Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Kell!
Viszont mar felek berendelni...gyakori a hamisitvany.

(#2) Saccco


Saccco
nagyúr

~36.000ft :Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3) Paul119 válasza Saccco (#2) üzenetére


Paul119
addikt

Mennyii? nagyon tetszik de ennyiért ..:(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#4) Saccco válasza Paul119 (#3) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én is felkaptam a fejem, főleg, hogy pont most nyelte el a föld a régi fülhallgatómat. :N

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5) Paul119 válasza Saccco (#4) üzenetére


Paul119
addikt

Nekem meg a kis senheiseremben adta meg magát a kábel :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#6) MaxTorque válasza Paul119 (#5) üzenetére


MaxTorque
tag

Nekem a jack dugó halt meg a fülesemen, de 270 forint volt, meg egy kis forrasztás, és megy is tovább :)

(#7) Kasya válasza Saccco (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

...es ebayen se sokkal olcsobb :(

(#8) xmaas


xmaas
őstag

Kicsit vicces ez az egesz keszulek "vezetekmentes" aztan ott log belole ki a kabel nagyon szepen oldottak meg :N

(#9) kromatika


kromatika
veterán

komoly.

(#10) fogtunder válasza xmaas (#8) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én a helyedben nem fikáznék, amíg nem próbáltam ki, bringázáshoz pl. nekem nagyon bejött ez a kialakítás. Vezeték meg minden BT fülesben van, max nem látod.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#11) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Hajszál pontosan ennyire jön ki egy Shure SE 215 egy mikrofonos kábellel, ami azért nem kicsit szól jobban az ilyen konzumer vackoknál. Ezen az árazáson még az se segít, hogy vezeték nélküli a cucc, ennyiért dugják, ahova gondolom.

(#12) k5.20 válasza kolosanyi (#11) üzenetére


k5.20
senior tag

Miért hasonlítunk egy bluetooth fülest egy vezetékeshez? :(((
Ez két különböző világ...

(#13) Khelben válasza xmaas (#8) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem mindegy, hogy a vezeték a nyakpánttól megy a füledig vagy a zsebedtől a füledig. Utóbbinál elég sok problémába ütközöl, szó szerint.

(#14) kolosanyi válasza k5.20 (#12) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mert csak. 36-ért kapsz egy tompán szóló, konzumer vackot, vagy egy elég jó fülmonitort, cserélhető kábellel (illetve kevesebbért, miktofonos kábellel 36), hátul elvezethető kábellel és mindennel, amit elvár az ember egy ilyen drága cucctól. Ebből azt hiszem átjön, melyiket venném.

(#15) Khelben válasza kolosanyi (#14) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, átjött, hogy TE melyiket vennéd. Ettől még lehet, hogy másnak nem alternatíva a kábeles, nem? :)

(#16) kolosanyi válasza Khelben (#15) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tőlem. Én a jobb hangzást választom. :)

(#17) Pikkolo^^ válasza kolosanyi (#16) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Mai világban kábel? Hagyjuk már ;]

Jól néz ki, de az ára nagyon húzós.

[ Szerkesztve ]

(#18) kolosanyi válasza Pikkolo^^ (#17) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem hallottál még ilyet szólni ugye? :)

(#19) Khelben válasza kolosanyi (#16) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hallottad már ezt az LG-t?

(#20) kolosanyi válasza Khelben (#19) üzenetére


kolosanyi
veterán

A Bluetooth a szűk keresztmetszet, azt meg hallottam már eleget.

(#21) Khelben válasza kolosanyi (#20) üzenetére


Khelben
nagyúr

Utcára meg utazás közben pont elég a BT is, úgyis van körülötted más zaj is szvsz.

(#22) Pikkolo^^ válasza kolosanyi (#18) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Felesleges. Headset-et azért vesz az ember, hogy utcán, autóban vagy sportolás közben hordja.

(#23) kolosanyi válasza Khelben (#21) üzenetére


kolosanyi
veterán

&(#22) Pikkolo^^

Igen, utcára én se vennék ilyen drága eszközt, a 4 ezer forintos Maxell Metallicsommal elvagyok utcán. Otthon meg ott az asztali rendszerem ha normális zenehallgatásra vágyom. Viszont pont ezért nem látom a létjogosultságát ennek az eszköznek - illetve látom, a név eladja ilyen méreg drágán is, a trendi, de nem hozzáértő emberek meg úgyis megveszik -, ilyen árban ennek semmi értelme. Ezért az árért nagyon jó hangzást is kaphatsz, de az utcára meg erős túlzás. Ezeknek a vezeték nélküli cuccoknak olyan 10-15 ezer környékén van még értelmük, az még nem lépi át az ésszerűségi határt. Persze megveszik ennyiért is, az LG meg bolond lenne olcsóbban adni, ha viszik majd, ezt a részét értem.

(#24) Kasya válasza kolosanyi (#23) üzenetére


Kasya
nagyúr

En biciklizeshez es kinti munkahoz szeretem a BT fulest. Hangzasban pedig igen nagy kulonbseg van a 10-28k keszulekek kozt. Bar ezt meg nem hallottam, annyira azert nem lehet katasztrofa ha a HK is a nevet adta hozza.
Persze nyilvan...a nevet is megkell fizetni.

De most komolyan...az teljesen logikus lepes (es abszolut megeri), hogy a 100 euros fuleshez meg 50-ert veszek egy kabelt a mikrofon miatt? Mondom ezt ugy, hogy nekem nagyon szimpatikus a Shure.

Szerk:
Arrol meg nem is beszelve, hogy G3-hoz keszult, ami (tobb helyen is) volt annyival olcsobb a konkurens termeknel, hogy akar beleferjen a keretbe egy ilyen tartozek...

[ Szerkesztve ]

(#25) Khelben válasza kolosanyi (#23) üzenetére


Khelben
nagyúr

13, 18 és 24k-s BT fülest próbáltam eddig, elég jelentős különbségek vannak hangzásban. A 24k-s simán tud annyival többet a 13k-snál, hogy megérje (nem azt mondom, hogy ez az LG megéri, de simán el tudom képzelni)

(#26) kolosanyi válasza Kasya (#24) üzenetére


kolosanyi
veterán

Elhiszem, hogy van különbség, de a Bluetoothnak vannak korlátai. És nem is az elméleti sávszélesség a baj, hanem azzal, hogy azt nem tudja folyamatosan produkálni, tehát jó kis minőségromlást eredményez a vezetékeshez képest. Ha egy drága fülest vennék, akkor igenis kényes lennék a minőségre, akár vezetékes, akár nem. Ez a Shure például meg biztos vagyok benne, hogy jobban szól azonos árért, mint a vezeték nélküli megoldás. Igaz, kettejük közül csak a Shure-t hallottam eddig, de az nagyon meggyőző és ilyet eddig nem hallottam egy vezeték nélküli fülestől se.

Hogy mennyire életszerű ehhez egy kábel 50-ért? Nem tudom, biztos viszik, különben nem árulnák, de én nem vennék hozzá, feleslegesnek tartom.

(#25) Khelben
Na most képzeld el, ha ugyanannyiból nem kell még Bt modult belerakni, mennyivel jobb hangzást ki lehet hozni belőle. Általában igaz, hogy azonos áron a vezeték nélküli jobban szól, ezért mondom, hogy én azt választanám. Egy pár mm vastag kábel meg nem fog akadályozni semmiben. Nem tudok elképzelni olyan életszituációt, ahova ez az LG jó, de az említett Shure nem. Mondom ezt úgy, hogy rendszeresen futok telefonnal, illetve erőnléti edzéseket végzek, sokszor kézállásban, vagy egyéb nem megszokott testhelyzetben és eddig semmiben nem gátolt a vezeték.

[ Szerkesztve ]

(#27) GErYkE`


GErYkE`
csendes tag

LG G2-höz vajon használható a cucc? :) Elgondolkodtam 1 ilyen kütyün, kezd elegem lenni a kábelekből :)

S10+

(#28) Khelben válasza kolosanyi (#26) üzenetére


Khelben
nagyúr

Engem olyan szinten zavar a kábel, hogy szóba sem jöhet vezetékes fülhallgató, semmilyen hangzásért cserébe sem. Még otthon az asztali gépnél is BT-t használok, mert a kábel használhatatlan szerintem. Utcán, vonaton úgyis zaj van, a pc-nek is kb. mindegy, milyen a puskaropogás, zenére meg ott a rendes hangfal+erősítő.

(#29) tovgab válasza kolosanyi (#20) üzenetére


tovgab
aktív tag

Üdv!

Azért azt a helyedben figyelembe venném, hogy ma már létezik egy APT-X codec:[link]
amivel sikerült megoldani a bluetooth kapcsolaton történő CD minőségű, stabil átvitelt!
Szóval elméletileg minden adva van, hogy szóljon úgy, mint a kábellel rendelkező társai.
Ez a füles támogatja is ezt a technológiát, pont mint ahogy a G3 is.
Bár konkrétan ezt a fülest nem hallottam, hogy szól, de nekem az erősítő egyik bemenetén van egy ilyen APT-X-es Sony bluetooth receiver:
[link]
és azt kell mondanom, nagyon elégedett vagyok a hangzásával!
Ráadásul nem kell kábelezni ha valamit táblagépről, vagy telóról akarok meghallgatni az 5.1-en...

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#30) GErYkE` válasza GErYkE` (#27) üzenetére


GErYkE`
csendes tag

Update: Működik más Andoidos készülékekkel is, kérdés Magyarországon mikortól lesz kapható, csak a HBS-800-at találtam egyelőre.

S10+

(#31) Nigér válasza tovgab (#29) üzenetére


Nigér
őstag

Hiába hasít cd minőségben a zene bluetooth-on keresztül, ha a fogadó oldalon csak egy silány dac csinálja a konverziót...
Ez a nagyobb gond a minőség tekintetében, szerintem, nem a vezetéknélküliség.

(#32) Pttypang válasza kolosanyi (#14) üzenetére


Pttypang
veterán

Azert ez nem annyit tud, hogy szol belole a zene es kesz..
Nem art belevenni, hogy az extra funkciok is ott vannak.
Nekem is a nadragomon van a bh-111 modulja, mert igy kenyelmesen elerem a kezeloszerveket rajta, onnan jon fel a fules vezeteke. A telefont pedig kulon tudom hasznalni, vagy ha kimegyek tekerni, bevaghatom a taskaba, itthon pedig a lakason belul barhova maszkalhatok, a telefont hagyhatom az asztalon.
Ezt tedd meg a vezetekes fuleseddel kerlek. :U

Everybody lies.

(#33) halkow


halkow
őstag

Köszönöm a tesztet :)
Jó cucc aki sokat utazik vagy pusztán nem szeret a vezetékel bajlódni annak érdemes egy ilyet beszereznie.

Alcatel onetouch idol2s the king

(#34) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Tudom, hogy nem ide illik, de szerintetek melyik lenne a jobb választás?
Samsung Galaxy Ace 4 vs. Sony Xperia E3

S9+

(#35) Kasya válasza Yasuo (#34) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tudod hogy nem ide kell irni ilyen ugyben, de azert "megiscsak"? :U
Ide tessek menni.

(#36) kolosanyi válasza tovgab (#29) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, erre térjünk vissza akkor, ha már vannak róla tesztek. Nem nagyon hiszek a hókuszpókusznak, de ettől még lehet jó.

(#32) Crytec210
Azért az SE215 kategóriájú (pláne a még ennél magasabb szinten levő) hangkeltők se annyit tudnak, hogy "szól". Aki nem hallott még ilyet, az nem tudja elképzelni, de hatalmas különbség van a pár ezer forintos zajkeltők csörömpölése és egy minőségi lánc között. Más kérdés, hogy nem mindenkinek van erre igénye, nekem se, én egy alsó-közép kategóriájú fejhallgatóval és egy belépő DAC/AMP-pal teljesen jól elvagyok, de meg merem kockáztatni látatlanban, hogy ez a lánc is szebben, de legalább így szól.

(#37) Pttypang válasza kolosanyi (#36) üzenetére


Pttypang
veterán

Lehet, hogy szebben szol, de nincsenek ilyen igenyeim, nekem eleg, ha szol. Nem kell, hogy leamortizalja a fulemet, vagy eppen kenyeztessen, csak ha kimegyek tekerni, vagy megyek valahova, akkor szoljon valami.
Meg igy is valaszthattam volna szerintem boven rosszabbat, olcsobban :)

Everybody lies.

(#38) #33253120 válasza kolosanyi (#11) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nálam nem bírják a madzagos fülesek sokáig... :)
Meg kb ilyen nálam a napi rutin fülesügyben:
Telefon a bicikli kormányán tartóban, trackeli az utat. Ide nem jó a madzagos füles.
Melóban kosz van, zaj van, gép van amivel dolgozunk. Nem előnyös a madzagos füles.
Hazafelé megint bicaj.

Hétvégén néha túra, telefon a bicajon, és susogja a navi az utat... Ide megint nem jó a madzagos füles.

A madzagos füles jó. De megvan a maga helye. Ahogy egy Opel insigniával sem mégy ki szántani, úgy traktorral sem megy az ember színházba.

Még ha kompromisszumokat is kell kötni a hangzás tekintetében, akkor is van létjogosultsága a vezeték nélküli füleseknek.

Sok embernél a zene az ami egy ilyenen a legkevesebb ideig megy. Szól benne a telefon, navi, a sport tracker, stb... Azokhoz meg nem kell HD hangzás...

(#39) vagamo


vagamo
őstag

Iphone-val mennyire kompatibilis? /4S/

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#40) lela


lela
aktív tag

Vett már valaki ilyet??
Kasya: Láttam hogy te gondolkodtál rajta...
Most láttam hogy a G4-hez adják a T-nél...

(#41) Wynsent válasza lela (#40) üzenetére


Wynsent
tag

Nekem szerdán érkezik meg G4estül a headset. Majd leírom a tapasztalataimat.

Alcatlel OT 302 --> Nokia 3410i --> Nokia 3220 --> SonyEricsson 800i --> SonyEricsson 910i --> Nokia 5800 (tubi) --> SonyEricsson Xperia X8 --> Sony Xperia P --> LG G2 --> LG G4

(#42) Wynsent


Wynsent
tag

Megérkezett!

Az első benyomások pozitívak :C
---------------------------------------------

Kényelmes, nem lötyög, én a recsegő hangot se hallom, amiről szó volt a cikkben. A visszacsévélés nagyon jól működik, nem csapódik vissza a füles, szépen, gyors tempóban visszahúzza. A funkciók sokasága hoz csak zavarba. Tényleg meg kell szokni, hogy mit mivel irányítok. Viselés közben szinte teljesen el lehet felejteni, hogy az ember nyakában van.

Hangminőség :U
--------------------

Nem hangos. Határozottan nem hangos, de kellemes a hangerő. Épületben és az utcán is jól lehet hallani a beszélgetőpartnert és a zenét is. A telefonálás kényelmes vele. A zenehallgatásban szinte semmibe nem lehet belekötni, viszont a mélyek annyira nem jönnek át. Több stílusú zenével is kipróbáltam. A rock nagyon szépen jön rajta, de a mélyebb hangzások által dominált zenékre inkább a G4-hez kapott Quadbeat 3-as headset való.

Összességében
------------------------

Ha nem adták volna ajándékba a G4-hez, sose vettem volna meg, mert drágább annál, amit tud, viszont még nagyon a használat elején vagyok. Később még, hosszasabb használat után megírom, hogy mik a tapasztalataim. :))

Alcatlel OT 302 --> Nokia 3410i --> Nokia 3220 --> SonyEricsson 800i --> SonyEricsson 910i --> Nokia 5800 (tubi) --> SonyEricsson Xperia X8 --> Sony Xperia P --> LG G2 --> LG G4

(#43) Maxximus válasza Wynsent (#42) üzenetére


Maxximus
őstag

Én itt vettem az aprón egy bontatlant és sztm nagyon jó füles. Sporthoz,bicaj,futás,túra sztm kötelező,nagyon kényelmes és sztm elég jól szól. (Galaxy S5 + poweramp zene lejátszó)
Apple-vel hamarosan kipróbálom,annak jobb a hangprocija kíváncsi leszek azzal milyen és a híváskezelés megy e?

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#44) Maxximus válasza Maxximus (#43) üzenetére


Maxximus
őstag

Kezeli a hívást,de nem szól úgy mint androidon a poweramp-al.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#45) Msasaa


Msasaa
csendes tag

Sziasztok! Én is kaptam egy ilyet a T-től. Feleségemnek rendeltem egy G4-et, mi nem használjuk ki, még ki sem bontottam...
Ha esetleg érdekel valakit, megválnék tőle.

(#46) kovike


kovike
tag

Sziasztok!

Nekem is van egy új eladó. Ha érdekel keress PM-ben! :))

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#47) Naras


Naras
őstag

Két napja van meg a kütyü, nagyon szépen, tisztán szól, bár az ízlésemnek kicsit kevés a mély és talán a hangerőn is lehetne kicsit feljebb tekerni néha, de általában így sem teszem maxra.
Évek óta használok HBS-700 - ast, amit szintén nagyon szerettem, és sajna picit csalódás volt utána a kevésbé meleg hangzás, de mint mondtam, kiegyenlítetten, és szépen szól.
Az előző verziónál prémiumabb benyomást kelt, nekem tetszik, nagyon jól is mutat, jól illeszkedik a nyakba, bár valóban kicsit hajlamos recsegni, dehát nem kell csavargatni/nyomorgatni szegényt...
Ahogy végigolvastam az eddigi hozzászólásokat, sokan nem értik, hogy miért is jó egy BT headset. Meg kell mondjam, nagyon sokat számít, hogy függetlenül tudod kezelni a headset - et a telefontól, és ez minőségében nagyon jó mind beszélgetésre, és zenehallgatásra is, még ha profi vezetékes fülesekkel nem is veszi fel a versenyt (bár sztem simán közelít).
Eredetileg egy replikát rendeltem eBay - ről, aztán tudtam venni egy eredetit is viszonylag jó áron (ráadásul az a poén, hogy egyszerre jött meg a kettő, ugyanazon a napon), így van némi összehasonlítási alapom... aki nem akar ennyi pénzt kiadni az eredetiért, annak annyit tudok mondani, hogy az utánzatokkal sem fog annyira mellé, 5-10e Ft - ot legalábbis megér, ha nincsenek túl nagy igények... az összeszerelés hagy némi kívánnivalót maga után, érezhető, hogy nem eredeti, amit kaptam, annál picit lötyögnek az oldalsó csúszógombok, de funkcionálisan jók, illetve a vezeték visszacsévélésen nincs olyan fék, mint az eredetin, nem tudom, hogy ez mennyire okoz gondot hosszú távon. Az is fura, hogy a fülesek nem olyanok, mint az eredetin, van rajtuk egy pici rés (ami a hangzás miatt lehet lényeges, pl a 700ason is volt kis lyuk), illetve az eredeetivel ellentétben mágnesesek, amit nem igazán értek (lehet, hogy 700as, vagy 800as verzióról rakták rá, amik még mágnessel voltak rögzítve, biztos ezt sikerült összekukázni maradékból a gyárban). Hangzás tekintetében még annyit, hogy a replikában mintha erősebb lenne a mély, bár ez lehet, hogy csak placebo vagy valami más hatás miatt jött le így nekem, de lehet, hogy a másmilyen füles miatt valóban más a hangzás (bár, első körben nem tűnt olyan tisztának, de ez egyrészről szubjektív, másrészt pedig nem hallgattam túl sokáig).
Ha valaki szeretne BT fülest, akkor tudom ajánlani, remélem tudtam segíteni a döntésben.
Ha a 30-35k túl drága, akkor egy replika is jó alternatíva lehet (ha nincsenek nagyon nagy igényeink), de mostanában eredetit is egész jó pénzért lehet kapni kéz alól is, hála egyes G4 tulajoknak (nekem is így sikerült beszerezni egyet)... :U

Szerk.: jah, igen... nálam is van egy fekete replika, ha valakit érdekelne, bár még lehet a végén megtartom... :DDD
Ui.: a rezgőmotorja egy picit hangos, de nem vészed, legalább jobban hallható... :U

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#48) Naras válasza Naras (#47) üzenetére


Naras
őstag

Update: közben a replikát elég gyorsan el is vitték, nagyon örültek is neki, kipróbálás után megszerették egyből... Azt rosszul írtram, hogy az eredetinek nem mágnesesek a fülesei, azok is tapadnak egymáshoz (vagy éppen taszítják egymást), ha olyan helyzetbe kerülnek, először ezt valahogy félrenéztem, viszont valóban más, mint a replika, de mint mondtam, mind a kettő jól szól, az eredeti talán kiegyensúlyozottabban, tisztábban... A telefon egyébként mind a kettőt LG HBS900 - nak ismeri fel, úgyhogy azt is el tudom képzelni, hogy az elektronika egyébként ugyanaz. Van hangszínszabályzó is a headset - en, a Play/Pause gombot kell kétszer megnyomni egymás után, ez mintha nem működne a replikán (bár csak egyszer próbáltam), de nem is hiányzik, mert az eredetin is csak olyan szinten kiveszi a basszust, hogy a végén már semmi nem marad szinte, csak a cincogás (az alap a mély tónusú beállítás).

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#49) Snike


Snike
aktív tag

Honor 7-el párosítva, mikrofon hangszintje nagyon alacsony, :(
Mikrofon érzékenységét állítani nem lehet,

Szerviz tanácsa: cseréljem le a telefonomat...

ui: a párom telefonjával (Sony) tökéletesen működik...

[ Szerkesztve ]

PS5, mert az jó! :)

(#50) stifi82 válasza Naras (#48) üzenetére


stifi82
aktív tag

Na akkor most segítsen nekem ebben valaki, hogy ez eredeti vagy utánzat
[link]

vagy pl ez [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.