Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Levi

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

nem is tudom mit írjak.

az olvasás végére megjelent a gombóc a torkomban, mert ahányszor csak eszembe jut, hogy egyszer csak gyerekem lesz nekem is, mindig ott bujkál a gondolat, hogy nehogy valami baja legyen. akkor is ugyanúgy szeretném, talán még jobban is, de akkor is... mindenki tökéleteset szeretne.

és csodálom és tisztelem a hozzátok hasonló szülőket a végtelen türelmükért, amivel én nem biztos, hogy rendelkezem.

de sajnos segíteni azt nem tudok :(
csak kitartást kívánhatok.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sovány vigasz, de nagyon aranyos kissrác. Ha csak egy játszótéren látnám, nem is hinném, hogy ennyit szenvedtek Miatta. Kívánom a legjobbakat, meg fog oldódni! A szeret és a törődés meghálálja magát, akármilyen mostohák is a körülmények.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3) sith7 válasza Lenry (#1) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek az együttérzést, ténlyeg nagyon nehéz
Lassan itt a karácsony, mindenki kérdezi mit szeretnénk, minek örünénk a legjobban

Hát annak ha megszólalna, és akkor el tudná mondani, mit miért csinál, illetve nem csinál :(((

[ Szerkesztve ]

(#4) PH-User


PH-User
addikt

Kitartás!
Bővebben nem tudok hozzászólni. Nem hallottam még ilyenről, hogy az agya teljesen rendben van, mégsem.
Aranyos kis srácnak tűnik, remélem a jövőben elszáll minden problémátok.
Ha tudnék, küldenék karácsonyra egy angyalt, aki meggyógyítaná a kisfiatokat!
Minden jót kívánok!

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#5) sith7 válasza PH-User (#4) üzenetére


sith7
nagyúr

Hát ettől őrülök meg én is !!!! :W

Most ha minden oké, akkor miért nem oké ?
Idegrendszerbeli éretlenség, idegrenszerbeli elmaradottságot mondanak ... azért is hordjuk tornára, úszni /ez megy neki, és szeret is/, hogy a mozgással is fejlesztve legyen, és minél több inger érje az idegrendszerét, az agyát.

Köszönöm Neked is a jókívánságokat, és igen ... egy olyan angyal az nagyon jó lenne :((( :O ... nagyon ... :O

(#6) Narxis


Narxis
nagyúr

Remélem minél hamarabb megoldódik a gyerkőc problémája és egészséges lesz. Én minden jót kívánok tiszta szívemből!

Thanos was right.

(#7) sith7 válasza Narxis (#6) üzenetére


sith7
nagyúr

Nagyon Köszönöm Neked is a jókívánságot !

(#8) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Szörnyű. Minden elismerésem a tiétek. Okosat én sem tudok mondani, ennyi jutott eszembe: (Lenkei-féle) vitamin, aloe-vera gél, és hit abban, hogy minden jó lesz. ;)

Rip and tear

(#9) sith7 válasza Zolaash (#8) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi Neked is, vitaminokat szed, de az is egy kabaré, ahogyan beadjuk neki ... az sem megy simán :(

(#10) Boxi88


Boxi88
őstag

Kitartás!

Sajnos én sem tudok többet vagy hasznosabbat hozzászólni, de bízok benne hogy rendbe jön az életetek!

(#11) FPéter


FPéter
aktív tag

Ilyesmi volt az egyik csoporttársam testvérével, míg rá nem jöttek, hogy azért nem beszél, mert sosem volt rákényszerítve. Mindig mindenre megpróbáltak rájönni, odaadták neki, nem kellett érte soha szellemileg megszenvednie. Aztán elkezdtek másképpen hozzáállni, és elindult a fejlődés útján.

[ Szerkesztve ]

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

Szerintem el sem tudom képzelni mint mentek keresztül.

(#13) sith7 válasza D1Rect (#12) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem akarom, hogy úgy tűnjön, túlzottan felfújom a dolgot, de leírva, elolvasva a fele nem jön át a lényegnek.

Próbálunk úgy élni, tenni a dolgainkat, mintha minden rendben lenne, de nem tudod megtéveszteni az egész világot. Volt olyan aki régóta ismer, és most tudta csak meg , mi a helyzet, ő is csodálkozott, nem érezte ezt , hogy ekkora a baj, amikor beszélni, dolgozni szoktunk.

Végeredményben a nap 24 órájában valakinek mindig mellette kell lenni, figyelni mit csinál; az egyik pedagógiai szakvéleményben azt írták róla, hogy bármilyen intézménybe kerül /óvoda, iskola/ 2 gyereknek számít, duplán kell figyelembe venni

Boxi88
Köszönöm Neked is a jókívánságot !

FPéter
Amire Te gondolsz , szerintem az a következetesség, illetve az, hogy nem kell mindent a gyerek segge alá tenni, mert megszokja, irányít téged stb. ... igen, ez alapesetben működik is ... alapesetben igen, de nálunk nem :(
Példa:
"Mi az, hogy nem eszi meg a főttételt ??? :Y "
"Ne adjatok neki mást, majd ha éhes lesz megeszi ! "

Mondom ok.
1/2 12 -től 1/2 8 - ig nem adtunk neki semmit, csak a főttételt kínáltuk, 3 félét is
10 percig sírt, utána beleült a székébe, aztán kiszállt, aztán 10 percig sírt, utána beleült a székébe, aztán kiszállt, 10 percig sírt, utána beleült a székébe, aztán kiszállt ... és ez így ment este 1/2 8 - ig, de akkor se evett, akkor a feleségem sírva adott neki hideget ... :(((

Szerinted akkor most mit kellett volna tenni ?

Ez is egy nagyon hosszú délután volt ... :(((

(#14) baluka26


baluka26
veterán

Kitartást!
Idővel biztosan megoldódik!...Nem lehet, hogy ne oldódjon meg :(
Ez egyszerűen szörnyű, még csak olvasva is. :(

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15) MiNiM


MiNiM
tag

szegény fiú. aranyos nagyon, imádkozom érte, hogy ne legyen semmi gond!:R

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#16) sith7 válasza baluka26 (#14) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi, az ... sajnos az ... :(

Egyetlen reménysugár az lehet, hogy most sikerült elintézni, hogy fél napra bevegyék egy speciális óvodába , nem szellemi fogyatékosok közé, mert azt modták mindenhol értelmes, mindent megért, szóval azzal a résszel nincs gond ... szóval az ovi talán húzóerő lesz, a közösség hatása :U

MiNiM
Köszönöm Neked is ... én most fejeztem be, 5 perce .. :(((

[ Szerkesztve ]

(#17) hNp88


hNp88
aktív tag

üdv,

az én "tágabb családomban" (nagymamám testvérének az unokájával, hogy mondják ezt szép magyarul?) fordult elő hasonló; ő ~5 éves kora körül kezdett rászokni a szobatisztaságra, és a beszédet sem siette el, az első értelmes szavát 6 éves kora körül sikerült kimondania. igaz ő megette a főtt ételt is, ivott magától stb... de ment itt is az aggódás rendesen, hogy mi lesz vele, szerencsére semmi rossz, azóta is teljesen normális életet él, 2 vagy 3 évvel fiatalabb nálam, azaz 14-15 éves.

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#18) sith7 válasza hNp88 (#17) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm, ezzel most nagyon sokat segítettél, reményt adtál ... :R
Még egyszer is köszönöm !!!

(#19) lesaux válasza sith7 (#18) üzenetére


lesaux
veterán

Mit mondott a doki? Diszfázia?

(#20) pckownz


pckownz
senior tag

Angyali a kissrac. :K

„Türelem apuka, majd egyszer…”

En csak a "majd egyszer"-hez szukseges turelmet es energiat kivanom Nektek!

(#21) tildy


tildy
nagyúr

Nekem eszembe jutott párom öccse, aki 3 évesen kezdett egyáltalán valamit kimondani, addig nem beszélt. Nos úgy néz ki, jövőre diplomázik.

Figyeljétek, megérti-e rendesen amit beszéltek, vagy ha kértek tőle valamit , érti-e. Ennél többet én sem tudok sajna.
Jah látom,írtad. Lehet mégiscsak a türelem kell. :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) sith7 válasza lesaux (#19) üzenetére


sith7
nagyúr

Melyik doki ? :U
Végülis mindegyik az első lelet eredményét mondta: Idegrendszerbeli éretlenség
Diszfáziát még nem mondott senki

pckownz
Köszönöm Neked is !

tildy
Sok sikert a diplomához, én egy sima gimnáziummal / szakközépiskolával is kiegyeznék első körben
A beszédértéssel nincs gond, mindent megért, csak nem beszél ... + még az étkezési szokások ... + pelenka ... végülis "csak" ennyi ... dióhéjban :(((

Igen, lehet csak az kell, de ezt először lassan, több, mint 1 éve mondták ...most már talán történik valami ... más nem, mi kerülünk az idegosztályra :((

(#23) talmida


talmida
Közösségépítő

Én is imádkozom értetek és a szép kisfiatokért, hogy minden rendben legyen vele a jövőben. ;)

Próbáljatok meg örülni neki addig is, amíg ilyen állapotban van. :B Ha arra fókuszáltok főleg, hogy mit tud már és mennyit nőtt, mennyit okosodott pl a megértés terén, akkor lehet, hogy kicsit könnyebb lesz átvészelni ezt a rövid időt, mert én is remélem, hogy Levente egyszer tényleg megszólal és elmondja, hogy miért nem beszélt eddig.

Láttam egy filmet (Szökevények) egyszer, amiben egy 6 év körüli kislány nem beszélt, nem evett rendesen, mert egy trauma érte kis korában. Az anyja meghalt.

Örülni lehet annak, hogy van egy fiatok is, aki ugyan nem beszél MÉG, de nagyon helyes, értelmes, s aki ugyan nem eszik meg mindent, de néhány alapvető élelmiszert mégis megeszik, ..aki nem szobatiszta MÉG, de úszni és sportolni jár!! :R ..aki megérti, amit mondotok nek, vagyis megtanulta a szavak értelmét, :C és nem süket-néma, s akik önállóan tud járni, mozogni. :R (OFF)Vannak szülők, akiknek a gyereke ágyhoz kötött és fájadalmakat él át.(/OFF) Örüljünk, hogy Levente ép és egészséges. :K

Esetleg próbáljátok meg a dícséretet és jutalmazást. Minden kis fejlődésért nagyon dícsérjétek meg ;) Az ellfogadás néha csodákat művel. Azt kéne hogy lássa és érezze, :U hogy így is, ahogy jelenleg van elégedettek vagytok vele és élvezitek a vele töltött perceket, órákat. :B Kezdjétek el élvezni egymást. ;) Ne engedjétek, hogy a szomorúság eluralkodjon rajtatok, elvakítson és ne engedje meglátni azt az óriási kincset, amit Levente lénye jelent.

Tudom, hogy a környezet társadalom "pánikja" miatt nagyon nehéz ezt megtenni, de dacolni kell a rossz beidegződésekkel, rossz tradíciókkal és el kell kezdeni a helyes hozzáállást gyakorolni. Ez esetben az örömöt. :D Örülni kell minden pici apróságnak, .. új fogaknak, a fizikai erőnek, gyarapodásnak stb. :K

Bocs, hogy kicsit oktató jellegű lett a hsz-om, kibújt a pedagógus énem. ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#24) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem irigyellek - én 3 évesen már írtam -, de sok javulást kívájnok a kicsinek. Megesik a világban, hogy csak nagyon későn kezdenek el valami okból beszélni a gyerekek. A probléma ezzel az, hogy ha túl sokáig nem teszi, akkor később már nem fogja tudni, Tarzan és Maugli esete csak fikció, a beszédkészség csakis kiskorban tud kialakulni. De reményre ad okot, hogy ért titeket - talán már beszélni is tudna, csak valamiért nem jut eszébe, hogy szavakat formáljon.

(#25) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Sajnos nem tudok sok okosat mondani csak azt, az alternatív gyógymódokat hagy a francba. Kivéve ha ingyenes - láttál már ingyeneset? Elég teher ez a várakozás, nem kell, hogy még közben ki is használtassátok magatokat... önként kínálva a milliókat a semmiért.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#26) sith7 válasza talmida (#23) üzenetére


sith7
nagyúr

Semmi gond, köszönöm Neked is az észrevételt, és azt, hogy próbálsz segíteni

Mi próbáljuk, csak nagyon nehéz, meg egy idő után, tudod elfárad, belefásul az ember a dolgokba

Crystalheart
A remény hal meg utoljára , én is remélem, hogy előbb utóbb megszólal

bitblueduck
Az anyagi dolgokat inkább ne is mond ... :W Szemrebbenés nélkül tették el az ezreseket a semmiért :(((

Azt sem tudom miből fogok a 2 gyereknek a fa alá tenni valamit ... na, mindegy ez más téma

(#27) Crystalheart válasza sith7 (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Amire adj pénzt, az az Omega-3 zsírsavas készítmények, orvostól kérj tanácsot, ha még nem adtak, bár van egy gyanúm, hogy ez már alap nálatok.

(#28) sith7 válasza Crystalheart (#27) üzenetére


sith7
nagyúr

Ezeket szedi:
- Cink,
- C - vitamin,
- magnézium,
- halolaj grapefruit ízű, Omega 3 - mal dúsítva /ezt nagyon szereti/

De köszönöm Neked is a jóindulatot, és a jó tanácsot :R

[ Szerkesztve ]

(#29) tildy válasza sith7 (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Nala egyebkent amiatt nem volt beszed, mert nem volt mit mondania. Tudott volna, csak nem akart. 3. gyerek . (mondhatnam, hogy azota meg be nem all a szaja:D:D )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Nálam is eltartott amíg rászoktam a bili-használatra illetve értelmesen beszélni kezdtem. Aggódtak értem a szüleim, érthető módon.
Édesanyám még mindig emlékszik rá mikor a kiságyból szóltam rá hogy: "Kérek tejet üvegből".
Ez előtt nem voltak értelmes szavaim - erre az esetre viszont valamiért én is emlékszem, elég tisztán. Hogy hány éves voltam? Majd megkérdezem anyutól.
Az öcsikéim már a "szokásos" módon tanultak meg beszélni, hamarabb kezdtek el szavakat használni majd mondatokat alkotni.

Azt gondolom hogy piszkosul fogtok örülni mikor először hallotok valami értelmeset Levitől, tehát kitartás! :K

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#31) _Oscar válasza sith7 (#28) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Rengeteg türelemre és megértésre lesz szükséged, hogy párodban is tartsd a reményt. Kitartást hozzá! Viszont amikor kimondja az első értelmes szavakat a gyerkőc az maga lesz a csoda...

Amúgy Anyám szerint a zsenik jóval később kezdenek el beszélni :)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#32) blueMerle


blueMerle
veterán

Miután elolvastam a kisfiadról a leírtakat, azonnal eszembe jutott egy dolog:
Albert Einstein 6 éves korában kezdett el beszélni.

(#33) Crystalheart válasza _Oscar (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ne izélj, most akkor én nem vagyok zseni? :Y

(#34) X Factor válasza sith7 (#5) üzenetére


X Factor
addikt

Tanáccsal nem tudok szolgálni. Viszont régen anyuék családi összeröffenéseken mindig mesélték h. amikor kicsi voltam 3 éves koromig meg se szólaltam. Ők is elhordtak mindenhova, és közölték h. semmi bajom nincsen, "Ne féljen, később majd be se fog állni a szája" és így lett. Itt vagyok 22 évesen és nincs velem semmi gond (se fizikálisan se szellemileg), persze nem emlékszem arra h. milyen volt kisbabának lenni, csak ugye hallomásból tudom h. velem is volt sok probléma.

Make things work

(#35) sith7


sith7
nagyúr

Köszönöm Nektek is a bíztató szavakat, azért látom , talán nem egyedi esettel állunk szemben, bár ugye a beszéd, az csak az egyik dolog, ami nem megy ... :U :F

Szóval akkor egy leendő zsenipalántát nevelgetünk ? ;) így legyen ... :R

Hát a feleségem, igen, ő egy kicsit keményebben éli át a dolgokat, ugye ő van vele otthon, reggeltől estig, ő látja, mit csinál, mit nem csinál

Az első szó, Istenem, az első szó, mi lesz ... nem tudom, csak hallanám már ... :(((

[ Szerkesztve ]

(#36) Elmör


Elmör
senior tag

Elolvastam az írásodat, kívánom, hogy tényleg úgy rendben legyen Levi, ahogy mondják, mert akkor egyszer csak kinövi úgymond ezeket a dolgokat. Minden gyerek másképp fejlődik, nem is szeretem amikor azt hallom, hogy már erőltetik 2 évesen, hogy beszéljen már, mert szegény gyerekhez egész nap gügyögnek, de kevés értelmes dologról.
Szerintem előbb-utóbb megoldódik ám a gond, fog rendesen enni, beszélni, meg szobatiszta lesz, de tényleg türelem kell, amíg nem kerül iskolába addig nincs gond, legalábbis én így fognám fel, ha lenne gyermekem. :R
Ha normális emberi megnyilvánulásai (írtad, hogy autizmus kizárva) vannak, akkor már nagy gond nem lehet. ;)

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#37) sith7 válasza Elmör (#36) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi, és remélem , hogy igazad van ... lesz

(#38) Tv válasza sith7 (#37) üzenetére


Tv
senior tag

Elolvastam az írást, nagyon nehéz mit mondani :( . Tartsatok ki. Rendbe fog jönni a fiú.

(#39) Иван


Иван
őstag

Biztos hogy megoldódik a probléma. Ha a beszédet megérti, az már jó. Akkor előbb utóbb beszélni is fog.
Tudom hülye kérdés, de a hangszálaival nem lehetnek gondok?

ui: most nézem Szombathelyi vagy :Y

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#40) sith7 válasza Tv (#38) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm, remélem

Иван
Igen, vizsgálták azt is, audiológiai vizsgálat is volt, az "elején" havonta fülészet, mire elhitték, hogy tényleg hall

Igen az vagyok, Te is ?

(#41) Иван válasza sith7 (#40) üzenetére


Иван
őstag

Csak egy felvetés volt.

Igen. Az vagyok. Nem titok, de adatlapomra nem írom ki. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#42) z00li


z00li
senior tag

Egyik patikus ismerősöm mesélte, hogy kisunokája is nehezen akart beszélni, és mint kiderült le volt nőve a nyelve. Felvágták a gyerkőc nyelvét és utána rendben elkezdett beszélni. Ezt nézték már az orvosok? :F

Egyébként sok kitartást nektek és ne adjátok fel. Szorítok hogy minden rendben legyen. :K

(#43) sith7 válasza z00li (#42) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm Neked is, nem nincs lenőve a nyelve,nézték ezt is

(#44) lesaux válasza sith7 (#22) üzenetére


lesaux
veterán

Csak azért kérdeztem a diszfáziát, mert nekünk így nevezték meg a betegséget. A tünetek pedig rengeteg hasonlóságot mutatnak.
Levi az első gyerekünk, 2003-as, kicsit későn kezdett beszélni, de mára éltanuló lett a két tannyelvű suliban.
Balázs 2005 októberében született, tehát nemrég múlt ötéves. Sokáig nem beszélt, nem volt szobatiszta, ügyetlenül bánt az evőeszközzel, ceruzával stb., és évekig nem volt olyan éjszaka, amit végigaludt volna. Szerencsés esetben csak párszor, rosszabb napjain (éjjelein) kb. 40-szer felsírt. Felvetődött az autizmus lehetősége, ezt szerencsére nagyon hamar kizárták. Jártunk fülészeten, hogy hall-e rendesen a gyerek, de azzal sincs gond. A nyelve viszont lenőtt, fel kellett vágni egy-két éves korában, nem tudom, összefügg-e a viselt dolgaival. Mi is végigjártuk az ilyenkor szokásos orvosokat, természetgyógyászokat, ismerősök ismerőseit. Csak annyit tudtunk meg, hogy szervi elváltozás nincs, egyébként túl sok tejterméket visz be a szervezetébe, ezt csökkenteni kéne. Bár az összefüggést nem magyarázták meg, tény, hogy Bali mind a mai napig kakaón él, elalváshoz pedig muszáj a cumisüveg kakaó.
Óvodába nem vették fel, mert nem beszél, és nem szobatiszta, de mivel szerettük volna, ha közösségbe kerül, bízva abban, hogy a társai húzzák magukkal, beírattuk egy fizetős magánóvodába. A hasznosságáról nem vagyok meggyőződve.
Szomorú párhuzam a Ti esetetekkel, hogy a mi rokonaink is felvetették a felelősségünket, bennünket okoltak, hogy biztos nem foglalkozunk vele, nem is tanítjuk beszélni, nem vágjuk le a haját (!), ilyenek.
Közben 2009 januárjában megismertünk egy orvost, aki hasonló zavarokkal küzdő és autizmussal élő gyerekeket fejleszt. Elmondása szerint Balázs akkor egy másfél-két éves gyerek szintjén állt.
Heti egy alkalommal foglalkozik velünk azóta is, és ez alatt a csaknem két év alatt Bali óriási változáson ment keresztül. Mindent elmond a maga módján. A beszéde még nem tökéletes: selypít, dadog, van, hogy egy-egy szónak ötször-hatszor nekifut, de képes kifejezni magát, legtöbbször jól toldalékol, elmeséli, mi történt vele az oviban vagy régebben a múltban valahol, tehát nem csak főnevekben gondolkozik, mint a kisgyerekek (pl. baba, kutya, napocska), hanem tisztában van az idő fogalmával, vannak emlékei és ingere arra, hogy ezeket másokkal megossza. Mesékből, filmekből idéz, verseket, mondókákat tud, a számítógépet pedig jobban kezeli, mint anyukám.
Bár a nagydolgaihoz még mindig pelenkát kér, és a kakaóról sem tudtuk leszoktatni, már látszik a fény az alagút végén.
A doki szerint egyébként nyilván ő is gyorsított ugyan valamit a folyamaton, de a diplomáját rá merné tenni arra, hogy Bali magától is megszólalt volna egy idő után.
A fentiek alapján remélem, látszik, hogy Nálatok is van remény, és ha azt mondom, Levi is meg fog tanulni beszélni, türelem, fel a fejjel, az nem üres frázis vagy vigasztalás csupán.

(#45) Lenry


Lenry
félisten

most jutott eszembe
ezzel most szerzői jogot sértek, de leszarom

"...szokatlanul későn kezdett beszélni. Szülei aggódtak is miatta, amíg 1971-ben egy napon a fiú betotyogott a nappaliba egy szivaccsal a kezében és nem csupán egy egyszerű szóval, de egy teljes mondattal lepte meg szüleit: "Tessék a törlőszivacsod apa!" Mintha csak azért várt volna a megszólalással, mert eddig nem volt különösebb mondanivalója"

a szóban forgó gyermek ma a világ egyik legelismertebb 3D programozója, a Doom, Quake és Wolfenstein játékok atyja: John D. Carmack

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) talmida válasza sith7 (#26) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A szeretet a legnagyobb motiváló erő. :K;) Kitartás, megéri!! :R

Egyébként blueMerle, Oscar, Tildy (29) és Lenry hozzászólásaival nagyon egyet tudok érteni. :K Szerintem is, ha megszóla, rögtön mondatot fog formálni. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#47) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Helló, nyugodj meg, már nem kell sok és meg fog szólalni. Az én feleségem is 4-4,5 éves koráig nem beszélt, mindent mutogatással és nyögdölőzéssel adott a szülei tudatára. (vitték mindenféle dokizoh ide-oda 30%-ban azt mondták a szüleinek hogy nem fog megszólalni, valami baja van de többen voltak akik mondták egészséges, és nem kell aggódni. Minden úgy lesz, ahogy szeretnétek!

Kitartást és boldogságot kívánok!

(#48) sith7 válasza lesaux (#44) üzenetére


sith7
nagyúr

Akkor Neked nem kell tényleg magyarázni, hogy min megyünk keresztül, akkor a Ti életetek sem fenékig tejföl. Az nem semmi, hogy már a hajvágás is téma, azért ott mér én lehet át mentem volna embertelenbe ...
Akkor azért nálatok már nagyon jó úton halad, ha már kifejezi íly módon magát

Az anyósom óvónő, az ő ismeretsége révén sikerült oviba beiratni, és vannak jelek, amik azt mutatják, hogy talán megindul valami, azt mondták könnyen szocializálódott, ami jó dolog. Olyan hideg ételeket is megevett az oviba, amit eddig nem, meg ott már a múlt hét pénteken ráült a wc - re .. persze sírva, nem önszántából.

Az nem semmi, akkor majd ír az apjának egy Doom 5 - öt.

Köszönöm mindannyiotoknak a jókívánságokat, a bíztatást, ez most többet jelent, mint egy falat kenyér.

(#49) Napfénysüti

Kívánom a legjobbakat, hogy mihamarabb elkezdjen beszélni és ugyanúgy csinálni a dolgokat mint a többi korabeli gyerek. Pár év múlva én is szeretnék utódot és az írást olvasva bennem is felrémlett hogy mi lesz ha? Sose lehet tudni és mindenki csak reménykedik hogy az ő gyereke teljesen egészséges lesz.
De kitartás. Tudom ez nem segít de reménykedni mindig kell.

Més que un club!

(#50) sith7 válasza Napfénysüti (#49) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm Neked is a bíztatást, és ilyenre ne is gondolj, hogy bármi gond lesz vele, ne így állj hozzá.

Egy gyerek az öröm, boldogság ... még akkor is, ha "csak" olyan, mint az én fiam ... meglátod nem lesz semmi gond

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Levi
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.