Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 14adam


14adam
addikt

"jegyezzük meg volt rá már nem egy példa, hogy magasabb rangú tag rontott üzletet"
-Mondanék egy nagyon jó példát.Djtoomi-nak 13 pozitív értékelése van és 11 negativ értékelése a fórumon! Ha jól tudom ezért is banolták ki.
Ő áll itt az első helyen :U

[ Szerkesztve ]

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Talán jobban megbíznak benned az emberek üzletelés során. :) Csak több esélyed van, mint mondjuk egy újoncnak.

(#3) zoo8800


zoo8800
veterán

Nem tudom, kitől hallottam: nagyobb az e-bréd :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#4) Dany007 válasza 14adam (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Hogy lehet az, hogy a 2. helyezet még nincs bannolva?

(#5) Móci


Móci
addikt

Én is az üzletre, meg az avatarra szavaznék. Amúgy semmire, legalábbis én nem vagyok elájulva, hogy most húú, de ős-őstag lettem ám. :)
Ha tudok segíteni, esetleg segítséget kérni, s tagja lehetek egy jó társaságnak, akkor nem a rang lesz az elsődleges szempont. Legalábbis nekem.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) old gray


old gray
addikt

Szóval PH! rang. Mire is jó ez nekem?

Véleményem szerint semmire. A nagyobb rangúaknak sokszor az arcuk is nagyobb, mert nyeregben érzik magukat. És én PH! félistennel is megjártam üzletelés során, miközben még egyetlen egy újonc sem húzott le / vert át.

Your rank is worthless.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#7) Peter Kiss válasza old gray (#6) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Pontosan így van. :R

A PH!-en mostanság szaporodtak meg ezek a rangnövekedés-beharangozások, és ez gáz. Ha rajtam múlna, lelőném a számlálást. Csak gratulálni tudok annak, aki szerint ez lényeges. (Az avatart meg nem értem, miért nem lehet mindenkinek saját. Ez a limitálás csak HSZ-vadászokat hív életre.)

Ja, a múltkor rám kiabáltak, hogy ne beszéljek hülyeségeket, meg ne használjam rangnövelésre. Elmehet a 'csába.

(#8) mephi666 válasza Peter Kiss (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

a rangnak én sem látom nagy értelmét... főleg, hogy fura, hogy a gamepod-os hsz-ek is szakmainak mennek... (szakmai hsz-eim 90%-a onnan jött össze...) jah, mellesleg kaptam már én is jópár beszólást :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) keIdor válasza 14adam (#1) üzenetére


keIdor
titán

Keldor papa-nak 7 pozitív értékelése van és nincsen negativ értékelése a fórumon!

:C

Az az érdekes, hogy kb. 50 pozitív lenne, ha mindenki írná.

old gray Superman, mi? :U Hát, én úgy tudom, hogy az a mai napig nincs eldöntve, hogy ki hibázott.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) zH. válasza old gray (#6) üzenetére


zH.
senior tag

"A nagyobb rangúaknak sokszor az arcuk is nagyobb, mert nyeregben érzik magukat."

Igen ,ez sokszor így van.
De rengeteg kivétel van amiken meg is lepődök ,hogy "rangja ellenére" is tud "normális" lenni vagy egy kevésbé jó hozzászólásra reagálni.

Engem mindenesetre nem érdekel ez a rang ,felőlem lehetek újonc is.

Avatar már inkább ,mivel itt az alap avatarok közül nem nagyon találtam olyat ami jó lenne.
Fiatalosabb ,de komoly is.Valahogy egyik sem tetszik.
Vagyis tetszik rengeteg ,mert nagyon jól meg vannak csinálva de szerintem "hozzám nem illik". (vagy hogy mondjam :D )

De mivel még elég sok HSZ és nap kell ,ezért nem foglalkozom vele.
(na meg az sem biztos ,hogyha megvan a kellő rang és tagság akkor megkaphatom :( )

just be

(#11) lezso6 válasza Dany007 (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, télleg, ez kifelejtettem. :D Amúgy kár, hogy valaki ezt még komolyan is gondolja. :(

(#6) old gray: Hát konkrétan tényleg nem jó semmire, de azért mégis nagyobb az esélyed, hogy egy újonc ver át a hardveraprón, minthogy egy addikt.

Más: Úgy néz ki, az írásra reagálva (?) egy modi kitörölte pár hozzászólásomat, :DDD de nem értem mi értelme volt, mivel nem tudom honnan lett kitörölve. :D Pedig nem úgy hajtottam a rangra, mint egyesek. :U No mindegy, mindenesetre vicces. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) mephi666 válasza lezso6 (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

én azt nem értem, hogy a tegnap távozott fórumtárs (twollah) bejegyzéseit miért törölték? ezzel csomó fórumozó odaillő/értelmes hozzászólása is ment a levesbe... vagy twollah törölte/töröltette az összes bejegyzését? végülis tökmindegy, de sokan kicseszésnek érezhetik (jogosan), ha elszáll 1-2 post az ő kommentjeikkel együtt... (más esetben is történtek már post-eltűnések, de arról nem beszélhetek, mert nem lehet kimondani sem az illető nevét... olyan, mint voldemort a harrypotterben)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) Dany007 válasza lezso6 (#11) üzenetére


Dany007
veterán

"kár, hogy valaki ezt még komolyan is gondolja. :("

Mármint mit? A PH! megbízhatóságot? Vagy a rangokat?

Őszintén, én is szívesebben veszek olyantól cuccot, aki magasabb rangon van. Az azért már jelent valamit. Persze, ez sem 100%, de jóval magasabb a biztonság, mint egy újoncnál.

Azonkívül olyannal szintén nem üzletelek, akinek nincs pár pirospontja.

(#14) Pisztillus válasza lezso6 (#11) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Én inkább azt kérdezném meg, hogy írtál-e hozzászólást twollah bármelyik cikkének topic-jába? Mert ezek a hozzászólások mentek a levesbe - így eshetett vissza a rangod.

mephi666: twollah írásainak törlése saját kérésre történt, lásd előbbi link.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#15) lezso6 válasza Dany007 (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bocs, zu8800 hozzászólására akartam válaszolni, csak mellékattintottam. :B

Amúgy ja, ezek szerint twollah topikjaiból törlődött akkor pár hozzászólásom, s azért fokozódodtam le. Írtam is a jogos moderálás topikba pedig, hogy milyen hozzászólásaimat törölték ki, és miért, erre azzal a hozzászólással megint őstag lettem. :DDD :DDD :W

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Dany007 válasza lezso6 (#15) üzenetére


Dany007
veterán

uhf! Na ez aztán pech :D De gondolom nem volt olyan nagyon sok... Így hamar visszanyered. Ahogy én a magamét nézegetem ( szintén arckép miatt ) még vagy 3-4 ezer közösségi hsz kell.... spammelni meg nem akarok csak azért... az nagyon gáz lenne :)

(#17) zH.


zH.
senior tag

Üzleteléshez annyit hogyha van rendes leírás ,kép ,elérhetőség és újonc töltötte fel akkor tőle is szívesen vásárolok.

[ Szerkesztve ]

just be

(#18) aimettirlz válasza zH. (#17) üzenetére


aimettirlz
tag

full egyet értek a kollégával... :))

® aimeTTi atticuS ™

(#19) aimettirlz válasza zH. (#17) üzenetére


aimettirlz
tag

a másik meg hogy szerintem kellene a rangnak úgy is növekednie hogy ne vegye figyelembe a hszeket... vagyis ne úgy függjön tőle mint most hogy kritérium legyen, hanem akár lassan is, de növekedjen vagy nmtudom de sztem az nm teljesen korrekt hogy azért mert én keveset fórumozok azért újonc maradjak örökre :F holott van jópár pozitív értékelésem és pár nap híján majdnem kétéve tagja vagyok ennek a nagyszerű oldalnak... tényleg le a kalappal a rendszere előtt mert látszik hogy értelemes emberek foglalkoznak vele :) de sztem akkor is így lenne jobb és ezt remélem jó helyre írtam mert nm találtam mást mert azok mind lezárt témák voltak :)) ergo egy rang-reformot szeretnék elérni az érdekemben :R mert sztem megérdemelnénk jópáran... :R

® aimeTTi atticuS ™

(#20) Ptech


Ptech
őstag

A szakkifejezés: e-peen. Erre jó.

(#21) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Bizony. A rang a hardver aprón még segítség tud lenni, ha az ember tényleg megbízható.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#22) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

láttam olyan arcot akinek alig több mint 1000napos reggel majdnem 45K hsz-e volt ! most az ilyenekkel van élete ? ;] mert ha mind1ik hosszú építő jellegű jól megfogalmazott kerek hsz, akkor szinte egész nap írni kéne ... meg nincs annyi téma hogy mindhez értsen :((( szóval akadnak ilyenek! én a rangot lebonyolított üzletek alapján csinálnám ( mint pl vaterán ) :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#23) fekeandras válasza 14adam (#1) üzenetére


fekeandras
őstag

Na én ezt az értékelősdit sem tartom semmire. Akivel már üzleteltem abban megbízom akivel még nem volt dolgunk egymáshoz azzal óvatosabb vagyok. És mindegy, hogy újonc vagy jómunkásember áll a neve alatt.

(#24) Quan-Chi válasza fekeandras (#23) üzenetére


Quan-Chi
őstag

én is igyekszek már ismert ügyfelekkel üzletelni :K megoldás lehet mindenre

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#25) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Én nem tudom a rang mire jó.Azt tudom hogy januárba még Újonc voltam, de olyan volt a munkaköröm hogy volt időm másoknak segíteni ;) Jah és sokat üzletelek itt nagyon, bár a topicba nem sűrűn értékeljük egymást! Ha üzletelek valakivel az mindig tudja a telefonszámom, meg email-emet! és még ph-n is elér ;))
Én úgy vettem észre hogy amikor újonc voltam akkor is vásáoltak tőlem ugyan úgy mint most! (talán most az előreutalásoknál jobban bíznak bennem)

szerk: kíváncsiságból megnéztem a következő rangom az ~100szakmai hsz múlva jön...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#26) Quan-Chi válasza Csabee. (#25) üzenetére


Quan-Chi
őstag

az újonc-lelkes újonc-kvázi tag-tag-fanatikus tag ok közül szoktak kikerülni a csalók és az idióták 99%-a :K , aki normális ember az 1 napos újoncként is az! aki meg bolod az jómunkásemberként is az marad :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#27) Gergő_


Gergő_
őstag

Akárhogy is próbálom elérni az őstag szintet, nem megy.
Bemegyek egy szakmai topikba és vagy nem tudok hozzászólni, vagy csak az egyszmálylikat és offokat látom. Ezért inkább áttelepültem logoutra. Vannak emberek akiknek kényszerük van hozzászólni pedig 1000 hsz-ból 10 lehet releváns szakmai szempontból. Szerintem nem egészséges ha valakinek 15 hsz-e van egy oldalon(50) belül. :(

(#28) rup1u5 válasza aimettirlz (#19) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Évekig voltam újonc, senior-tag. ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#29) Csabee. válasza Gergő_ (#27) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem feltétlen van az hogy nem egészséges, van amikor csak az az illető tud segíteni esetleg!

Üdv: Csabee.

(#30) philoxenia válasza Quan-Chi (#22) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze lehetne olyan rang is, pl. "seftes" ... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31) Quan-Chi válasza philoxenia (#30) üzenetére


Quan-Chi
őstag

olyat én is kitudnék osztani pár arcnak :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#32) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mire jó a rang? Megmondom. Mindenki szó nélkül utal nekem előre, ha üzletről van szó. :)

***

(#33) aimettirlz válasza ollie (#32) üzenetére


aimettirlz
tag

én újoncként is valószínűleg a megbízhatóságom miatt... sokan utaltak már előre... azátn lett ez a herce hurca csalósdis dolog.. le kellene lőni mindet!

® aimeTTi atticuS ™

(#34) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

az a gond hogy tényleg szinte mindig az újoncok vergődnek! most pl már a második Striker Extreme lapot veszem (mind2 esetben újonc az eladó) és most úgy néz ki másodjára is eltűnik... én meg itt állok lap nélkül :(((

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#35) rii válasza Peter Kiss (#7) üzenetére


rii
nagyúr

pedig okos ember volt aki kitalálta* ... ugyanis rengeteg user-re van haátssal, hgogy mi van a neve alatt ... (rám is az volt annó) (most már zavar, már'csak azért is mert hülyén hangzik ez a kedvenc, meg semmit sem jelent, hogy valaki újonc, vagy addikt - na ez a másik hülye név.)

*így - úgymond- nem a levegőbe írdsz, hanem marad valami nyoma, hogy mennyire vagy aktív egy fórumon. Sok helyen rossz formában tálalták a rangokat már a kezdettől fogva, de szerintem a PH! ezt kreatívabban oldaotta meg. Főképp a Godlike! volt a legtitokzatosabb, legendák keringtek róla XD

ha lehetne, kérnék lefokozást senior tagig.

legszebb POST a fent linkelt topikban

számomra abból a szempontból jó a magasabb rang, hogy talán szavahihetőbb vagyok ha el kell adni valamit, meg korábban nem egy MOD tudta a tel.számomat, tehát aki réegbbi tag, annak még így is jobban el lehet kapni a tökét, mert sokan ismerhetik személyesen.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36) mrcrnl


mrcrnl
tag

Üdv!

Én közel két éve fedeztem fel a PH-t. KB két hónapja értem el a lelkes újonc rangot. Minden éjszaka 2-3 órát itt lógok ezen az oldalon, már majdnem függőnek érzem magam. Megelégednék azzal, ha valamilyen tag rangot el tudnék érni. Sokat olvasom a szakmai fórumokat. Tudom, hogy rangot szerezni az ottani hozzászólásokkal lehet. De engem eléggé zavar, hogy sok negatív tartalmú beírással éppen úgy lehet rangos valaki, mint bölcsességgel, ezért én a tapasztalataimat (több év számítástechnikai -bár az utóbbi években inkább csak laptop- szerviztapasztalat) már inkább csak a piaci részen osztom meg mások segítségére vagy hibáinak javítására. Aki olvasgatja a hozzászólásaimat, láthatja, hogy én ügyelek a kulturált fogalmazásra, távol áll tőlem a sértegetés (ha mégis sikerülne, természetesen elnézést kérek). Az borzasztóan zavar, hogy sokan nem ismerik az írásjeleket, az ékezeteket, a nagybetűket. Ezért azt sem tudom, hogy kérdezett, vagy ajánlatot tett. Mivel itt moderátorok nem cenzúráznak (bár hogy is tehetnék ilyen sok HSZ-szel), inkább nyelek egyet és figyelmen kívül hagyom az alul iskolázott IQ harcosokat (megjegyzem: nekem csak egy mezei érettségim van, és csúnyán szólva paraszt származású falusi ember vagyok).
Aztán még néhány érdekes szám:
A kivel érdemes üzletelni topicban 20 alkalommal javasoltak számomra piros pontot, a PH megbízhatóság szerint ebből 10-et kaptam meg. Negatívom nincs.
446 kollégával PRIVI-ztem eddig, volt akivel több, mint 500x.
Ezek alapján inkább maradok lelkes újonc, de azért titokban várom a következő szintet.

Kornél

(#37) truba


truba
tag

Én úgy vélem semmire.

(#38) ftc válasza ollie (#32) üzenetére


ftc
nagyúr

hát senior taggal már megszivtam :U

2 éves virusirto licencem tartott vagy 2 hétig...s utánna állítólag aki volt az o beszerzése nem vette a telefont....

szal szerintem a rang semmire se jó. max mióta vagy a PH-n, mert szakmai hozzáértésről sokszor nem tansukodik

[ Szerkesztve ]

(#39) HaZsolt válasza mrcrnl (#36) üzenetére


HaZsolt
őstag

Fölösleges a rang, szerintem. Az sokkal fontosabb, hogy mikor regisztráltál

(#40) HaliAdi


HaliAdi
tag

Nem sokra. Akkor lenne értelme, ha a "megbízhatóságot" is tükrözné.
Nem egy őstaggal, kvázi-taggal megszívtam már.
A minap például, rámírnak egy 5 500 ft-os termékemre ,hogy: " 2500-ért ide-adod! " (szószerint) xD
Hol élünk? Azért a kérdőjel meg a felkiáltójel kicsit messze van egymástól a billentyűzeten, hogy félreírja. / ez egy kvázi-tag volt /

Egyszerűen csak jól mutat. de persze én is el akarok érni valami rangot, hisz már nem egy cuccost eladtam itt, és 2006-06-25-én regisztráltam.

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#41) Newyorker válasza HaZsolt (#39) üzenetére


Newyorker
addikt

én is így látom

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#42) proof88


proof88
addikt

sztem is van valamekkora hatása a rangnak, de a PH! megbízhatóság.uw.hu-t is figyelembe veszem mindig üzleteim során :) Postás üzletnél mindig előre utalást kérek, vannak kételkedőek, ami jó, ilyenkor megpróbálom meggyőzni őket, hogy már hány pozitív értékelésem van és 0 negatív, és persze a rangra is hivatkozok, hogy nem áll érdekemben átvágni senkit, hű vagyok a rangomhoz :D

(#43) #40835072 válasza juliabrilke (#2) üzenetére


#40835072
törölt tag

van aki leszarja a fórumot és csak az ületel törődik, és az mért ne lehetne megbízhatóbb... és nézd meg hogy 7 feketét kapott egy addikt!

(#44) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Röviden, tömören....éljenek az őstagok! :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#45) Gergő_ válasza #40835072 (#43) üzenetére


Gergő_
őstag

így van, történt egyszer hogy haveromat küldtem el egy ph-f@&@&akedvence taghoz ventiért.(közelebb lakik vagy 200km-el mint én)
és a srác elképesztően lekezelő volt vele. telefonáltak előtte, de utána azt is felrótta neki hogy miért nem telefonált mielőtt odament...
1X éves kis pöcs, nem nevezem meg ki volt. :D
tehát a rang nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#46) nem_tom


nem_tom
őstag

Engem csak addig érdekel a rang, amíg őstaggá nem válok és lehet majd saját avatarom. Utána már mindegy.

(#47) nem_tom válasza 14adam (#1) üzenetére


nem_tom
őstag

Igen, jól tudod ezért is bannolták ki.

Itt van egy részletes elemzés djtoomiról. Ez egy nagyon jó példa arra, hogy ne bízz meg feltétlen senkiben, a rangja miatt.

[ Szerkesztve ]

(#48) Lauda válasza nem_tom (#47) üzenetére


Lauda
félisten

Ez is elofordulhat, de azert azt is vegyuk szamitasba szerintem, hogy milyen aranyban. Tehat, hogy regi PH! tag forumozok hangyszor vertek at uzletben barkit is, es hanyszor az ujoncok pl. Ebbol siman le fog jonni az, hogy a regi tagok 1000-szer megbizhatobbak. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) nem_tom válasza Lauda (#48) üzenetére


nem_tom
őstag

Való igaz, statisztikailag a régebbi tagok megbízhatóbbak, de azért nem árt velük se vigyázni. (lásd az említett példa)

(#50) Lauda válasza nem_tom (#49) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy van, az ordog mindenkiben megbujik, emberek vagyunk. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.