Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erahurka


erahurka
félisten

Örömteli, hogy végre valaki normális kameraszoftvert pakolt 100-120.000 forintos árkategóriába, kár hogy ha belenagyítok már okádék az összes kép minősége. 10 éves kínai gagyifon féle olajfestmény mind. :(

(#2) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Szomorú, hogy 2015-ben az LG még mindig úgy gondolja, hogy belefér a dadogó rendszer, vagy hogy aki egy ilyen telefont vesz, az pár alap-appon kívül mást nem akar telepíteni a szűk tárhelyre.

Nem a lényeg a fontos.

(#3) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ez a telefon tökéletesen leírja az okostelefon készítés jelenét.

Annyira, de annyira erőltetett már ez a baromság, hogy csinálnak egy alapvetően jó telefont, amit teljesen szándékosan elcsesznek valami apróságnak tűnő, de mégis a használatot erősen negatívan befolyásoló dologgal.

Ez már rég nem finom terelés a flagshipek felé, hanem erőszakos kényszerítés.

(#4) bollokcs80 válasza dreamdancer (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

És mint az "A" brandek többsége, spórol a memórián, belső tárhelyen, stb. :W

Nem is csoda, hogy a kicsik törnek fel....

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Egy G2 sokkal jobb.

Ha legalább combos akksival (nem hiszem el, hogy ne fért volna bele 3000-es), és 2 giga rammal hozzák volna ki ezen az áron, akkor oké lett volna.

***

(#6) m1lan


m1lan
őstag

Van valami megkötés, hogy S615 mellé csak kevés belső tárhelyet lehet rakni?

Először M4 Aqua, most meg ez...

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#7) Stauffenberg válasza ollie (#5) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az akkut nem bántanám ha tényleg ennyire jó üzemidőt hoz. De a kamerára (tényleg egy okádék), szűkös RAM-ra (éppen csak az alsó és középkategória határán billeg), szűkös tárhelyre (ez már az alsó kategóriában is egyre cikibb) egyszerűen nincs mentség.

Az LG jól láthatóan nem hajlandó csinálni egy tisztességes felső-középkategóriás telefont. De nem csak ők, más gyártóknál sem divat ebbe a kategóriába értékelhető telefonokat beszúrni.

Azért a Sony Xperia M5-re kíváncsi leszek, specifikációk alapján felzabálja reggelire. Rendes kamerát kapott, 3 GB RAM, 16 GB tárhely. Ezek mellett a MediaTek X10 meg meglátjuk mire lesz elég.

(#8) m1lan válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


m1lan
őstag

Rendes kamerát kapott

Egy Sony telefonnál látatlanban ilyet kijelenteni elég merész :DDD
Ennél mondjuk nem nehéz jobbnak lenni, az is igaz.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#9) erahurka válasza m1lan (#8) üzenetére


erahurka
félisten

Ennél minden telefon jobb képeket csinál 50.000 felett. A több mint két éves Lumia 620-am is jobbakat lő.

(#10) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

A 8 giga tárhellyel, és másfél giga RAM-mal 100ezer fölötti áron ez kuka!

Szerk: Egy Honor 6, vagy egy Asus Zenfone 2 (4giga RAM) mellett ki venné meg ezt?

(#3) Stauffenberg: Tökéletesen úgy van, ahogy mondod! nagyon kilóg a lóláb mostanában...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#11) roli543


roli543
őstag

Azt értem, hogy a gyártók a csúcs készülékek felé hajtják a vásárlókat. De, tényleg miért nem lehet normális közép kategóriát? Akkor minek hozzák ki ezeket a modelleket? :/

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#12) ollie válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nálam a 4-5 óra SoT még épp elfogadható. A jó valahol 6-7-nél kezdődik. Na meg miért ne tehetnének bele nagyobb akkut, ha belefér? Persze megvan a válasz, mert ciki lenne, ho jobb lenne az üzemideje a G4-énél. De amúgy ja, a pocsék kamera meg a tárhely sem túl baráti. Ezt a készüléket konkrétan feleennyiért kéne árulni.

***

(#13) marc.loedi


marc.loedi
csendes tag

És egyébként az a vicc, hogy ezeknél a túlárazott középkategóriás mobiloknál már jóval olcsóbban kapni például G2-est, ami kétségtelenül jobb.

(#14) Stauffenberg válasza ollie (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A 6-7 óra SoT nem divat manapság csak a kifejezetten bika (4000+ mAh) telefonokkal. Sajnos, de ez van. A 4-5 óra teljesen korrekt értéknek számít a mai mezőnyben.

(#13) marc.loedi: Már nem azért, de nem csak G2 van ennyiért, de G3 is, meg sok más tavalyi flagship. Persze újkori árat illik összehasonlítani, de így sem áll jól a G4s.

[ Szerkesztve ]

(#15) Dominó85


Dominó85
veterán

Nekem ez jutott eszembe a cikk végigolvasásakor illetve után: Ez meg mi a xar az LG-től? Csíra aksi (persze 4-5 óra mi :C ), fos kamera, meredek ár. Hülye aki ezt a telefont megveszi... Ennyi hibával 50-60k-t sem érne. Az a kamera pedig tényleg botrányos.

A tisztelt PH teszterek, cikk írók pedig ne mentsék a menthetetlen. Szégyen hogy az LG G4 bőr hátlapjának sarkai így kopnak. Ezek szerint le se kezelte azt az LG valami jóféle időtálló anyaggal. LG lő! Öngól!

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#16) gerii


gerii
addikt

Tipikus szolgáltatói készülék lesz, a neve eladja.

(#17) papi77


papi77
addikt

Az számomra teljességgel elfogadhatatlan,hogy nincs OTG!
A 3,5 gb szabadon felhasználható tárhelyről meg ne is beszéljünk...:(

roli543: Az érthető,hogy a felső kategória felé próbálnak terelgetni,de ha valakinek nincs rá pénze,akkor hiába...
Az alsó kategória meg szvsz androinnál használhatatlan!

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#18) Ubul86


Ubul86
őstag

a g2 minihez képest van valami számottevő tulajdonsága, ami pozitív mérleg felé billen , a másfél giga ramon kívül?

mert ha nem, akkor nem váltok a g2 miniről :D

(#19) marc.loedi válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


marc.loedi
csendes tag

Persze, csak egy példa volt a sok közül, ahogy azt fel is tüntettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Egy jó árral, lehetne jó ajánlat is, de attól még a szürkeimportos ára is messze van.

https://vertigostore.eu

(#21) Carline


Carline
őstag

A 6.oldalon a specifikációknál elírtátok a RAM méretét. 2GB-ot az 1.5 helyett.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#22) szentkuti11 válasza Carline (#21) üzenetére


szentkuti11
addikt

Köszönöm, javítva!

(#23) Pocok256


Pocok256
veterán

1,5 GB ram 2015 ben 90k ért :DDD Ha ingyen lenne sem kéne... :W

Egy szó van erre a készülékre: hulladék.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#24) chuky666 válasza ollie (#5) üzenetére


chuky666
csendes tag

Igen G2 agyon veri még ma is.Inkább azt adnák ki ujjra sd krtya bővithetőséggel 80 nyitoáron...Ki vesz ilyet g2 helyett?

Most adtam el egy patika g2-est a szívem szakadt meg mai napig nagyon rendbenlévő készülék.Sőt!

[ Szerkesztve ]

(#25) erahurka válasza tothmaxy182 (#10) üzenetére


erahurka
félisten

Ez be fog kerülni szolgáltatókhoz, az Asus és a Honor 6 pedig nem (bár utóbbi azt hiszem kapható a Telekomnál). Rengetegen meg fogják venni, mert az eladók majd rábeszélik őket. Itthon telefon tekintetben max. a Mobilarena olvasók szűk rétege tekinthető tudatos vásárlónak.

(#23) Pocok256: Én ingyen azért elvinném.

[ Szerkesztve ]

(#26) Ubul86 válasza chuky666 (#24) üzenetére


Ubul86
őstag

az, aki nem jár utána, csak betér az üzletekbe és a legújabb kínálatot nézi :)

(#27) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

G2-es jobb ennél, pedig az 2013-as model.

(#28) Flind válasza m1lan (#6) üzenetére


Flind
senior tag

M4 Aquából van 16GB-os verzió. Hogy a 8-as minek kellett mellé, az jó kérdés..

(#10) tothmaxy182: +1

(#14) Stauffenberg: "A 6-7 óra SoT nem divat manapság csak a kifejezetten bika (4000+ mAh) telefonokkal."
Tényleg nem divat, de nem csak azokkal. Sony flagshipek például sokkal kisebb akksival sokszor jobb üzemidőt hoznak mint a 4000+Mah-os telefonok. Vagy a Note 4 szintén kisebb akksival tovább bírja mint pl. a Lenovo Z2 Pro. Szóval na, nem csak azon múlik.

Egyébként én is úgy vagyok, hogy 4-5h SOT nevetségesen kevés, mégis a legtöbb telefon még annyit sem bír - sok gyártónál a csúcsmodellek sem.

Cikkhez: G2 óta nem volt az LG-nek normális telefonja (G4 azért már tűrhető), ez is beáll a sorba. De a név eladja majd, mint a G3S-t is.

(#29) tatabike


tatabike
őstag

:(

Eddig azért még bíztam az LG-ben, hogy nem lesz olyan, mint a Samu és társai. Hát de, ez is olyan lett... Lassan oda jutunk, hogy a telefongyártók is olyanok lesznek, mint az évtizedek óta csúcson lévő zenészek. Kiad egy nagyon jó zenét, aranylemez lesz, kimegy a színpadra és beleböfög vagy belefingik a mikrofonba, az is aranylemez lesz...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30) Stauffenberg válasza Flind (#28) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Egyébként én is úgy vagyok, hogy 4-5h SOT nevetségesen kevés"

Kinek-mi a kevés. Szerintem ez nagyon függ attól, hogy mire használja az ember. Nekem 4-5 órányi nyomkodás majdnem két napra elég, mivel az irodában számítógép előtt dolgozom, meg van benti céges telefon. Persze érthető, hogy vannak olyan munkakörök, amiknél ez kevés, ha valaki járja a várost tárgyalásról-tárgyalásra és közben sokat nyomkodja, nem tud hol tölteni, annak valóban kevés. De azért a legtöbb munkakör nem ilyen és kíváncsi vagyok mennyire lehet produktív a munka, aminél egy fél munkanapot telefon simogatással el lehet tölteni. :)

De tény, hogy a több mindig jobb. Elismerem, hogy a 6-7 óra SOT alapnak kéne, hogy számítson, de a 4-5 óra sem rossz. Sok telefon még ezt sem hozza.

(#31) jacis


jacis
nagyúr

Gyakorlatilag semmi értelme nem volt kiadni.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#32) Zoja™ válasza ollie (#5) üzenetére


Zoja™
őstag

Főleg úgy, hogy újonnan G2-t már 75k körül lehet kapni.

Napról napra jobban megerősödik bennem a gondolat, hogy nem éri meg a G2-m lecserélni semmire, a következő telefon vásárlásom akkor lesz esedékes, ha már menthetetlenül be fog krepálni.

(#33) trebór31


trebór31
csendes tag

Kár elolvasni ezeket a teszteket 9-t kapott üzemidőre, 4 esetleg 5 óra képernyőidővel?? Vodafone smart prime 6 ugyanugy 9-t kapott csak az akár 6 óra kijelzőidő vagy mèg több átlagos használattal, intenzîv játèkkal is megvan az 5 óra simán. De már persze nem ez az első ahol össze vissza vannak pontozva a dolgok.

(#34) szentkuti11 válasza trebór31 (#33) üzenetére


szentkuti11
addikt

A Vodafone Smart Prime tesztünkben átlagos használat mellett említettünk 4 óra kijelzőidőt, nagyjából ez is volt a reális a mi tesztjeink szerint, természetesen a te tapasztalataid mutathatnak mást.

(#35) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

"Az átlagfelhasználót nagyon könnyen megzavarhatják a számozások és az egyéb névbeli variációk, a gyártók pedig előszeretettel kihasználják ezt, egy-egy jobban sikerült, vagy abszolút felsőkategóriás modell nevét sokszor olcsóbb, gyengébb készülékekre aggatják rá. Ez a megoldás logikus, de nagyon megtévesztő a gyártók részéről"

Mondjuk aki csak a név alapján vesz telefont, az meg is érdemli. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36) ghiottone válasza tothmaxy182 (#10) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Snapdragon 615 miatt a Moto X Play.el összehasonlítva - a hivatalos 2 éves Motorola garanciás árat veszem alapul (270 angol fontot, illetve 345 eurót láttam eddig, expansys még nem közölt árat), akkor az LG elbukott.
- alap soc megegyezik,de az X Playben 21 megapixeles f/2.0 kamera, 2 GB ram, 16 GB rom, OTG, és a Moto szoftveres dolgai + a 3630-as aksit se felejtsük el.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#37) dzsi23


dzsi23
addikt

Külsőre talán már nem tűnik annyira bóvlinak, mint a Spirit vagy a G4c (még azt is mondhatom, hogy tetszik), de belül hozták a formájukat. Ennél még az előző tesztben szereplő Honor 4C is sokkal jobb képeket lő. :U

(#38) SkyLine3000 válasza roli543 (#11) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Hiába terelik a gyártók az embereket a flagship-ek felé, ha nincs rá pénz. A büdös életben nem fogok én sem 50 rongynál többet kiadni egy telefonért és asszem, ezzel nem vagyok egyedül.
Egyébként meg nem hiszem el, h nem tud (akar) az LG összerakni vmi normális telót. Szarozni kell fél giga rammal, meg +8 giga tárhellyel??? Mekkora spúrság már? Csak magukat égetik. Legalább így több kínai teló fogy...

[ Szerkesztve ]

(#39) icp1970


icp1970
senior tag

Sajnos ez sem az igazi.Sokban mard el a G4-től nagyon.

(#40) kazsmerlaca válasza icp1970 (#39) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

A G4-et is próbáltam, egy hulladék. Akár hányszor próbálok droidot alma után, hánynom kell. Mennyivel simább és átláthatóbb az alma. Ég és föld...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#41) dzsi23 válasza kazsmerlaca (#40) üzenetére


dzsi23
addikt

Akkor mégis mi a tosznak próbálgatod a droidot, ha úgyis alma-mániás vagy? Nem tanulsz a saját hibádból? :D Ja, amúgy a túl sok alma hányingert okoz!

(#42) Tsebacsi válasza kazsmerlaca (#40) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hess innen csúnya troll, hess-hess.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43) Jeanne d'Arc

Ezt a telefont jópár készülék elveri, csak sajnos mint ahogy fentebb is írtak, kevés a tudatos vásárló.
kazsmerlaca: miért volt hulladék? Az egyik legjobb készülék, hacsaknem nem almás fan vagy es neked csak az a jo más nem.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#44) Kékes525 válasza tatabike (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

Mindez azért, mert nagyon felgyorsították az újabb modellek kiadását.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) davidsone válasza jacis (#31) üzenetére


davidsone
addikt

úgyis belefut jó néhány ember, nekik bőven megéri a "fejlesztési költsége" mellett

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#46) Sn00k


Sn00k
veterán

Páromnak jó lenne egy normálisabb LG telefon a G2 minijét kéne már cserélni. Cikket megnyitva kis naivan, azt hittem ez lehet az utódja, hát persze:) Mikor megláttam a 1,5 GB RAM-ot elsírtam magam :DDD Ez komolyan vicc ezért az árért a kameráról, már inkább nem is mondok semmit...

3njoy the Lif3

(#47) zombinyul


zombinyul
addikt

Nincs fenyerzekelo? WTF?! 100k kornyeken ezt kihagyni egyszeruen nevetseges... A kijelzo korrekt, ahogy a vas is (leszamitva a ramot meg a romot), a kameran meg (remelhetoleg) javitani fognak. Lehet ebbol meg nagyon jo telefont faragni. :) Viszont laggolast sose bocsajtanek meg ilyen arkategoriaba. A G4-en kivul minden LG laggzik? Kicsit tobb munkat kellett volna belefektetni, mert az elkepzeles nagyon jo, de a megvalositas enyhen hogyismondjam... Kompromisszumos.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#48) ollie válasza zombinyul (#47) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most vett anyám egy LG Leont, és egyáltalán nem laggol.

***

(#49) sz.balazs.95 válasza ollie (#48) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor megnyugodtam, mert épp olyat ajánlottam nemrég egy ismerősömnek :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#50) zombinyul válasza ollie (#48) üzenetére


zombinyul
addikt

Akkor megnyugodtam. A tabletom se, de eleg sok LG-rol lehet ezt olvasni. Es nem esik jol, mert nagy markafanatikus vagyok. :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.