Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Lenry:] Őz

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

szerintetek is így jártam?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) sutykuru válasza Lenry (#1) üzenetére


sutykuru
tag

Ez hülyeség:
"- I.J., az állam viseli az ő kárát, lehúzza ezt az őzet, én meg a sajátomat, kijavíttatom a kocsimat."

Van biztosítása a társaságnak és azt írtad, hogy nem volt tábla. Rendőrt minden esetben hívni kell, legalább nem unatkoznak és lesz papírod.

(#3) Lenry válasza sutykuru (#2) üzenetére


Lenry
félisten

mostmár késő, kérdés, hogy utólag mit lehet kezdeni a helyzettel?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) sutykuru válasza Lenry (#3) üzenetére


sutykuru
tag

Tábla ott van nem messze.

(#5) Lenry válasza sutykuru (#4) üzenetére


Lenry
félisten

Szeged felé, igen, de én nem jutottam el addig

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) sutykuru válasza Lenry (#5) üzenetére


sutykuru
tag

Lukoil után a 148-as táblánál is van.

(#7) Lenry válasza sutykuru (#6) üzenetére


Lenry
félisten

és tényleg. shit

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) sutykuru válasza Lenry (#7) üzenetére


sutykuru
tag

Ebben az esetben sajnos tényleg IJ.

(#9) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Opciók: (sajnos)

- Fizeted a károdat.
- Fizeted a károdat, nem hívsz senkit és őzikéből vacsora lesz.

(#10) sutykuru válasza juliabrilke (#9) üzenetére


sutykuru
tag

Csak ha megállítják törött szélvédővel és egy őzikével elkeresztelik Zsanettnak.

(#11) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Évek óta mindenki maga viseli a saját kárát táblától függetlenül. Régen sok volt az oda vissza perlekedés és nem vezetett sehova.
Amennyiben elrakná vki az őzet és nem értesíti a vadásztársaságot, akkor biza tolvajlásért felnyomják elkapás esetén.

Nagyon sajnálom a passatodat, nagyon szép gépállat volt :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12) Kalandor válasza juliabrilke (#9) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A második eset lopás, nem érdemes belevágni.

(#13) szabonagyur válasza sutykuru (#6) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kiegészítő tábla alatta hány km-t mutat? Ha azon kívül esett akkor mindegy volt e tábla.

(#5) Lenry : sajnálom a kocsit és üdv a klubban :( Veletek minden ok? Rendőrt minden ilyenre hívni kell mivel jól megb**hatnak érte ha kiderül, hogy csak úgy elmentél, elég egy jó akaratú nézelődő.-

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#14) Lauda


Lauda
félisten

Ha ott tortent a baleset es arra haladtal amerre a kep mutatja, akkor volt tablad. Amugy ha van energiad es penzed, el lehet pereskedni a vadaszokkal. Maguk az ugyvedek is azzal ervelnek a targyalason, hogy megis mekkora az a sebesseg adott korulmenyek kozott, amennyivel realisan megelozhetok a vaddal valo utkozesek. Ezt senki sem fogja tudni megmondani, igy a per kimenetele meg sem tippelheto.

Epp ma olvastam: Haza akarta vinni az elütött vadat

[ Szerkesztve ]

(#15) DeFranco


DeFranco
nagyúr

nagyon sajnálom az esetet. a fényképek alapján úgy látom, szerencse a szerencsétlenségben hogy kis szerencsével tartószerkezet (a oszlop) és merevítés (a tetőn kívül) nem sérült legalább, tehát legalább az autó biztonságosan helyreállítható.

ez most nem vígasztal, de amikor egyben lesz újra az autó, akkor legalább egy kicsit jobb érzés lesz, hogy a biztonságon nem szenvedett csorba egy ilyen fatális baleset miatt.

(#16) sutykuru válasza szabonagyur (#13) üzenetére


sutykuru
tag

1 km

(#17) szabonagyur válasza Lauda (#14) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajna ha van tábla akkor az veszett fejsze nyele, tábla kint volt, a vadászok ezzel takarják magukat. Ők kirakták a táblát és ennyivel kész a figyelmeztetés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18) Lauda válasza szabonagyur (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Ha irrealis dolgot varnak el az autostol, akkor nem feltetlen az. Hiaba van kint a tabla, ha az utszeli sovenybol kiugrik. Epp ez a lenyege annak amit mondott az ugyved. Valamelyik kekfenyben volt errol riport.

(#19) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

(#20) szabonagyur válasza Lauda (#18) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyugi utána jártam én is, anno mozgásképtelenre törte a kocsit az őz. A törvény őket védi. Ez kb. olyan mint a padkahiány tábla ha le kell húzódni valami idióta miatt és mondjuk defektet kapsz vagy felver a kocsit valami nagy kavicsot, stb.

A tábla kint volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21) Lauda válasza szabonagyur (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom melyik torvenyre gondolsz, ha megvan idezd be legyszi. Epp azert irtam ezt, mert ugyved nyilatkozta riportban, hogy az ilyen perekben azt kell eldonteni, hogy mennyivel kellett volna menni az autosnak?? Mondjuk fenyes nappal orszaguton, ahol kint a vadveszely tabla. 20-al? 40-el? 60-al? Ki tudna ezt megmondani? Mert a forgalomnak haladni is kell.

[ Szerkesztve ]

(#22) szabonagyur válasza Lauda (#21) üzenetére


szabonagyur
félisten

A törvényt úgy értettem, hogy a bíróság is melléjük fog állni és kész ez tény. Annyi pénze meg senkinek sincs, hogy éveket pereskedjen egy olyan dolgon amit letudnak azzal, hogy "ott a tábla".

Sajnos rengeteg ilyen semmire sem alkalmas tábla van, de mégis be kell tartani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23) Lauda válasza szabonagyur (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Maradjunk abban szerintem, hogy ez a te gondolkodasod. Ne jelentsuk ezt ki tenynek, mert nem az. ;)

(#24) szabonagyur válasza Lauda (#23) üzenetére


szabonagyur
félisten

Figyelj én végigjártam ugyanezt az utat amikor az őz miatt tört a kocsim. Voltam ügyvédnél én is, hogy mi a lehetőségem, ennyit mondott ő is, ha van pénzem hajrá, de olcsóbb a kocsit megcsinálni mint végigpereskedni. Sőt ha a vadászoknak lehetősége van ilyenkor a vadkárt is kifizettetni veled...az meg szintén nem két fillér.

De nem szándékozom itt egész este ezen vitatkozni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25) Lauda válasza szabonagyur (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Most mar olcsobb javittatni, mint pereskedni? :) Eddig az volt, hogy teny, a birosag a vadasztarsasagot vedi. En is azzal kezdtem, ha van penzed, lehet pereskedni. :)

De nem szándékozom itt egész este ezen vitatkozni.

Nincs is min vitatkozni. :)

(#26) juliabrilke válasza Kalandor (#12) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, sajnos itt nincs jó opció. :(

Mondjuk azért meredeknek tartom, hogy keletkezik 300-x ezres kár és mindenki csak feltartja a kezét, hogy sajnáljuk. Azt meg nem hiszem, hogy egy perrel bármire lehetne jutni.

(#27) szabonagyur válasza Lauda (#25) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eddig is ezt írtam, hogy nem éri meg foglalkozni vele jobban, te kezdtél el kötekedni, hogy nem kell annyiban hagyni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#28) Lenry válasza DeFranco (#15) üzenetére


Lenry
félisten

az A oszlop szerintem is ép, legalábbis az ajtók illesztésében pl nem látszik változás, szóval némi karosszériamunka után elvileg olyan lesz, mint volt, remélem ezzel le is tudta az autó baleseti kvótáját és a következő 19 évet végigviszi további őzek nélkül

azért még gondolkodom egy Deer Hunter matricán :DDD

többiek
köszi az együttérzést mindenkinek, meg a kollégáknak, hogy kiszúrták a táblát, megkíméltetek egy fölösleges pofára eséstől :R (pedig én is végigkattintgattam az utat a falu határától, de ezt nem vettem észre)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Lauda válasza szabonagyur (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Pont te kezdtel el irni az en hozzaszolasomra es szep lassan tenykent beallitani valamit, ami a te szimpla gondolkodasmodod. En az elejetol azt mondtam, ha van love lehet pereskedni. A kimenetele nem megjosolhato es azt is, hogy miert. Itt csak te kezelsz dolgokat tenykent, amik nem azok.

[ Szerkesztve ]

(#30) Lenry válasza Lauda (#29) üzenetére


Lenry
félisten

de nincs lóvé, házat építenék, baromi rosszkor jött ez a tetves őz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) Lauda válasza Lenry (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Most nem rolad van szo. Neked nincs is mit pereskedni, hisz semmilyen helyszineles nem tortent.

(#32) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Siman javítható a tető. Múltkor az astras klubban egy gyerek egy 150kg-os embert ütött el, ugyanilyen serulesekkel. Ra 3 hétre kész volt az auto a saját tetejevel. Bosszantó tudom, de nem vészes.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#33) Lenry válasza alkatraz3000 (#32) üzenetére


Lenry
félisten

jah ez is meglesz, kasznis már látta, azt mondta helyre tudja hozni, üveget is berakja, oldalidomon gondolkodunk még, hogy olcsóbb-e bontottat venni, mint kikalapálni és lefényezni. szerencsére az LB5N elég gyakori szín

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) JoeYi


JoeYi
őstag

sajnálom :(

Megkéne nézni a kocsiért mit adnak így. Toldozás foltozás utána ez 19 évig egy toldozott foltozott kocsi marad, a nyűgjeivel együtt

(#35) Lenry válasza JoeYi (#34) üzenetére


Lenry
félisten

tökmindegy mit adnak érte, nem adom el. ezer meg egy fontosabb dologra kell költeni, rohadtul nem opció, hogy most autót keressek meg plusz pénzt adjak ki

ezen kívül egész pontosan nulla nyűgje van, ezen egy horpadás tetőn nem hiszem, hogy változtat

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) ViZion


ViZion
félisten

Ejj... sajnos ha van tábla, akkor fedezve vannak, mint amikor kirakják, h gödrös az út... Ez elég korrekt eljárás. Elvitték az őzet is? Jófejek... legalább egy pár napi kaja meglett volna, vagy egy kis pénz a szélvédőbe...
Legalább nem sérültetek meg, ez is valami.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) kentucky


kentucky
őstag

Casco? Mi egyszer síelés előtt egy nappal csaptunk el egy őzet, szerencsére casco fedezte a javítást, de ki csak úgy tudtunk menni, hogy az első lökhárítót valami matt elemmel pótolták, és "műanyag hegesztővel" valamit még csináltak rajta. Miután megjöttünk felrakták a vadi új, komplett első elemet. Nagyon para volt, így is, hogy nem nagy kárt szenvedett az autó, mivel törött autóval nem mehet forgalomban.

(#38) ncc1701 válasza Lenry (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát ez biza GTK.

(#39) Lenry válasza ncc1701 (#38) üzenetére


Lenry
félisten

qué?

ne írjunk már hülyeségeket. egy behorpadt tető meg egy szélvédő.
kerülni fog 100+k-ba. ez azért getszimessze van a GTK-től

(#37) kentucky 19 éves autóra nem kötnek cascot

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) sutykuru válasza Lenry (#39) üzenetére


sutykuru
tag

Ránézésből max 50k.

(#41) Lenry válasza sutykuru (#40) üzenetére


Lenry
félisten

+ bal sárvédő, bal tükör, belső tükör
szóval azért szerintem meglesz a 100

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) sutykuru válasza Lenry (#41) üzenetére


sutykuru
tag

tetőre nem tudnék árat mondani, mert olyat még nem csináltam, de szélvédő ~25; tükör ~6k; belső 3k; sárvédő 7k; bontott árakon, amiket már fújni se kell.
szerelés egy részét meg megcsinálod

(#43) Lenry válasza sutykuru (#42) üzenetére


Lenry
félisten

legyen igazad :R

ha egyszer kész lesz, meg fogom írni, hogy végül mennyi volt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) sutykuru válasza Lenry (#43) üzenetére


sutykuru
tag

Jófogáson érdemes alkatrészt keresni és a fórumokon.

Meg, csináld magad ha szolgád nincsen. :)

Konkrét példa:
régi swift, őzike.
Első lökös+bal sárvédő+bal lámpák.
1. szerelő: 70k
2. kretén akinek van egy garázsa: elviszi az elsőhöz a lököst javítattni, de olcsóbban szerel 65k

jófogás: 1 lökös 15k, lámpa 10k, bontott lökös tartó 1,5k. + ~3 óra szerelés meg egy villáskulcs a tescóból, mert eltörtem.

(#45) HumanBear


HumanBear
újonc

3 éve egy 200 kilós szarvast fogtam. Az autót csúnyán összecsukta,azt hittem sose lesz belőle újra jármű. Tábla kinn volt tehát IJ. Cascóra csináltattam meg. A rendőrségi jegyzőkönyvben írták hogy az állat eszmei értéke 1M ft. A szerencse az, hogy volt a vadásztársaságnak biztosítása különben én fizetem azt is. És amikor kijöttek a vadászok, még ott sírtak nekem, hogy ezt ők akarták kilőni...

ʕ •ᴥ•ʔ

(#46) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez az egész vadkár egy óriási blamázs.

A PTK szerint minden állatért a tulajdonosa teljes kártérítési felelősséggel áll: ha a kutyád megharap valakit, fizetsz, ha a disznód széttúrja a szomszéd kertjét, fizetsz. A szarvas a vadásztársaság tulajdona jogilag, hogy a frászkarikába nem felelős a vadásztársaság a saját szarvasáért, miközben a vadásztársaság telepét őrző kutyájuk által okozott károkért ők is felelnek? Feleljenek a szarvasokért is.
Kössenek rá biztosítást és kész, maximum minden vad kilövésének az ára 50%-kal drágul, de az meg nem érdekel, fizessen az, aki vérengzeni akar.

Már felelősségét az autósokkal fizettetik meg, nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#47) Lauda válasza Kalandor (#46) üzenetére


Lauda
félisten

Eppen ezert irtam a peres dolgot. Egyreszt amiatt amit irtal, masreszt az ugyvedek is azt valljak, hogy senki sem tudja meghatarozni, mennyivel kell haladni, mikor kint a tabla. Innentol fogva en hogy kovethettem el szabalysertest? Mihez kepest kovettem el?? Mas kerdes, hogy megeri-e es a kimenetele nem megjosolhato.

[ Szerkesztve ]

(#48) sutykuru válasza Kalandor (#46) üzenetére


sutykuru
tag

"A szarvas a vadásztársaság tulajdona jogilag"

A vad az állam tulajdonában van.

(#49) #51736960 válasza Kalandor (#46) üzenetére


#51736960
törölt tag

Egy kutyát vagy egy disznót viszonylag könnyű kordában tartani, tehát ha felelőtlen voltál, és kárt csinált az állatod, akkor elvárható, hogy fizess. Egy vad esetében már nehezebb mindezt megvalósítani, hiszen azokat elzárni nem mindig lehet. Ráadásul felmerül a kérdés, hogy mely állatokra vonatkozzon a biztosítás, pl. madarakra is? Fácánt ütöttünk el gyerekkoromban, be is törte a szélvédőt a családi Wartburgon, a mai napig emlékszem az esetre, ijesztő volt. Persze apám hazahozta az állatot, az volt a vacsora :) (Tudom, lopás, stb... de a nyolcvanas években még nem vettük ezt komolyan.)

(#50) yerico válasza Lenry (#1) üzenetére


yerico
senior tag

Semmiképpen se hagyd annyiban. Van tanúd, aki telefonált, a családtagok. A vadásztársaság biztosítása kell, hogy fedezze a kárt, ha nem vállalják be, akkor tegyél feljelentést csalás és foglalkozás körében elkövetett szándékod károkozás miatt. Előtte azért említsd meg az illetékeseknek, hogy feljelentést teszel, és természetesen ragaszkodsz a sajtó nyilvánosságához is, nehogy más is így járjon ezzel a vadásztársasággal. Ha esetleg azzal jönnek, hogy beperelnek rágalmazásért, ne izgulj, csak olyat állíts, amit tudsz bizonyítani, ez sosem számít rágalmazásnak.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Lenry:] Őz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.