg ezt is akárcsak anno az F6-ot

Bog: egy kérdés a micro-sd-t hol kell betenni?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#48) DjBlero válasza halkow (#47) üzenetére


DjBlero
őstag

a hátlap alatt van az akkut nem kell kivenni hozzá

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#49) Szmeby


Szmeby
tag

Az 1 GB RAM-ból kb. mennyit eszik meg a rendszer és a kiírthatatlan komponensek? Mennyi hely marad a többi cuccnak?
A cikk írta, hogy LG saját appstore-t tart fenn, de csak a free cuccok letöltése megoldott. Gondolom, ettől függetlenül a Play és abból is a fizetős tartalmak elérhetőek maradnak. Ugye?

(#50) apuc válasza Szmeby (#49) üzenetére


apuc
őstag

3-370 Mega szabad.

Elérhető

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.