Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Szerintem is undorító az alkudozás ilyen ügyekben.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) nikilauda válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


nikilauda
senior tag

Kiváncsi leszek az építkezés folymatára. Remélem képeket is raksz fel. Én is éppen építkezésbe akarok kezdeni, ha sikerül eladni a házunkat.
Alkudni én régen nagyon szerettem és úgy gondolom, hogy egy nagyobb befektetésnél ez nem lehet gond. Meg kell próbálni, legfeljebb az eladó nem enged belőle. Nyilván nem pofátlan 30-50 % -ot próbálok lefaragni, mert az komolytalan.

(#3) mickemoto


mickemoto
őstag

Én sem szoktam alkudozni és nem is szeretek illetve nem szeretem ha más teszi, de sajnos sok esetben már eleve úgy szabják meg az árat hogy benne van bizonyos százalék alku is.Pont az ilyen kereskedő vénával ellátott emberek miatt.
Ettől függetlenül gyakran teszek engedményt ha valamit árulok, de azért a pofátlan alkudozást már nem szeretem.

(#4) Syl


Syl
nagyúr

>harmadik komoly vitánk, (úgy érzem nem ez lesz az utolsó az építkezés témájában)

Csak nehogy úgy járj, mint pár ismerősöm. Mire befejezték az építkezést, addigra kb el is váltak. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) D1Rect válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem meg alapból úgy van kalkulálva az eladási ár, hogy alkudni fognak belőle.
Ha nem "veszed" le, akkor kidobott pénz, ráadásul ilyen tételnél ez akár több havi béred is lehet.

(#6) #51736960


#51736960
törölt tag

szerintem helyzettől is függ az alku, például mikor pestre költöztünk, alku nélkül vettük meg a lakást, mert aznap került fel a hirdetés és jó ára volt.
viszont tavaly, mikor kiköltöztünk az agglomerációba (amúgy életem legnagyobb hibája), még a csillagokat is lealkudtuk az égről, mert lenn volt a piac, az eladót meg szorongatta a bank.
tudom, görény dolog volt, de 4 millával a hirdetett ár alatt jutottunk a házhoz, ennyiért meg már "eladó a becsület".

(#7) sto1911 válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


sto1911
veterán

Ha eleve nem ugy lenne hirdetve, hogy ratesz egy kicsit, pont azert, mert alkudni szeret az ember, akkor senki nem alkudna. Osszegtol fugg, de ha feleslegesen szerettek/tudtok penzt kiadni, akkor szivetek joga.

(#8) Lauda válasza D1Rect (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Altalaban igy van igen. :K En is szoktam alkudni, viszont tisztelettel es esszeruen.

Az szinte biztos, hogy borzalmaknak nezel elebe es nem a haz, hanem a parod es csaladja miatt. Ha egy kupac, huszeves, szetmallott teglan veszekedtek es keverik a xart, akkor mi lesz majd a belso burkolasnal, ami aztan viszi a milliokat? Vegulis barmit felhozhatnank peldanak.

Javaslom az anyagi dolgokat szerzodessel fektessetek le, ki mennyi penzt es mikor tett bele a kozosbe. Mert ha beut koztetek a krah, akkor eleted vegeig ilyen semmitero dolgokon fogsz veluk vitatkozni es nem tudtok majd megegyezni.

[ Szerkesztve ]

(#9) #51736960 válasza Lauda (#8) üzenetére


#51736960
törölt tag

ez az én fejemben is megfordult, de nem akartam beírni...

(#10) sto1911 válasza Lauda (#8) üzenetére


sto1911
veterán

+1
Szerzodes nelkul en meg sem hazasodnek, mert az ordog (meg az asszony :D) nem alszik.

(#11) Noddy


Noddy
senior tag

Ha az apósoték pénze benne van, akkor persze hogy hagyni kell, hogy azt tegyen a pénzével amit akar, ha nincs akkor semmi köze a témához...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#12) D1Rect válasza #51736960 (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

De ebben semmi "becstelen" nincs, 4 millió-ért vagy 2 évet dolgozik az átlagember, ha megtakarításról van szó, akkor meg lehet 5-8 is. Nem te rontottad el, hogy őt szorongatja a bank.

"mikor kiköltöztünk az agglomerációba (amúgy életem legnagyobb hibája)"
Mi a baj?

(#13) Lenry válasza Lauda (#8) üzenetére


Lenry
félisten

whoa whoa whoa

túlgondoltad egy kicsit ezt a dolgot. nem vérre menő veszekedés volt, hanem vita. a kettő közel sem ugyanaz. nem értettünk egyet, megbeszéltük, aztán ennyi. ilyen civilizáltember módon.
és végülis ő tudott alkudni, emiatt egy százassal bentebb voltunk, ez engem nem zavar.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Lauda válasza Lenry (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ez mindig igy kezdodik. :D En csak leirtam amit gondolok a bejegyzesed elolvasasa utan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) Lenry válasza Lauda (#14) üzenetére


Lenry
félisten

szíved joga.
mindenesetre én nem érzem ennyire problémásnak a dolgot, plusz sok beleszólásuk már nem lesz. a ház építésébe (mármint a tényleges munkákba) mi nem folyunk bele, az ár meg eléggé fix: X négyzetméter x Y Ft = fizetendő ár. ezen nincs mit alkudni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) #51736960 válasza D1Rect (#12) üzenetére


#51736960
törölt tag

a legrosszabb a honvágy, pesten éltem egész életemben, hiányoznak az utcák, barátok :)
ami még érdekes, hogy a pesti lakásban sokkal nagyobb nyugalomban éltünk, mint itt a "kertvárosban": errefelé rengeteg a kutya, valaki mindig flexel, tiszta sár minden, pedig aszfaltos az utca... (ami talán pozitívum, hogy az emberek kedvesebbek, bár leginkább csak az öregekkel haverkodtam össze)

(#17) sto1911 válasza Lenry (#15) üzenetére


sto1911
veterán

megvolt a 8 év alatti harmadik komoly vitánk, (úgy érzem nem ez lesz az utolsó az építkezés témájában) ... Egy nagy kupac szétmállott, húszéves tégla miatt...

Szerintem ebbol indult ki. Tobb eset lehetseges:

- szerencses vagy, hogy ha ez volt az egyik legnagyobb vitatok, amit most nem erzel problemasnak.
- szerencsetlen vagy, mert lehet, hogy piszlicsare ugy, de a holgyemenyre azert nem vet tul jo fenyt. (Ha a telken epp allt volna a regi tulaj autoja azt is lealkudja?)

Az ido majd eldonti, de jobb biztosra menni.

Arra meg merget vehetsz, hogy attol hogy a munkakba nem fognak/tudnak beleszolni, attol a fal szinebe meg igen. ;]

(#18) Lenry válasza sto1911 (#17) üzenetére


Lenry
félisten

na jó, de azt számoljátok bele, hogy az a lassan 9 év alatt, amit együtt töltöttünk, volt alkalmam kiismerni őt és a családját annyira, hogy nagy pontossággal meg tudjam mondani, mi problémás, és mi nem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Lauda válasza sto1911 (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Ez felfogas kerdese. Aki ilyen semmisegen tud rugozni, az mason is fog es minel nagyobb az ertek, annal jobban rugozik. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) sketchifun


sketchifun
senior tag

Neb@stassátokmán.

A zasszony még ennél piszlicsárébb dolgokon is tud balhézni. Mondjuk olyankor jól megveremszeretgetem,és probléma elfelejtve.

Lenry, inkább egy kulisszatitkot árulj el. A sztori és az építkezés között mekkora időbeli eltolódás van?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#21) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Puszta kíváncsiságból szabad tudni az árat?

(#22) tomiii. válasza Lauda (#8) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ésszerű alkudozásnak én is híve vagyok, ha azért látszik, hogy olyan az ár.

Amikor az eladó alkudozik(lefelé) :D
Ma pl kagyló ülést akartam venni az autóba. Jön a hirdetés, szakadt, fos ülés, 12k. Mondom engem nem érdekel a kinézet, funkciót ellátja, ár elmegy, nem alkudok. Hívom a komát, mondom 170km-ről megyek, reggel 6-kor indulok, 9-re ott vagyok. Áll az alku.
5 perc múlva hív:
-Huh, te tényleg nagyon messziről jössz, legyen 10 az üléspár.
Ebben szerintem benne volt az alku ára. :C

(#23) Lenry válasza sketchifun (#20) üzenetére


Lenry
félisten

lassan a jelenbe érünk, egy részt még meg kellene írnom, de az már valamikor januárban fog csak elkészülni

(#21) Jhonny06 1,4M volt a telek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, hát alap van a telken, így könnyű. :P Viszont mintha kimaradt volna egy rész, vagy csak nem olvastam. :F

Ott tartottam, hogy építünk és kussoljatok. :DDD :P

hopsz! Egy pillanatra álljunk csak meg!!!
Most leszarom, hogy nem érdekel a véleményem. Alkudni kell. Nem, nem alja dolog, hanem része az ingatlan vásárlásnak. Az ár is úgy van meghatározva. Az ingatlanok 99%-a irányár. Tehát hogy nagyjából lásd a dolgot. Utána látod az ingatlant, az eladót, kis fifikával már tudod, hogy mennyi az ingatlan valós ára! :K
Ráadásul itt több százezer, vagy akár millió forintról van szó. :Y

Megsúgom neked, hogy ami házba lakok, eredetileg 30-35%-al drágábban volt hirdetve. De a reális ára jóval kisebb. Még így is bőven jól járt az eladó, én meg egy zsír verda árát nem verem ki az ablakon. :U

1.4 meg egy ekkora telekért, ha ott kell neked nem pénz.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25) Cucuska2 válasza Vladi (#24) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szerintem itt inkább az volt a helyzet, hogy nagyjából reális az ár, a keretben bőőőven benne van -> nem kell alkudni, nem érzem tőle jobban magamat.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#26) Vladi válasza Cucuska2 (#25) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Alkudni nem azért kedzesz, hogy jól érezd magad. Jó persze jó érzés mondjuk 200 K, hanem azért, jobban járj.
Ha te nem kezdesz, akkor az eladó. Ez is történt, hadd vigye a téglát, meg a kert végét, meg csöveket, de a beton is kéne... ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) Cucuska2 válasza Vladi (#26) üzenetére


Cucuska2
őstag

Kevéssé éltem át, mi viszonylag szerencsésen megláttunk egy 15,2 millióért hirdetett lakást, ami lepusztultan is 17-18-at ér minimum, és ez nem volt teljesen lepusztulva, voltak használható részei. Bár miközben a szerződést töltöttem ki, legalább ketten akarták az ingatlanostól megvenni KP-ért, azonnal, látatlanban. Én egy órával a hirdetés feladása után jelentkeztem érte. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#28) Lenry válasza Vladi (#24) üzenetére


Lenry
félisten

1.4 meg egy ekkora telekért, ha ott kell neked nem pénz.

innen egy vessző hiányzik, szóval remélem, hogy jól értelmezem, hogy szerinted is jó ár volt érte. szerintem is. másfélért hirdették, és az építész szerint ennek jó kétszeresével lesz olcsóbb a ház, mert nem kell alapot építeni.
innentől ez az instant-get kategória volt nálam, és semmiképp nem akartam kockáztatni, hogy valami triviális marhaságon elússzon az üzlet.

itt az ár nem irányár volt, tényleg megért ennyit a telek, ezt én is tudtam, az eladó is tudta, mindenki tudta.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Lauda válasza Lenry (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Viszont ez annak is az ara, hogy nem a sajat elkepzeles szerint epul a haz, hanem ami mar megvan alap. Kerdes, ez megfelel-e majd nektek.

(#30) Lenry válasza Lauda (#29) üzenetére


Lenry
félisten

Ebben is nagy szerencsénk volt, mert nagyon nagyfokú hasonlóságot mutat a meglevő alap és amit mi szeretnénk.
Az utca felől 3 szoba egymás mellett, a szomszéd felől a vizesblokk, mögötte a konyha, az udvar felől a nappali. Ez a mi tervünk, mert talán ez a legcélszerűbb.
A meglevő annyiban más, hogy csak két szoba van az utca felé, és ahová mi a nappalit tervezzük, ott van a konyha és a harmadik szoba.
Szóval relatív kevés alakítással pontosan olyan lesz, mint amit egyébként is építettünk volna.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) Lenry válasza twollah1976 (#31) üzenetére


Lenry
félisten

Még szerencse, hogy nem házasodtunk össze

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) aero. válasza Lenry (#30) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

Az alaprajz publikalhato?

(#34) Lauda válasza Lenry (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Szuper akkor! :K

(#35) Lenry válasza aero. (#33) üzenetére


Lenry
félisten

ha mindent lespoilerezek, akkor mi lesz a következő részben? ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ez melyik falu amúgy?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37) apezka


apezka
tag

Hali!
Lesz folytatás? Vagy mégis csak komoly veszekedés lett a projektből? :D

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#38) Lenry válasza apezka (#37) üzenetére


Lenry
félisten

Lesz, csak mostanában nem nagyon volt miről írni. Nemsokára...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.